nVidia G80 - informace, spekulace...

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
no-X
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. úno 2004
Bydliště: Č.Budějovice

Příspěvek od no-X »

MichiGen: nechápu, proč všichni zrovna Q3 tolik řešíte. Na tom bylo jen vyzkoušeno 1) jestli se problém vyskytuje i pod OpenGL (ano) a 2) jestli je problém skutečně v 16bit renderingu (a ve 32bitech je tedy vše OK) (také ano). Takže řešit, na kolika FPS Q3 běhá, nebo kdo ho hraje v jakým nastavení, je úplně mimo mísu, protože tady jde o výhradně 16bit hry a Q3 byl použitý jen jako test pro vymezení rozsahu a charakteru problému (API, barevná hloubka, nastavení textur, AA a AF).
Nejlepší moderátor ve výslužbě
Andre3D
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005

Příspěvek od Andre3D »

Pro zajímavost jsem vyzkoušel Quake3 v 16bit barvách na své Asus 6200TC 256MB(64MB) a výsledek:

http://sweb.cz/Andre3D/quake3%202007-03 ... -59-50.jpg


Ovládače 91.31, kvalita max, 16AF, Quake3 vše na max barvy 16bit.

Závěr si každý udělá sám. :roll:
slaava
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. zář 2006
Bydliště: Praha 11 - Chodov / Praha 4 - Braník :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od slaava »

MichiGen píše:Na 90fps? :) progamery sa nahanaju za kazdym framom jak saleni :lol: urcite by si ten niekto dal aspon 100fps
prave ze ne:) v mp je dulezity mit sice vysoky, ale staly fps:) a kdyz ti to skace porad treba ze 100 na 30, tak je to o nicem;) navic q3 engine ma bugovy hranice v fps, kdy skaces vys a dal, ale preci jenom, 90 fps do te skupiny nepatri:) sry za ot :oops:

a co kdyz to bude chyba karty a ne ovladacu? kdyby to bylo jen ovladacema, tak by sli proti sobe, ze by to uz neopravily...
MichiGen
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 16. zář 2006
Bydliště: Stara Tura
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichiGen »

slaava píše:...
Samozrejme ze som myslel 100fps ako minimum, poznam takych co CS a ine hry nehraju ked im to nejde furt aspon 100fps. sry za OT
CPU: C2D E4500 2,2GHz@3,2GHz 1,352V real (Scythe Ninja Plus+ Noctua NF-P12-1300) MB:Asus P5K,bios ver 1005 RAM: Corsair 2x2GB Twin2X C5DHX 960MHz CL5-5-5-15 2T, 2,1V VGA:Palit GTX 260 OC 663/1152/2304MHz HDD:Seagate SATA II 320GB DVD-ROM:Plextor PX750A LCD Monitor:LG L226WTQ-PF 22" Black Zdroj:Corsair 520W HXEU Case: Rebel 9 Economy + 2xNoctua NF-S12-800 Gamepad: Logitech cordless Rumblepad 2 || 92% of teens have moved onto rap. If you are part of the 8% that still listen to real music, copy and paste this into your signature ||
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

INQ píše:8800Ultra specifications out:

Nvidias ultimate flagship will be more than you ever expected.
This $999 card comes with 3 graphic chips. There will be two overclocked 80nm G80 chips with 650mhz(1.7GHz shaderclock), each of them can use 1.5GB GDDR4 with the awesome clock of 3.2GHz. The third chip will be a small G84 chip with 256MB GDDR3 memory, which is used for game physics in Nvidias new SLI 2.0.

The card uses an exclusive an special cooling solution and works very quiet although the power consumption establishs a new record.

Release will be in late May to crush Atis new R600 chip.

More information, pictures and maybe benchmarks soon!
http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=142007
s pozdravom, crux.
Partyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. lis 2006
Bydliště: Brno

Příspěvek od Partyman »

Pokud by to byla pravda , tak jsem zvědavej na to tichý chlazení a nízkou spotřebu :shock: Taky mě zajímá jak bude vypadat PCB. Podle mě to budou muset byt slepený 3 desky :lol:
Ještě, že je dneska 1.duben. Už jsem na to málem zapoměl...
,,Vyhrát v internetové diskusi je jako vyhrát na paraolympiádě.Ať vyhraješ,nebo prohraješ pořád jsi mrzák''
owoce
Začátečník
Začátečník
Registrován: 13. črc 2006
Bydliště: Praha

Příspěvek od owoce »

Kde by nVidia vzala ddr4 paměti na 3,2 ghz když nejsou dostupné ani pro r600 ???
Apple MacBook Pro Unibody | 2.4 GHz (@2.7 GHz Windows 7) | NViDIA 9400M/9600GT | 4 GB RAM | MyBook 750GB | Apple Numeric Keyboard | Apple Magic Mouse | Razer Copperhead | Razer ExactMat |vDell 2408WFP | Genius 5.1 ve dřevě
Apple iPhone 3G 8GB | Koss Porta/Pro
beardie
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 10. srp 2005

Příspěvek od beardie »

owoce píše:Kde by nVidia vzala ddr4 paměti na 3,2 ghz když nejsou dostupné ani pro r600 ???
1. april :roll:
¿ʇı ʇ,usı 'ƃuıʎouuɐ ʎʇʇǝɹd sı uʍop ǝpısdn ƃuıpɐǝɹ
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

tak je :-D
s pozdravom, crux.
Kamikadze
Redaktor PCT
Redaktor PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 02. zář 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kamikadze »

Vincent Vega v diskusi pod více než pozitivním testem Sapphire HD 5770 s oceněním poté, co byl autor lynčován za hanění dokonalé ATI, píše:Prosím autory PC Tuningu, aby zavedli novou hvězdu, třeba platinovou nebo diamantovou, a s tou odměňovali všechny ATi karty. Navíc také žádám, aby jste u karet této značky nepoužívali na závěr sloupeček s názvem "nevýhody", ale přeměnili ho na "nepodstatné drobnosti". Už mě totiž nebaví i potom, co danou kartu vychválíte do nebes, pročítat všechny ty komentáře od dětí, jak jste na jejich značku zlí. Děkuji
Igoreso
Moderátor
Moderátor
Registrován: 10. led 2007
Bydliště: Vysocina - Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Igoreso »

Ted jsem byl (v sobotu) na skoleni microsoftu+intal+Nvidia..
pro nas zajimave je ze jsem se dozvedel ze Nvidia ma celkem strach z ATI a jeji R600 a momentalne dooncuje grafiku/vyjde v kvetnu) s cenou 1000$ ma bejt ve vsech smerech ultimatni... a spotraba zase stoupla...
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

Igoreso píše:Ted jsem byl (v sobotu) na skoleni microsoftu+intal+Nvidia..
pro nas zajimave je ze jsem se dozvedel ze Nvidia ma celkem strach z ATI a jeji R600 a momentalne dooncuje grafiku/vyjde v kvetnu) s cenou 1000$ ma bejt ve vsech smerech ultimatni... a spotraba zase stoupla...
to bude naka dvoucipova 100% :)
JamesDean
Červená karta
Červená karta
Registrován: 15. říj 2006

Příspěvek od JamesDean »

...
Naposledy upravil(a) JamesDean dne sob 22. lis 2008, 22:23, celkem upraveno 1 x.
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

keby si ho náhodou niekto nevšimol: FW 158.16 prístupný k downloadu http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... 46#7256246 :wink:
s pozdravom, crux.
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

Dell zverejnil špecifikácie GeForce 8800 Ultra:

Obrázek

Zdroj: www.pcinlife.com

takt SPs by podľa toho mal byť 1.5 GHz
s pozdravom, crux.
Partyman
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 11. lis 2006
Bydliště: Brno

Příspěvek od Partyman »

Ty takty se mi nezdají nijak extra na to za kolik se má prodávat... Tohle zvládne skoro každá GTX.
,,Vyhrát v internetové diskusi je jako vyhrát na paraolympiádě.Ať vyhraješ,nebo prohraješ pořád jsi mrzák''
crux2005
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 25. zář 2005
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od crux2005 »

frekvenciu 650 MHz na jadre nezvládne každá G80 ...
s pozdravom, crux.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stratos »

nj ale 900 dolaru? mipripada jako by se v Nvidii zblaznily nejdriv daj na trh nekonkurenceschopnou 8600 za nehorazny ceny a ted tahle predrazena 8800 :)
JamesDean
Červená karta
Červená karta
Registrován: 15. říj 2006

Příspěvek od JamesDean »

...
Naposledy upravil(a) JamesDean dne sob 22. lis 2008, 22:10, celkem upraveno 1 x.
Mossad
Začátečník
Začátečník
Registrován: 26. pro 2004
Bydliště: Reichenberg @ Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mossad »

ale budou mit akorat sklady plny karet ktery nikdo normalni nemuze chtit :oops:

..PC::Asus P8Z77-I Dx :: G2130 :: 8GB :: WD 0.32TB :: WD 1TB :: Intel HD :: Eizo 2333BK ::
DTR::Asus G73jh :: i7 720 :: 8GB :: SSD 0.064TB :: SGH 0.5TB :: Mobility HD 5870 ::

Gygabite - ©Hlupak
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“