kopirovanie windows

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
martin850
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 04. říj 2004
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

kopirovanie windows

Příspěvek od martin850 »

ahoj, mam taky problem, dostal som disk na ktorom je windows a este par programov, k nemu druhy disk, ktory mam vymenit za ten povodny. nechcem robit novu instalaciu winu uz len kvoli instalacii tych programov (to je do roboty).
skusal som na skopirovanie pouzit Norton Ghost 10, Acronis true image 8 a nefunguje mi ani jeden. vzdy ked sa system tvari ze je skopirovany na novy disk, nasleduje restart a odpojim stary disk, z noveho nabootuje, ale win vzdy vytuhne pri uvodnej obrazovke s logom (uz jak sa maju zobrazit uzivatelske konta).
ked pocitac restartnem a pripojim aj stary disk, win nabootuje sice z noveho, ale bezi normalne.
strankovaci subor som uz skusal zmenit na inu particiu, aby bol na novom disku, ale stale to iste, tak v tom to asi nebude.
za odpovede dakujem.

skorej si myslim, ze asi to bude v pismenku disku, kedze system je na C a po pripojeni noveho disku je ten novy vzdy G. neviem preco, aj ked je single a spusti sa scandisk, vzdy je G.

EDIT: a teraz ma napadlo, moze to byt tym, ze povodny win je na vacsej particii ako novy disk? (bol na 90GB particii a teraz ho chcem na 80GB)
DOSKA Asus P5K CPU C2D E8500 @ 3.9GHz RAM A-DATA Vitesta 2x2GB 1066MHz HDD WD SE 250GB, WD GP 500GB zdroj Seasonic 750W VGA Sapphire HD4870 DVD RW LG GSA 4040B, HP GSA-H31L (ligh scribe) BEDNA Thermaltake Eureka ZVUK audigi 2 ZS bulk, creative T7900 7.1 TLACIREN HP 5550, HP LaserJet 1150, Samsung CLX-2160 SCANER Acer scanprisa 640UT MONITORBenQ T241WA (24" LCD) + male upravy
Henk
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2004
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Henk »

Problém bych spíše viděl v tom že ty disky jsou úplně jiné. (pokud to teda jsou ty z tvého podpisu tzn. WD a Maxtor) Pokud chceš dělat clone přes ghost tak by ty disky měly být stejné.To že byl system původně na 90 partition a teď je na 80 nevadí pokud se ti tam ty widle vlezou.
Motto:Chlop je od chlompani a roba od robeni !!

C2D 8400;Noctua NH-U12P;Asus P5K Premium; 2*2GB A-Data Vitesta; Gigabyte GeForce 8800GT; HDD WD 250AAKS; HDD WD 500AAKS;
matooo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. kvě 2005
Bydliště: SVk, KE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matooo »

tak ja si nemyslim ze je problem v diskch ani v particiach je to jedno,
tiez mi to zatial nikdy nefungoval stale to zastalo presne tam kde si mas vybrat pouzivatela no alebo pri tej uvitacej obrazovke ze "welcome" podla mna je to problem ovladacov alebo ghostu samotneho zatial sa mi podari spravit iba jeden funkcny image skusal som ich asi hodne ale nic vzdy ten isty problem
neviem ten co mam som ho spravil z diskiet starsej verzie a zavadzam ho uz z novou verziou ale ked to tak spravim teraz tie to uz nefunguje nechapem..
i7-920 D0 | ASUS P6T6 WS Revolution | 12 GB Corsair Dominator DHX | Gainward 8800GTS 512MB | 30" DELL 3008WFP LCD | Adaptec 5805Z |
SAMSUNG 840 PRO 256GB & 5x WD2003FYYS RAID10 | CM Stacker 830 NVIDIA Edition | Enermax Infinity 720W | Logitech G11 & G9 |
AIRCooling – CPU: Noctua NH-D14 | VGA: AC Accelero S1 rev.2 + 2x Noctua NF-S12-1200 | HDD: 2x XILENCE | 4x Noctua NF-S12B FLX |
Henk
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2004
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Henk »

podla mna je to problem ovladacov
Ano...podle mně taky...proto na disku WD nespustíš wokna který byly nainstalovaný na MAXTORU.

Dělal jsem už taky několik clone widli a rozdílný HDD = nefungovalo,stejný HDD = 100% funkční.
Motto:Chlop je od chlompani a roba od robeni !!

C2D 8400;Noctua NH-U12P;Asus P5K Premium; 2*2GB A-Data Vitesta; Gigabyte GeForce 8800GT; HDD WD 250AAKS; HDD WD 500AAKS;
sx02
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 08. pro 2004
Bydliště: Prágl
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sx02 »

Mno vzdycky to zavisi na nahode - pred mesicem jsem predelaval system z ATA maxtoru (80gb) na Sata Hitachi (250gb) a bez problemu. Kdyz jsem pak soupl ten 80 gb maxtor misto 40 Seagate tak to nebezelo. :sad:
Hardwarove jsou ty pocitace vicemene identicky, cili fakt zavisi na nahode, nekdy to jde, nekdy ne.
(jo ghosta jsem nepouzival)
xkacerx
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2005

Příspěvek od xkacerx »

Opravdu na disku zalezi. Osobne jsem menil IBM DeskStar za WD pres Ghosta, a neslo to zaboha rozchodit. Zkusil jsem misto WD, Seagate a vse OK. :) :) :) :)
marty
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 03. čer 2003
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marty »

mam takoveto zkusenosti:
Puvodni disk 80G WD, novy disk 200G WD.
Pokud sem delal klonovani pres Ghost vyskytoval se vyse popsany problem. Pak sem zkusil Acronis a vse funguje naprosto perfektne.
_________________
MB: Gigabyte DS4 P965 | CPU: INTEL Core 2 Duo E64002.13GHz @ 3,04GHz (AC Freezer 7 Pro) | RAM: GEIL 2GB (2x1GB, 2x2GB) 800MHz Ultra (4-4-4-12) |GPU: ATI Radeon X1950PRO | HDD: 2xWD 320, 250 KS 16M Cache SATA II, 1xSeagate 160GB/8MB SATA | DVD±RW: LG 4165 ,Teac W552 | Skystar 2TV | CASE: TT Swing VB6000BNS | PSU: Point of View Black Diamond 500W | REPRO: GENIUS SW 5.1HT | MONITOR: Sony SDM-X93
dandyt
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. lis 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dandyt »

Zdar chlapi,
mám podobné zkušenosti jako vy - v mém případě se jednalo
o disk Hitachi Deskstar T7K250 250GB SATA, ze kterýho jsem chtěl hodit 10GB systémový oddíl na HDD Raptor WD360 (též SATA). Když jsem chtěl v Acronis 8.0 udělat clone, tak mě to vyhodilo chybu, že se mi ta 250-ka na ten WD prostě nevejde :) ( nějak jsem v tom průvodci nenašel možnost výběru pouze té 10 GB partition ).
Pak jsem to zkusil tak, že jsem si udělal image tý "partyšny" a naslédně ji fláknul na ten Raptor. Výsledek - výše popisovaný zákys v úvodní obrazovce Winů.

Do třetice jsem ještě vyzkoušel ...teda chtěl jsem vyzkoušet, co to udělá, když tu image tam dám přes boot CD Acronise z DOSu - jenže OUHA!
Acronis ( z toho CD ) mi nějak nepoznal SATA řadič na desce, takže jsem skončil ještě dřív než jsem začal :( Je možné že v boot CD chybí nějaké ovladače ? můj komp - viz podpis
MB GIGABYTE 965P-DS3, CPU C2D E6300, Kingston 1GB DDR2-800, VGA Club-3D GF 7600GS 256MB, HDD Hitachi T7K250 250GB SATA, DVD-RW NEC ND-3520AW, zdroj Fortron FSP400-60THN-P
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“