voda v kompu !

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

tak je to dobry komp uz celej funguje, akorat mi z nejakyho zahadnyho duvodu odesel DVI konektor na monitoru :D kadopadne porad chci vyreklamovat ten vodni blok, ale to uz nebude takovej probelm :) uff mam hroznou radost :)
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

kubis17 píše:taky mi vytekla voda do PC... Tedy prvni vec co jsem udelal,bylo ze jsem desku nechal okapat nad rucnikem a na druhy den jsem ji poradne vyfoukal nejdriv svym dechem(aby kapky vyjely z nedostupnych mist) a pak vysousel fenem nejvice poskozena mista,tedy Socket,sloty pro Pameti a chipset desky... Nasledne vse jelo jak ma :)

Jinac prasklo mi plexi na CPU bloku a celkem mrte takze behem par sekund zaplavy jaxfina :-D
dalsi z rozbitym plexi blokem... z toho plyne pouceni, ze plexi na vodu nikdy ! :D
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
hryzalek
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 15. dub 2007
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hryzalek »

:old4: :crazy: to musel být oddych jak prase... btw: blahopřeju... ;-)
Co mám dělat když mi to nejde?
Snažit se. A když to nejde, ...tak se snažit
A kdyby to náhodou pořád nešlo, tak se zase snažit.
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Plexi ano ale jedine lite a rozhodne nebrat plexi fitinky. takhle nejak bych to spis definoval.
U toho DVI pockej. Treba je jeste nekdeb par kapek vody.
AMD Ryzen 7 5800X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus ROG STRIX B550-A Gaming, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 1TB SSD Patriot Viper VP4300, 2TB1TB SSD Samsung 970 EVO, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 31,5" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

woyto, no monitor mam uplne jinde nez komp a normaln pres analog jede uplne v pohode a pres digital nema obraz, tak nvim jestli nkde muze bejt voda... z grafiky pouzivam stejnej vystup (na analog redukci z digitalu), ale urcite pockam den, dva :)


DIKY MOC VSEM ZA PRISPEVKY, RADY, TIPY ATD. JESTE JEDNOU DIKY ;)
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
byv
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 05. dub 2007

Příspěvek od byv »

taky mi vytek vodník.voda s glykolem.deska sla na reklamacku-moc pekne mi tu sbernici vycistili a grafika fungovala jeste rok , ale nejak postupne odchazela.prvni tv-out-ten nefungoval hned, pak dvi, a nakonec i vga.na bloku mi nepraskla fitinka ale plexi kousek od kraje.kapalo to dlouho nez sem si toho vsimnul.asi ten glykol dobre izoloval.co tam mam destilku tak to de do zkratu driv.asi to dela prach na karte
Vivec
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. bře 2005
Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvek od Vivec »

vyřešeno, lock, pokud by k tomu chtěl natsuhiboshi něco dodat, např. výsledek reklamace a pod. tak sz a já to odemknu

na poruchy s vodníkem je thread vedle
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

tak to vypada, ze moje mala story s posranym blokem na chipset na pokracovani... dneska mi shorela sbernice grafiky a pci-e slot na mb... kdyz byla tam malinka kapicka vody...

foto:
Obrázek

Obrázek

psal sem mail do shopu z kteryho mam grafiku, ze mi shorela a pridal sem tyhle fotky (samozrejme ani slovo a vode v kompu) a dockal sem se vylozene usmevnejch vymluv od servisaka:

"shoreni plosneho spoje na graficke karte s nejvetsi pravdepodobnosti zpusobil prach v pocitaci, pripadne jakesi mikroskopicke vodive castecky napadane do slotu nebo prilisna vlhkost vzduchu (pokud mate PC na chate ci jine vlhke mistnosti) ci vysuniti graficke karty ze slotu diky vibracim HDD nebo vetracku."

moje odpoved:
vcera sem celej komp kompletne rozebiral, cistil (mezi nama susil), takze prach nepripada v uvahu, ani zadny mikroskopicky castecky, PC mam v pokoji kde je normalni bezna vlkhost a teplota, navic pocitac pokud vim dost hreje, tazke se v nem vlhkost nezdrzuje) a k cemu sou na graficke kart dva srouby a plastova zapadka na pci-e slotu ?

no proste sem se dneska dost nasral a taky zasmal
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
socket
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2006
Bydliště: Preßburg.

Příspěvek od socket »

zda sa mi ze tie piny na tom PCIe su docela dolezite, podla mna tam bol este nejaky skrat a odpalilo to, asi napajanie. Vidim ze na PCB je to dost hrube, takze asi je to napajanie.
PS: myslim si ze toto ti urcite nevyreklamuju :lol: fyzicke poskodenie ako hrom :wink:
"Život je ťažký.. jeden z najťažších" Ľ.M.
ignore list: Syntex, Airm@n64, gejmer, Jarysmen, Maranov, Ssnake, jakubom, tielka
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Woyta Tohle neni Fyzicke (cti mechanicke) poskozeni. :wink:
Uz jsem mel moznost videt co udelala vadna PCI karta. Vypadalo to podobne.
Pokud jim v servisu nebude z HW kapat voda tak to mozna projde.
Moc jsi s tim asi spechal kdyz ti tam zustala kapka. Mejspis to chtelo jeste par dni.
AMD Ryzen 7 5800X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus ROG STRIX B550-A Gaming, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 1TB SSD Patriot Viper VP4300, 2TB1TB SSD Samsung 970 EVO, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 31,5" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

Woyta píše:Woyta Tohle neni Fyzicke (cti mechanicke) poskozeni. :wink:
Uz jsem mel moznost videt co udelala vadna PCI karta. Vypadalo to podobne.
Pokud jim v servisu nebude z HW kapat voda tak to mozna projde.
Moc jsi s tim asi spechal kdyz ti tam zustala kapka. Mejspis to chtelo jeste par dni.
jj mas recht mel sem jeste pockat a poradne vsechno zkontrolovat, ale co uz :)
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
Rc
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. dub 2005
Bydliště: u Zlína
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rc »

jen by me zajimalo co by se stalo kdyby neco jeblo za provozu pc :) to by asi nepomohlo nic ... ale pri vypnutem pc je hw taky pod proudem (pokud neni vyplej zdroj) takze me stejne udivuje ze ti to fungovalo, ale to vysouseni bych asi delal taky fenem nebo nejaky ten hrejici ventilator bych nechal na hw par hodin foukat a pak tak den to nechal, ale co uz. ja jen doufam ze me nikde nic nepraskne :D
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

Rc píše:jen by me zajimalo co by se stalo kdyby neco jeblo za provozu pc :) to by asi nepomohlo nic ... ale pri vypnutem pc je hw taky pod proudem (pokud neni vyplej zdroj) takze me stejne udivuje ze ti to fungovalo, ale to vysouseni bych asi delal taky fenem nebo nejaky ten hrejici ventilator bych nechal na hw par hodin foukat a pak tak den to nechal, ale co uz. ja jen doufam ze me nikde nic nepraskne :D
no me ta voda do kompu vytekla za provozu... o to vic sem se divil, ze pak komp behal dokud neshorela grafika kvuli tomu, ze sem prehlid kapicku v pci-e slotu :/


BTW: byl sem dneska osobne vyridit tu reklamaci a rekli, mi, ze na spaleny spoje z jakyhokoliv duvodu neni zaruka a jediny co muzou udelat je poslat grafiku primo do sidla asusu v zahranici na bezplatnou opravu... tak sem zvedavej, jediny co mi drasa nervy je ze doba trvani je az 90 dni :sad:
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
socket
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2006
Bydliště: Preßburg.

Příspěvek od socket »

natsuhiboshi píše:
Rc píše:jen by me zajimalo co by se stalo kdyby neco jeblo za provozu pc :) to by asi nepomohlo nic ... ale pri vypnutem pc je hw taky pod proudem (pokud neni vyplej zdroj) takze me stejne udivuje ze ti to fungovalo, ale to vysouseni bych asi delal taky fenem nebo nejaky ten hrejici ventilator bych nechal na hw par hodin foukat a pak tak den to nechal, ale co uz. ja jen doufam ze me nikde nic nepraskne :D
no me ta voda do kompu vytekla za provozu... o to vic sem se divil, ze pak komp behal dokud neshorela grafika kvuli tomu, ze sem prehlid kapicku v pci-e slotu :/


BTW: byl sem dneska osobne vyridit tu reklamaci a rekli, mi, ze na spaleny spoje z jakyhokoliv duvodu neni zaruka a jediny co muzou udelat je poslat grafiku primo do sidla asusu v zahranici na bezplatnou opravu... tak sem zvedavej, jediny co mi drasa nervy je ze doba trvani je az 90 dni :sad:
a na dosku? dosku vyreklamujes? sak PCIe slot ocisti a chod reklamovat... :roll:
"Život je ťažký.. jeden z najťažších" Ľ.M.
ignore list: Syntex, Airm@n64, gejmer, Jarysmen, Maranov, Ssnake, jakubom, tielka
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

deska je v pohode jenom je trosku opalenej ten pci-e slot kterej uz sem ocistil :)
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
Nem3
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nem3 »

Mno ja takhle reklamoval muj staricky Duron 1,8GHz nechal jsem ho poslat do ameriky a cela reklamace trevala 14mesicu a pak mi rekli ze to zamitli hh :D takze stimahle reklamacema mam spatny zkusenosti
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

no ja byl asi desetkrat ujistenej, ze to dyl nez 90 dni trvat nebude, navic to nei jako reklamce, ale nejaka beplatna oprava, takze se na to podivaj a bud to opravi, nebo rovnou poslou zpatky s tim, ze je to uplne v prdeli a neda se nic delat... 14 mesicu by me dost nasralo, rptoze to v pripade neuspechu hodlam omlatit o hlavu vyrobci bloku kterej to v podtstae cely zpusobil
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
socket
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. pro 2006
Bydliště: Preßburg.

Příspěvek od socket »

len take OT: vo firme kde vyrobili tvoju 8800GTS s nou nebudu moct nic spravit. To PCB a pozlatene kontakty sa tam nedaju znova prilepit, takze bud ti ju poslu naspat a hodia na teba bobek alebo ti daju novu o com silno pochybujem :wink:
to PCB je neopravitelne :wink:
"Život je ťažký.. jeden z najťažších" Ľ.M.
ignore list: Syntex, Airm@n64, gejmer, Jarysmen, Maranov, Ssnake, jakubom, tielka
Nism0
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. črc 2007

Příspěvek od Nism0 »

pls jaký je značky blok.. nerad bych si neco sku**il vadnym blokem
Bla bla bla, stejně to nikoho nezajímá :D
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

Nism0 píše:pls jaký je značky blok.. nerad bych si neco sku**il vadnym blokem
je to sice na prvni strance, ale i tak, blok je od znacky Gigabyte (vyrabi jen jeden) a vypada takhle:

Obrázek

rozhodne ho nedoporucuju, koupil sem si ho z nerozvanosti a uz bych si ho znova nekoupil... leda by na to udelali kovovy vicko :)
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
Odpovědět

Zpět na „Voda“