Asus A7V8X-X (VIA KT400)

Pro procesory AMD Athlon, Athlon XP, Duron a Sempron.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Ja uz si to moc nepamatuju.. :roll: Hledej neco jak DDR frequency nebo RAM frequency..
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
Nickyy
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2005

Příspěvek od Nickyy »

Tak jsem znovu prolezl celej BIOS a opět jsem na nic nepřišel.
Pokud někdo víte jak rozjet paměti na téhle desce na 400MHz tak prosím napište. díky
Dictator
Nováček
Nováček
Registrován: 10. zář 2003

Příspěvek od Dictator »

Já mám přesně tuhle desku taky a nestěžuju si. Háček bude v tom,že neumíš OC. Mám Athlon XP 2000+ přetočený nad 2800+ a 1GB paměti osazeno ve všech slotech a je to naprosto stabilní i v všech testech. V manuálu ne moc jasně píšou o bankách paměti, ale platí 1banka = 1 strana DDR modulu čili 8 čipů. Např já mám 1ks 512MB oboustanné 16 ks+2ks jednostranných 256MB po osmi čipech to je celkem 4 banky. Všechny paměti běží na CL2-3-3-6 při FSB 185MHz (víc už můj CPU nezvládne). Z toho plyne, že musíš v biosu nastavit FSB na hodnotu požadovavého OC a paměti na manual. Max FSB každého CPU je jiná, musíš si to vyzkoušet a pomalu přidávat, dokud ti bude nabíhat comp a pak to taky nezapomeň otestovat (třeba Prime95 nebo memtest na paměti).
Russty
Nováček
Nováček
Registrován: 22. črc 2006

Příspěvek od Russty »

mno teda nefiiim ocem je rec ale Asus A7V8X-X podporuje max rychlost procaku 2,25 GHz vic neda.......aspon to pisou v manualu a me to taky vic nejede......mno kolega s tou frekvenci RAMek mel pravdu mam 2x odoustrany 512MB Kingmax na 400MHz ale jedou jenom na 333MHz.......davam radu but rad ze ti to vubec jede aspon na tech 333......protze tahle deska stoji uplne za prd....teda podle myho nazoru......v biosu se totiz neda nastavit skoro nic.....
Slawall
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2006

Příspěvek od Slawall »

Nickyy píše:Nevím co znamenají "banky", ale určitě to není počet pozic na paměti, protože tahle deska může mít maximálně 3 kousky.
ja mam taky a7v8x-x a ted sem si toho taky v manualu vsimnul PC320 maximum...no ale ve skole me ucili ze banky jsou ''konektory'' pro pameti ram...tak nevim no
jerry.75
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. srp 2004
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jerry.75 »

Tak tuhle desku jsem mel taky a synchronizaci fsb:pameti vubec nema a bank je strana pameti jak nekdo psal vyse. me to jelo na bartonu 2600+ celkem v poho staci zvednout fsb stabilni bylo fsb/37 na pci ale musel byt flashnutej bios v zakladu mi to nechtelo jet a potom se v tom nasobku zvedaly i ramky mel sem tam 333 ramky a slapaly v poho na 380.
______________________________________________________________
AMD 64 3700+san diego@FX57(2800),Arctic-Cooling Freezer 64 Pro,deska MSI s.939 K8N NEO4 FI, 2x1GB Kingstone 3200 Dual , Asus 7900GT @ (600/1800) Zalman VF900-Cu, Case Chieftec +3x 80 mm Fan
mrmikl
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2006

modrá obrazovka po upgradu paměti

Příspěvek od mrmikl »

Mám základní desku ASUSTek A7V8X s RAM 256 MB, Athlon XP 2600+ . Vyměnil jsem původní paměť za novou A-Data DDR 400 1GHz. Po startu nejprve skok do BIOSu (rev.1008) s doporučením, že je nutno upravit takt procesoru. Pak to chvíli fungovalo a pak modrá obrazovka s odkazem na ati2dvag.dll, při dalším restartu po chvíli opět modro s odkazem na tcpip.sys. Pak jsem tam vrátil původní pamět a šlape to.

Podle návodu k desce by to mělo fungovat bez problému i s jednou pamětí 1GB, zkoušel jsem všechy paměťové sloty, nic. Známý doporučoval flash Biosu.V návodu desky ani na webu výrobce není info, že by nejnovější verze Biosu řešila nějaké problémy s kompatibilitou paměti.
Máte někdo s tím nějaké zkušenosti ?

Polde rady Butche a Wilika ( na jiném místě) jsem provedl memtest86 ver.3.2 nového paměťového modulu, všech osm testů proběho za cca 1:12min, žádna chyba nenalezena.

Ještě jeden postřeh: vsadil jsem pamět´tový modul do DIMM1 a nic, obrazovka zůstala tmavá. Po instalaci modulu do DIMM3 skok do biosu s hláškou, že systém zamrzl z důvodu nevhodné CPU rychlosti a že jede v safe módu. (viz výše) Při restartunaběhly WINXP a zdá se mi, že při aktivaci WLAN to šlo do modra s odkazem na nějaké technické info. Nevím, zda to byla časová shoda, nebo přece jen směr pátrání? Co s tím ? Fakt flash Biosu?
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Neměl jsi něco (CPU) z dřívějška taktované ? Nemáš nastavené agresivnější časování, než je ta nová paměť schopná zvládnout ? ClearCMOS jsi vyzkoušel ?
Goldnoob team proud member!
mrmikl
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2006

Příspěvek od mrmikl »

Thellwin píše:Neměl jsi něco (CPU) z dřívějška taktované ? Nemáš nastavené agresivnější časování, než je ta nová paměť schopná zvládnout ? ClearCMOS jsi vyzkoušel ?
Koupil jsem počítač jako nový a od té doby jsem s nim nic nedělal. Po první neúspěšné instalaci paměti před týdnem jsem jsem provedl i clearCMOS (vytáhl jsem na cca 30 vteřin jumper vedle baterie).?? Ještě pozn. V tom biosu mi to nabízí 1144MHz, což je asi minimum. Zrovna teď Sandra ukazuje 1,14Ghz!
mrmikl
Nováček
Nováček
Registrován: 27. pro 2006

upgrade paměti ještě jednou

Příspěvek od mrmikl »

Po čase se opět sanžím najít někoho, kdo mi pomůže s nastevním hodnot v Biosu. Nejsem si jistý, zda úplně rozumím všem těm poměrům, např. fsb:ram.

Prosím o radu jak nastavit tyto hodnoty :
CPU speed :
CPU frequency multiple :
CPU external frequency :
Memory frequency :

Jestli to nepůjde tako, tak už opravdu navštívím nějaký specializovaný servis.
Poděs
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2007
Bydliště: Filipov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Poděs »

Řeknu to asi takhle. Tuhle desku můžeš osadit 2X pamětí DDR400 a pojede na 400MHz, pokud dáš 3X DDR400, jejich frekvence se sníží na 333MHz.
josef.dolansky
Nováček
Nováček
Registrován: 08. srp 2006

Deska A7V8X-X bios

Příspěvek od josef.dolansky »

Zdravím mám problém s flashnutým biosem...dělal jsem to ve windowsech a po vymazání a nahrání nového biosu neseděl kontrolní součet a po restartování počítač se vůbec nerozběhne a ani se nic nezobrazí na monitoru...zkoušel jsem rest biosu jumprem,ale nic...nevíte někdo jak to napravit?
MB:Gigabite EP45-UD3P,CPU:Intel Core 2 Duo 2.13 Ghz(overclock 3.2Ghz), chladič CPU Scynthe Mungan, zdroj ENERMAX LiBERTY 500W, RAM:2x2048 DDR2-1066 GEIL (Dual Channel), HDO: 1x Western Digital 500GB 32MB cashe Sata2, 2x WD 250GB 16MB cashe Sata2, DVD: LG SataI, VIDEO:ATI Radeon HD3850 512MB PCI Express x16,Win7 Ultimate
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Re: Deska A7V8X-X bios

Příspěvek od Shit »

"Sáhne" si to alespoň na flopynu?
josef.dolansky
Nováček
Nováček
Registrován: 08. srp 2006

Re: Deska A7V8X-X bios

Příspěvek od josef.dolansky »

bohužel:o(
MB:Gigabite EP45-UD3P,CPU:Intel Core 2 Duo 2.13 Ghz(overclock 3.2Ghz), chladič CPU Scynthe Mungan, zdroj ENERMAX LiBERTY 500W, RAM:2x2048 DDR2-1066 GEIL (Dual Channel), HDO: 1x Western Digital 500GB 32MB cashe Sata2, 2x WD 250GB 16MB cashe Sata2, DVD: LG SataI, VIDEO:ATI Radeon HD3850 512MB PCI Express x16,Win7 Ultimate
Odpovědět

Zpět na „Socket A a Slot A“