-!- Radeon X1900 GT/GT2/GTO - problémy a jejich řešení -!-

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět
shadius
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

-!- Radeon X1900 GT/GT2/GTO - problémy a jejich řešení -!-

Příspěvek od shadius »

======================================================================
/edit by no-X: Vzhledem k výsledku hlasování v informačním threadu o změnách v sekci používejte prosím k řešení problémů s výše zmíněnou grafickou kartou výhradně tento thread.

Díky za pochopení.

======================================================================

nazdarek mel bych takovej dotaz:mam Asus M2N-E,X1900GT,AMD X2 4000+ a 2x1GB kingston.komp mi nebootuje ale to se netyka toho dotazu pac by to melo bejt deskou(uz sem objednal MSI K9A Platinum).Spis mi de vo to ze mi na grafice sviti takovy maly cerveny svetylko a ja nevim proc.Myslim si ze je to naka vystraha ze pc nenabootuje ale aby ta grafiky taky nebyla v prd.li muzete mi nekdo rict proc to kuwa sviti?dik moc :D
korki
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. kvě 2006
Bydliště: Trenčín

Příspěvek od korki »

A čo tak prídavné napájanie, máš ho tam?
PC1:CPU:E8400 3GHz+Scythe Ninja/MB:ASUS MAXIMUS II Formula/RAM:2x2GB Corsair XMS2DHX 800MHz CL4/GPU:Powercolor HD6870/HDD:2xWD Caviar 250GB2500YS SATA II Raid 0/Mechaniky:,Samsung S223Q SATA/Monitor:SAMSUNG 22" 226BW/Repro:Logitech X-530/Keyboard:Microsoft Wireless Optical Desktop/Zdroj:500W Enermax Liberti/Case:Tt Soprano 1000BWS
PC2:CPU:P4 3,4GHz 1MB LGA BOX/MB:ABIT AS8/RAM:2x512MB DDR400 + 1GB/GPU:MSI FX5500 64b 128MB/HDD:Hitaschi 80GB SATAII 8MB, 250GB SEAGATE SATAII/DVDRW LG 4167/19"CRT LG Flat/350W FORTRON
PC3:CPU:E5200 @3GHz + Freezer/MB:ASUS P5W DH DELUXE/RAM:2x1GB DDRII 667@600MHz CL4 AM1 +2x1GB ADATA/GPU:ASUS HD3870 512MB DDR4/HDD:Maxtor 250GB 8MB, 1TB WD, 250GB WDIDE/MECH:Liteon 16H5S/17" LCD ASUS/Repro: Logitech 2.1 X-230/350W Fortron
shadius
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 23. čer 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od shadius »

korki píše:A čo tak prídavné napájanie, máš ho tam?
no jasne ze tam je zkousel sem to jak pres redukci tak pres ATX konektor ze zdroje na GPU
spajk
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. říj 2003
Bydliště: Někde v Brně

Příspěvek od spajk »

Mam problem s X1900GT od HIS
U power DVD 7 kdyz nastavim funkci "Automaticky povolit Read-It-Clearly v modu cele obrazovky" Po naslednem spusteni dvd se me obraz v power dvd zvetsi na celou obrazovku a zustane cerny. Po chvili se monitor hodi do standby rezimu. Slysim v repracich jak dvd normalne jede. V tehle fazy uz se neda nic delat prtz nevidim co se deje na monitoru a musim vypinat pocitac pres klavesu power off na klavesnici.
Tu funkci vypnu a obejdu se bez ni ale delalo me to i u jedne hry vetsinou v mistech video sekvenci.
To uz me prislo ze to neni v poradku

Nemate nekdo stejny problem?
Nic
David91
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2008
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David91 »

Dobry den, mam takovy problem ktery me provazi uz znacne dlouhou dobu. Pri hrani her mi grafika spatne vykresluje textury a tudiz pri hrani zobrazuje nesmyslne ,,obrazce a cary" pres obrazovku. Do toho jeste obcas zacne blikat a hra je temer nehratelna. Vyzkousel jsem spoustu ovladacu, novejsi i starsi Catalysty, Omega drivery (se kterymi to beha nejlepe, avsak porad neuspokojive). Nevim co mam jeste delat, mam grafiku ATI Radeon X1900GT - nevyuziju jeji potencial, nebot nektere hry se opravdu nedaji skoro hrat. Teplotu na GPU jsem meril, v klidu je okolo 55 stpnu, pri zatezi nestoupne nad 78 stupnu. Zanesena prachem taky neni, protoze jsem ji vcera cistil (a nejen ji). Podnikl jsem uz mnoho kroku za snahou vyresit to, ale zadny nepomohl. Je to opradu spatnou podporou ze strany ATI/AMD? Nebo muze za tim byt vadna grafika? Jinak vykon grafiky je vice nez dostacujici, zvlada i nejnovejsi hry ve vysokem rozliseni, hlavnim problemem jsou ty blikající čáry, ,,fiktivní zdi" a podobně. Pri hrani to dokonce nekdy i zamrzne s hlaskou na monitoru ze nema zadny signal a musim restartovat:-(Máte s tím někdo zkušenosti? Bylo mi odpovězeno, že můj zdroj EuroCase ATX-450 JSP nejspise nezvlada a to diky jedne 12V větvi (viz recenze na http://www.zive.cz/default.aspx?server=1&chapter=55 337&section=21&article=137010) - jaký máte na to názor? Přece jen má výkon 450W takže zdroj je to silný. Potřebuju názory lidí co tomu rozumí... Navic vcera jsem zkousel hrat, jak se to bude chovat - skoro nic to nedelalo, pritom jsem nic nemenil. Ted se mi ale objevilo jeste samovolne vypinani ve filmech (vsechny v .avi), tak jestli to s tim muze souviset.
Weslo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2005
Bydliště: Nan Curunír

Příspěvek od Weslo »

ten zdroj je jednoznačně naho*no.Měl jsem podobnou lapálii i s X800GT a stejným zdrojem a ta žere o trochu míň než tato karta.Jinak předpokládám že si vyloučil SW chybu (bordel v driverech a ve Woknech).Teď už zbývá jen vyzkoušet kartu jinde a pokud bude problém trvat tak hurá na reklamaci.
AMD Ryzen 5 3600 | XPG Levante X 240 | ASUS TUF GAMING B550M PLUS |16GB A-DATA XPG DDR4 3000Mhz | Gigabyte Radeon RX7600 16GB OC | 2x Samsung 980PRO 512GB + 2x2TB WDC WD20EZFX | Lian-Li O11 Dynamic Mini | Corsair SF-450 | 32" Dell S3222DGM | Synology DS223j + 2x6TB WD Red RAID1 | MAZDA enthusiast
David91
Nováček
Nováček
Registrován: 25. bře 2008
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David91 »

No zbytky po driverech jsem cistil pomoci driver cleaneru a i rucne vsechny knihovny co mely neco spolecnyho s ati. No zdroj je fakt spatnej, rejkli mi to uzz jinde
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“