AMD Athlon 64 X2 nekvalitní heatspreader?

Vše o procesorech Advanced Micro Devices.

Moderátoři: flanker, Eddward, Baneshee

Odpovědět
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

Opet tady musi nejaky blbec (axloth) urazet a chovat se jak male dite.. Kazdy nadavate na Hulana ze vas urazi atd, ale co ja tady ctu tak on si s nicim nezacal prvni.. Takze, jeste jednou se tady nekdo pokusi o urazky atd, tak bude ocenen zlutou a tenhle thread tu zamknu!

Promazano OT
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

EfineSS píše:Opet tady musi nejaky blbec (axloth) urazet a chovat se jak male dite.. Kazdy nadavate na Hulana ze vas urazi atd, ale co ja tady ctu tak on si s nicim nezacal prvni.. Takze, jeste jednou se tady nekdo pokusi o urazky atd, tak bude ocenen zlutou a tenhle thread tu zamknu!

Promazano OT
máš pravdu ale tim že to tady locknes tak to nic nevyreší...akorát naštveš uživatele co tady přispívají rozumnymi příspěvky a napady..
EfineSS
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 12. lis 2004
Bydliště: Brno

Příspěvek od EfineSS »

To at si vyresi mezi sebou.. Doufam ze lidi jsou zde natolik inteligentni, ze uz se to proste opakovat nebude..
Ryzen 5 5600X, ASRock Fatal1ty B450 Gaming K4, Gigabyte Radeon RX 5700XT Gaming OC
[CZ]mike
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 18. zář 2005
Bydliště: Kopřivnice

Příspěvek od [CZ]mike »

Palec123 píše:
OBR píše:jde videt ze jsi nejapny blb jeste vetsi, protoze neumis cist kamo, on tvrdi ze TO UDELAL a ze ze semprona 2800+ udelal pajenim 3100+ nebo tak nejak, takze nejdrive cti a pak pis ty NULO!
Muzes mi prosim te hodit odkaz na takoveto Highlanderovo prohlaseni.
Sam Highlander k tomu bude jiste taky co rict..
Jo psal to! Me to prislo taky divny jak to pripajel na vicevrstve PCB... nikde jinde na internetu jsem nenasel jak otevrit L2 pamet pripade odemknout nasobic na palermu a on to dokazal? Ale radsi sem to nechal byt. OBR je proste duraznejsi... je to post z data "Zaslal: pá 5. květen 2006, 22:55"
Highlander píše:jako takhle delal jsem to u brachy v praci,on má na to vybavení má specialni pajeci pistolu na smd....takze tam to nebyl problem povedlo se me udelat ze semprona 2500+ na 3100+....takze se procesor identifokoval jako 3100+ a mel nasobic 9x....ale to my sme vzali smd soucaskty z te 3100+ a predelali je na ten 2500+...takze jsem zadny neshanel....takže pokud na to nemaš profi vybavení tak to nemá smysl do toho rejpat...
Palec123 píše:
OBR píše:A za druhe ano NAKED cpu pujde lepe taktovat ale ne s vodnikem na 3400MHz!
Mas dukaz? Highlander ukazal obrazek, ted bys mel s necim prijit ty a ne jen s hloupymi urazkami..
EDIT: obrazek tu je ,na zaklade SZ s palcem123 editovano, nj monstrozni OC

EfineSS píše:To at si vyresi mezi sebou.. Doufam ze lidi jsou zde natolik inteligentni, ze uz se to proste opakovat nebude..
tohle neber jako nejaky flame jen odpovidam za OBR s tim ze mi to je taky divne...
filda2003 píše:btw...aspirujes na oceneni "zluta karta" ... sotva si sem prisel, uz tady vsem nadavas :wink:
hmm super to aby tady clovek nikoho s nicim neobvinoval a vsemu naivne veril... no dobre od ted se tady regnu jako vašek.klas a budu si hrat na prezidenta ty mi to bez komentaru sezeres :roll:

to radekhulan: na te fotce pod jadrem nad tema 2kondikama nebo co to je(moje znalosti v tomhle oboru nejsou valne nevim co to je) je nejake "pricmoudle" PCB pletu se nebo to je jen odraz. Jinak cekam na ten clanek, ale stejne se do toho nikdy nepustim nevidim v tom smysl... ja si radsi CPU downclockuju 8-)
Naposledy upravil(a) [CZ]mike dne pon 15. kvě 2006, 06:52, celkem upraveno 1 x.
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

to Highlander: můžeš prosim tě napsat co přeně máš za vodníka?
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

Gr8 Vivec píše:to Highlander: můžeš prosim tě napsat co přeně máš za vodníka?
homemade vodnik...tedka prave na nem je Storm G4(ale podle tech trisek a jejich počtu to spis odpovída Storm G8 )-jinak konstrukčne to je stejný,čerpadlo z akvárka co dává 1500l/h + velkej radiator z klimatizace...hadice 12/16 z OBI :roll:
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Příspěvek od beardie »

mohol by si hodit fotodokumentaciu
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
t0m4s3
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. bře 2004
Bydliště: Martin SR, Brno CZE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od t0m4s3 »

radekhulan píše:článek jsem smazal, protože nechci aby to někdo zkoušel podle mého webu a pak mě žaloval o 15.000 Kč, že to posral ;-) Když má člověk tak vysokou návštěvnost jako můj web, tak na různé žalobníčky a udavače bohužel musí brát zřetel :(

jinak ale po oddělání IHS mám můj X2 4400+ v klidu 42C, dříve měl 45C, tedy moc velký rozdíl do není, ovšem v burnu měl 57C a dnes má 47C, a s tím jsem hodně spokojen.

Bohužel, overclock vzrostl jen o cca 100MHz na 2,800 MHz, více jej 2xPrime95 stabilně prostě nedostanu... Je to zjevně běžný limit dualcore Athlonů, a nemá s chlazením co dělat.

Snad jenom Peltiere přímo na holé jádro :) (chystám se na to)
a keby si sem hodil nejaku screenshot-dokumentaciu? (teploty, pretakt atd..) Na tomto webe ta nikto zalovat nebude.
AMD X2 4200+ (2530MHz)GIGABYTE K8NS-939A-DATA 2x1024MB DDR400 3-4-4-8 Leadtek A7600GS @ 485/470WD2500KS + Seagate 120 + Seagate 80Enermax Noisetaker 420WNEC 3520ACoolermaster Centurion 5 + Scythe KAMABAY + Akasa AK-FC-03Logitech MX510Logitech UltraXLogitech Formula Vibration FeedbackLG L1740BQCreative Inspire T5900watercooled by eRty & Eheim Compact 150 & NexXxoS HC 240-LE & Glacial 120mm Duo & Krabica od vlasskeho salatu (special thx to MadCap)
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

t0m4s3 píše:a keby si sem hodil nejaku screenshot-dokumentaciu? (teploty, pretakt atd..) Na tomto webe ta nikto zalovat nebude.
Screenshot není moc na co, maximálně na CPUZ s 2750MHz (dříve jsem jel na 2640MHz) a teplota v burnu dnes 47C místo 57C.

Chladím to ale Zalman CNPS9500, měl jsem tam Scyhne Ninja, a ten šel na holé jádro hodně špatně dát, nedostatečně doléhal. Zalman CNPS9500 se ale dotahuje zezhora šroubama a je to na holé jádro zcela bez problémů. Jako pastu jsem použil Arctic Silver AS5-12G, klasika.

Overclock by šel asi i výše, ale teď mám RAMky (2x1GB Corsair XMS 3500LL Pro) na CL2.5-3-2-6 @ 250MHz (DDR500) a nechce se mi je dávat na CL3.0, což by při dalším zvedání FSB bylo nutné.
kvoco
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2005
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od kvoco »

sak aj delicky existuju :wink:
AMD Ryzen 7 7800X3D+ARCTIC Liquid Freezer II 360, ASUS ROG STRIX B650E-E, Kingston FURY 64GB 6000 MHz CL36, XFX MERC 310 Radeon RX 7900XTX, KINGSTON KC3000 NVMe 2TB + Samsung 970 EVO 500GB + KINGSTON SATA 480GB, Fractal Meshify 2, EVGA 1000W GQ, GIGABYTE AORUS FI32Q
t0m4s3
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. bře 2004
Bydliště: Martin SR, Brno CZE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od t0m4s3 »

preco sa mi zda Radek ze sa nejak z toho screenshotu vykrucujes? Mas na to nejaky padny dovod? Neposobi to na mna moc presvedcivo.
AMD X2 4200+ (2530MHz)GIGABYTE K8NS-939A-DATA 2x1024MB DDR400 3-4-4-8 Leadtek A7600GS @ 485/470WD2500KS + Seagate 120 + Seagate 80Enermax Noisetaker 420WNEC 3520ACoolermaster Centurion 5 + Scythe KAMABAY + Akasa AK-FC-03Logitech MX510Logitech UltraXLogitech Formula Vibration FeedbackLG L1740BQCreative Inspire T5900watercooled by eRty & Eheim Compact 150 & NexXxoS HC 240-LE & Glacial 120mm Duo & Krabica od vlasskeho salatu (special thx to MadCap)
radekhulan
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od radekhulan »

t0m4s3 píše:preco sa mi zda Radek ze sa nejak z toho screenshotu vykrucujes? Mas na to nejaky padny dovod? Neposobi to na mna moc presvedcivo.
A co chceš za screenshot? Z CPUZ? Nebo mám nafotit chladič nad CPU? To je o ničem, dával jsem sem screenshoty oddělaného IHS, a někde na webu pořád jsou..

http://radekhulan.cz/img/1/20060511-cpu-ihs.jpg
http://radekhulan.cz/img/1/20060511-cpu-naked.jpg (to černé není spálené, je to jakási černá pasta)

Ale až si z IHS udělám přívěšek na klíče, nafotím to :-)

Obrázek
yepun
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 20. črc 2005

Příspěvek od yepun »

Hmm, tak tech 2,8 GHz je asi fakt pro AMD X2 maximum pri chlazeni vzduchem.

Moje 4800+ sla na 2,8 GHz s box chladicem v zari - burn 59 °C (2x spusteny ten K7 burn pro kazde jadro nebo 2x Prime 95). Tcase max 59 °C. Stejne ted jedu na defaultu, potrebuju mit dobry vypocty bez chyb.
xBl4d3x
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2005

Příspěvek od xBl4d3x »

presscott píše:
radekhulan píše:Snad jenom Peltiere přímo na holé jádro :) (chystám se na to)
Mam uplne stejny zamer...bohuzel v shopu kde jsem si je objednal budou dostupne az 24. tyden... :( Jeste musim ty 4 tydny vydrzet....
jenom bych tě chtěl upozornit, že článek rovnou na jádro neni dobrý nápad - přinejmenším si pořiď měděnou destičku, která teplo z jádra rozptýlí po celé ploše pelta, nebo bys taky mohl o procesor přijít - pelt má celkovou tepelnou kapacitu udávanou výrobcem na celou plochu, ne na každý jeho kousek, proto by při malé velikosti jádra měl o hodně menší chladící výkon, pozor na to... Jinak nevím, odkud jsi co objednával, ale u gme.cz mají poměrně velkou nabídku za pakatel :-) (kolem 100 Kč za 90W modul, asi 300 Kč za 270W (toho mam doma na hraní) ;-) )
Intel Core2 E6400 @ 3600 MHz (450 MHz FSB , 1,48V),
Gigabyte GA-965P-DQ6,
2x512 MB Corsair XMS2 @ 900 MHz ( 3-4-3-8 ), 2x250 GB Hitachi SATA2 RAID-0,
Gigabyte 7900GT @ 680/940 MHz (1,45V vcore)
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

xBl4d3x píše:
presscott píše: Mam uplne stejny zamer...bohuzel v shopu kde jsem si je objednal budou dostupne az 24. tyden... :( Jeste musim ty 4 tydny vydrzet....
jenom bych tě chtěl upozornit, že článek rovnou na jádro neni dobrý nápad - přinejmenším si pořiď měděnou destičku, která teplo z jádra rozptýlí po celé ploše pelta, nebo bys taky mohl o procesor přijít - pelt má celkovou tepelnou kapacitu udávanou výrobcem na celou plochu, ne na každý jeho kousek, proto by při malé velikosti jádra měl o hodně menší chladící výkon, pozor na to... Jinak nevím, odkud jsi co objednával, ale u gme.cz mají poměrně velkou nabídku za pakatel :-) (kolem 100 Kč za 90W modul, asi 300 Kč za 270W (toho mam doma na hraní) ;-) )
ta desticka se tam dava hlavne kvuli tomu aby se tam nesrazela voda.....kdyz ten pelt das primo na cpu (jadro) tak do 5 minut po spusteni PC mas v kompu akvarium....
xBl4d3x
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2005

Příspěvek od xBl4d3x »

Highlander píše: ta desticka se tam dava hlavne kvuli tomu aby se tam nesrazela voda.....kdyz ten pelt das primo na cpu (jadro) tak do 5 minut po spusteni PC mas v kompu akvarium....
pitomost. evidentně nemáš praktické zkušenosti jako já. Měděná destička ti ve srážení vody nezabrání ani náhodou (co si pomůžeš s tepelnym vodičem? akorát přemístíš problém o pár milimetrů dál), na to je jiná izolace (stačí obyčejná měkká karimatka), případně větrák, který bude chlazené místo ofukovat ( i po vypnutí PC)...
Intel Core2 E6400 @ 3600 MHz (450 MHz FSB , 1,48V),
Gigabyte GA-965P-DQ6,
2x512 MB Corsair XMS2 @ 900 MHz ( 3-4-3-8 ), 2x250 GB Hitachi SATA2 RAID-0,
Gigabyte 7900GT @ 680/940 MHz (1,45V vcore)
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

xBl4d3x píše: pitomost. evidentně nemáš praktické zkušenosti jako já.
aha:-D....tak tedka jsi me pobawil....

ta medena desticka se tam dava tak ze má tvar hranolu(jehlan s uriznutou spickou), ta plocha vrcholu dosedá na cpu a ten holej medenej zbytek se vymaze silikonem popripade se to dela zebrovany....takze veskerá kondenzace se odparuje do prostoru....
kdyby ta desticka tam nebyla,tak peltier dosedne na jadro a zbytek te plochy peltira bude produkovat vodu (kondenzace)....
samozřejmě jak rikas tak ta desticka pomáhá rozvadet teplo,ale hlavni ucel to není..
xBl4d3x
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2005

Příspěvek od xBl4d3x »

Highlander píše:
xBl4d3x píše: pitomost. evidentně nemáš praktické zkušenosti jako já.
aha:-D....tak tedka jsi me pobawil....

ta medena desticka se tam dava tak ze má tvar hranolu(jehlan s uriznutou spickou), ta plocha vrcholu dosedá na cpu a ten holej medenej zbytek se vymaze silikonem popripade se to dela zebrovany....takze veskerá kondenzace se odparuje do prostoru....
kdyby ta desticka tam nebyla,tak peltier dosedne na jadro a zbytek te plochy peltira bude produkovat vodu (kondenzace)....
samozřejmě jak rikas tak ta desticka pomáhá rozvadet teplo,ale hlavni ucel to není..
no, zeptam se jinak - měl jsi v PC někdy peltiera v chodu? :-) Já 4 od 90W po 270W (200W real)... Hlavní důvod měděné destičky je rozptyl tepla - jádro CPU bývá výrazně menší než pelt...chtěl bych vidět ten tvůj komolý jehlan (to je správný matematický model pro to, co zřejmě myslíš) zmenšující pelta 5x5cm na 1x1cm - to by byla věž jak kráva a celková plocha pro kondenzaci a zároveň tepelné ztráty by se znásobila... Schválně si dej samotného pelta přímo na jádro CPU a uvidíš, co to udělá ;-)
Intel Core2 E6400 @ 3600 MHz (450 MHz FSB , 1,48V),
Gigabyte GA-965P-DQ6,
2x512 MB Corsair XMS2 @ 900 MHz ( 3-4-3-8 ), 2x250 GB Hitachi SATA2 RAID-0,
Gigabyte 7900GT @ 680/940 MHz (1,45V vcore)
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

xBl4d3x píše: no, zeptam se jinak - měl jsi v PC někdy peltiera v chodu? :-) Já 4 od 90W po 270W (200W real)... Hlavní důvod měděné destičky je rozptyl tepla - jádro CPU bývá výrazně menší než pelt...chtěl bych vidět ten tvůj komolý jehlan (to je správný matematický model pro to, co zřejmě myslíš) zmenšující pelta 5x5cm na 1x1cm - to by byla věž jak kráva a celková plocha pro kondenzaci a zároveň tepelné ztráty by se znásobila... Schválně si dej samotného pelta přímo na jádro CPU a uvidíš, co to udělá ;-)
jo chladím tím CPUcko na - 17 stupnu,uz asi pul roku,jako jeden z málá s tim mam zkusenosti nekolik let na tomhle foru....

btw rekl bych ze sme dost OT a pokud chces resit pelta tak tady:
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... ht=peltier
xBl4d3x
Nováček
Nováček
Registrován: 29. lis 2005

Příspěvek od xBl4d3x »

Highlander píše: jo chladím tím CPUcko na - 17 stupnu,uz asi pul roku,jako jeden z málá s tim mam zkusenosti nekolik let na tomhle foru....

btw rekl bych ze sme dost OT a pokud chces resit pelta tak tady:
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... ht=peltier
ty půl roku, já s tím začal experimentovat před třemi ;-) Offtopic to neni - Radek psal, že zkusí jádro chladit přímo peltem, někdo mu to bez rozmyslu odkýval evidentně bez jakýchkoli znalostí...
Intel Core2 E6400 @ 3600 MHz (450 MHz FSB , 1,48V),
Gigabyte GA-965P-DQ6,
2x512 MB Corsair XMS2 @ 900 MHz ( 3-4-3-8 ), 2x250 GB Hitachi SATA2 RAID-0,
Gigabyte 7900GT @ 680/940 MHz (1,45V vcore)
Odpovědět

Zpět na „Procesory AMD“