nVidia G80 - informace, spekulace...

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

kdy maj ty karty vubec vyjit G80 a R600?? nikde zatim ani slechu
masakr_cz
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: V. S. City (pobliz Jihlavy), Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od masakr_cz »

co sem cetl, tak r600 ma bejt nejdriv v prosinci a g80 netusim
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

G80 nejspíš v říjnu... a R600 nejdřív v prosinci, ale spíš až v lednu
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Můj tip - G80: první polovina listopadu, R600: druhá polovina ledna.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Myslím si, že na čas uvedení obou karet na trh bude mít vliv i oficiální zahájení prodeje Win Vista (a kdy to bude - to je ta hlavní otázka, jelikož Dx10 bude snad výhradně určen až pro Win Vista).
Pokud vyjde Win Vista alespoň pro korporace někdy v 11-12/06, je reálné, že G80 vyjde ve stejný čas, ale pokud se Win Vista opozdí, tak není kam spěchat i z pohledu NVidie popř. ATI. ATIna bude asi i lepší, ale vyjde asi později.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

ATi popřela, že datum vydání bude záviset na Vistě. Tomu by odpovídalo i to, že o R600 hovořili jako o nejrychlejším DX9 čipu (což si vykládám tak, že chtějí být připravení i na případ, že by R600 vydali před Vistou, tedy do DX9 prostředí). Tomu bych se ani nedivil, vždyť i R300 vydali ještě před DX9. Spíš otálejí kvůli výrobnímu procesu - 80nm v současné době nemá jiné výhody, než zmenšení plochy jádra o 17% a je i možné, že má zatím horší výtěžnost případně nižší úspěšnsot v dosažení vysokých frekvencí, než 90nm. Podle neoficiálních zpráv pocházejících od nVidie jsou frekvence dosažitelné s 80nm stejné jako s 90nm. Je sice fakt, že na 90nm měla ATi lepší úspěšnost než nVidia, nicméně jestli to tak bude i na 80nm nemůžeme vědět. Takže je klidně možný, že R600 nepřesáhne 700MHz.

Naopak G80 má údajně být 90nm, takže tohle nVidia řešit nemusí a může čip uvést koncem října s reálnou dostupností karet v listopadu.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
short24
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. pro 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od short24 »

s Lukfim jsem diskutoval lonskou dvoumesicni masaz pred uvedenim 7800gtx. protoze zatim je ticho, tak u g80 mne vychazi nejdriv konec rijna, spis listopad. a u r600 vyjdu z cyklu cca pulroku na upgrade produktove rady. ted bude uvedena rada novych verzi karet a pulrok je ten unor. stale nechci verit tomu, ze se nebudou chtit prizivit na reklamni akci MS k uvedeni Visty a bude-li Vista v nejakem vhodnem terminu tj. konec ledna tak klidne verim ze to lehce posunou.
Intel i5-8600K GB GA-Z370 HD3P HyperX Predator 16GB (Kit 2x8GB) 3000MHz DDR4, CL15 ASUS Strix GeForce GTX 970 Corsair HX620, LOGITECH MX510, EIZO ColorEdge CS2730 (8.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+, Athlon Dual core Opteron 170,i5-2500K)

vodnik: SilentiumPC Navis Pro 240 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS :[
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Pořád si neuvědomuješ (ale to většina lidí), že oni nemají hotový produkt, se kterým na něco čekají. Mají hotový návrh čipu, zřejmě hotové PCB, ale co se vždycky řeší je, zda čip, tak jak je navržený, bude fungovat, zda se projeví nějaké chyby či nedostatky, které je třeba opravit atp. A pokud se něco objeví, tak odstranění problému a vyrobení další revize zabre tak tři měsíce. Takže dokud není venku funkční čip, nemůže se karta vydat (resp. může, ale pak to dopadne třeba jako s NV40 a jejím videoprocesorem).

Takže, až bude čip OK, ATi nebude na nic čekat a okamžitě kartu vydá. Já si jsem jistý, že kdyby se v současné době dala R600 vyrábět na 80nm a čip by fungoval, tak by ATi žádnou X1950 nevydávala.

A stejně tak nVidia. Kdyby mohla jít ven s G80, na nic by nečekala a vydala by jí, protože X1950 pro ně bude dost nepříjemná a každý den je bude připravovat o zákazníky.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
short24
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. pro 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od short24 »

tady budu s tebou no-xi nesouhlasit.
o penize jde az v prvni rade a firmy nekolikrat predvedly, ze pokud nejsou pod tlakem, tak klidne o nejaky cas pozdrzi novinku, aby se vyprodaly skladove zasoby pokud mozno za plnou cenu.
Intel i5-8600K GB GA-Z370 HD3P HyperX Predator 16GB (Kit 2x8GB) 3000MHz DDR4, CL15 ASUS Strix GeForce GTX 970 Corsair HX620, LOGITECH MX510, EIZO ColorEdge CS2730 (8.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+, Athlon Dual core Opteron 170,i5-2500K)

vodnik: SilentiumPC Navis Pro 240 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS :[
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

short24 píše:tady budu s tebou no-xi nesouhlasit.
o penize jde az v prvni rade a firmy nekolikrat predvedly, ze pokud nejsou pod tlakem, tak klidne o nejaky cas pozdrzi novinku, aby se vyprodaly skladove zasoby pokud mozno za plnou cenu.
kdy to ukazaly?
0118 999 881 999 119 7253
short24
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. pro 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od short24 »

napr. v zime ati pri uvadeni 1900 jsem nekolikrat cetl ze se musi napred vyprodat sklady
Intel i5-8600K GB GA-Z370 HD3P HyperX Predator 16GB (Kit 2x8GB) 3000MHz DDR4, CL15 ASUS Strix GeForce GTX 970 Corsair HX620, LOGITECH MX510, EIZO ColorEdge CS2730 (8.domaci generace - 486DX66, PentiumPro200, Athlon SlotA 550Mhz, Athlon Tbird 1400Mhz, Athlon Barton 2500+, Athlon Dual core Opteron 170,i5-2500K)

vodnik: SilentiumPC Navis Pro 240 NE VZDY JSEM ON-LINE, NENI CAS :[
wector
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 10. čer 2005
Bydliště: In a galaxy, far, far away...
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wector »

short24 píše:napr. v zime ati pri uvadeni 1900 jsem nekolikrat cetl ze se musi napred vyprodat sklady
Tak to musí vždycky každej, proto se vypínaj quady, pipeline atp.
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Uvádění Radeonu X1900 nebylo zpožděný vyprodáváním skladů. Jednak ATi nemusela nikam pospíchat, protože Radeon X1800XT byl nejrychlejší kartou, která opravdu byla na trhu, a jednak RX1900 nebyl zpožděnej...
Pokud bylo něco pozdrženo, tak to byl spíš Radeon X1600, aby se mohly doprodat X800ky jako GT a GTO
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Pár novinek :-)

http://www.hardware-infos.com/news.php?news=559
The exact date when the G80 will see the light of day was a well-guarded secret up until now. More than anything, the Vista delay made it hard to guess when the cards will appear. The well-informed colleagues from "Hartware" report from their own sources that nV will introduce G80 before Vista - in rainy November. Nice that nV won't let the Vista slip affect their release plans. We hope that ATI will follow the same path with their R600 instead of being influenced by the M$ monopolistic behaviour.

G80 is supposed to have 32 pixel-pipes and 16 vertex shaders. In addition, nV already praised the G80 architecture in advance, which is supposedly completely new and features full DX10 support. Full HDCP support is also supposed to be on board, with optional HDMI connector. No hints about the clocks so far, though seeing that it's built on 90nm we would expect no wonders. We suppose it will be clocked below 500 MHz, though it's our own estimate.

After the G80 taped-out mid-july, it was all set. If nV keeps pushing as planned, there might be some G80's nicely wrapped under the x-mass tree this year. Still, the jingle bells will be ringing in four months earliest and until then we'll hopefully have more to report so keep tuned.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

no-X píše:
...
Odkud to je?
//edit:
no-X píše:Vždyť tam máš link - ta citace je jen anglický překlad toho článku...
Aha, mně to přišlo až moc hezky napsaný aby to bylo z překladače :satisfied: tak já o tom teda zejtra něco napíšu :comp:
Naposledy upravil(a) Lukfi dne úte 29. srp 2006, 22:46, celkem upraveno 1 x.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Vždyť tam máš link - ta citace je jen anglický překlad toho článku...
Nejlepší moderátor ve výslužbě
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Na B3Df se objevily útržkovité informace o 12 paměťových modulech, TEX:ALU 4:1 a frekvencích lehce nad 600MHz...

Zatím bych to bral s rezervou, ale pokud by opravdu měla 12 paměťových modulů, indikovalo by to 384bit sběrnici, případně 768MB paměti (nebo samozřejmě obojí najednou).
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

no-X píše:Na B3Df se objevily útržkovité informace o 12 paměťových modulech, TEX:ALU 4:1 a frekvencích lehce nad 600MHz...
Zatím bych to bral s rezervou, ale pokud by opravdu měla 12 paměťových modulů, indikovalo by to 384bit sběrnici, případně 768MB paměti (nebo samozřejmě obojí najednou).
Wow.

//Btw, link by nebyl? :?
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

To bylo tak různě... ale teď geo připravil pěkný shrnující info thread :wink:
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

no-X píše:To bylo tak různě... ale teď geo připravil pěkný shrnující info thread :wink:
ty linky tam se mi nechce prolejzat :oops: a přepokládám že jsem většinu z nich už viděl
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“