3D Mark 2006 - Diskuze, problémy a vše okolo

Testování výkonu a stability PC, výsledkové listiny bechmarků.

Moderátor: Don

Odpovědět
leskyx
Nováček
Nováček
Registrován: 18. lis 2007
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od leskyx »

no takze vyzera to ze uz to fici ako ma ... casovanie pameti som dal v Biose na auto a uz skore 3dmark na 3.2ghz bolo 11500 ... dakujem za napady !!
whiteman
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2003

Pokles výkonu

Příspěvek od whiteman »

Ahoj,

při honbě za co nejlepším výkonem jsem asi někde něco zmastil, protože mi najdenou klesl výkon v 3Dmarku06 z 10500 na cca 6200, v Crysis Timedemu jsem šel z průměrných 45 fps na 30. Prostě jakoby najednou karta přišla o třetinu výkonu. Mám podezření na RivaTuner nebo nTune. Obojí jsem odisntaloval, i drivery jsem přeinstaloval, ale problém zůstává.
Tady je moje konfigurace:
Deska Asus M2N32-SLI Deluxe, procesor AMD Athlon black Edition 5000@6400+, grafika ASUS 8800GT - driver 169.13, paměti 2x1GB ASUS 800 eXtreme, OS WINXP.
Nějaké nápady?
Díky M.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

A jakpak jsi ten výkon honil ? Moc jsi nám toho neřekl.
Goldnoob team proud member!
whiteman
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2003

Příspěvek od whiteman »

Thellwin píše:A jakpak jsi ten výkon honil ? Moc jsi nám toho neřekl.
Všechno šlo dobře až do doby, než jsem naisntaloval Riva Tuner a nTune. Zkoušel jsem zvedat frekvence grafiky, ale výkon šel najednou o třetinu dolů. Tak jsem oba programy odinstaloval, podle GPU-Z a CPU-Z jsou všechny hodnoty ve stavu, kdy jsem měl v 3Dmarku 10000+ bodů, ale přesto mám momentálně jen 6000... :(
Dawe111
Červená karta
Červená karta
Registrován: 08. pro 2005

Příspěvek od Dawe111 »

To dříve dělaly některé karty po přetočení.. zkus ATiTool 0.26 - 3DView, tím projedeš čistě grafiku, měl by jsi mít asi 800-900fps průměr..
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Zkus znovu odinstalovat a nainstalovat grafiku. Pokud to nepomůže, tak vyčistit registry od RT a nT a znovu.
Goldnoob team proud member!
whiteman
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2003

Příspěvek od whiteman »

Dawe111 píše:To dříve dělaly některé karty po přetočení.. zkus ATiTool 0.26 - 3DView, tím projedeš čistě grafiku, měl by jsi mít asi 800-900fps průměr..
Večer zkusím, snad jí to přetočení neublížilo, protože vzhledem k všeobecnýmu nedostatku 8800GT by mi ji ani neměli za co vyměnit, při reklamaci...
whiteman
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2003

Příspěvek od whiteman »

Thellwin píše:Zkus znovu odinstalovat a nainstalovat grafiku. Pokud to nepomůže, tak vyčistit registry od RT a nT a znovu.
To jsem zkoušel, reinstalace grafiky nepomohla, registry jsem čistil, ale nevím jestli jsem něco nepřehlídnul. Ještě zkusím na jinej disk čistou instalaci WINXP + drivery + 3DMark06 a uvidíme...
whiteman
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2003

Příspěvek od whiteman »

Dawe111 píše:To dříve dělaly některé karty po přetočení.. zkus ATiTool 0.26 - 3DView, tím projedeš čistě grafiku, měl by jsi mít asi 800-900fps průměr..
Takže ATiTool průměr 680-700, nic moc...
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Ještě mě napadlo, jestli nemáš někde vynucyný AA a AF, i když to je vzhledem k tomu, že jsi GK reinstaloval dost nepravděpodobné.

Ta čistá instala OS by nebyla od věci.
Goldnoob team proud member!
whiteman
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2003

Příspěvek od whiteman »

Thellwin píše:Ještě mě napadlo, jestli nemáš někde vynucyný AA a AF, i když to je vzhledem k tomu, že jsi GK reinstaloval dost nepravděpodobné.

Ta čistá instala OS by nebyla od věci.
Jo tím směrem jsem taky hledal, ale nic jsem nenašel. Čistá instalace provedena, výsledek stejnej... 6500 v 3DMarku06. I Bios grafiky jsem flashnul a nic. Už začínám podezírat kartu, že s ní něco je. I když Asus SmartDoctor tvrdí, že je v pohodě.
Thellwin
Administrátor
Administrátor
Uživatelský avatar
Registrován: 19. čer 2003
Bydliště: Satan City

Příspěvek od Thellwin »

Je možnost zkusit ji v jiném PC ?
Goldnoob team proud member!
Brázda.l
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2005
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Brázda.l »

Když hodíš základní takty i na CPU a na paměti vysledek je stejnej? Prootže v podobnym přispevku kolega přetaktoval PC a klesl mu o dost výkon. Dej vše na default a zkus znova ten 3dmark06.
PC: Asus P8P67 Pro | Intel Core i5-2500K + Cooler Master Hyper 212+ | Gigabyte GTX560 Ti OC | Kingston 12GB DDR III 1333Mhz | Seagate 500GB | Asus DRW-2014L1T | Enermax 600W NAXN 80+ | HP LP2275w

Notebook: Lenovo Thinkpad X200 7459-1P0
Dawe111
Červená karta
Červená karta
Registrován: 08. pro 2005

Příspěvek od Dawe111 »

whiteman píše:Čistá instalace provedena, výsledek stejnej... 6500 v 3DMarku06. I Bios grafiky jsem flashnul a nic. Už začínám podezírat kartu, že s ní něco je. I když Asus SmartDoctor tvrdí, že je v pohodě.
Karta bude v pohodě, zkus ji nyní projet v ATITool, rozepiš sem 3DMark06.. také přílišný OC CPU narušuje OS, zvláště Athlon.. takže, jak píše kolega výše - vše na default, čistá instalace a bude to OK.. věř mi 8-)
ps. Zde byl také jeden, co mi nevěřil, ale potom uvěřil a problém je podobný.. http://forum.pctuning.cz/viewtopic.php? ... light=aros
whiteman
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2003

Příspěvek od whiteman »

Tak provedeny další testy:
- výměna grafiky za identický model a typ, výsledek stejný -> v grafice problém není...
- čistá instalace na základním taktu -> 5900 bodů :(
Kdybych neměl típlý screenshoty z doby, kdy to dávalo 10600, tak snad ani neuvěřím, že mi to někdy jelo :)
Začínám podezírat základní desku a novej bios, ještě zkusím flashnout původní, naštěstí jsem si ho schoval...
Dawe111
Červená karta
Červená karta
Registrován: 08. pro 2005

Příspěvek od Dawe111 »

Dej sem screeny těch 3DMarků..
fanik
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 22. zář 2005
Bydliště: Pardubice a Přelouč, Brno, Opava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fanik »

tipuji na premrstene pretoceny cpu nebo vadne instalovane drivery cpu ci desky

kdyz si otevres vytizeni cpu tak je to do 3% sem tam nebo je to stabilne vice?
whiteman
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2003

Příspěvek od whiteman »

Screeny hodím zítra. V tom 3DMarku jsou CPU-marky pořád stejné před i po snížení bodů, poklesly jen čísla u grafických testů...
whiteman
Nováček
Nováček
Registrován: 08. říj 2003

Příspěvek od whiteman »

Záhada vyřešena :-D

Pomohl návrat k původnímu Biosu, ten nový má asi nějakej bug...
Takže z verze biosu 1503 jsem se vrátil na 1201 a vše jde jak po másle. AtiTool průměrně 950, 3DMark 10400.
Díky všem za rady a tipy... a pokud má někdo stejnou desku, tak pozor na poslední bios!!!
Mickthemagic
Nováček
Nováček
Registrován: 19. pro 2007

Příspěvek od Mickthemagic »

whiteman píše:Záhada vyřešena :-D

Pomohl návrat k původnímu Biosu, ten nový má asi nějakej bug...
Takže z verze biosu 1503 jsem se vrátil na 1201 a vše jde jak po másle. AtiTool průměrně 950, 3DMark 10400.
Díky všem za rady a tipy... a pokud má někdo stejnou desku, tak pozor na poslední bios!!!
Hele mam asi podobnej problém,jak se dá přetočit ten bios?pls nejsem zas tak technicky zdatnej tak bych uvítal kdyby jsi mi krok po kroku napsal jak na to, tak kdyžtak díky
Odpovědět

Zpět na „Benchmarky a diagnostické programy“