Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

to Joseph.cz
RMA = reklamácia ...

to Grunt
1. len neber OCZ...radšej Intel 320 120GB , ak tam budeš mať iba OS+SW tak stačí Intel 320 80GB
2. doska napr. Gigabyte Z68X-UD3H
3. omg, dávaš také peniaze za HW a chceš šetriť na skrinke ktorá ti vydrží aj (napr.) 3x upgrade HW ...zober min. Fractal Core 3000
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Grunt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2005
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Grunt »

80Gb je málo :(

Tak tahle??? asi se budu muset plácnout přes kapsu...

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... IU0116EG01
Case:Fractal Design Core 3000 PSU:Enermax PRO82+ 625W CPU: Intel Core i5-2500K + Gelid Solution Tranquillo rev.2MB: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3 (rev.1.0) Ram: Kingston HyperX XMP Genesis Grey 8GB 1600MHzGPU: GIGABYTE GTX 470 SOC HDD:Samsung SpinPoint F3 500GB, Crucial M4 128 GB
Mregg
Nováček
Nováček
Registrován: 19. led 2010

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Mregg »

Tak to míš celkem vyrovnané ... ale na co sem se chtěl zeptat ... je velkej rozdíl mezi MB Gigabyte a Asus ? Mě se právě líbil Asus kvuli tomu UEFI Biosu .... ale nevim jakej je v těch deskach rozdil ...
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

Budeš mať na tom SSD aj hry? alebo čo keď 80GB je málo...
Síce Corsair je o niečo lepší, ale ten Corsair Force 3 nie je dobrý (neodporúčam).

// to Mregg
Zober tú čo si tam mal...Asus P8Z68-V
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Mregg
Nováček
Nováček
Registrován: 19. led 2010

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Mregg »

Díky za odpověď shelby , sem si skoro jistý že budu brát tu desku na 100% , ale prostě bych chtěl znát plusy a mínusy v porovnání těch dvou značek ... no kdyžtak nakouknu do sekce Základní desky :D
Grunt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2005
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Grunt »

Budu na tom mít všelijaké modelovací a výpočetní programy, které si řeknou o docela dost místa a hry. Aha, takže u těch disku nevybírat dle udávané rychlosti? Snažil sem se najít nějaký test těchle disků, ale marně :(
Case:Fractal Design Core 3000 PSU:Enermax PRO82+ 625W CPU: Intel Core i5-2500K + Gelid Solution Tranquillo rev.2MB: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3 (rev.1.0) Ram: Kingston HyperX XMP Genesis Grey 8GB 1600MHzGPU: GIGABYTE GTX 470 SOC HDD:Samsung SpinPoint F3 500GB, Crucial M4 128 GB
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

Mregg
Podľa mňa je Gigabyte vs Asus cca to isté. Skôr treba porovnávať priamo modely. Asus by som povedal, že má o niečo vyššiu cenovú politiku a (podľa mňa) je o niečo poruchovejší...na druhu stranu má UEFI, lepší sw AI Suite oproti Easy Tune (od Gigabyte), v niektorých prípadoch lepšia vybavenosť...atď.

Grunt
tak to je jiná...no ak tam bude veľa dát (cca 100GB) tak to by som skôr šiel do 200+GB
Ne, aj tak tá rýchlosť je v podstate papierová...bežne ju nedosiahneš. Tu skôr ide o spoľahlivosť, ak sa chceš relatívne spoľahli SSD zober Intel, Crucial M4...vyhni sa SSD so SF (okrem Kingston HyperX - ten vyzerá byť ok)
...inak tu si nájdi recenzie http://www.storagereview.com/
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
jancedlack
Nováček
Nováček
Registrován: 02. zář 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od jancedlack »

Zdarec,
rád bych nějaký edukovaný názor na tuhle sestavu.

Deska: http://www.alza.cz/gigabyte-990xa-ud3-d241215.htm
GPU: http://www.alza.cz/asus-engtx560-ti-dci ... 215835.htm
CPU: http://www.alza.cz/amd-phenom-ii-x4-955-d115465.ht m
Chladič: http://www.alza.cz/coolermasterhyper212-d127035.htm
HDD: http://www.alza.cz/samsung-spinpoint-f3 ... 154993.htm
RAM: http://www.alza.cz/kingston-8gb-kit-ddr ... 149200.htm
Skříň: http://www.alza.cz/coolermaster-centuri ... 180855.htm
Zdroj: http://www.alza.cz/seasonic-s12ii-520-b ... 167011.htm
SSD: http://www.alza.cz/ocz-vertex-2-series-60gb-d171919.htm
(dvd mechanika http://www.alza.cz/lg-gh22ns40-sata-cer ... 107679.htm )

No a nad čím váhám: Sestava není výhradně herní - proto to SSD a 8GB ram.
Rád bych si ale zahrál Battlefield 3. Není 560 ti overkill pro daný procesor? Možná bych na tom byl líp s 6850 nebo 6870 od amd?
Ještě poslední dotaz: zdroj dostatečný?

Díky předem.
Mregg
Nováček
Nováček
Registrován: 19. led 2010

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Mregg »

Možná by bylo lepší kdyby jsi něco málo přidal a šel do i5 2500k , no to ti poradí ostatní , já ti jen řeknu nekupuj si to na alze , třeba z czc.cz to budeš mít levnější , a nebo aspoň alfacomp ...
jancedlack
Nováček
Nováček
Registrován: 02. zář 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od jancedlack »

2500k je samozřejmě king, ale jak říkám, ten počítač není primárně na hry. Proto bych se rád vešel do nějaké rozumné ceny. Battlefield bude skoro jediná věc co mám v plánu hrát.
Jinak, co je špatně na Alze? Ty komponenty budou jinde o stovku nebo dvě levnějśí, ale Alza má u nás ve městě aspoň kamenný obchod. Řešit s alfacompem nějakou reklamaci do Ostravy mi nepřijde nejštastnější.
Mregg
Nováček
Nováček
Registrován: 19. led 2010

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Mregg »

To chápu ... ale jen řikám že prostě jinde bys to měl levnější , a ne v řadu stovky , dvoustovky , ale v této ceně užt to může být skoro tisícovka ... ale pokud to máš ve městě tak proč ne ...
Grunt
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 08. črc 2005
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Grunt »

Aha.. no jo jenže 200gb + SSD je cenově už hoodně vysoko. Mám možnost za cca 2 500,- sehnat 300gb velociraptora... Co vy na to?
Case:Fractal Design Core 3000 PSU:Enermax PRO82+ 625W CPU: Intel Core i5-2500K + Gelid Solution Tranquillo rev.2MB: Gigabyte GA-Z68X-UD3H-B3 (rev.1.0) Ram: Kingston HyperX XMP Genesis Grey 8GB 1600MHzGPU: GIGABYTE GTX 470 SOC HDD:Samsung SpinPoint F3 500GB, Crucial M4 128 GB
Natural
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 21. srp 2010
Bydliště: Diváky
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Natural »

Fuj, když rychlejší disk, tak jedině SSD.
eLPeCKo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 27. dub 2010
Bydliště: Brno

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od eLPeCKo »

Sám mám doam Velociraptora 300GB a je to relativně tichý zdroj, v boxu úplně tichý, mám aj SSD aj klasický disky a proti velociraptoru nemám výtku, před koupí ssd jsem na něm měl systém asi půl roku a v té době (3 roky zpátky) byl rychlejší než obyč. pevné disky.
Dnes už tam zas tak markantní rozdíl nebude, ale pořád je to znát oproti běžnému disku.
Pokud ho můžeš mít za levno, tak ho klidně vem, ale věz, že ssd je na systém mnohem lepší disk.
Teď velociraptora používám na hry a tam se hodí zcela ideálně :)
CPU: Core i9 7900X + Be quiet Dark Rock PRO 4, MB: ASUS ROG RAMPAGE VI APEX, RAM: Corsair 3200MHz 4x8 GB, GPU: ASUS RoG STRIX 1080Ti,
PSU:
Seasonic Prime 850W, Case: Be quiet! Dark Base 700, HDD: Samsung 960 PRO 1TB NVMe + Samsung 850 PRO 512GB,
LCD: Dell U2515H, Zvuk: Creative X7 + Creative EMU XM7
susperian
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od susperian »

Zdravím pánové měl bych dotaz chci si pořídit PC sestavu z TS Bohemia nese označení BARBONE SEVEN a já jsem si ho jen trošku upravil podle sebe. Můžete se mi na to podívat jestli ty komponenty spolu jdou a jestli se například nebrzdí grafika s procesorem děkuji moc.

Základní deska:Gigabyte H67A-USB3 H67 s1155, DDR3, SATA3, USB3,0, GLAN, HDMI, VGA, DVI, PCIE2.0, A
Procesor: Intel Core i7 2600 3,40GHz (8MB) BOX LGA1155 Sandy Bridge - s integrovanou grafikou
Chladič CPU:INTEL+AMD Arctic-Cool. Freezer 7 Pro Rev.2 (775.1156,1366, AM3,AM2,AM2+
Paměť: DIMM DDR3 8GB 1333 DC KIT (2x4096) TRANSCEND CL9 JetRam (256Mx8)
Grafická karta: Gigabyte nVidia GTX 560 Ti OverClock1GB 256bit DDR5, 2xDVI, miniHDMI, PCIE2.0
Pevný disk: WD CAVIAR BLACK WD1002FAEX 1TB SATAIII/600 64MB 7200rpm
Skříň: CASE SHARKOON Rebel 9 Pro Value Edition, ATX, bez zdroje
Zdroj: SEASONIC SS-500ET 500W BRONZE 80PLUS BULK

Cena: 20 663
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od tielka »

dokup si nějaký ten SSD disk at máš slušné strart wydlí trochu pošteluj CPU overclockingem to samé s grafiko a vyměn si zdroj bo jak budeš mít ten super OC :onfire: at ti to neklekne ... ;-)
susperian
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od susperian »

díky, ale v té sestavě Barbone moc na výběr není, ale je tam ještě Fortron Black power 650 w a nebo seasonic 650 ss-650Ht 650 w tak, který myslíš, že mám vybrat? :-)
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od tielka »

susperian
Začátečník
Začátečník
Registrován: 04. zář 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od susperian »

Dík, ale musím vybrat jen z té nabídky, kterou uvádí TS Bohemia, protože to je sestava a konfigurator je omezený .-( tak jedině do budoucna.
tielka
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 24. kvě 2008
Bydliště: čulak

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od tielka »

tak se sněma domluv na případném doplatku věř mě ty zdroje jsou na oc slabé
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“