otáčky hdd
Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567
- feErda
- Nováček

-
- Registrován: 04. kvě 2005
- Kontaktovat uživatele:
otáčky hdd
Nevíte někdo o nějakém programu, který by zjistil přímo otáčky harddisku? Vím že je hodně programů, ale ty zjistí jen přenosovou rychlost v MB/sec, ale chtěl bych zjistit právě kolik mám otáček:/
kdo neumí, ten čumí-takže já čumím 
- Butch
- Středně pokročilý

- Registrován: 17. črc 2003
- Bydliště: Praha
Staci zjistit presny model HDD v nejakym softu a pak si na netu najit otacky(treba pres google)
Easy ne? Trochu snahy.
Easy ne? Trochu snahy.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximus IV GENE-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
- feErda
- Nováček

-
- Registrován: 04. kvě 2005
- Kontaktovat uživatele:
- Thellwin
- Administrátor

- Registrován: 19. čer 2003
- Bydliště: Satan City
- Butch
- Středně pokročilý

- Registrován: 17. črc 2003
- Bydliště: Praha
Otacky zustanou vzdy stejne, za pomalost muze neco jineho.feErda píše:ale to mi je jasne (na zacatku sem mel tech asi 5400 ot) ale proste uz mam jaksi dost pomaly ten hdd a prave by me ty otacky zajimaly
Moznosti proc je disk pomaly je mraky.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximus IV GENE-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
- feErda
- Nováček

-
- Registrován: 04. kvě 2005
- Kontaktovat uživatele:
- amd.21
- Začátečník

- Registrován: 01. led 2006
- Bydliště: Ostrava
otacky se ti jen tak ze srandy nezmeni...preinstaluj system a uvdis ze bude zpatky takovy rychly jako byl,pokud ne,bude chyba v disku(treba uz je moc stary) 
NZXT H440 White, Intel i7-5820k 4.3GHz @ 1.18V, Noctua NH-C14S, ASUS X99-A, Corsair Vengeance LPX 16GB (4x4GB) DDR4 2400 CL14, MSI GTX 1060 GAMING X 6G, Samsung SSD 970 Pro 512GB, Crucial M4 250GB, Samsung 840 EVO 250GB, Western Digital Green 3TB, Corsair RM650, Samsung C34F791-WQ
- feErda
- Nováček

-
- Registrován: 04. kvě 2005
- Kontaktovat uživatele:
- amd.21
- Začátečník

- Registrován: 01. led 2006
- Bydliště: Ostrava
tak ja nevim,treba ma zadrene loziska a proto se toci pomaleji 
NZXT H440 White, Intel i7-5820k 4.3GHz @ 1.18V, Noctua NH-C14S, ASUS X99-A, Corsair Vengeance LPX 16GB (4x4GB) DDR4 2400 CL14, MSI GTX 1060 GAMING X 6G, Samsung SSD 970 Pro 512GB, Crucial M4 250GB, Samsung 840 EVO 250GB, Western Digital Green 3TB, Corsair RM650, Samsung C34F791-WQ
- feErda
- Nováček

-
- Registrován: 04. kvě 2005
- Kontaktovat uživatele:
- MaTTo S
- Začátečník

-
- Registrován: 18. led 2005
- Bydliště: Bratislava SK
KEBY sa ti zmenili otacky na disku tak by uz nesiel vobec tak sa uz uvedomte
mozu byt na disku chybne sektory a disk ich preskakuje pri citani a preto je pomaly alebo je hrozne fragmentovany ... no vsetko mozne môze byt ale uz prosimvas prestante pisat o otackach disku tie su stale rovnake a menia sa akurat tak ze ked je disk vypnuty je 0 rpm ,a ked je zapnuty je presne tolko kolko udava vyrobca tak neviem co tu riesite
mozu byt na disku chybne sektory a disk ich preskakuje pri citani a preto je pomaly alebo je hrozne fragmentovany ... no vsetko mozne môze byt ale uz prosimvas prestante pisat o otackach disku tie su stale rovnake a menia sa akurat tak ze ked je disk vypnuty je 0 rpm ,a ked je zapnuty je presne tolko kolko udava vyrobca tak neviem co tu riesite
ThinkPad T430s@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .
Think service engineer .
- miho
- Čestný člen

-
- Registrován: 29. kvě 2003
- Bydliště: Orlová-Lutyně
- koubek10
- Žlutá karta

-
- Registrován: 24. kvě 2006
- Bydliště: Most
Ahoj teď se zptám když jsem pitomí přes HDD no co lidičky nikdo nespadl z nebe rovnou chytrý :: já jsem instaloval Windows XP na Seagate 200GB sata a rozdělil jsem ho na 4 odíly
Windows XP 48,8GB,Hry 58,3GB,Vypalováni DVD 30,2GB Virtuální CD 48,8GB když jsem nemněl tak zaplněný disk tak to šlapalo hodně rychle ale teď pomalu při spuštění PC musím čekat +- 5-6x oběhnutí ty modrý čárky jak nabíhá systém dřív sem čekal max. 2 čárky a ještě k tomu musím čekat +- 1min aby se najel systém na 100% čím to je
A na oddílu Windows XP má zůstatek 29,1GB dělám i defragmentaci disku a nic,přes WIN XP manager čistím registry,historii čím to je ????? prosím
Windows XP 48,8GB,Hry 58,3GB,Vypalováni DVD 30,2GB Virtuální CD 48,8GB když jsem nemněl tak zaplněný disk tak to šlapalo hodně rychle ale teď pomalu při spuštění PC musím čekat +- 5-6x oběhnutí ty modrý čárky jak nabíhá systém dřív sem čekal max. 2 čárky a ještě k tomu musím čekat +- 1min aby se najel systém na 100% čím to je
A na oddílu Windows XP má zůstatek 29,1GB dělám i defragmentaci disku a nic,přes WIN XP manager čistím registry,historii čím to je ????? prosím
- Limoto
- Začátečník

- Registrován: 20. kvě 2006
- Bydliště: Prostějov
jednou za cas proste musis reinstallovat widlekoubek10 píše:Ahoj teď se zptám když jsem pitomí přes HDD no co lidičky nikdo nespadl z nebe rovnou chytrý :: já jsem instaloval Windows XP na Seagate 200GB sata a rozdělil jsem ho na 4 odíly
Windows XP 48,8GB,Hry 58,3GB,Vypalováni DVD 30,2GB Virtuální CD 48,8GB když jsem nemněl tak zaplněný disk tak to šlapalo hodně rychle ale teď pomalu při spuštění PC musím čekat +- 5-6x oběhnutí ty modrý čárky jak nabíhá systém dřív sem čekal max. 2 čárky a ještě k tomu musím čekat +- 1min aby se najel systém na 100% čím to je
A na oddílu Windows XP má zůstatek 29,1GB dělám i defragmentaci disku a nic,přes WIN XP manager čistím registry,historii čím to je ????? prosím
- koubek10
- Žlutá karta

-
- Registrován: 24. kvě 2006
- Bydliště: Most
Ja používám Spyware Terminator Já se bolím přeinstalovat Windowsy protoře já nechci zas znovu istalovat ovladače,programi ((( když to přeistaluji jak říkař kat to musím znovu istalovat programi a vladače a jestě musím zalovat dokumenty co mám na disku nebo se něco znění sistemu a oni ty ovladače a programy zustanou jak jsou ????????
- Johny_g
- Začátečník

- Registrován: 05. lis 2003
- Bydliště: Brno, Mohelnice
- Kontaktovat uživatele:
Prosim, rekni tomu simpanzovi co za tebe pise prispevky at pise cesky, treba pak aspon pochopime na co se ptas.koubek10 píše:Ja používám Spyware Terminator Já se bolím přeinstalovat Windowsy protoře já nechci zas znovu istalovat ovladače,programi ((( když to přeistaluji jak říkař kat to musím znovu istalovat programi a vladače a jestě musím zalovat dokumenty co mám na disku nebo se něco znění sistemu a oni ty ovladače a programy zustanou jak jsou ????????
Gigabyte P35-DS3, C2D E7500, 2x2048 MB A-Data, WD6400AAKS, Soundblaster Live!, HD5670 512 MB, Corsair VX450, Toshiba 1612 DVDROM, LG DVDRW, Samsung 214T.
- Don
- Administrátor

- Registrován: 20. led 2005
- Bydliště: Brandýs nad Labem
- Kontaktovat uživatele:
tenhle bordel dela vetsinou hlavne vecna instalace a odinstalace her a podobnyho smejdu... zustane to vsude kde muze a dost to po case brzdi system
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, Samsung EVO 500GB, WD Red 1TB NVMe; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
- koubek10
- Žlutá karta

-
- Registrován: 24. kvě 2006
- Bydliště: Most
- Don
- Administrátor

- Registrován: 20. led 2005
- Bydliště: Brandýs nad Labem
- Kontaktovat uživatele:
musel by jsi procistit system ale jak to ctu tak to radsi nedelej... muzes napachat velke skody
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, Samsung EVO 500GB, WD Red 1TB NVMe; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
- -xr-
- Začátečník

-
- Registrován: 12. led 2011
- Kontaktovat uživatele:
Re: otáčky hdd
Čus kdo chce zjistit otáčky HDD a vše o něm i o vašem PC stáhněte si SPECCY ( http://www.piriform.com/speccy/download ) Dobrý program doporučuji .