Průtokový ohlazovač vody????

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

Odpovědět
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Průtokový ohlazovač vody????

Příspěvek od myom »

Na tomto fóru toho bylo o alternativních způsobech chlazení napsané mnoho (od peltiéra k mrazáku, až po dusík). Zamýšlel se již někdo nad touto věcičkou? :? V obchodech se dají tyto ochlazovače/ohřívače koupit za směšné prachy a kdyby se vykuchaly a zapojily do vodního okruhu, tak by to mohl být mazec. Vodu dokážou ochladit na nějakých 10°C. :)

Když jsem tak nad tím přemýšlel, tak by to šlo udělat nějak takhle: vykuchaly by se vnitřnosti, zapojily se za výměník (nejprve se voda ochladí na teplotu vzduchu a potom až by šla do ochlazovače) a přes relátko se zajistí spouštění s PC.

Problém by mohl být v tom, jestli se stihne voda ochladit při průtoku 8-10 l/min. Co si myslíte o tom? Má to vůbec cenu zkoušet? Za ty peníze by to bylo zajímavé............. :wink:
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

ty urcite mislis chiller :roll: ..mno ta se podivej kolik takovy vecicky stojej a dojdes k nazoru ze si pridas par fifniku a koupis mach 2 gt :roll:
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

ne ne!! :-D Ty jsi mě nepochopil. Já myslel ty prkotiny jak to hodíš do zásuvky, bodneš do toho 20l flašu vody a tečeti z toho buď studená voda nebo teplá. Všechno je to kvalita "china" a stojí to pár stovek.......

\\edit: ty chillery bych nezaplatil ani za 100 let :lol:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

??? dej link na to :roll:
Cujo
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 31. led 2005
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Cujo »

to je to jak to maji treba v bance... takova flasha otocena vickem dolu a vespodu bila plastova cast na ktere to stoji a vypousti to bud ledovou nebo mene ledovou vodu podle packy :)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

Asi jsem to blbě nazval :oops: . Je to takový ten ochlazovač nápojů. Nic lepšího jsem nenašel, ale jsou i takové primitivní za 500kč.

\\edit: Přesně Cujo :wink:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

:lol: :lol: :lol: je vidět že jste to ještě nikdo neotevřel, mě zajímalo jak to chladí a je v tom peltier takže se asi nic nekoná
já rozebíral ten od mountfieldu, je tam 70W pelt a na něm pláclej kus hliníku a 80ka větrák, ten pelt ochlazuje asi 2l velkou nádržku s vodou, proto když se z toho pije moc tak to nestíhá chladit
darrth
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2005
Bydliště: MB

Příspěvek od darrth »

A všimnul sis, že např. ten ochlazovač z linku vyprodukuje 2 l studený vody za hodinu? Víš jakej bys musel příkon abys uchladil kompa? Obrovskej. Mainstreamová mašina vyprodukuje 150W tepla a to někam musíš odvést.

Na druhou stranu jako pomocnej přichlazovač vody řekněme o dva stupně by to nebylo špatný, ale jak řikám - krmit bych to nechtěl.
PC1: Core 2 Duo E6400@3,2GHz, Asus Rampage Formula, 4x1GB DDR2 Geil , MSI GTX275, 2 x Seagate 320GB + 1TB, Enermax Liberty 500W a vše si hoví v Chieftecu LBX-02B-B-B
PC2: Barton 2500+@2200MHz, MSI K7N2 Delta, 2x256+1x512 MB DDR400, Seagate 400 GB a 80GB, Leadtek 6600GT, MB+CPU+GPU water cooled
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

Hmmmmmm :evil: . To jsem si myslel, že v tom bude zakopaný peltier :devil: . Tak nic já jsem to neměl rozkuchaný, takže díky za info :wink: . Takže opět slepá ulička.....ale nějak ta voda musí jít ochladit :twisted: .......jen na to přijít :roll: :lol:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
AlesShi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. srp 2004
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od AlesShi »

strc radiator nebo aspon dlouhou hadici za okno a pockej na podzim
mj. 10°C se mi zda prilis studeny, nebude to vadit cerpadlu?
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

AlesShi píše:strc radiator nebo aspon dlouhou hadici za okno a pockej na podzim
mj. 10°C se mi zda prilis studeny, nebude to vadit cerpadlu?
No někde na inťasu jsem viděl, jak nějaký borec prostrčil hadici zdí ven a zahrabal ji do země. Teploty měl kolem 20 i v létě, no a v zimě to nevím....

A studená voda by neměla vadit čerpadlům. Je to přece elektronika a elektronice většinou vadí jenom vysoká teplota a né nízká. Možná v extrému může vadit námraza na vrtulce, ale to by se s nemrznoucí kapalinou stát nemělo, ale opravte mě jestli se pletu.

\\edit: a co takhle na krátkodobý test narvat do expanzky suchý led. Chtělo by to nějakou chemikálii, která má nizký bod tání a kovovou expanzku a tak na několik minut by bylo ve vodníkovi alespoň -20 :onfire: :onfire: :onfire:

Zase plácám voloviny :lol:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

myom píše:
AlesShi píše:strc radiator nebo aspon dlouhou hadici za okno a pockej na podzim
mj. 10°C se mi zda prilis studeny, nebude to vadit cerpadlu?
No někde na inťasu jsem viděl, jak nějaký borec prostrčil hadici zdí ven a zahrabal ji do země. Teploty měl kolem 20 i v létě, no a v zimě to nevím....

A studená voda by neměla vadit čerpadlům. Je to přece elektronika a elektronice většinou vadí jenom vysoká teplota a né nízká. Možná v extrému může vadit námraza na vrtulce, ale to by se s nemrznoucí kapalinou stát nemělo, ale opravte mě jestli se pletu.

\\edit: a co takhle na krátkodobý test narvat do expanzky suchý led. Chtělo by to nějakou chemikálii, která má nizký bod tání a kovovou expanzku a tak na několik minut by bylo ve vodníkovi alespoň -20 :onfire: :onfire: :onfire:
Zase plácám voloviny :lol:
No elektronice vadi jak vysoka tak nizka teplota....ale co ji vadi uplne nejvice tak tepelny vykyv.

Priklad:Kdyz treba prenasis televizu z chalupy k sobe domu a venku je treba -20 stupnu.Tak hromada lidi ju hnedka zapne jak prijde domu...neco se ve vnitrku orosi a zhori.Nebo se vlivem rychle menici se teploty prorazi nejakej tranzistor atd ...Kazdej vyrobce na soucastkach uvadi jeho provozni teploty a ty jsou treba od -30 do 100 stupnu atd...f

btw ochlazovat vodu peltierem ve vodnikovi je imho blbost.....uz se to tady probiralo mockrat a nakonec se doslo k zaveru ze to je akorat projebana enerigie.Kdyz uz chces pouzivat peltier,tak si tady neco nejdriv precti.Pak by jsi zjistil ze realizovat neco takovyho je hodne slozity a nesmyslny....
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

peltiera chápu a je to blbost. kdyby jsem se s tím chtěl kakat tak jenom jako nějaký experiment, ale ne jako chlazení pc. tak nějak jsem doufal, že ty ochlazovače fungují jinak.

ty výkyvy jsou jasná věc. kondenzace je hold sv*ňa.
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Clant
Začátečník
Začátečník
Registrován: 31. črc 2006
Bydliště: Benešov

Příspěvek od Clant »

hraj v lednicce ,tam se ti to neprehreje 8-) :roll: ,jinak pekny napad ale 2 l ochlazeny vody je pro pc minimum :roll: :roll:
darrth
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2005
Bydliště: MB

Příspěvek od darrth »

To měm mělo napadnout, že v tom je peltier. Takže zbejvá čekat na zimu...
PC1: Core 2 Duo E6400@3,2GHz, Asus Rampage Formula, 4x1GB DDR2 Geil , MSI GTX275, 2 x Seagate 320GB + 1TB, Enermax Liberty 500W a vše si hoví v Chieftecu LBX-02B-B-B
PC2: Barton 2500+@2200MHz, MSI K7N2 Delta, 2x256+1x512 MB DDR400, Seagate 400 GB a 80GB, Leadtek 6600GT, MB+CPU+GPU water cooled
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Aby jsi to ochladil prutokovam ochlazovacem tak by jsi musel mit ten jaky maji v hospodach.
AMD Ryzen 7 5800X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus ROG STRIX B550-A Gaming, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 1TB SSD Patriot Viper VP4300, 2TB1TB SSD Samsung 970 EVO, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 31,5" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
myom
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 11. úno 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od myom »

Woyta píše:Aby jsi to ochladil prutokovam ochlazovacem tak by jsi musel mit ten jaky maji v hospodach.
:lol: No jasně a chladil bych si s tím i plzeň na 8°C :lol: Už to idu schánět :lol:
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
prave si ctete krasny, uzasny, inteligentni, gradiozni podpis a velice ho obdivujete! touzite po nem! chcete ho! uz bez nej nemuzete byt a radi byste ho videli i pod svymi prispevky! a co ja udelam? napisu: ol rajt ryzvd (c) myom :-P
*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*'``'*:-.,_,.-:*
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

hm..ta uz vim co tim popisem autor chtel rict :oops:

jinak kamos ma v praci chiller a je to docela zajimave. :roll:
FLiPPY
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. čer 2006
Bydliště: Havířov

Příspěvek od FLiPPY »

co takhle si sehnat starej mrazak a dat do nej radiator s nemrznouci kapalinou (i kdyz to by byl pak ucet za elektriku)
masakr_cz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: V. S. City (pobliz Jihlavy), Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od masakr_cz »

to uz tu bylo reseny taky tolikrat, ani mrazak neni stavenej na tak vysokej trvalej vykon, po par dnech provozu pujde pod kytky
Odpovědět

Zpět na „Voda“