voda v kompu !

Chlazení PC pomocí vody - vodní systémy, bloky, hadice, nádoby, kompresory, atd.

Moderátor: morke

natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

ptam se proto, ze momentalne je blok kvuli kterymu mi vytekla voda do kompu na posudku a jestli uznaji jeho vadu, tak bych jim to mohl zkusit hodit na hlavu spolecne s tou shorelou grafikou a tim bych se vyhnul i tomu problemu s rozrezanym chladicem
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
Highlander
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2004
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Highlander »

natsuhiboshi píše:ptam se proto, ze momentalne je blok kvuli kterymu mi vytekla voda do kompu na posudku a jestli uznaji jeho vadu, tak bych jim to mohl zkusit hodit na hlavu spolecne s tou shorelou grafikou a tim bych se vyhnul i tomu problemu s rozrezanym chladicem
muzes to zkusit, já bych se tím rozhodne hajil ;) Za zkousku nic nedas ;-)
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

porad si rikam, ze sem si tu vodu do kompu daval, porizovaci cena kolem 5000,- + znicena grafika a MB je neco pres 10 000 to je skoda dohromady 15k a jediny co mam je nefunkcni hromada zeleza a kremiku :D
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
CreAtive_34
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. srp 2007

Příspěvek od CreAtive_34 »

natsuhiboshi píše:...jediny co mam je nefunkcni hromada zeleza a kremiku :D
a plastu
Y510p - 4700HQ, 16GB DDR3, EVO 850 500GB, 2x 750m sli
Nem3
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 30. srp 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nem3 »

natsuhiboshi píše:mozna to bude pro nekoho nejapnej dotaz, ale stejne se zeptam, je mozny, aby mi po docela dlouhy dobe co mi ta voda vytekla do kompu diky tomu odesla zakladni deska ? napriklad postupnou oxidaci nejaky komponenty ?
Jo to je vice nez pravdepodobne ;) Treba priklad.. mohla ti odejit nejaka soucastka treba odpor. Co reguloval nejaky napeti na neco a soucastka to snese ale ne porad atd atd.. znas to "Vse je mozne... "

Jinak ja jsem do toho narval trosku vic. A stejne nelituji, ty zkusenosti co ziskas k nezaplaceni a HW stejne je prakticky za 2-3 roky stary a predpokladam ze lidi co maj vodnika tak nejak investujou do kompa prubezne.
Btw já uz toho znicil vzduchovym chlazenim :D Treba spadly vetracek na zvukovku a konec atd.
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

hej to sice, jo, ale mam ten komp asi 3 mesice, takze me to docela sere ;)
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
Damianus
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. říj 2007
Bydliště: Ostrava------> u kompu
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Damianus »

tak co jak to vypada??Porad nic?

Jen male OT:Jaka je sance ze vodnik vytece do pc??
Chtel bych koupit zatim okruhna na CPU mozna casem dokupovat ale po tom co ctu tohle tak jsem dostal strach :oops: vzduch prece jenom PC neznici :(

uvazoval jsem o koupi techto kompomentu
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=34674
Woyta
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2004
Bydliště: Hořice

Příspěvek od Woyta »

Sance uniku je umerna kvalite pouzitych dilu. A ano znam par poskozenych PC kvuli vzduchu. Jo to jsou ty vase velke chladice.


///Co o TT pisem ve FAQ? :wink:
AMD Ryzen 7 5800X, XFX Radeon RX 7900 GRE, Asus ROG STRIX B550-A Gaming, 2x8GB Corsair Vengance LED 3200mhz, 2x8GB G.SkillRGB 3200mhz, 1TB SSD Patriot Viper VP4300, 2TB1TB SSD Samsung 970 EVO, 1TB SSD Samsung 840 EVO, 3TB Western Digital, 4TB Western Digital,Creative Sound Blaster Z, Seasonic Focus+ 550W, 31,5" MVA 4k LCD Samsung , myš Logitech G602, klávesnice Tesoro Colada, volant Logitech G25

Intel C2Q Q9400@3,3ghz, Saphire RX 550, DFI Blod Iron P35, 4x2GB G. Skill PI Series 1066mhz, 640GB Seagate,Creative Sound Blaster Audigy, Seasonic S12 550W

It is better to live dangerously for 34 years than to be bored for 84 years. (Adelaide Siffert)
OndraSter
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. úno 2006
Bydliště: Praha / ČVUT FIT
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OndraSter »

Damianus píše:Jen male OT:Jaka je sance ze vodnik vytece do pc??
Chtel bych koupit zatim okruhna na CPU mozna casem dokupovat ale po tom co ctu tohle tak jsem dostal strach :oops: vzduch prece jenom PC neznici :(
http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php?t=106829
PC: i5-2500k 4.5GHz/24GB RAM/GTX560 Ti 1GB/>5TB - W7 Prof x64; Microsoft SideWinder X3 notebook: HP 6715b (4GB RAM) - W7 Prof x64;
mobil: Nokia Lumia 800 Cyan, 16GB; tablet: Toshiba Portege M200 (2GB, 64GB SSD, GeForce FX5200) - W7 Prof x32


Nahraďte Arduino výkonnější variantou!
Vývojová prostředí a nástroje | Webové prohlížeče | Seznam freehostingů
pepek!
Nováček
Nováček
Registrován: 10. čer 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pepek! »

jen tak bwt nečetl jsem celej článek ale vím že s nějakejma kapalinama ( nedíval jsem se cos tam měl ) byl problém s akrylovejma (doufám že jeto správně myslím tím ty průhledný) blokama že je to za čas zničilo ale jak říkám nečetl jsem to celý takže nevím jestlys tam měl orig chladicí kapalinu nebo nějakou home :o
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

jestli to nekoho zajima, tak mi dneska prisel zpatky ten vodni blok s vyjadreni, ze sem si tu fitinku ulomil sam... volal sem p. Pokornymu z casemodding.cz a ten mi rekl, ze jediny co por muze udelat je to poslat znova na reklmaci, ale to je bezpredmetny, pak mi doporucil obratit na sdruzeni ochrany spotrebitelu... tak jsem tam volal a ty mi rekli, ze jestli to neni uplne evidentni, tak si muzu za tezky penize nechat udelat znalecny posudek a v pripade, ze ten posudek prokaze, ze byl blok vadnej, tak to muzu nechat znova reklamovat a pozadovat i nahradu za znalecky posudek...

PS: resim dilema, jestli se na to mam vysrat (znicena deska + odpalena grafika = cca 13 000,- skody) nebo mam jit do toho posudku... co by ste delali vy ?

PPS: jestli je to hodne OT, tak to presunu do sekce kam to patri, kdyztak mi to napiste SZ nebo sem dik
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
xcowboy
Nováček
Nováček
Registrován: 11. lis 2007
Bydliště: United Kingdom => OSTRAVA

Příspěvek od xcowboy »

natsuhiboshi píše:jestli to nekoho zajima, tak mi dneska prisel zpatky ten vodni blok s vyjadreni, ze sem si tu fitinku ulomil sam... volal sem p. Pokornymu z casemodding.cz a ten mi rekl, ze jediny co por muze udelat je to poslat znova na reklmaci, ale to je bezpredmetny, pak mi doporucil obratit na sdruzeni ochrany spotrebitelu... tak jsem tam volal a ty mi rekli, ze jestli to neni uplne evidentni, tak si muzu za tezky penize nechat udelat znalecny posudek a v pripade, ze ten posudek prokaze, ze byl blok vadnej, tak to muzu nechat znova reklamovat a pozadovat i nahradu za znalecky posudek...

PS: resim dilema, jestli se na to mam vysrat (znicena deska + odpalena grafika = cca 13 000,- skody) nebo mam jit do toho posudku... co by ste delali vy ?

PPS: jestli je to hodne OT, tak to presunu do sekce kam to patri, kdyztak mi to napiste SZ nebo sem dik
Sou to pekne svine... A kolik by te vysel ten znalecky posudek? Kdyby to stalo 1500-3000 tak bych do toho sel ale vic bych neriskoval.
DESKTOP
.::MB::.ASUS MAXIMUS RAMPAGE FORMULA SE (bios 4.03).::CPU::. CORE 2 QUAD Q6600 g0 stepping (9*400fsb=>3.6 Ghz)
.::MEM::. 2 x 2 GB OCZ ReaperX 1066Mhz(5-5-5-15-2T).::GPU::. EVGA 8800GTX BlackPearl (655/2150)
.::HDD::. Samsung F1 750GB, 2x160GB Hitachi Raid0, 1 x 400GB Samsung.::LCD::. Samsung SyncMaster 245B 24" 1920x1200
.::WC::. XSPC CPU, DD GPU a ASUS Fusion NB, 12V Laing DDC-1T Ultra w/XSPC Delta Pump Top (950l/h), XSPC R120-T (360) Radiator 3x120 fan
3DMark06=15195bodu
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

to se tedka snazim zjistit, volal jsem tam dvakrat a porad maji obsazeno... jeste to parkrat zkusim a pak napisu mail... ja sem taky ochotnej za nej dat do 3000,- pak uz se mi nechce riskovat tolik penez... precejenom sem chudej student

UPDATE: tak prvni schuzka s clovekem co udela posudek stoji 1800,- pokud se vejdu do hodiny, za kazdou dalsi hodinu chtej 1200,- a v pripade, ze to znalec nebude schopnej posoudit na miste, bude muset blok prohnat laboratori na testy materialu apod... tady mi cenu radsi nerekli, jenom me upozornili, ze to je hodne penez a ze to je hodne velkej risk, protoze to nemusi dokazat vubec nic a ja bych akorat vysolil x tisic za nic
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
Caska.Vojta
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 25. lis 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Caska.Vojta »

člověče asi jsi utopil komplika no. ale jak už ti tu radily tak bych to tak taky udělal nechal bych to pořádně vyschnout tak že bych comp celej rozmontoval a po částech nechal někde vyschnout ale ne tam kde praží slunko i když začíná zima to je jedno ale já bych to pro jistotu nechal nejméně měsíc sušit.
natsuhiboshi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. říj 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od natsuhiboshi »

jako komp uz je ususenej, voda mi do nej vytekla uz davno, ted resim jestli se mam smirit s tim, ze mi odesly koponenty za 13 000,- nebo nebo investovat dalsi penize do boje za pravdu :D
Core i5-3570k@4,5GHz|Intel DZ77RE-75K|4x8GB Corsair Vengeance 1600MHz|eVGA GTX Titan 6GB@1077Mhz core|OCZ RevoDrive 3 240 GB
Odpovědět

Zpět na „Voda“