Asus P5N-E SLI (775, nF650i SLI)

Základní desky firmy Asus.

Moderátor: Eddward

Odpovědět
adam555
Nováček
Nováček
Registrován: 23. črc 2007
Bydliště: net
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam555 »

tak nejjednodusi reseni je sosnout nLite a integrovat ty ovladace do instal. CDcka 8)
C2D E8200 2.66 @ 3.75GHz || 6GB DRR2 @ 938 Mhz CL5 || MB GB EP35-DS3R v2.1 || Ati Radeon HD5850|| 2x WD6400AAKS R0 || Corsair HX 520 || DVD-RW || 22'' LCD HP w2207h || Windows Vista Home Premium SP1 CZ || Windows 7 x64
Dzambor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2007
Bydliště: Trenčín (SLOVENSKO)
Kontaktovat uživatele:

Re: RE vada s ovladacom na radic

Příspěvek od Dzambor »

panCHrz píše:
Dzambor píše:zdarec hosi mam problem...mam tudo dosku a 2x 160GB Hitachi SATA2 a mam ich v Raide aj bios mi ich detekuje ze su v raid ale pri instalaci systemu ked zvoloim ovladac na radic tak nefunguje ani jeden. skusal som original nvidiacky z cdcka co je ktomu nesiel a nesial ani Jb Microm alebo nejako tak sa volal....skusil som to bez RAID0...a vsetko funguje tak ako ma len ked sa da disk do RAID0 tak nefunguje ovladac pri instalaci systemu.......pls help ako rozbehat raid pole dik moc.
Nekdy v cervnu jsem koupil dva disky(viz popis), zapojil a nastavil do RAID0. Z cd s ovladacema hodil na disketu drivery od nvidie a nainstaloval XP prof. SP2.

To jsem chtel pred nedavnem zopakovat, ale uz se nepovedlo. :-( Jak s ovladacema na cd, tak s ovladacema od Jmicron. Tak jsem nechal puvodni instalaci.

Jedina zmena kterou jsem provedl bylo Flashnuti biosu na desce (0505). Zkus se vratit ke starsimu biosu. Uz nevim ktery jsem mel puvodne, ale jelikoz jsem desku kupoval nekdy v prubehu unora, tak to bude jeden z prvnich.






no ja som ju kupoval v utorok tento tyzden.....ale na bios som sa nepozeral vsak to skusim dik
Dzambor
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. led 2007
Bydliště: Trenčín (SLOVENSKO)
Kontaktovat uživatele:

RE:

Příspěvek od Dzambor »

este som zabudol ze ja tam mam procak E6750 a pozeral som ze novy bios ma podporu pre nove procesory neviem kebye tam hodim stary bios ci rozbeham procesor....lebo ta e6750 je nedavno vypustena
Thomas CPU Killer 2.0
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2006
Bydliště: Olomouc (15km), Zlín, Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thomas CPU Killer 2.0 »

Vcera sem udelal vdrop mode teto desky pomoci pentilky a super vec :)
napeti mi ted uz nepada tolik predtim 1,6 Idle > 1,52V Burn ale ted 1,6V idle > 1,59V Burn :)

Fakt super vec http://www.overvoltage.pt/forum/showthread.php?t=1385

edit// poradil mi OBR :)
adam555
Nováček
Nováček
Registrován: 23. črc 2007
Bydliště: net
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od adam555 »

a co jinak v poho ta deska, zadny problemy se slotama pro pameti, ani strap-hole :) a co OC ? podel se 8)
C2D E8200 2.66 @ 3.75GHz || 6GB DRR2 @ 938 Mhz CL5 || MB GB EP35-DS3R v2.1 || Ati Radeon HD5850|| 2x WD6400AAKS R0 || Corsair HX 520 || DVD-RW || 22'' LCD HP w2207h || Windows Vista Home Premium SP1 CZ || Windows 7 x64
JohnyPhate
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. srp 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JohnyPhate »

Doporučili by jste tuhle nebo Asus P5-KC. Která je na tom líp s OC, výkonem a spolehlivostí? Jak velký omezení je vlastně SLI 8+8?
Thomas CPU Killer 2.0
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2006
Bydliště: Olomouc (15km), Zlín, Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thomas CPU Killer 2.0 »

JohnyPhate píše:Doporučili by jste tuhle nebo Asus P5-KC. Která je na tom líp s OC, výkonem a spolehlivostí? Jak velký omezení je vlastně SLI 8+8?
Zaleží na jaké grafice treba 8600GT (a podobny shity) prakticky zadnej, u 8800GTX ve SLI od 0-20%.
Shit
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 20. pro 2003
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Shit »

Thomas CPU Killer 2.0 píše:Zaleží na jaké grafice treba 8600GT (a podobny shity) prakticky zadnej, u 8800GTX ve SLI od 0-20%.
U 2x 8800GTX v SLI též defakto nulový.
JHeadman1
Nováček
Nováček
Registrován: 04. srp 2007

Příspěvek od JHeadman1 »

nazdar lidi chtěl bych sem napsat svoji zkušenost s P5N-E SLI mám ji už chvíli a zatím ok ale jak tady píšete o zvedání napětí NB tak já to hodil na Auto a procík (E6320 1,86GHz) mi frčí parádně na 3.2GHz což je FSB cca 460 MHz na procesoru mám 1.39V asi je to kus od kusu :? na žádné pískání jsem zatím nepřišel ale kdo ví třeba přijde náhlá smrt jinak procík chladím Arcticem s diskama taky žádný problémy nejsou myslím že se tato deska docela povedla jen tak dál.......
Core 2 Duo E6320 1,86 @ 3,2GHz, MB Asus P5N-E SLi
Thomas CPU Killer 2.0
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2006
Bydliště: Olomouc (15km), Zlín, Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Thomas CPU Killer 2.0 »

JHeadman1 píše:nazdar lidi chtěl bych sem napsat svoji zkušenost s P5N-E SLI mám ji už chvíli a zatím ok ale jak tady píšete o zvedání napětí NB tak já to hodil na Auto a procík (E6320 1,86GHz) mi frčí parádně na 3.2GHz což je FSB cca 460 MHz na procesoru mám 1.39V asi je to kus od kusu :? na žádné pískání jsem zatím nepřišel ale kdo ví třeba přijde náhlá smrt jinak procík chladím Arcticem s diskama taky žádný problémy nejsou myslím že se tato deska docela povedla jen tak dál.......
Taky si myslím zajímalo by mě jestli tato deska je vhodna na Quad Core ? Nemáte někdo skušenosti já ji mám už ňákou dobu a teď bych si chtěl pořídit Q6600 ?
Verbatim
Nováček
Nováček
Registrován: 17. srp 2007

paměti ?

Příspěvek od Verbatim »

ahojte, nefungují mi na desce Kingstony DD2 KHX6400D2LLK2/2GN...deska si třeba ani nepípne,ale jakmile tam přihodím jednu 512Mb tak deska běží. BIOS poslední...díky za pomoc
Thomas CPU Killer 2.0
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. pro 2006
Bydliště: Olomouc (15km), Zlín, Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: paměti ?

Příspěvek od Thomas CPU Killer 2.0 »

Verbatim píše:ahojte, nefungují mi na desce Kingstony DD2 KHX6400D2LLK2/2GN...deska si třeba ani nepípne,ale jakmile tam přihodím jednu 512Mb tak deska běží. BIOS poslední...díky za pomoc
Zkus ruzne kombinace osazeni, popripade by mohl byt nakej problem s nastavenim SPD takze zkus nastavit vse manualne.

To jsou 2GB moduly ?
Verbatim
Nováček
Nováček
Registrován: 17. srp 2007

Příspěvek od Verbatim »

ruzne změny provedeny ...nefunguje mi ta paměť ani samostatně ...
Verbatim
Nováček
Nováček
Registrován: 17. srp 2007

Příspěvek od Verbatim »

sou to 1gb moduly
panCHrz
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 27. čer 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: paměti ?

Příspěvek od panCHrz »

Verbatim píše:ahojte, nefungují mi na desce Kingstony DD2 KHX6400D2LLK2/2GN...deska si třeba ani nepípne,ale jakmile tam přihodím jednu 512Mb tak deska běží. BIOS poslední...díky za pomoc
Presne tydle pameti mam, kupoval jsem je v unoru (ted koukam ze uz jsou o pulku levnejsi :-( )
Ve zlutych slotech(dual). Bios 0505. Nastaveny v unlinked, na 800MHz 4-4-4-12 a 2.0V
A fungujou bez problemu. Zkus je vyskouset v jiny desce a prohnat je nakym testem, jestli nejsou nahodou v pr....
Intel Core 2 Duo E6300, Intel D975XBX2, Kingston 2x 1024MB HyperX 800MHz DDR2 4-4-4-12 +2.0V, Gigabyte Geforce 7900GS 256MB, Cooler Master iGreen Power 430W, 2x Seagate Barracuda 7200.10 250 GB STRIPE, OS: FreeBSD 7.0 - Release
Verbatim
Nováček
Nováček
Registrován: 17. srp 2007

Příspěvek od Verbatim »

tak sem je zkusil v jine stejne desce a pípají ...v mojí si ani nepípnou. Nastavení 4-4-4-12 2.0 nezabralo u mojí desky . Pošlu je na reklamaci. Mam s nimi problémy od začátku ... díky za pomoc
JohnyPhate
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 07. srp 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JohnyPhate »

Tak mam stejnej problém jako se tu už řešil na začátku. Xp se na sata disk nainstalujou ale nenaběchnou - a nepomáhá ani nastavení disku na Large (mam bios 0505). Nevim kde je chyba ale live CD win PE boot naběhlo v pohodě.
Chl45tien
Nováček
Nováček
Registrován: 05. srp 2007
Kontaktovat uživatele:

[b]Problem[/b]

Příspěvek od Chl45tien »

Lidi poraďte prosím. Flashoval jsem tuhle desku na ten úplně nejnovější bios (tuším 0703) přes utilitku pro flash biosu od asusu a po restartování (vyžadovaném programem) už bios nenaběhl. Zasekne se u loga p5n-e sli a to je konec, nejde dělat vůbec nic. Ještě chvilku po tom co nskočí tot okno mohu vybrat přístup do biosu, ale ihned potom se "entering setup..." zasekne stejně jako když to nechám být. Stejně se chová i když zmáčknu F8 pro bootování a nebo tab pro tabulku, prostě zamrzne a nic...:( Prosím o radu. Popřípadě pokud by byl někdo ochoten řešit problém podrobněji moje icq: 242007661 a můj e-mail: mirda.si@seznam.cz je k dispozici. Díky moc.
KnOx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. zář 2006
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od KnOx »

Chl45tien: zkus resetovat BIOS... pokud to nepomuze zkus vythnout baterku a pokud ani to nepomuze tak je deska v asi haji :(
blackshadow
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. led 2006
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blackshadow »

mel jsem tuhle desku ale spatne jsem updatova na ten nejnovejsi bios ale spatne jsem se podival ze je jen pod dosem :-) tak jsem si docasne koupil desku P5B a tahle se mezitím vrátila z reklamace,poradte,jakou si mam nechat? uz se mi to znova nechce přendávat ale nevim jestli je o hodně lepší co se výkonu týče,sli neřeším. Díky moc
Odpovědět

Zpět na „Asus“