MSI K8N Neo2 /Platinum (939, nF3 Ultra 250Gb) - tipy a rady

Pro procesory AMD Athlon 64, Athlon 64 X2, Athlon FX, Opteron, Sempron a další.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
sleepise
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2004
Bydliště: Bratislava- Dubravka

Příspěvek od sleepise »

bios mam 1.C a ten raid neviem, rrozobral som pc. dnes to cele skusim dako spravit podl tvojho navodu. ale nechapem preco sa toto deje ked mi to slo predtym korektne hmmm

edit
Takze raid tam je 4.81
bios je tam 1.C
skusal som tvoj postup s nahratim ovladacov na disketu ale nepomaha to. vzdy pri spustrani WIN to padne. Padne to aj pri instalacii windowsu v okamihnu ked pyta stlacenie klavesy F8
Asus P5K PRO, Intel E2160, 2x1GB ADATA PC 6400 CL5, ATI RADEON HD2600PRO OC DDR3, WD 160GB SATAII 8MB CACHE, LG 62N DWDRW, WIRI TOPCOM SKYCER 4001g, SAMSUNG SYNCMASTER 710T, MX1000LASER, CHICONY BEZDRAT KEYBOARD
tribula
Nováček
Nováček
Registrován: 03. led 2006

Příspěvek od tribula »

A aké ovládače si tam dal? Inak tak to vypadá, že ti naozaj odišiel radič na doske :(
AMD Athlon 64 3200 Venice @ 2500mhz 1,4v, Arctic-Cooling Freezer 64 Pro, MSI K8N Neo4 FI, 2x512MB DDR 400Mhz, Asus EAX 1950Pro 256MB, 2x120GB HDD Samsung Sata Raid0, DVD-RW LG H12L, DVD-Rom Teac 516D, LCD Samsung SM 940BF, Coolermaster Centurion 5, Fortron 500w BlueStormII, Repro Genius HF 5000.
sleepise
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. čer 2004
Bydliště: Bratislava- Dubravka

Příspěvek od sleepise »

no dal som tam tie co si mi poradil, ale skusal som vseliake mozne. pamate mam dobre, aj disk funguje, cize je to bud doska alebo procesor kedze v CPU je radic pamate.....V pondelok davam testovat kamosovy CPU tak sa uvidi
Asus P5K PRO, Intel E2160, 2x1GB ADATA PC 6400 CL5, ATI RADEON HD2600PRO OC DDR3, WD 160GB SATAII 8MB CACHE, LG 62N DWDRW, WIRI TOPCOM SKYCER 4001g, SAMSUNG SYNCMASTER 710T, MX1000LASER, CHICONY BEZDRAT KEYBOARD
Petr Štejnar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2005
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od Petr Štejnar »

I já mám problém.Pří instalaci Windows se soubory zkopírují do složky na disk,PC se rastartuje a pak istalace dál nepokračuje.Pouze v tý uvodní obrazovce dlouze probíhájí ty modrý tečky a tím to končí.Vyzkoušel jsem všechny porty SATA.Ovladač sem použil ten co je na FDD,je možné že je to tím a mám zkusit jinej?
AMD Ryzen 3600 ,ASUS STRIX B550-F Wi-Fi,16GB RAM 3600,AMD SAPPHIRE RX570 4GB
Gizmo_CZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. říj 2004
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Petr Štejnar píše:I já mám problém.Pří instalaci Windows se soubory zkopírují do složky na disk,PC se rastartuje a pak istalace dál nepokračuje.Pouze v tý uvodní obrazovce dlouze probíhájí ty modrý tečky a tím to končí.Vyzkoušel jsem všechny porty SATA.Ovladač sem použil ten co je na FDD,je možné že je to tím a mám zkusit jinej?
Ovladač na FDD je vadný! Už se to kdesik řešilo! Stáhni si tady nový:
http://msicomputer.co.uk/Products.aspx? ... &cat_id=77
Petr Štejnar
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. led 2005
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od Petr Štejnar »

Díky ten sem taky zkusil,nakonec se OS podařilo nainstalovat,ovšem zvláštním způsobem.A to tak že po zkopírování instalačních souborů do složky na HDD PC nerestartovat ale kompletně vypnout to samé po nainstalování OS ovšem po instalaci ovladače a to 5.10 PC už nenaběhne a po verzy 5.11 dokonce modrá obrazovka.Takže další noc pokusů v niveč.
AMD Ryzen 3600 ,ASUS STRIX B550-F Wi-Fi,16GB RAM 3600,AMD SAPPHIRE RX570 4GB
Nerboard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. črc 2006
Bydliště: Kosice

Příspěvek od Nerboard »

Gizmo_CZ píše:A ty si neumíš vypočítat %??

1,4V = 100%

1% = 0,014 V!!
5% = 0.07 V
8% = 0.112 V


PS: Vrať se do školy :-)
no diki
PS:matika neni moja silna stranka :D
jedla01
Nováček
Nováček
Registrován: 23. říj 2006

Příspěvek od jedla01 »

Zdravim,
mam tuto desku ve verzi platinum a potrebuji pouzivat obe sitovky, nevim proc, ale tu nvidiu vidim, ale realtek ani za boha. Flashnul jsem na 1.C s parametry a nic. Neni ani polozka v biosu na zapnuti tak nevim co s tim, jakoby tam ta druha sitovka nikdy nebyla.
Gizmo_CZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. říj 2004
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Gizmo_CZ »

jedla01 píše:Zdravim,
mam tuto desku ve verzi platinum a potrebuji pouzivat obe sitovky, nevim proc, ale tu nvidiu vidim, ale realtek ani za boha. Flashnul jsem na 1.C s parametry a nic. Neni ani polozka v biosu na zapnuti tak nevim co s tim, jakoby tam ta druha sitovka nikdy nebyla.
Hm to je divný? a svítí ti když do ní dáš kabel?
jedla01
Nováček
Nováček
Registrován: 23. říj 2006

Příspěvek od jedla01 »

Nesviti, prvni konektor od PS/2 konektoru jede, ale ten dal od PS/2 ani nesviti kdyz do nej dam zivej kabel.

EDIT: Zajimava vec. Pridal jsem 3COM sitovku do PCI a nabehlo asi 50x uknown device dokonce i v POSTu. Ve win je to potom taky, nejde nainstalovat. Zkousim par sitovek a vysledek je bud uknown device nebo se tvari, ze v PCI nic neni.

EDIT2: problem vyresen! Prohlizel jsem manual a nakres desky, pak se podival na desku na cipy na obe sitovky a zkusil na ne sahnout. Nvidia chladna a od Realteku jsem si popalil prst. A to byl PC off. Prvni co me napadlo je, ze mam nekde pod deskou zkrat. Oddelal jsem desku a nic me nenapadalo, protoze z desky nic moc necouha. Pak me ale docvaklo. V bedne byla predtim jina deska a zustal tam od ni ten sroubovaci sloupek, no a jak na potvoru zkratoval kondenzator EC57, ktery udelal to, ze sitovka nebyla videt v BIOSe a blbnuly PCI sloty. Sroubek jsem dal pryc a vsechno jede jak ma 8)
Mekyno
Nováček
Nováček
Registrován: 26. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Po chvíly nejde zvuk

Příspěvek od Mekyno »

Ahoj, mám problémy s integrovanou zvukovkou. Když hraju hru, nebo pouštím hudbu a víjímečně bez aplikace zvuku, se vyhodí hláška "V aplikaci Generic Host Process for win32 services došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za atd...." Po restartu PC je zase vše v poho do doby než pustím jakoukoli hru :( Zkoušel jsem přeinstaloval už dvakrát ovl. a pořád to samé. ve správci zařízení je vše v pořádku. Poradí mi prosím někdo?
Amd MSI K8N Neo2 Platinum nf3, CPU AMD 64 bit. 3500+ box, VGA Ge-Force 7800 GS 256Mb DDR 256 Bit, RAM 2×512 MB DDR 400 Kingston
časování CL 2 2-2-5, HDD 120GB 8MB SATA + 160Gb WD + 80GbSeagate, LG DVDRW, Zdroj Fortron 400W, 3D Mark 05 - 5520 bodů
Gizmo_CZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. říj 2004
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Gizmo_CZ »

jedla01 píše:Nesviti, prvni konektor od PS/2 konektoru jede, ale ten dal od PS/2 ani nesviti kdyz do nej dam zivej kabel.

EDIT: Zajimava vec. Pridal jsem 3COM sitovku do PCI a nabehlo asi 50x uknown device dokonce i v POSTu. Ve win je to potom taky, nejde nainstalovat. Zkousim par sitovek a vysledek je bud uknown device nebo se tvari, ze v PCI nic neni.

EDIT2: problem vyresen! Prohlizel jsem manual a nakres desky, pak se podival na desku na cipy na obe sitovky a zkusil na ne sahnout. Nvidia chladna a od Realteku jsem si popalil prst. A to byl PC off. Prvni co me napadlo je, ze mam nekde pod deskou zkrat. Oddelal jsem desku a nic me nenapadalo, protoze z desky nic moc necouha. Pak me ale docvaklo. V bedne byla predtim jina deska a zustal tam od ni ten sroubovaci sloupek, no a jak na potvoru zkratoval kondenzator EC57, ktery udelal to, ze sitovka nebyla videt v BIOSe a blbnuly PCI sloty. Sroubek jsem dal pryc a vsechno jede jak ma 8)
Teda kamaráde ty jsi měl ale s prdele kiku že ti deska neshořela!! Na tohle hroznýho bacha!!!
Gizmo_CZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. říj 2004
Bydliště: Prostějov

Re: Po chvíly nejde zvuk

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Mekyno píše:Ahoj, mám problémy s integrovanou zvukovkou. Když hraju hru, nebo pouštím hudbu a víjímečně bez aplikace zvuku, se vyhodí hláška "V aplikaci Generic Host Process for win32 services došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za atd...." Po restartu PC je zase vše v poho do doby než pustím jakoukoli hru :( Zkoušel jsem přeinstaloval už dvakrát ovl. a pořád to samé. ve správci zařízení je vše v pořádku. Poradí mi prosím někdo?
Nepřeinstalovávat!! ale korektně odinstalovat, poté restartovat PC, a pak dát nejnovější ovladače. Zkusit to samé s ovladači čipové sady
Mekyno
Nováček
Nováček
Registrován: 26. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mekyno »

Kde prosím najdu nejnovější ovladače na tuto zákl.? Našel jsem jen pro bios. Dík
Amd MSI K8N Neo2 Platinum nf3, CPU AMD 64 bit. 3500+ box, VGA Ge-Force 7800 GS 256Mb DDR 256 Bit, RAM 2×512 MB DDR 400 Kingston
časování CL 2 2-2-5, HDD 120GB 8MB SATA + 160Gb WD + 80GbSeagate, LG DVDRW, Zdroj Fortron 400W, 3D Mark 05 - 5520 bodů
Gizmo_CZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. říj 2004
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Mekyno píše:Kde prosím najdu nejnovější ovladače na tuto zákl.? Našel jsem jen pro bios. Dík
http://www.msi.com.tw/program/products/ ... hp?UID=649

A pokud ti jde o new ovladače NF3:
http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp
Mekyno
Nováček
Nováček
Registrován: 26. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mekyno »

Gizmo_CZ píše:
Mekyno píše:Kde prosím najdu nejnovější ovladače na tuto zákl.? Našel jsem jen pro bios. Dík
http://www.msi.com.tw/program/products/ ... hp?UID=649

A pokud ti jde o new ovladače NF3:
http://www.nvidia.com/content/drivers/drivers.asp

No tak na tom prvním odkazu jsem nenašel žádný download a tomu druhému nerozumím. Nevím jaké ovl. stáhnou nebo spíš jakým způsobem. Stáhl jsem ovl. z

Kód: Vybrat vše

http://www.msi.com.tw/program/support/driver/dvr/spt_dvr_detail.php?UID=607&kind=1
zvuvé Realtek ALC Series AC'97 Audio Drivers for MSI nForce 3 Series board . Staré jsem odinstaloval a nainst. nové a pořád to samé.
Po nainstal. AMD Cool and Quiet Driver, se stále chybová hláška objevuje :( AMD driver jsem neodinst. - nevím jak a taky nevím jestli tyto ovl. jsou dobré.
Amd MSI K8N Neo2 Platinum nf3, CPU AMD 64 bit. 3500+ box, VGA Ge-Force 7800 GS 256Mb DDR 256 Bit, RAM 2×512 MB DDR 400 Kingston
časování CL 2 2-2-5, HDD 120GB 8MB SATA + 160Gb WD + 80GbSeagate, LG DVDRW, Zdroj Fortron 400W, 3D Mark 05 - 5520 bodů
Gizmo_CZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. říj 2004
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Mekyno píše:No tak na tom prvním odkazu jsem nenašel žádný download a tomu druhému nerozumím.
proboha! Ty jsi ale exot!

No nic nikdo učený z nebe nespadl :old4:

Ten první dokaz je na základní stránku tvé grafiky! když se na ní podíváš tak vlevo nahoře jsou položky:
BIOS
DRIVER
MANUAL
UTILITY


No a hádej co znamenají?!!

Ano! Máš pravdu!
Pod BIOS: je nejnovější bios pro tvou ZK desku
DRIVER: nejnovější ovladače na čipset,zvukovku,síťovku, atd..
UTILITY: ovladače CPU, CoreCenter, Live Update atd...

když neznáš tohle jak chceš vyřešit svůj problém? Raději to odnes do PC opravy!
Mekyno
Nováček
Nováček
Registrován: 26. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mekyno »

Heh, nechápu jak jsem to přehlíd :D
Akorát mi nejsou jasné rozdíly mezi:
Force3/4 SATA RAID Driver (For floppy driver) - Pro flopinu??? Se mi nějak nezdá :D
Jaký je rozdíl mezi těmito blábolama? :D Mám nainstalovat všechny?
1 - AMD Cool and Quiet Driver
2 - Nvidia nForce3 SATA/RAID driver for Windows 2K/XP
3 - NVIDIA nForce3 System Drivers

Dále tam jsou ovl. na - Win9X/ME/2000/XP a - Win XP 64-bit. Ty 64 bit je asi pro Vistu?

Opsal jsem to odsuď - http://www.msi.com.tw/program/support/d ... 607&kind=1

Jo a dík za odpovědi. PS: Do servisu mě nedostaneš ani heverem :D
Amd MSI K8N Neo2 Platinum nf3, CPU AMD 64 bit. 3500+ box, VGA Ge-Force 7800 GS 256Mb DDR 256 Bit, RAM 2×512 MB DDR 400 Kingston
časování CL 2 2-2-5, HDD 120GB 8MB SATA + 160Gb WD + 80GbSeagate, LG DVDRW, Zdroj Fortron 400W, 3D Mark 05 - 5520 bodů
Gizmo_CZ
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. říj 2004
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Gizmo_CZ »

Mekyno píše:Heh, nechápu jak jsem to přehlíd :D
Akorát mi nejsou jasné rozdíly mezi:
Force3/4 SATA RAID Driver (For floppy driver) - Pro flopinu??? Se mi nějak nezdá :D
Jaký je rozdíl mezi těmito blábolama? :D Mám nainstalovat všechny?
1 - AMD Cool and Quiet Driver
2 - Nvidia nForce3 SATA/RAID driver for Windows 2K/XP
3 - NVIDIA nForce3 System Drivers

Dále tam jsou ovl. na - Win9X/ME/2000/XP a - Win XP 64-bit. Ty 64 bit je asi pro Vistu?

Opsal jsem to odsuď - http://www.msi.com.tw/program/support/d ... 607&kind=1

Jo a dík za odpovědi. PS: Do servisu mě nedostaneš ani heverem :D
1 ovladače procesoru potřebné pro běh aplikace, která při nečinnosti CPU shodí jeho fregvenci na cca 1GHz a shodí i napájení CPU (pro správný běh aplikace je nutné také povolení v BIOSU ZK desky (enable) )

2 ovladače sata řadiče na ZK desce potřebné pro instalaci Windows XP (při instalaci se tě hned na začátku Windows XP zeptají, jestli chceš instalovat jiné ovladače řadiče (klávesa F6) Jinak Windows neuvidí SATA HDD (pro ATA HDD nejsou potřeba)

2 klasické ovladače tvého čipsetu na ZK desce

Ano ovladače na 64bit jsou pro Windows XP 64bit a na Vistu 64bitovou

Ty pokud máš "klasické" Win XP potřebuješ ovladče 32bit též někdy jsou označované jako 84bit
Mekyno
Nováček
Nováček
Registrován: 26. led 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mekyno »

Ahoj, tak jsem přeinstaloval snad všechny možné ovladače a pořád to píše "V aplikaci Generic Host Process for win32 services došlo k problému a je třeba ji zavřít. Omlouváme se za atd...." Když pak chci pustit hudbu ve winampu, napíše to tohle: Bad directsound driver. Please install proper drivers or select another device in configuration. Error code: 88780078.
Zkoušel jsem to i s jinou zvukovkou a nic :(. Tak si říkám, jestli to není directxem. mám 9.0.c a nechce se mi přeinstalovat systém :(((. PS: Tato chyba se zobrazuje už od nainstalování XP
Amd MSI K8N Neo2 Platinum nf3, CPU AMD 64 bit. 3500+ box, VGA Ge-Force 7800 GS 256Mb DDR 256 Bit, RAM 2×512 MB DDR 400 Kingston
časování CL 2 2-2-5, HDD 120GB 8MB SATA + 160Gb WD + 80GbSeagate, LG DVDRW, Zdroj Fortron 400W, 3D Mark 05 - 5520 bodů
Odpovědět

Zpět na „Socket 754, 939 a 940“