otáčky hdd

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

feErda
Nováček
Nováček
Registrován: 04. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

otáčky hdd

Příspěvek od feErda »

Nevíte někdo o nějakém programu, který by zjistil přímo otáčky harddisku? Vím že je hodně programů, ale ty zjistí jen přenosovou rychlost v MB/sec, ale chtěl bych zjistit právě kolik mám otáček:/
kdo neumí, ten čumí-takže já čumím :D
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

Staci zjistit presny model HDD v nejakym softu a pak si na netu najit otacky(treba pres google)

Easy ne? Trochu snahy.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
feErda
Nováček
Nováček
Registrován: 04. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od feErda »

ale to mi je jasne (na zacatku sem mel tech asi 5400 ot) ale proste uz mam jaksi dost pomaly ten hdd a prave by me ty otacky zajimaly
kdo neumí, ten čumí-takže já čumím :D
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Pomalý znamená přesně co ? To nebudou otáčky, ale třeba to, že jede v PIO módu místo DMA ... btw, když tak by neškodilo sem dopsta sestavu, ať víme co je ten disk a zbytek zač.
Goldnoob team proud member!
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Příspěvek od Butch »

feErda píše:ale to mi je jasne (na zacatku sem mel tech asi 5400 ot) ale proste uz mam jaksi dost pomaly ten hdd a prave by me ty otacky zajimaly
Otacky zustanou vzdy stejne, za pomalost muze neco jineho.
Moznosti proc je disk pomaly je mraky.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
feErda
Nováček
Nováček
Registrován: 04. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od feErda »

ale on uz je dlouho takový pomaly a jede v rezimu DMA... navic sem delal ruzne testy a nic neni chybne, ale proste prenos (v hdtune je: max: 10,8mb/sec, min: 0,9mb/sec, average: 6,9 mb/sec) no neni to pomalé? jinak jde o typ: Segeate ST330621A 30GB
kdo neumí, ten čumí-takže já čumím :D
amd.21
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2006
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od amd.21 »

otacky se ti jen tak ze srandy nezmeni...preinstaluj system a uvdis ze bude zpatky takovy rychly jako byl,pokud ne,bude chyba v disku(treba uz je moc stary) :roll:
NZXT H440 White, Intel i7-5820k 4.3GHz @ 1.18V, Noctua NH-C14S, ASUS X99-A, Corsair Vengeance LPX 16GB (4x4GB) DDR4 2400 CL14, MSI GTX 1060 GAMING X 6G, Samsung SSD 970 Pro 512GB, Crucial M4 250GB, Samsung 840 EVO 250GB, Western Digital Green 3TB, Corsair RM650, Samsung C34F791-WQ
feErda
Nováček
Nováček
Registrován: 04. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od feErda »

formatuju skoro kazdy mesic prosimte :D no je stary cca 5 let, ale co to potom ma za smyl, ze otacky se nemeni.... tak jak to potom funguje:)
kdo neumí, ten čumí-takže já čumím :D
amd.21
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2006
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od amd.21 »

tak ja nevim,treba ma zadrene loziska a proto se toci pomaleji :roll:
NZXT H440 White, Intel i7-5820k 4.3GHz @ 1.18V, Noctua NH-C14S, ASUS X99-A, Corsair Vengeance LPX 16GB (4x4GB) DDR4 2400 CL14, MSI GTX 1060 GAMING X 6G, Samsung SSD 970 Pro 512GB, Crucial M4 250GB, Samsung 840 EVO 250GB, Western Digital Green 3TB, Corsair RM650, Samsung C34F791-WQ
feErda
Nováček
Nováček
Registrován: 04. kvě 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od feErda »

amd.21 píše:tak ja nevim,treba ma zadrene loziska a proto se toci pomaleji :roll:
no a proto chcu vedet kolik to ma otacek:) a ptam se jeste jednou: neni nahodou nejaky program na zjisteni otacek harddisku?.)
kdo neumí, ten čumí-takže já čumím :D
MaTTo S
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2005
Bydliště: Bratislava SK

Příspěvek od MaTTo S »

KEBY sa ti zmenili otacky na disku tak by uz nesiel vobec tak sa uz uvedomte
mozu byt na disku chybne sektory a disk ich preskakuje pri citani a preto je pomaly alebo je hrozne fragmentovany ... no vsetko mozne môze byt ale uz prosimvas prestante pisat o otackach disku tie su stale rovnake a menia sa akurat tak ze ked je disk vypnuty je 0 rpm ,a ked je zapnuty je presne tolko kolko udava vyrobca tak neviem co tu riesite
ThinkPad T430s@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .
miho
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 29. kvě 2003
Bydliště: Orlová-Lutyně

Příspěvek od miho »

Jak je na tom motor a loziska se da poznat podle S.M.A.R.T. hodnoty "SpinUp Time".

Rychlost otaceni musi byt presna a konstantni proto se pouziva pro pohon ploten krokovy motor. Z tohoto duvodu je jina rychlost otaceni nez nominalni prakticky vyloucena.
127.0.0.1, sweet 127.0.0.1
koubek10
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 24. kvě 2006
Bydliště: Most

Příspěvek od koubek10 »

Ahoj teď se zptám když jsem pitomí přes HDD no co lidičky nikdo nespadl z nebe rovnou chytrý :: já jsem instaloval Windows XP na Seagate 200GB sata a rozdělil jsem ho na 4 odíly
Windows XP 48,8GB,Hry 58,3GB,Vypalováni DVD 30,2GB Virtuální CD 48,8GB když jsem nemněl tak zaplněný disk tak to šlapalo hodně rychle ale teď pomalu při spuštění PC musím čekat +- 5-6x oběhnutí ty modrý čárky jak nabíhá systém dřív sem čekal max. 2 čárky a ještě k tomu musím čekat +- 1min aby se najel systém na 100% čím to je

A na oddílu Windows XP má zůstatek 29,1GB dělám i defragmentaci disku a nic,přes WIN XP manager čistím registry,historii čím to je ????? prosím
Limoto
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. kvě 2006
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Limoto »

koubek10 píše:Ahoj teď se zptám když jsem pitomí přes HDD no co lidičky nikdo nespadl z nebe rovnou chytrý :: já jsem instaloval Windows XP na Seagate 200GB sata a rozdělil jsem ho na 4 odíly
Windows XP 48,8GB,Hry 58,3GB,Vypalováni DVD 30,2GB Virtuální CD 48,8GB když jsem nemněl tak zaplněný disk tak to šlapalo hodně rychle ale teď pomalu při spuštění PC musím čekat +- 5-6x oběhnutí ty modrý čárky jak nabíhá systém dřív sem čekal max. 2 čárky a ještě k tomu musím čekat +- 1min aby se najel systém na 100% čím to je

A na oddílu Windows XP má zůstatek 29,1GB dělám i defragmentaci disku a nic,přes WIN XP manager čistím registry,historii čím to je ????? prosím
jednou za cas proste musis reinstallovat widle :roll: ale kazdopadne bych to projel Ad-Awarem, TuneUpem06 a Registry Mechanicem :wink:
koubek10
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 24. kvě 2006
Bydliště: Most

Příspěvek od koubek10 »

Ja používám Spyware Terminator Já se bolím přeinstalovat Windowsy protoře já nechci zas znovu istalovat ovladače,programi ((( když to přeistaluji jak říkař kat to musím znovu istalovat programi a vladače a jestě musím zalovat dokumenty co mám na disku nebo se něco znění sistemu a oni ty ovladače a programy zustanou jak jsou ????????
Johny_g
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. lis 2003
Bydliště: Brno, Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Johny_g »

koubek10 píše:Ja používám Spyware Terminator Já se bolím přeinstalovat Windowsy protoře já nechci zas znovu istalovat ovladače,programi ((( když to přeistaluji jak říkař kat to musím znovu istalovat programi a vladače a jestě musím zalovat dokumenty co mám na disku nebo se něco znění sistemu a oni ty ovladače a programy zustanou jak jsou ????????
Prosim, rekni tomu simpanzovi co za tebe pise prispevky at pise cesky, treba pak aspon pochopime na co se ptas. :?
Gigabyte P35-DS3, C2D E7500, 2x2048 MB A-Data, WD6400AAKS, Soundblaster Live!, HD5670 512 MB, Corsair VX450, Toshiba 1612 DVDROM, LG DVDRW, Samsung 214T.
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don »

tenhle bordel dela vetsinou hlavne vecna instalace a odinstalace her a podobnyho smejdu... zustane to vsude kde muze a dost to po case brzdi system
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, Samsung EVO 500GB, WD Red 1TB NVMe; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
koubek10
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 24. kvě 2006
Bydliště: Most

Příspěvek od koubek10 »

Ano to sohlasím ale co stím jedině přestalovat system ale já nechci zas instalovat ovladače a programy jdeto že to přeinstaluje ale nevi maže progrymy a ovladače ????
Don
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 20. led 2005
Bydliště: Brandýs nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Don »

musel by jsi procistit system ale jak to ctu tak to radsi nedelej... muzes napachat velke skody
CPU:i3-10105; MB:Gigabyte B560M D3H; RAM:HyperX 2x8GB DDR4; HDD: SSD Samsung Pro 1TB, Samsung EVO 500GB, WD Red 1TB NVMe; PS:Corsair HX650W; Case:SilverStone GD09B Grandia; Monitor:Panasonic VX-P50VT50E; Mouse:Logitech MX Performance; Keyboard:Logitech Wireless Illuminated K800
Audio: Asus Xonar Essence ST, NAD C375BEE, VMA-II S
-xr-
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. led 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčky hdd

Příspěvek od -xr- »

Čus kdo chce zjistit otáčky HDD a vše o něm i o vašem PC stáhněte si SPECCY ( http://www.piriform.com/speccy/download ) Dobrý program doporučuji .
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“