R6x0 - technologie, spekulace...

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Zamčeno

Nabídne R600 vyšší kvalitu obrazu, než G80?

Anketa končí za sob 24. úno 2007, 22:54

V žádném případě
9
5%
Pouze lepší FSAA
4
2%
Pouze lepší AA transparentních textur (AAA)
2
1%
Pouze lepší AF
1
1%
FSAA bude kompatibilnější, AAA rychlejší a kvalitnější, AF mírně horší
7
4%
Bude to stejné...
59
34%
R600 bude ve většině případů lepší
71
41%
R600 bude vždy lepší (je to vůbec teoreticky možné? :-)
20
12%
jiná možnost (uveďte v threadu)
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 173
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Lukfi píše:
no-X píše:Právě 65nm verze jistá je. Netypické pro ATi je použití mezikroku (80nm) pro high-end.
150nm je taky mezikrok :roll:
cool.user: díky za upozornění, teď se to hodí :wink:

Lukfi: Pokud vezmeme v potaz původní plány ATi, tak R300 byla 150nm (mezikrok), R350 taky 150nm a dál měl vyjít R380 na 130nm, ale nV byla rychlejší s GF6, takže ati vydala jen R360 (9800XT) jako přetaktovaný PROčko a v R380 mezitím zdvojnásobila počet pipelines a vydala to jako R420, tedy protiváhu GF6.

Tzn. kdyby šlo vše podle plánu, najela generace R3xx na 150nm a končila na 130nm. Podobně jako ATI plánuje R6xx a přechod 80->65nm
Nejlepší moderátor ve výslužbě
rochne
Začátečník
Začátečník
Registrován: 21. kvě 2005
Bydliště: Zurich
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rochne »

cool.user píše:Ma vestecka koule rika ze v tom pripade bude spotreba na urovni G81 8)
A jakouze spotrebu budou mit G81 dle tve vestecke koule ?? :oops:
Je tva koule duveryhodny zdroj ?? :?
Smeli
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. úno 2004
Bydliště: Petřvald

Příspěvek od Smeli »

rochne píše:Je tva koule duveryhodny zdroj ?? :?
Určitě jen opisuje od té druhé... (koule) :o :oops:

Ta spotřeba by mně zajímala taky. A taky by mně zajímao chlazení, zda se stále počítá s NanoFoil, nebo to byl jen prázdný výkřik do tmy...
Obrázek
fanik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2005
Bydliště: Pardubice a Přelouč, Brno, Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fanik »

nanofoil může být, pokud se bude počítat s masovým nasazením tak to cenu rozhodně nezvedne...
Nicméně spíš půjde o způsob aplikace - jestli heatspreader nebo nějaký výlučně referenční chladič, jinak asi těžko.
Je potřeba si uvědomit že nanofoil jako takový neuchladí nic, jen lépe vede teplo - nic víc nic míň
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

O kolik by asi mela podle vas mit R600 vetsi spotrebu nez 8800GTX a ma vyjit nejaka odlehcena verze? Treba XTX a XT? Nebo to neni znamo?
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Kamikadze píše:O kolik by asi mela podle vas mit R600 vetsi spotrebu nez 8800GTX a ma vyjit nejaka odlehcena verze? Treba XTX a XT? Nebo to neni znamo?
Těžko říct. Má sice víc tranzistorů ale plocha čipu je menší a proces je 80nm. Otázkou je jak spotřebu ovlivní paměti - 16 čipů je přeci jen víc než 12. Odlehčená verze nějaká bude, to je tak všechno co víme.

A jestli je pravda to co píše TheInq (ten link co jsem postoval) tak to vypadá že R600 bude až konkurence 80nm refreshe G80 a až vyjde ten 65nm refresh R600 s 96 jednotkama tak už nVidia bude skoro mít G90.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Kdy měl naposledy Inquirer správný info o hned o třech nadcházejících generacích high-endu najednou? :roll:
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

no-X píše:Kdy měl naposledy Inquirer správný info o hned o třech nadcházejících generacích high-endu najednou? :roll:
Všechno je jednou poprvé :P
Kdyby to byla pravda, tak je ATI dost v prdeli, cemuž se mi nechce věřit, protože neni vidět zřejmej důvod, proč by měl nastat onen tragickej scénař, co předkládá TheInq...
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

No, nevím proč v pr..li, ten kdo chtěl na R600 čekat do konce ledna, ten už to do března taky vydrží, speciálně, když se to podpoří několika "uniklými testy", kde R600 drtí G80 :)

Ale tak známe TheInq ...
Goldnoob team proud member!
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

Thellwin píše:No, nevím proč v pr..li, ten kdo chtěl na R600 čekat do konce ledna, ten už to do března taky vydrží, speciálně, když se to podpoří několika "uniklými testy", kde R600 drtí G80 :)

Ale tak známe TheInq ...
nebudeme sem tahat marketingový teorie, za který zde bylo žluto-rudě, ale stejně čas jsou peníze a 2 nebo 3 měsíce je kua času :P

Jinak jak jsem psal, nevěřím TheInq todle ani náhodou...
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

uprimne, vic bych se bal kdyby inq napsal ze r600 nebude spozdena. :)
0118 999 881 999 119 7253
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Nevím proč, ale této zprávě bych docela i věřil... na to že vydání má být podle starších informací 20.1. se mi zdá že máme nějak málo informací a fotek... viděli jsme zatím jenom čip, žádnou kartu, žádné PCB...
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Na B3D CJ vzpoměl, že koncem února je čínský nový rok, tzn. minimálně tejden, kdy se v Asii nedělá, což ATi taky moc nepomůže...

//edit: 20.1. jsem nikdy moc nevěřil, mě připadal reálný ten únor, ale díky ČNR si ani tím únorem nejsem moc jistý
Nejlepší moderátor ve výslužbě
blekota je boss
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2006
Bydliště: okolí Hradce Králové

Příspěvek od blekota je boss »

herdek...proc vsichni furt zatajujou ten vykon :)...si myslite, ze to tady bude Ati kontrolovat nebo co? :) tak to napiste na zpusob "Muj typ je" XX bodu ve 3D Marku nebo ze bude o tolik rychlejsi nez G80 :-D...to prece nikdo nemuze odhalit :-D anebo mi to poslete na SZ aja to nikomu nevykecam :)... jo a no-X: nerikej ze ty nepatris mezi ty vyvoleny co uz neco zajimavejsiho vedej...
crux2005: jako 2x 580 nebo 580 v crossfire on to je trochu rozdil...a napis ty procenta nebo si zistim kde mas zaparkovany auto... :)
jo a inquirer keca kraviny...
Emulgathor
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. črc 2005

Příspěvek od Emulgathor »

Lukfi píše:Nevím proč, ale této zprávě bych docela i věřil... na to že vydání má být podle starších informací 20.1. se mi zdá že máme nějak málo informací a fotek... viděli jsme zatím jenom čip, žádnou kartu, žádné PCB...
Může to být shoda okolností, přece jenom byli svátky, ale pokud se do týdne neobjeví žádná bližší informace, bude imho "teorie" z TheInq možná i blíž pravdě než čekám - bůhví...
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

no-X píše:Na B3D CJ vzpoměl, že koncem února je čínský nový rok, tzn. minimálně tejden, kdy se v Asii nedělá, což ATi taky moc nepomůže...

//edit: 20.1. jsem nikdy moc nevěřil, mě připadal reálný ten únor, ale díky ČNR si ani tím únorem nejsem moc jistý
No vidíš... tak to klidně může bejt ten začátek března.
blekota je boss píše:herdek...proc vsichni furt zatajujou ten vykon :) ...si myslite, ze to tady bude Ati kontrolovat nebo co?
to je taky možný... pokud tady někdo ví tak to nemůže říct. jinak by už mu nikdo z ATi nikdy nic neřek.

// =>fanik: jakým jiným veletrhem?
Naposledy upravil(a) Lukfi dne stř 3. led 2007, 19:42, celkem upraveno 1 x.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
fanik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2005
Bydliště: Pardubice a Přelouč, Brno, Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fanik »

Ale vždyť se mluvilo o březnu přece už... v souvislosti s jistým veletrhem, cokoliv dřív bude jen plus
dumar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. dub 2004
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od dumar »

Taky si myslim ze na nebo tesne pred CeBITem urcite bude! 8)
CPU AMD Ryzen 7700 MB GIGABYTE X670E AORUS MASTER ,RAM G.SKILL 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Trident Z5 NEO RGB AMD EXPO HDD 3x SSD 1x FURY Renegade NVMe 1TB, 2x Samsung 970 Pro 1TB, GPU ASRock RX 6800 XT Taichi- Monitor LG Oled42C2, Zdroj Be quiet! Straight Power 11 850W Platinum
RainMakeR
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. lis 2005
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RainMakeR »

grafika vyjde 20.1. o tom jsem přesvědčen.a na cebitu ati/amd představí verzi s DDR4 pamětma :-)
kdyby to fakt oddálili až na březen tak to bude hodně velkej problem.navíc pokud v březnu už začne NV vydávat mainstreamovy a low endovy grafiky.no leda že by v březnu ati/amd vypustily rovnou high end s mainstreamem a low endem.
ale teda už bych taky toužil po nějaké foto kompletní grafiky. NV 8800 už byla jak dlouho na netu před vydáním? měsíc?leda že ati/amd maji dobrou ochranku :-D
CPU AMD Phenom X4 9850 , RAM A-data 2x2 GB DDR2 , VGA Powercolor ATI HD4830 , MOBO Asus chipset 780G , HDD Samsung F1 640 Gb , WD2500KS , WD passport 250 Gb
Zamčeno

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“