6800GS nema vykon jaky by mela mit

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

takze jsem to udelal.

s teplotamy to vypada asi tak ze v klidu jede na 39 stupnu a pri zatezi v 3D marku max 59 stupnu vic nedala. Coz je dobre.

Co se týka taktu tak na GPU jede na 351 kdyz bez zateze se zatezi 425 coz tak ma byt a na 425 jede stabilne po celou dobu co jel 3d mark nez jsem ho vypnul.

Takty panety kolisaji o desetiny takze si myslim ze nic podstatneho. Jestli to jede na 1002.2 nebo 1002.5 si myslim ze je celkem fuk.

Tot vse co jsem zjistil.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Takže jak je vidět tak tady problém není ... zkus jí vyzkoušet někde jinde jestli máš tu možnost (i když jsi psal, že asi ne). Můžeš se zkusit zeptat tady, jestli někdo nebydlí blízko tebe a byl by tak ochotnej ...
Goldnoob team proud member!
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

nehrabal jsi se v biosu desky? nenapadá mne sice, co by s tím konkrétně mohlo souviset...ale jen tak informačně.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

ano zkousel jsem podle prirucky menit ruzne parametry k PCI-E krom PCI-E clock. Nyni ho mam v defaultu uz od formatu. Je to divne, netusim netusim a netusim. Karta jede na spravne takty, teploty jsou ok mozna i trochu pod normal. V podstate nechapu co s tim muze byt. Ze by spatny kabel na pridavne napajeni?? nevim no nic me nenapada.
Agaga
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Agaga »

Asi je to blbost, ale nepodtaktoval si treba omylem CPU? :lol:
Jednou se mi omylem stalo, ze jsem multiplikator nastavil misto 9x na 4x a pak jsem si rikal, jak je to pomaly :lol:
A jinak me napada, ze by ji treba neutah zdroj i kdyz u 550W je to hodne divny i kdyz je to Eurocase, je mozny ze je treba vadnej a nebo je vadna ta karta.
Intel Core 2 Quad Q9300, ASUS P5Q PRO, Kingston 2x2GB DDR2, EVGA Geforce GTX260 896MB, HDD Samsung 1TB
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

Lajk píše:ano zkousel jsem podle prirucky menit ruzne parametry k PCI-E krom PCI-E clock. Nyni ho mam v defaultu uz od formatu. Je to divne, netusim netusim a netusim. Karta jede na spravne takty, teploty jsou ok mozna i trochu pod normal. V podstate nechapu co s tim muze byt. Ze by spatny kabel na pridavne napajeni?? nevim no nic me nenapada.
a nepřehodil jsi tam omylem ještě něco jiného? zkus nahrát default settings v biosu..jen pro klid duše....za ty tvoje paměti taky ručíš? micron nebo jak se jmenují...to mi skoro nic neříká.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

jj to pameti jsou na 99.9% v pohode. Jsou uz ozkouseny a vzdy fungovali. Detekce nepise zadne chyby, vsechny diagnostiky dopadly dobre. Memtest taky nic nenapsal. Takze to vypada ze mam pocitac ktery je bezchybny jen nefunguje jak ma :)

Ten CPU je ok, 2000mhz -/+ nevim presne a nasobic na 10x FSB 200 takze to vychazi ok.
Agaga
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Agaga »

Bejt tebou bych v jinym kompu vyzkousel zdroj a grafiku, jinou moznost uz nevidim.
Intel Core 2 Quad Q9300, ASUS P5Q PRO, Kingston 2x2GB DDR2, EVGA Geforce GTX260 896MB, HDD Samsung 1TB
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

zdroj zkusit mohu ale grafiku ne. Nikdo v okoli nema PCI-E, je to takove male mestecko. Rymarov :) . No le stejne, nevim co bych tim ziskal, akorat jednu vec, pokud by nesla resp. sla tak jak na mem sel bych reklamovat. No ale pokud by sla tak netusim co bych delal. Takze vlastne su v pr**** tak jako tak :sad:
Agaga
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Agaga »

Zkus ve svym kompu nejakej jinej zdroj. Kdyz to pude reklamuj zdroj, kdyz ne tak grafiku.
Intel Core 2 Quad Q9300, ASUS P5Q PRO, Kingston 2x2GB DDR2, EVGA Geforce GTX260 896MB, HDD Samsung 1TB
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Jestli neni jina možnost tak reklamace, moc nevěřim tomu, že by to bylo zdrojem. Ale až jim to na reklamačce půjde normálně, tak nevím co budeš dělat ...
Goldnoob team proud member!
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

kamos ma 400W snad bude stacit.
snapcase
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2004
Bydliště: Bratislava - Rosenheim

Příspěvek od snapcase »

mne na tom stale nieco nesedi,ale neviem co.. :D ovladace su urcite v poriadku?directx,doska,grafika?skus vypnut antivir a vsetky podobne somariny na pozadi...
viem,ze sa opakujem,ale myslim,ze to bude sw zalezitost....
"So when hell is at the gates, who will stand and meet the waves
and take the fight to their graves to end the dark campaign?"

♪♫last.fm♫♪
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

snapcase píše:mne na tom stale nieco nesedi,ale neviem co.. :D ovladace su urcite v poriadku?directx,doska,grafika?skus vypnut antivir a vsetky podobne somariny na pozadi...
viem,ze sa opakujem,ale myslim,ze to bude sw zalezitost....
no pokud přeinstaloval systém, tak to už těžko bude SW záležitost...leda, že by následně blbě nainstaloval directx (lze to vůbec? :-)), možná ovladače na grafiku a na desku....ale výsledky před reinstallem a po jsou naprosto totožné, rozdílné jen v rámci chyby měření. Prostě šoupnul bych ji k někomu do PC, pokud nemáš možnost, tak ať ti ji otestují v krámě, kde jsi ji kupoval. Možná ten zdroj,ale ikdyž EC bohatě to na tuto grafiku stačí.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

myslite,ze by mu tu reklamaci uznali???to jako prijde do obchodu a rekne ze má malo bodu v 3D marku a ze chce reklamovat kartu???:lol:

no newim normalni prodejce by mu rekl ze si to neumi doma nastavit a posle ho do p***** a nebo mu rekne ze to je normalni a nic mu nevyreklamuje....

newim.....ale rekl bych ze karte nic nebude....ze to bude delat nejakej SW asi ovladace k desce nebo neco podobnyho...
Meridius
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. říj 2004

Příspěvek od Meridius »

Highlander píše: no newim normalni prodejce by mu rekl ze si to neumi doma nastavit a posle ho do p***** a nebo mu rekne ze to je normalni a nic mu nevyreklamuje....
mno tak takového prodejce bych na krásně poslal do pr**** rovněž...navíc takového tupce, který považuje o litr méně v marku 05 za normální jev.

s kartou má ten člověk problém, jak v marcích, tak ve hrách nemá požadovaný výkon...udělal čistý reinstall oken a pořád to samé...možná bych si ještě dal tu práci a vyzkoušel různé ovladače včetně modifikovaných. Vyzkoušel různé verze ovladačů na desku. Ale to je asi tak vše a je to spíš plácnutí do vody. Grafika se mu nepřehrívá, drží frekvence, žádná viditelná příčina toho, aby se srala..holt podle mne to je na reklamaci. samozřejmě pokud to oni otestují a vše pojede tak, jak má...tak bude chyba u něj.
Acer Nitro 5 (NH.Q6ZEC.004) - AMD Ryzen 5 3550H (2,1 GHz, TB až 3,7 GHz) | 8 GB RAM DDR4 | 512 GB SSD | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR5
Mossad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. pro 2004
Bydliště: Reichenberg @ Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mossad »

na ovladace bych naopak sral, a pouzival pouze ty z dodaneho CDcka :], pripadne pokud by s tebe chtel nekdo delat idiota, neni problem jim tam hodit celej compl a rict ze si teda blb a chces aby to slo tak jak ma at se staraj ;]

..PC::Asus P8Z77-I Dx :: G2130 :: 8GB :: WD 0.32TB :: WD 1TB :: Intel HD :: Eizo 2333BK ::
DTR::Asus G73jh :: i7 720 :: 8GB :: SSD 0.064TB :: SGH 0.5TB :: Mobility HD 5870 ::

Gygabite - ©Hlupak
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

takze abych vam vysvetlil celou mou situaci:

Na vanoce jsem si koupil MSI K8N SLI nF4 a tuto kartu tedy 6800GS. Jelikoz jsem pozdej prisel na to ze zdroj nebude stacit koupil jsem novy zdroj.

Kupovano je to na alzasoftu. Mam vsechny papiri a takovy cerepeticky. No muze to byt i deska.

K tomu prodejci. nVidia nezarucuje taktovatelnost karty, ale jeji basic vykon. Coz ale karta nema. Takze je mi naprosto jedno jak to udelaji, ale bude to fungovat, a jestli ne tak jim to narvu do spic. Hold jsem si to zaplatil, zaplatil jsem si 6800GS a ne nejakou 6600GT, ja chci vykon 6800GS tak at to udelaji jak chcou ale ten vykon to proste bude mit nebo mi vrati penize. Problem je ze jsu z rymarova (50km od olomouce) a reklamace az v praze. Takze se musim rozhodnout co udelam, jestli vse jim dam na reklamaci nebo jen GK. Asi to dam jak desku tak GK. Mozna to spolu nejakou chybou nefunguje. No nevim. Uvidim. Rozdelam to a dam jim oboji at s tim neco udelaji.

Co se tyka SW zkousel jsem vsechno mozne. Nic nezabralo, SW to neni na 100000% za to dam ruku do ohne a nepopalim se.
Agaga
Začátečník
Začátečník
Registrován: 19. říj 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Agaga »

Highlander píše:myslite,ze by mu tu reklamaci uznali???to jako prijde do obchodu a rekne ze má malo bodu v 3D marku a ze chce reklamovat kartu???:lol:

no newim normalni prodejce by mu rekl ze si to neumi doma nastavit a posle ho do p***** a nebo mu rekne ze to je normalni a nic mu nevyreklamuje....

newim.....ale rekl bych ze karte nic nebude....ze to bude delat nejakej SW asi ovladace k desce nebo neco podobnyho...
Ta reklamace by mela vyjit, proste to nefunguje, tak jak by melo :)
Intel Core 2 Quad Q9300, ASUS P5Q PRO, Kingston 2x2GB DDR2, EVGA Geforce GTX260 896MB, HDD Samsung 1TB
Lajk
Nováček
Nováček
Registrován: 22. čer 2005

Příspěvek od Lajk »

Agaga píše: Ta reklamace by mela vyjit, proste to nefunguje, tak jak by melo :)
taky si myslim , proste jsem si neco zaplatil a chci aby to umelo to co to umet ma a ne abych me neplnohodnotnou GK.

//Thellwin - upravena citace, není nutné citovat celý příspěvek, ale pouze část na kterou reaguješ

2//Thellwin - A do doby než nám tady Lajk sdělí případný výsledek reklamace, bych se zdržel diskuse a případných spekulací na toto téma

To Lajk : Na tu reklamaci pošli určitě obojí (když nemáš doma možnost jak to vyzkoušet jinde), jak desku, tak grafiku
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“