R6x0 - info a spekulace o nevydaných čipech...

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Zamčeno

Jakou bude mít R600 konfiguraci?

Anketa končí za čtv 8. bře 2007, 21:00

64 scalar units @750MHz :-(
11
11%
64 scalar units @2000MHz
3
3%
64 Vec4+scalar units (jako Xenos) @750MHz
20
20%
96 scalar units @2000MHz
5
5%
96 vec4+scalar units (jako Xenos) @750MHz :-o
8
8%
128 scalar units @750MHz :-|
12
12%
128 scalar units @2000MHz :-O
8
8%
128 vec4+scalar units (jako Xenos) @750MHz =-o
17
17%
128 vec4+scalar units (jako Xenos) @2000MHz =-O
18
18%
 
Celkem hlasů: 102
owoce
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od owoce »

no bude to zajímavý 8)
Apple MacBook Pro Unibody | 2.4 GHz (@2.7 GHz Windows 7) | NViDIA 9400M/9600GT | 4 GB RAM | MyBook 750GB | Apple Numeric Keyboard | Apple Magic Mouse | Razer Copperhead | Razer ExactMat |vDell 2408WFP | Genius 5.1 ve dřevě
Apple iPhone 3G 8GB | Koss Porta/Pro
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

O těchto čipech čtu více méně poprvé, zase tak moc ten trh nesleduji, nicméně velikost a spotřeba vypadá naprosto úděsně. Místo aby šel trh cestou minimalizace velikosti a spotřeby, je to minimálně v oblasti grafických karet i při dokonalejších výrobních procesech úplně naopak. Jako kdybychom se vraceli zpět k době prvních počítačů zabírajících celé místnosti.


Taková velká s prominutím "kráva" s takovou spotřebou (která také není rozhodně zadarmo) je pro mne nekoupitelná.

Vždyť se podívejte na konzole nové generace, jak se všechno vtěsná do malého prostoru a především herní vývojáři se dají záležet opravdu na optimalizacích svých her. U PC her je tomu naopak. Místo snahy o optimalizaci přenáší břemeno za svou nedokonalou práci na zákazníky, které nutí kupovat pořád větší, výkonější a hlučnější "krávy". Tedy něco, z čeho profituje možná vývojář hry, resp. jeho vydavatel a výrobce HW, nicméně už vůbec ne zákazník.
show must go on..
Flegy
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 31. črc 2004
Bydliště: Hrob

Příspěvek od Flegy »

jj je to tak, ale ber to tak, ze uz davno pominuly doby, kdy byli 3 roky na trhu jen 4 typy gk a pri instalaci hry sis vybral typ gk a pak ti to jelo o par % lepe. to uz podle me neni mozne. jasny ze by lepsi optimalizace pomohla, ale vem si jak dlouho se ceka na nektery tituly a vem si jak dlouho by se na ne cekalo kdyby se optimalizovalo presne na urcitej typ gk. u konzoli to jde perfektne, tam se ti hw nemeni... :(
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

shadow: údaje ohledně spotřeby jsou spekulace (a navíc nereálné - při 75W na konektor a PEG by kartě se spotřebou přes 250W dva přídavný konektory nemohly stačit)

...a ta "kráva" je fullsize verze určená pro OEM partnery. Stejně tak nabízí OEM partnerům fullsize verze i nVidia. Retail R600 má být 24cm dlouhá, tedy menší než GeForce 8800GTX...
Nejlepší moderátor ve výslužbě
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

no-X: Tak to jsem rád, že jsi mě uklidnil :).
show must go on..
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Rádo se stalo :twisted:
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Nicméně: Pokud jsou spekulace o RV630 alespoň trochu pravdivé (viz. tento článek) , tak ta spotřeba u RV630 v rozmezí 75-128W mě docela děsí. :(
Coololooser
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Coololooser »

Shit píše:Nicméně: Pokud jsou spekulace o RV630 alespoň trochu pravdivé (viz. tento článek) , tak ta spotřeba u RV630 v rozmezí 75-128W mě docela děsí. :(
Imho ty hodnoty jsou bud myslenej peak nebo jsou to jen fake kecy. Rv630 by pak mela velice omezene sance v mainstreamovem prodeji...
0118 999 881 999 119 7253
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

cool.user píše:
Shit píše:Nicméně: Pokud jsou spekulace o RV630 alespoň trochu pravdivé (viz. tento článek) , tak ta spotřeba u RV630 v rozmezí 75-128W mě docela děsí. :(
Imho ty hodnoty jsou bud myslenej peak nebo jsou to jen fake kecy. Rv630 by pak mela velice omezene sance v mainstreamovem prodeji...
Nebo se zakládají na pravdě.... :sad:
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

Podle VR-Zone měla R520 32 pixel pipelines a tvrdili to až do vydání prvních recenzí :sarcasm:

RV630 má být nižší mainstream (128bit), takže to považuju za nesmysl.
Nejlepší moderátor ve výslužbě
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

s pozdravom, crux.
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

Benchmarky - R600 vs. G80

http://www.fx57.net/?p=398

/no-comment, idem si dať paralen a šup do postele ...
s pozdravom, crux.
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

nemají v těch testech nějaký divný takty? 700/2200...moc se mi to nezdá
ale jinak sexy karta :)

\\a QX6700 na 5,3Ghz, tady něco smrdí
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Shit píše:Nicméně: Pokud jsou spekulace o RV630 alespoň trochu pravdivé (viz. tento článek) , tak ta spotřeba u RV630 v rozmezí 75-128W mě docela děsí. :(
Co je to s váma lidi, čtete jenom čísla nebo co? Je tam napsáno že jde o teoretické peak hodnoty, ne o běžnou spotřebu v zátěži. Když to nečteš, tak buď radši zticha.
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Mr. Dirk
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 20. úno 2006
Bydliště: World of METAL

Příspěvek od Mr. Dirk »

Gr8 Vivec píše:nemají v těch testech nějaký divný takty? 700/2200...moc se mi to nezdá
ale jinak sexy karta :)
Nemůžou dát nějaké nízké, aby to oproti 8800GTX nevypadalo blbě. :wink:

Na jak se tak dívám na valikost a spotřebu těch GK, tak to abych do nákladů na koupi GK přičetl i nový zdroj a case. :roll:

Pro mě by byla výhodná GK, která by výkonem odpovídala +-X1950XT 512Mb ale s poloviční spotřebou. To by byla konečně karta. :)
Hän tuli minulle eräänä aamuna, Yksi yksinäinen sunnuntaiaamuna, Hänen pitkät hiukset virtaava, Kun keskitalvi tuuli, En tiedä, miten hän löysi minut, Saat pimeässä olin kävely, Ja tuhoaminen antaa noin minulle, Luota taistelua en voinut voittaa...
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Mr. Dirk píše:Nemůžou dát nějaké nízké, aby to oproti 8800GTX nevypadalo blbě. :wink:
no těch 700MHz mi spíš přijde dost málo... na to že je to 80nm proces
Mr. Dirk píše:Na jak se tak dívám na valikost a spotřebu těch GK, tak to abych do nákladů na koupi GK přičetl i nový zdroj a case. :roll:
To co všude vidíš na obrázcích je OEM verze a spotřeba jsou peak hodnoty! (kolikrát ti budu říkat že máš pořádně číst :lol: )
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

no všude se psalo 814Mhz tak mi příjde 700Mhz dost divný...

to lukfi: i když jde o peak hodnoty tak je to pořád extrém, X1900XTX má pek myslim 150W? i kdyby tu byl větší rozdíl mezi reálnou spotřebou a maximální tak je to pro většinu uživatleů kteří by si i hi-end kartu koupili imho neúnosný, tohle už ti 500W zdroj rozumě neutáhne
a ten poslední obrázek co postoval crux2005 je retail pokud se nepletu, je krátká, co to prodlužuje je akorát větrák
Mirkana
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. lis 2004
Bydliště: Kratonohy

Příspěvek od Mirkana »

to tedy je opravdu velmi divný,ale proč použily na ty testy zrovna takový CPU jako FX57 když tu je mnohem vykonější CORE2 :)
MB: GIGABYTE B550 AORUS ELITE V2,CPU: Ryzen 7 5700x, GPU: Palit RTX 4070ti 12GB, Ram: Corsair 32GB KIT DDR4 3600MHz CL 18 RGB, SSD:Kingston NV2 500GB, SSD 2TB,HDD 4TB, SSD 500G Zdroj: Corsair 850W
Lukfi
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. črc 2005
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lukfi »

Gr8 Vivec píše:no všude se psalo 814Mhz tak mi příjde 700Mhz dost divný...
Já jsem čekal spíš něco kolem 750... ale je možný, že na překonání G80 stačilo 700 a radši ušetřili nějakej ten watt.
Gr8 Vivec píše:to lukfi: i když jde o peak hodnoty tak je to pořád extrém, X1900XTX má pek myslim 150W? i kdyby tu byl větší rozdíl mezi reálnou spotřebou a maximální tak je to pro většinu uživatleů kteří by si i hi-end kartu koupili imho neúnosný, tohle už ti 500W zdroj rozumě neutáhne
a ten poslední obrázek co postoval crux2005 je retail pokud se nepletu, je krátká, co to prodlužuje je akorát větrák
RX1900XTX má reálnou tak maximálně 120W, ale peak klidně 180W. To je opravdu teoretická hodnota kterou dosáhneš možná na zlomek sekundy. Je sice pravda že už GF8800GTX žere docela dost a R600 bude žrát minimálně taky tolik, ale ne přes 200.
A na všech obrázcích jsou zatím OEM verze (tj. včetně toho co postoval crux2005 z TheInq. Řekl bych že retail verze nebudou mít to držadlo...

=> Mirkana: testovali to na FX-55 a Core 2 Extreme QX6700@5,3GHz (údajně)
Výkaly prosím umisťujte do záchodové mísy a nikoliv diskuzního fóra.
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

ale když se koukneš na ty fotkyz vr-zone tak tam je osmi a šesti pin na napájení, kdežto na fotce od cruxe je 2x šestipin (teda pokud nejsem slepej)
Zamčeno

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“