Asus P5N-E SLI (775, nF650i SLI)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

shadow píše:Já zůstávám pořád na 0307, vše mi funguje, tak to raději neměním :).
ten jsem ani nezkousel...mozna bude i lepsi nez ta 401..? :)
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

myslím, že to je to samé, jenom 0401 má zkrácen čas návratu z ACPI režimu S3 (dle doprovodné informace).
show must go on..
ANDYMAN
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. čer 2004
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ANDYMAN »

Neprekáža na tejto doske NINJA chisetovému chladiču ? dakujem za skorú odpoveď
EDIT: už som to našiel- > NINNJA prekáža takým dvom kondíkom hned pri sockete
Intel i5 2550K @4,8 Water Cooling Kingston HyperX 8GB DDR3 ASUS Sabertooth P67 ASUS GTX680 DirectCU II Top Samsung 27" SyncMaster 275T SANYO 3LCD projector Samsung SSD 256GB WD 2TB+1TB+640GB+... Creative X-Fi Fatality PlatinumLogitech Z5450 THX via optical Creative GigaWorks T40 + subwoofer RAZER MAMBA 2012 + DeathAdder Everglide Titan Monster Mat Logitech WAVE keyboard Corsair 650W CoolerMaster Stacker 830
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ Alphacool Eheim AGB Station 12V 2x Alphacool NexXxoS PRO I rev2 1x Maxxxpert 120mm Alphacool hose 10/8mm Reservoir 280mm acryl UV Liquid
------------------------------------------------
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

hojec
tak lidi potrebuju nutne pomoct
tak mi dosla nova deska Asus P5N-E SLI tu starou Asus P5N-E SLI, kterou sem mel cca 2dny sem reklamoval a dostal sem za ni novou Asus P5N-E SLI
a co se nestalo pri startu mi najizdi jen jak se ji chce tak pri 3/5 najede jinak ne...ale to bych jeste nak prekous..hlavni problem je v tom ze mi nenajizdej vubec disky skousel sem to vsemozne nastavovat ale proste nejedou v biose porad napsany "none" :evil: uz me teda pekne se_e skousel sem to jen pres IDE...SATA nemam moznost vyskouset.. tak pls poradte
asi to vyreklamuju a pridam penize a koupim Gigabyte GA-965P-DS4
do tretice to snad vyjde a deska pojede bez problemu, ale stejne me udivuje ze narazim na dve vadny desky...:? nemuze to delat treba hardware ze je ta deska vadna??

jinak tady je moje konfigurace:
C2D E4300
Asus P5N-E SLI
Geil DIMM 2048MB DDR II 800MHz Kit (GX22GB6400DC)
Gainward 8224-Bliss 7300GT Golden Sample GLH 256MB, PCI-E
Seagate Barracuda ST3160815A - 160GB PATA
fortron atx-350gtf

fakt me to uz pekne se_e sem uz skoro 3 mesice bez svyho kompa tak budu rad za kazdy rady moc dik!!! :wink:
ASUSik
Začátečník
Začátečník
Registrován: 02. zář 2006

Příspěvek od ASUSik »

ještě bych se rád vrátil těm chladičům, nemáte zkušenost z touto deskou a chladiček ASUS Silent Square??? vejde se?
Kaldo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2004
Bydliště: Su z Brna

Příspěvek od Kaldo »

Zdravim, potreboval bych radu. Vcera jsem namontoval novou desku(P5N-E SLI) + CD4300 a hned se pustil do muceni. Dostal jsem se celkem v pohode na 3100MHz(350*9) a vse bylo v pohode, dokud jsem nevypl PC :) . PC uz totiz nenajede, musim clearnout cmosku (jinak, pokud PC "jen" restartuju, tak je v se v poradku).
Nepridaval jsem nikde napeti, coz by mohl byt ten problem? (divny, ze ve woknech vse stabilni, az po vypnuti je problem)
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

Kaldo píše:Zdravim, potreboval bych radu. Vcera jsem namontoval novou desku(P5N-E SLI) + CD4300 a hned se pustil do muceni. Dostal jsem se celkem v pohode na 3100MHz(350*9) a vse bylo v pohode, dokud jsem nevypl PC :) . PC uz totiz nenajede, musim clearnout cmosku (jinak, pokud PC "jen" restartuju, tak je v se v poradku).
Nepridaval jsem nikde napeti, coz by mohl byt ten problem? (divny, ze ve woknech vse stabilni, az po vypnuti je problem)
zkousel jsi aspon orthos na 2 hodiny? ty ramky mas value? jestli ano, rekl bych ,ze delaji potize ony, kor kdyz jsou tri..a asi by jsi mel pridat napeti..zejmena na cpu
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
sharker
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2005
Bydliště: Slovakia :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sharker »

KnOx píše:hojec
tak lidi potrebuju nutne pomoct
tak mi dosla nova deska Asus P5N-E SLI tu starou Asus P5N-E SLI, kterou sem mel cca 2dny sem reklamoval a dostal sem za ni novou Asus P5N-E SLI
a co se nestalo pri startu mi najizdi jen jak se ji chce tak pri 3/5 najede jinak ne...ale to bych jeste nak prekous..hlavni problem je v tom ze mi nenajizdej vubec disky skousel sem to vsemozne nastavovat ale proste nejedou v biose porad napsany "none" :evil: uz me teda pekne se_e skousel sem to jen pres IDE...SATA nemam moznost vyskouset.. tak pls poradte
asi to vyreklamuju a pridam penize a koupim Gigabyte GA-965P-DS4
do tretice to snad vyjde a deska pojede bez problemu, ale stejne me udivuje ze narazim na dve vadny desky...:? nemuze to delat treba hardware ze je ta deska vadna??

jinak tady je moje konfigurace:
C2D E4300
Asus P5N-E SLI
Geil DIMM 2048MB DDR II 800MHz Kit (GX22GB6400DC)
Gainward 8224-Bliss 7300GT Golden Sample GLH 256MB, PCI-E
Seagate Barracuda ST3160815A - 160GB PATA
fortron atx-350gtf

fakt me to uz pekne se_e sem uz skoro 3 mesice bez svyho kompa tak budu rad za kazdy rady moc dik!!! :wink:
No vymen mobo alebo ramky alebo zdroj ...niekde tam bude problem :wink:
Vymenit dosku znamena vziat nieco s intel chipsetom :wink:
*Zeny ,vino, auta, zpev to je moje :-D
Pc1: * C2D E6600 @ 3600~1.35v & 3900~1.5v ~ WaterCooled * D-Tek FuZion & Eheim1048 & 2x Swiftech MCR320-QP * Asus P5K Deluxe * CORSAIR DOMINATOR CM2X2048-8500C5D * Samsung F3 1TB * 7K250 120GB * T7K250 250GB * HIS X1900XTX IceQ3 Turbo ~ WaterCooled * Asus DRW-2014L1T * Logitech Z-5500 Digital & X-Fi XtremeMusic * HP LP2475w * ASUS TVFM-7135 * Thermaltake Armor & Corsair HX520W *
WorkStation1: * iMac 7.1 * Intel C2D T7300 * 3GB DDR2 1066 * 22" iMAC 1680 x 1050 * ATI Radeon HD2600 256 * WD 3200 AAJS * OPTIARC AD-5630A *
WorkStation2: * C2D E8400 * Asus P5E3-WS-Pro * 4x1GB DDR2 1066 * nV Quadro FX 570 * WDC WD2500AAJS * HL-DT-ST GSA-H58N * FSP 400-60HLN *
Kaldo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2004
Bydliště: Su z Brna

Příspěvek od Kaldo »

goelr píše:zkousel jsi aspon orthos na 2 hodiny? ty ramky mas value? jestli ano, rekl bych ,ze delaji potize ony, kor kdyz jsou tri..a asi by jsi mel pridat napeti..zejmena na cpu
Takze pridal jsem Vcore (cd4300@3150MHz + 1.45V) a Orthos 3h bez chyb. Hry a vse ostatni bez jedineho padu.

Pokud PC restartnu, tak vse nabehne bez problemu. Kdyz PC vypnu a hned zapnu,opet vse bez problemu. ALE kdyz vypnu PC necham ho chvilku v klidu, tak uz proste nenajede a musim jen clr cmos...

Zkousel jsem jine pameti (v jinych slotech a po jednom kuse), nahodil jsem aktualni bios, ale nic nepomaha. Zjistil jsem, ze to dela i pri defaultu. Videl bych to na spatnou desku...


P.S. zbytek sestavy viz. podpis
goelr
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 07. úno 2004
Bydliště: Praha

Příspěvek od goelr »

hmm to bude asi fakt spatna deska.. :(
CPU: AMD RYZEN 5 7600X + NH-U14S MB: ASUS ROG STRIX B650E-F GK: MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X RAM: Kingston FURY 32GB SSD: Samsung 850 PRO, Crucial M4 HDD: Seagate 8TB PSU: Seasonic Focus Gold 850W Case: Fractal Define R6
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

když říkáš, že to dělá i na defaultu, tak tím myslíš i v BIOSU pod JumperFree Configuration i režim AI Tuning [auto]?

(teď nevím, jestli to je přímo defaultní nastavení)

edit: zde byla rada ohledně pamětí, ale spletl jsem si tvoji konfiguraci s postem KnOxe :) Takže nic ..
Naposledy upravil(a) shadow dne stř 16. kvě 2007, 20:50, celkem upraveno 1 x.
show must go on..
Kaldo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. bře 2004
Bydliště: Su z Brna

Příspěvek od Kaldo »

Takze jsem si byl vymenit MB za novou a vse v poradku...Mel sem to udelat hned, sem kvuli tomu 3dny nespal :)
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

KnOx: taková hloupá otázka, ale co nějak divně nastavené jumpery na těch tvých IDE discích, popř. opačně připojený datový kabel červenou hranou směrem od napájecího (jestli-to teda vůbec jde..). ? To vše by totiž mohlo vyústit v nedetekování tvých disků...

Podívej se na stránku 1-30 manuálu, která se IDE connectorem podrobně zabývá.

Dále co napájení základovky - i ten 4 pinový napájecí konektor je zapojen?
show must go on..
Wilik
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. čer 2003
Bydliště: Brno

Příspěvek od Wilik »

shadow píše:KnOx: taková hloupá otázka, .... opačně připojený datový kabel červenou hranou směrem od napájecího (jestli-to teda vůbec jde..).
Nejde, maji zamek - chybejici pin v horni rade, takze to neotocis jako u FDD. Pochopitelne spatne nastaveni jumperu na disku uz muze mit vliv na nedetekovani, ale kompl by normalne fungoval a najel na hlasku "chybi OS".
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

hosi moc dik za snahu, ale fakt nic nefungovalo skousel sem i mechaniky a to bios taky nedetekoval, skousel sem refresh biosu a taky nic nepomohlo...deska je poslana na reklamaci tak vam pak dam vedet jak to dopadlo... ale dik za snahu
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

shadow píše: Dále co napájení základovky - i ten 4 pinový napájecí konektor je zapojen?
4 pinovej je zapojenej pokud myslis ten samostatnej konektor, ale mam Fortrona 350W a mam jen 20 pinovej misto 24, ale cetl sem ze to nema vliv pokud nemas naky nabouchany grafarny co zerou haffo elektriky....
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

Wilik píše:
shadow píše:KnOx: taková hloupá otázka, .... opačně připojený datový kabel červenou hranou směrem od napájecího (jestli-to teda vůbec jde..).
Nejde, maji zamek - chybejici pin v horni rade, takze to neotocis jako u FDD. Pochopitelne spatne nastaveni jumperu na disku uz muze mit vliv na nedetekovani, ale kompl by normalne fungoval a najel na hlasku "chybi OS".
to ovšem nemusí platit vždy... ale u této desky skutečně ano, jak jsem si ověřil :). Jde o chybějící pin 20.
show must go on..
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

jj tak urcite bych to tam nenarval opacne ty kabeli to anii nejde... :-D
a zas takovej amater fakt nejsem i kdyz po tehle skusenosti o tom dost pochybuju...pac uz ted hledam vedu ve vsem....:oops:
jinak zitra mi dojde fungl nova deska s reklamace tak dam vedet.. :wink:
Naposledy upravil(a) KnOx dne čtv 17. kvě 2007, 21:02, celkem upraveno 1 x.
shadow
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. zář 2003
Bydliště: HK

Příspěvek od shadow »

já si myslím, že můžeš mít problém s tím napájením desky, ten konektor má 24 pinů a každý má svůj význam - viz manuál str. 1 -34.
show must go on..
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

fakt myslis ze to je tim konektorem??
sem tady nekde cetl ze to ma vliv jen kdyz mas nakou nadupanou grafarnu...
myslis ze by to tu desku mohlo nak ponicit??

jinak presnej typ toho zdroje je FORTRON ATX-350GTF uz ho mam skoro 2 rokem tak nwm jestli je 100% spolehlivej...:(
http://e-shop.asbis.cz/default.asp?mtc= ... tiid=29628

ma cenu koupit novej zdroj??
Odpovědět

Zpět na „Asus“