Asus P5N-E SLI (775, nF650i SLI)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
Kinomaniak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. dub 2006
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Kinomaniak »

Taky nechápu-Tebe,podívej se o stránku zpět,co je to tam dole!!!!!!
E8600@4.5Ghz/500x9/1.44V...Noctua C12P...Asus P5Q Deluxe...Corsair Dominator 1066@1000Mhz 2x1Gb...Ati 4850 750@2400...Cosmos 1000
dexx narsil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2005
Bydliště: Vlkoš u Přerova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dexx narsil »

Kinomaniak píše:Taky nechápu-Tebe,podívej se o stránku zpět,co je to tam dole!!!!!!
heh tak daleko sem nedosel :-D
hledal sem na googlu a na ofic strankach tam je jen 0401
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Houmi píše:Díky za odpověď . Myslím, že nic moc žravého tam neplánuji - C2D, GF7600GS(T), 1xPATA disk Hitachi (zatim provizorne stary), 1xDVD-RW, 2x512MB DDR2, wi-fi karta do PCI - toť vše. Snad to tedy ta 350-ka Fortron utáhne.
Jen doufám že se vyhnu problému s RAMkama. Váhám mezi lacinýma 512MB A-data 800 MHz, jen o trochu dražšíma 512MB Transcend 800MHz a nebo ještě přichází v cenově v úvahu Kingmax a GoodRam. Se kterýma můžu u této desky čekat nejméně problémů?
Tyto značky nevím, Asus nějaký list podporovaných pamětí nemá, měly by jet všechny unbuffered, non-ecc DDR II, ale evidentně to nebyla s biosem 0202 pravda. Až 0307 měl vylepšit kompatibilitu, ale problémy s některými moduly asi nadále přetrvávají. Osobně bych ti doporučil o něco málo dražší Geil. S nima snad nikdo žádnej problém nereportoval. Ale kdyžtak si projdi recenze na tutu základovku, s jakými moduly to testovali... asi to budou ale ty dražší. A koupil bych 1 GB modul...

Ještě k těm problémům s pamětmi. Napětí jako faktor asi nelze vyloučit. Deska na auto hází asi míň, než kolik paměti potřebují a pak to dělá bordel. Já jedu Geily až na 2,085V (pracovní napětí 1,8 V -2,2 V, výrobcem doporučeno obecně aspoň 1,9 V, i když by měly jet i na 1,8V na default frekvenci a časování (tovární nastavení dle v pamětích přítomného SPD čipu). Ale už, nebo aspoň zatím, se mi nechce měnit můj 12hours Orthos stable výsledek a zkoušet, zda nejedou i na míň :).
show must go on..
chlup
Začátečník
Začátečník
Registrován: 07. kvě 2006
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chlup »

dexx narsil píše:nechapu at hledam sebevic tak bios 0505 nemuzu nikde najit :)
tady je ten bios:

Kód: Vybrat vše

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/socket775/P5N-E%20SLI/
No a doporucuju procist toto forum nez se pustis do update:

Kód: Vybrat vše

http://xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=126791&page=25&highlight=bios+0505


P.S: jde provest downgrade biosu?
dymONE
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2005
Bydliště: Kosice

Příspěvek od dymONE »

shadow píše:Tyto značky nevím, Asus nějaký list podporovaných pamětí nemá, měly by jet všechny unbuffered, non-ecc DDR II....
Ale to vies ze ma, dokonca aj v manuale su vypisane testovane pamete asusom.
http://www.asus.com/products.aspx?l1=3& ... odelmenu=2
(na lavno v menu klikni na QVL Download)
chlup píše:P.S: jde provest downgrade biosu?
Ano normalne cez AWDFLASH a DOS (spustacia disketa, boot cd s dosom ..)


2 dexx narsil: bios 0505 velmi nedoporucujem kym nepouzivas visty a nemas problem s hibernaciou. Inak ten bios je uz aj na offiko strankach : http://support.asus.com/download/downlo ... 5N-E%20SLI
Intel Core2Duo E8400™@ 4050MHz (1,3V real in LOAD) >Prime stable< || eVGA 680i SLi A1 (P32) || all fans @ 5V
silent wc system [D-Tek FuZion + GPU + NB + SB + HDD + DDC Ultra+AC top + MCR320QP + Trodas's res + 11/15 Tygon tubing]
4x1024MB A-DATA Vitesta 800+ EE (D9GCT) @ 900MHz 4-4-4-8 (2,2V real) || 2x ASUS 8800GT 512MB SLI
3x WD5000YS - 500GB + Samsung SP2004C-200GB || Samsung SH-S183A || 22" LCD Dell™ E228WFP
Chieftec DA-01B-D - Bigtower || CORSAIR HX620|| Logitech Cordless MX + MX510 + MOMO Racing + DFP
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

aa, tak to se omlouvám, že pod qvl se skrývá qualified vendors list, mi nějak nedošlo :). A v manuále jsem si toho nikdy nevšiml. Takže díky za opravu.

Každopádně ta stránka je momentálně under maintance.

---------------

jinak vyplatí se sledovat ohledně toho Biosu 0505 i oficiální fórum k té desce:

http://vip.asus.com/forum/topic.aspx?SL ... =P5N-E+SLI
show must go on..
Houmi
Začátečník
Začátečník
Registrován: 14. pro 2003

Příspěvek od Houmi »

jo, jasne, ten seznam certifikovanych pameti znam, ale nekdo tu prave psal, ze mel problemy i s pametma, ktery v nem byly.
Peter123
Nováček
Nováček
Registrován: 24. led 2007

Příspěvek od Peter123 »

to by me taky zajimalo, na tech strankach asusu ten seznam dneska nejde ani stahnout, mozna ho upravuji
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

momentalne nemam cas, ale jinak:
moje a-data jsou v tom listu a rozhodne s novym biosem nejdou v dualu (zkouseny vsechny moznosti, napeti, atd., vzdy nestabilni ci vubec nenajely ani xp)...asi zkusim ten downgrade...ach joo :oops:

EDIT: tak A-data obyc 800 na teto desce v dualu nejdou, zkouseny vsechny mozne kombinace (V + sloty apod), ale memtest86 1.70 neprosel nikdy, vzdy to zamrzlo...
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
ASUSik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. zář 2006

Příspěvek od ASUSik »

tak jak je to teda s touhle deskou, vyplatí se koupit? mě osobně se velmi líbí, ale co ty peměti, chtěl bych jí osadit těmito, myslíte že budou chodit dobře? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36801
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

ASUSik píše:tak jak je to teda s touhle deskou, vyplatí se koupit? mě osobně se velmi líbí, ale co ty peměti, chtěl bych jí osadit těmito, myslíte že budou chodit dobře? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36801
tusim, ze na foru anandtechu je nekdo na teto desce normalne provozuje...zkus to projit..
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
ASUSik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. zář 2006

Příspěvek od ASUSik »

nemáte někdo odkaz na anglický manuál k této desce? ze stránek ASUSu ho prostě nemůžu stáhnout
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

ASUSik píše:nemáte někdo odkaz na anglický manuál k této desce? ze stránek ASUSu ho prostě nemůžu stáhnout
tohle by ti mohlo stacit: http://www.asus.com/999/download/produc ... 474_10.pdf
i kdyz nevim nevim
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
ASUSik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. zář 2006

Příspěvek od ASUSik »

no, tak jako na ty paměti to stačí, ale je mi to dosti podivný, nejprve mě zarazilo, že nejsou uvedeny žádné 2GB moduly, když deska umí 8GB

a pak jsem si nakonci přečet jaké deska umí osazení,a pochopil jsem, že má modré a černé sloty, z čehoš plyne, že to musí být jiná deska, ne?
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

no maji v tom chyby...treba moje a-data jsou v tom a pritom dual nejede...projed asus forum, anadtechforum..je to lepsi...
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
dexx narsil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2005
Bydliště: Vlkoš u Přerova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dexx narsil »

ASUSik píše:tak jak je to teda s touhle deskou, vyplatí se koupit? mě osobně se velmi líbí, ale co ty peměti, chtěl bych jí osadit těmito, myslíte že budou chodit dobře? http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=36801

pouzivam pameti geil a nemam zadny problem
ASUSik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. zář 2006

Příspěvek od ASUSik »

a máš tyto oranžový CL4 nebo ty šedý CL5?
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Já mám ty šedé, tj. value edition, a jedou bez problému. Tedy předpokládám , že ty ultry pojedou také.
show must go on..
dexx narsil
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2005
Bydliště: Vlkoš u Přerova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dexx narsil »

mam taky ty sedy jak shadow
badylii
Nováček
Nováček
Registrován: 02. dub 2007

Příspěvek od badylii »

Tak jsem tu desku reklamoval paměti mě tam blbnou a to mám corsair dual shanel i ty paměti jsou v hajzu dělal jsem mem test a 240000problému mě to hodilo tak jsem to poslal i s pamětma :( :( :(
Odpovědět

Zpět na „Asus“