3D Mark 2006 - Diskuze, problémy a vše okolo

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
stavikr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. lis 2005
Bydliště: Rožnov p./R.

Příspěvek od stavikr »

Test se mi zasekne na konci Canyon flight. Stalo se vam to taky nekomu?Z peti pokusu o dokonceni testu vysel jeden.
AMD Ryzen 7 5700X--Asus TUF Gaming B550 plus wifi II--Corsair RM750X--BeQuiet 500DX--Fera 5--Kingstone Fury Renegade 2x16GB 3600Mhz--MSI GTX 1060 6GB OC--Kingstone KC3000 2TB--Logitech MX 518--MS Sidewinder X6 CZ


CPU: AMD Phenom 2 X4 965 Black Edition AM3 MB: Asus M4A88T-V EVO/USB3 GK: MSI GTX 1060 OC 6GB RAM: DDR3 4*2048MB Kingston HyperX Blu 1600MHz CL9 HDD1: Sansung 1TB Sata2 32MB HDD2: WD 5000AAKS Sata2 16 MB DVD: ASUS DRW-2014L1T LCD: Samsung T220 REPRO: Logitech 2.1 X-230 ZDROJ: Forton 500W Blue storm II CHLADIC: Noctua NH-U12P MYS: Logitech MX 518 CASE: TT Armor Jr. BNS Klávesnice: MS Sidewinder X6 CZ
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

SNowie píše:
no-X píše:Už je toho nějak moc :sad:
tak tohle je vážně hustý :x
hehe tak kouam 06 u me nema zadnou vahu a futermark dost ztratil na serioznosti
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Tak, hledal jsem nějaký info holedně toho, proč nVidia PCF ani ATi fetch4 není použito v SM3.0 testech a našel jsem důvod. Futuremark použil pro filtraci rotated-grid, tedy mřížku, kterou není možné použít v kombinaci s nVidia PCF ani ATi fetch4.

Rotated grid je samozřejmě lepší než ordered grid (při stejném množství vzorků), ale pokud počítám dobře, ATi by díky fetch4 akceleraci měla zvládnout ordered grid o čtyřnásobném množství vzorků (tedy např. 16x) se stejným výkonem, jako základní rotated grid (např. 4x) bez fetch4, přičemž čtyřnásobné navýšení v počtu vzorků je dostatečně vysoké na to, aby dalo vyšší kvalitu, než rotated-grid (to platí obecně, stejně jako u FSAA).

Mě osobně z toho vyplývá takový závěr, že kdyby bylo použito ordered-grid, klidně o vyšším počtu vzorků, vycházely by z toho karty z podporou fetch4 výrazně lépe (buďto by byl vyšší výkon, nebo kvalita, ale každopádně by šlo o výrazné plus). Použití rotated-grid mi v tomto případě připadá jako cílená záležitost, která má zaručit, aby karty bez podpory fetch4 nedávaly výrazněji slabší výsledky...

3D Mark 06 je takový rozporuplný, ale zatím bych ho neodsuzoval, třeba se objeví nějaký patch, který ty největší nesmysly odstraní. Do tý doby mi jako nejvěrohodnější ukazatel výkonu z 3DMarků připadá Nature 2003 a možná Canyon Flight 2005.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
snapcase
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2004
Bydliště: Bratislava - Rosenheim

Příspěvek od snapcase »

jeden ma 16bit a 32bit,druhy zas 16 a 24bit,jeden je lepsi v tom iny zase v tom....3dmarky hraje len malo kto....navyse 3d mark06 cloveku co o tom nevie vela nepoda vysledok o grafike samotnej,ale o celom grafickom subsysteme...rovnaka grafika ma rozdielne vysledky s single/dual core,rychly/pomaly disk,viac/menej pamate atd,atd...na porovnanie grafik by som ostal pri 05,aj ked ten tiez nehrajem...
"So when hell is at the gates, who will stand and meet the waves
and take the fight to their graves to end the dark campaign?"

♪♫last.fm♫♪
Nitram
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: Deblín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nitram »

Mam mensi problem stahl jsem si 3Dmark 06 z tohoto linku http://static.hardwareluxx.de:443/hardw ... taller.exe akdyz pustim instalaci tak se nic nestane...jenom nabehne jakoby prikazova radka a pak zase zmizi a nic...
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

Nitram píše:Mam mensi problem stahl jsem si 3Dmark 06 z tohoto linku http://static.hardwareluxx.de:443/hardw ... taller.exe akdyz pustim instalaci tak se nic nestane...jenom nabehne jakoby prikazova radka a pak zase zmizi a nic...
chybne stazene :) holt, musis znova :)
0118 999 881 999 119 7253
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

snapcase píše:jeden ma 16bit a 32bit,druhy zas 16 a 24bit,jeden je lepsi v tom iny zase v tom....
O tom to ale není. Pokud je 3DMark 2006 D3D DX9.0c test, měl by se držet specifikací DX9.0c. Protože pokud se jich nedrží, je více než oprávněné začít přemýšlet o tom, proč.

A něco pro ty, kteří rozumějí shaderům :wink:
Neeyik píše:For anybody who is interested, I've collated shader dumps from all of the tests (bar the batch tests) from 3DMark06:

http://www.neeyik.info/fmark/06shaders.rar

Each folder in the rar file contains the vertex and pixel shaders from the respective tests, as caught by 3DAnalyze. The SM2.0 and HDR folders contain quite a lot of shaders because in the case of the SM2.0 tests, I ran them twice: default and then without HW DST. The same applies for the HDR tests but this time default and then with software FP filtering.

A quick glance at some of the longer pixel shaders in the HDR tests shows that a couple of them are using if not equal to...else with a bucket load of instructions that can be skipped; the shader particle test is also using flow control in its vertex shader that performs the vertex texturing. Oh and the Perlin noise test is also one hell of a PS!
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Digitaldoom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2004
Bydliště: Jirkov nebo Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Digitaldoom »

jj to je ono ... pokud se nedrží standartů Sm 3.0 dx9.0c pak ho nemusely ani vydávat ... dmark 05 funguje dobře ... čekáme na test co funguje na SM 3.0 atd atd ...

a zde narážíme na to že vlatně NV si nemůže dovolit ab takový test vyšel jelikož nemá GK která by ty specifikace splňovala a to by byl vážný problém a tak to za trochu lobingu stojí ... obávám se že těcgto chyb jsou si určitě vědomi a sou tam schválně jejich odstranění bude trvat min do vydání 7900ky ... je to takový menší podvůdek na zákazníky ... opravdu si myslím že jsou ty věci udělané umyslně až moc náhod prostě najednou ... jsou za tím velké peníze
Nitram
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: Deblín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nitram »

cool.user píše:
Nitram píše:Mam mensi problem stahl jsem si 3Dmark 06 z tohoto linku http://static.hardwareluxx.de:443/hardw ... taller.exe akdyz pustim instalaci tak se nic nestane...jenom nabehne jakoby prikazova radka a pak zase zmizi a nic...
chybne stazene :) holt, musis znova :)
a muze to byt ze stejneho linku??nebo musim najit jinej?
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Stahni to z tiscali.cz, ja jsem to odtamtud tahal bez problemu..
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
Palec123
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Palec123 »

AlesShi píše:
pruso píše: DFI rulezz a kdo má jinou, musí se smířit s tím že DFI je nejlepší na OC
taktovat jde na ledacem, co a jak si na LanParty pretaktoval ty? Ty Overclockere
DFI jsou na oc nejlepsi, ale taky si je porizuje spoustu noumu co ani taktovat neumej, nebo porstej nechtej :D

mj, ta 06ka me dost zklamala, vylepsenej proxicon, no dobra, naky dva hleny v lese, dost vopruz, cpu test kde to neni na dalku videt, vylepsenej kanon, zase starej test, stojici rolba nekde na polu s nesmylsnejma stinama a zadnou akci, proste veser.
zlatej 3Dmark03
Ja nikomu neberu, ze DFI je rozhodne OC znacka. Ale reagoval jsem na to, ze h4_ psal o tom, jak se v rekordech nikde neobjevuje Asus.. Myslim, ze i Asus je velmi dobra znacka a co do vybavy muze Asusu DFI zavidet.. 3Dmarku nezalezi na desce jako spis na grafice...
Jeste si dovolim takove rypnuti do vosiho hnizda. Ruku na srdce kolik z vas desku provozuje minimalne na 300fsb a vys? Myslim, ze moc ne a za tu cenu, kterou vyplaznete za DFI.Za tu muzete mit vlajkove lode znacek jako je Abit, Asus, Gigabyte, MSI atd. ktere taky zvladnou 300fsb a jeste dostanete velmi bohatou vybavu.. Mozna, ze ne kazdy skutecne potrebuje DFI, jen ho proste musi mit, aby pak mohl psat DFI rulez.. A ten kdo koupi DFI a jede na defaultu, tak to uz vubec nechapu :roll:
kail
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2005
Bydliště: Praha

Příspěvek od kail »

stavikr píše:Test se mi zasekne na konci Canyon flight. Stalo se vam to taky nekomu?Z peti pokusu o dokonceni testu vysel jeden.
jj, taky se mi to stalo ... zatim jsem to zkousel 3x a vzdy se to tam sekne ... moc se mi nechce porad se divat na tu slideshow :oops: (hlavne kdyz jsem zatim videl jen to co je i v 2005) ... asi pockam na nejaky patch :roll:
FSC Amilo Pro v3205, CD T2250@1.73GHz, 1.5GB RAM, Kubuntu 6.10
Oscar Wilde :"The true mystery of the world is the visible, not the invisible."
Nitram
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. led 2005
Bydliště: Deblín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nitram »

EfineSS píše:Stahni to z tiscali.cz, ja jsem to odtamtud tahal bez problemu..
Mohl by jsi mi pls hodit primej link nemohu to najit thx
honny
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. dub 2004
Bydliště: BRNEIN | BRNIE | БРНЕТ

Příspěvek od honny »

Nitram píše:
EfineSS píše:Stahni to z tiscali.cz, ja jsem to odtamtud tahal bez problemu..
Mohl by jsi mi pls hodit primej link nemohu to najit thx
http://games.tiscali.cz/clanek/dl.asp?id=10184 :wink:

Kód: Vybrat vše

desktop:  Ryzen 3400G | 32GB DDR4 | 500G SSD NVMe | debian
ntb: T480s | i7 8650U | 16GB DDR4 | 250G SSD NVMe | win10
storage: Athlon 200GE | 16GB DDR4 | 2x 4000G  HDD | debian
VeVe_350Z
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. kvě 2005
Bydliště: Area51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od VeVe_350Z »

Pls mam velky problem s 3Dmarkom06. Kartu mam nataktovanu na 575/1110 a ked zapnem test tak v RivaTuneri ukazuje ze test prebieha len na zakladanych taktoch jadra cize 500 pamate idu na 1110. 575Mhz naskoci len ked 3Dmark nabehne do winu potom napsat na 500Mhz. Neviete niekto co s tym? Cela 06 sa mi zda nejaka divna. 3Dmark05 ide normalne
CPU: C2Q Q9650 + Thermalright Venomous-X, MB: Asus P5E X38 flash to Rampage Formula, RAM: 6GB DDR2 800Mhz Corsair TwinX XMS2 DHX, VGA: Asus GTX 285 TOP, Audio: Creative SB Audigy 2 ZS, HDD: 2x Samsung HD502IJ 500GB, Samsung HD103UJ 1TB, Hitachi 500GB PSU: Enermax Infinity 650W, Case: Fractal Design Define R2 Titanium Grey, LCD: 24" HP LP2475W, Keyb & mouse: Logitech G15 1st gen. + RAZER Naga Molten + Razer Mantis speed, Wheel: Logitech G25
snapcase
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 28. říj 2004
Bydliště: Bratislava - Rosenheim

Příspěvek od snapcase »

no-X píše:
snapcase píše:jeden ma 16bit a 32bit,druhy zas 16 a 24bit,jeden je lepsi v tom iny zase v tom....
O tom to ale není. Pokud je 3DMark 2006 D3D DX9.0c test, měl by se držet specifikací DX9.0c. Protože pokud se jich nedrží, je více než oprávněné začít přemýšlet o tom, proč.
kukni na toto:
http://www.futuremark.com/bdp/
citujem:Futuremark provides BDP Members with specifications and pre-production versions of benchmarks and, in turn, evaluates the feedback provided by the Members.
to,ze je test napisany mimo specifikacii 9c je mozne a je to urcite chyba,ale myslis,ze v tomto kontexte(logo Ati je tam tiez,cize je clenom BDP) by si to nVidia,resp. Futuremark mohli dovolit?ci su tie chyby zamerne neviem,ale ak su take vazne,za ake ich vy,ludia co sa do toho rozumiete,povazujete,ver mi,ze futuremark ich v ramcii zachovania reputacie(viac menej standartny benchmark)urcite odstrani...ze to bude zrovna po uvedeni 7900,sa neda povazovat za dokaz o nejakom sprisahani...ja by som si rad precital nejake stanovisko priamo od Futuremarku.existuje vobec nejake?
mne to totiz pripada,ako by si par nadsencov stazovalo,ze karty s Ati chipmi su znevyhodnene.preco si neztazuje(alebo nevyda aspon stanovisko)priamo Ati...verim,ze keby sa do rozboru 06 pustili fanuskovia nVidie,nasli by minimalne tolko isto "znevyhodneni" tejto znacky pred konkurenciou...
urcite nie som tak fundovany ako ty,ale zatial mi to pripada ako velka burka v serbli...
"So when hell is at the gates, who will stand and meet the waves
and take the fight to their graves to end the dark campaign?"

♪♫last.fm♫♪
Pavel.P.
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 28. lis 2005
Bydliště: UHB

Příspěvek od Pavel.P. »

hulan = nVidiaFuCk-it, tvoje příspěvky si prostě nemůžu číst, jsou stupidní
i když pokud bude výkonější nVidia, přestoupím na nVidii :wink: :twisted:
stavikr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. lis 2005
Bydliště: Rožnov p./R.

Příspěvek od stavikr »

jj, taky se mi to stalo ... zatim jsem to zkousel 3x a vzdy se to tam sekne ... moc se mi nechce porad se divat na tu slideshow :oops: (hlavne kdyz jsem zatim videl jen to co je i v 2005) ... asi pockam na nejaky patch :roll:[/quote]

zkus to preinstalovat. Mozna to pomuze. jedou jsem test dokoncil, potom jsem zkousel jine forceware-nic- potom puvodni FW a zase nic.
AMD Ryzen 7 5700X--Asus TUF Gaming B550 plus wifi II--Corsair RM750X--BeQuiet 500DX--Fera 5--Kingstone Fury Renegade 2x16GB 3600Mhz--MSI GTX 1060 6GB OC--Kingstone KC3000 2TB--Logitech MX 518--MS Sidewinder X6 CZ


CPU: AMD Phenom 2 X4 965 Black Edition AM3 MB: Asus M4A88T-V EVO/USB3 GK: MSI GTX 1060 OC 6GB RAM: DDR3 4*2048MB Kingston HyperX Blu 1600MHz CL9 HDD1: Sansung 1TB Sata2 32MB HDD2: WD 5000AAKS Sata2 16 MB DVD: ASUS DRW-2014L1T LCD: Samsung T220 REPRO: Logitech 2.1 X-230 ZDROJ: Forton 500W Blue storm II CHLADIC: Noctua NH-U12P MYS: Logitech MX 518 CASE: TT Armor Jr. BNS Klávesnice: MS Sidewinder X6 CZ
rodier
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. pro 2003
Bydliště: Severni Cechy / Most
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rodier »

Visi píše:MS K8N Neo2 Platinum-NF3 Ultra
Athlon64bit 3000+/3400+
RAM Kingston 4*512 DDR 400Mhz(cl2.3.3.6)
Leadtek Winfast 6800 A400 TDH 256MB OC 325/700@400/780

3D Makr skore ....2630b

SM2.0 Score ..........1135
HDR /SM3.0 Score ..1042
CPU Score .............883

na tuhle sestavu v celku v poho....

uz setrit na nove zezlo heh :)
Zajimalo by mne, kde to ten clovek vzal. Mam velmi podobnou sestavu - viz podpis.. coz je ostatne videt i na CPU score, kdy mne to dela 866 bodu.. ale co ty SM2 a SM3.0 score.. pokud se podivate, tak ten clovek ma temer o 50% vice a to presto. ze ma jen 60mhz jadro a 40mhz DDR.. tomu nejak nerozumim..... bud tady nekdo lze, nebo falsuje testy [nastaveni nizsiho rozliseni.. nastaveni lowest kvality v ovladacich..] jinak to proste neni mozne.. moje skore:

Celkem: 1577
SM2 619
SM3 585
CPU 866

vas nazor? nechci tu zakladat flame na urciteho cloveka..spis mi jde o to logicky a nevyvratitelne vysvetlit, jak muze mit o tolik vic.

Samozrejme jsem se koukal na web 3dmarku a ty jeho testy opravdu vyvysuji.. ostatni co maji podobnej konfig maji spis vysledky kolem mne +- par procent.. tenhle clovek je proste "unikat"..

Tak snad sesem vyjadri nebo upalit lhare !! :evil: :twisted:
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

myslim ze to lhar neni, spis bych rekl ze je to dalsi "bug" v 3dmarku, viz situace o stranku z5 s 6600gt kde i vykonejsi sestavy proste z neznameho duvodu propadaj o desitky procent oproti min taktovanym 6600gt na horsich sestavach.
0118 999 881 999 119 7253
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“