Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Shadey
Nováček
Nováček
Registrován: 07. črc 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Shadey »

Dobrý den,
chci si sestavit HERNÍ PC do +- 20.000, mám docela slušně vybrané komponenty (podle mě) a chtěl bych od nějakého experta poradit jestli se něco hodí vyměnit, ubrat nebo přidat. Monitor, klávesnici, myš, repro mám. Budu brát ze dvou obchodů kvůli cenám.

ALZA:
[CPU] INTEL Core i5-2500K http://bit.ly/u7rTvo
[MB] ASUS P8P67 http://bit.ly/ueVi30
[GPU] ASUS ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 http://bit.ly/utwOFq

ALFACOMP:
[RAM] Kingston HyperX XMP 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz http://bit.ly/vIn7zM
[CPU CHLADIČ] Gelid Solution Tranquillo rev.2 http://bit.ly/sI4lx8
[CASE] Cooler Master USP 100 http://bit.ly/vJZA8l
[VENTILÁTORY] 3x Arctic-Cooling Arctic F12 PWM http://bit.ly/ulaHVg
[PSU] Seasonic S12II-620 620W Bronze http://bit.ly/t4KArq
[MECHANIKA] ASUS DRW-24B3ST černá http://bit.ly/sN6cdi

Teď k těm komponentům.

Jelikož to bude herní PC tak největší důraz kladu na grafiku. Tohle je sice levnější verze než ostatní DirectCU II modely ale má takt 830 MHz na jádru. Chtěl bych si ji přetaktovat ale bojím se že to nepůjde na 950 MHz+ protože to jádro určitě nemá tak "nízké" takty jen tak ze srandy, myslím si že by to mohl být třeba nějaký vadný kus na kterém ty takty tak vysoko nejdou nebo se prostě mýlím.

Ram bych chtěl 8GB už i do budoucna takže méně jak 8 nejdu, navíc to není zase tak drahé.

Tenhle vybraný case se mi moc líbí ale nevím jak je na tom airflow, Cooler Master je dobrá značka a věřím jim. Do case bych chtěl 3x výše uvedené ventilátory (mají PWM) a snad jsou i tiché.

Procesor měnit nebudu ale motherboard váhám jestli to není na čistě herní PC škoda (MB stojí +-2800) nebo jestli mám raději koupit nějakou levnější, třeba mATX verzi, nebo nějakou GIGABYTE. MSI desku nechci. Chladič na procesor si myslím že je rozumně vybraný. Procesor mám v plánu přetaktovat na maximum - asi 4.9 GHz a snad se mi to podaří.

Zdroj je 620W což dle mého bude bohatě stačit, navíc je to kvalitní značka Seasonic a tenhle model je i dost oblíbený.

Mechaniku je snad zbytečné rozebírat ale pokud by šlo ušetřit tak nejsem proti, potřebuji hlavně DVD vypalovačku.

HDD je teď takové kontroverzní téma. Kupovat ho zatím nebudu, vystačím si s nějakým starším modelem, až slevní na původní ceny tak si jej potom koupím. Ještě jsem přemýšlel nad nějakým systémovým SSD 60GB asi http://bit.ly/tEgx4Z ale není rozpočet zatím tak možná dokoupím později, asi zároveň se sluchátky a zvukovou kartou.

Prosil bych hlavně o vyjádření se k tomu taktování grafiky ale samozřejmě i o schválení celé sestavy. Předem děkuji za rady.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

CaPPyK píše:diky moc za radu ale dělá to 13.276.- bez systemu a ta cena 13tis musi bejt konečná i s Win7.Tak se ptám zda AMD 3jádro je oproti 2jádru Intelu opravdu tak špatná volba předpokladam že tu sestavu tady na pctuningu sestavolala osoba znalá a nezaujatá k AMD nebo Intelu.Tim nechci nikoho tady urážet chci jen vysvětlit proč je AMD špatná volba děkuji.
Ano oproti i3-2100 je to spatna volba. Nevim a nectu kdo si kde vymysli v magazinech jaky sestavy a beru pouze to ,co znam z praxe a nabizi nejlepsi moznosti pozdejsiho upgradu,vykonu, spolehlivosti a provoznich vlastnosti. AMD momentalne nabizi ve vsech ohledech horsi provozni vlastnosti, mizerny vykon ,spatnou upgradovatelnost a cenove nijak vyrazne taky lepsi neni. Pokud si chces na PC zahrat vetsinu her bez drastickeho snizovani detailu a mel otevrena vratka do budoucnosti ,tak doporucuju to co jsem napsal. Pod tuhle cenu uz dochazi k velkym kompromisum majici vliv na vyse uvedene.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Shadey píše:Dobrý den,
chci si sestavit HERNÍ PC do +- 20.000, mám docela slušně vybrané komponenty (podle mě) a chtěl bych od nějakého experta poradit jestli se něco hodí vyměnit, ubrat nebo přidat. Monitor, klávesnici, myš, repro mám. Budu brát ze dvou obchodů kvůli cenám.
Uff to je roman.....Vem jinou skrin treba http://www.czc2.cz/nzxt-source-210-cerna/93126/produkt
Ostatni je v poradku.
Shadey
Nováček
Nováček
Registrován: 07. črc 2011
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Shadey »

Hladis píše:
Shadey píše:Dobrý den,
chci si sestavit HERNÍ PC do +- 20.000, mám docela slušně vybrané komponenty (podle mě) a chtěl bych od nějakého experta poradit jestli se něco hodí vyměnit, ubrat nebo přidat. Monitor, klávesnici, myš, repro mám. Budu brát ze dvou obchodů kvůli cenám.
Uff to je roman.....Vem jinou skrin treba http://www.czc2.cz/nzxt-source-210-cerna/93126/produkt
Ostatni je v poradku.
A jake jsou vyhody te skrine oproti tomu CM ? me osobne se CM libi vice
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Mirek E. »

Zdravím, potřebuji pomoct s výběrem PC pro zákazníka.

Nějak se v těch nových procesor nevyznám, takže na tom bych chtěl poradit asi nejvíc, tedy na procesoru a desce.

Cena bedny bez mechaniky by se měla pohybovat kolem 16 tis. + operační systém.

Zatím jsem vybral toto:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... JH0119JR01

Gigabyte GA-970A-D3 (rev.1.0)
AMD FX-4100
ADATA XPG Gaming Series V2 8GB (kit 2x 4GB) 1600 MHz
Sapphire Radeon HD 6870 1GB DDR5 11179-09-20G - Uživí ji procesor?
WD Caviar Blue WD10EALX 3.5" 1TB
Seasonic SS-650HT-F3 650W Bronze OEM - Zdroj má určitě ještě rezervu, ale raději ať je tam tenhle.
Zalman Z9 Plus černá - Na skříň nesahat, ta je na přání zákazníka. :roll:

Tak co myslíte, bylo by to takto použitelné?

Díky za pomoc.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 32GB 6000/30 | 9070XT Swift | SN850 1TB + KC3000 2TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz | Nari, Basilisk V3 35K, Gigantus V2 XXL
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Mirek E. »

A půjde procesor přetaktovat?
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 32GB 6000/30 | 9070XT Swift | SN850 1TB + KC3000 2TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz | Nari, Basilisk V3 35K, Gigantus V2 XXL
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

Nie, na to treba i5 s "K" označením...ale tá sa do rozpočtu nezmestí no neskôr môžeš upgrade-nuť na i5
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Mirek E. »

Takhle by to šlo taky?

MSI P67A​-C45 ​(B3​)
Intel Core i5​-2500K
Kingsto​n HyperX Blu 4GB ​(2x2GB​) DDR3 1333
MSI N560GTX​-Ti Twin Frozr II​/OC 1GB
Samsung SpinPo​int F3 ​- 500GB
Seasoni​c S12II​-520 520W
Zalman Z9 Plus

Co vy na to?

Sice to celkem vychází na 20 158,- Kč + nějaký dobrý chladič na procesor, ale pokusil bych se zákazníka "překecat", aby šel do tohoto, jelikož za ne až tak obrovský příplatek by měl (nejspíš) mnohem lepší a výkonnější počítač.
Naposledy upravil(a) Mirek E. dne úte 15. lis 2011, 16:16, celkem upraveno 1 x.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 32GB 6000/30 | 9070XT Swift | SN850 1TB + KC3000 2TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz | Nari, Basilisk V3 35K, Gigantus V2 XXL
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Mirek E. píše:A půjde procesor přetaktovat?
Pretaktovat lze jen pres BCLK ,ale jen lehoucce. U tyhle sestavy ani moc OC nepotrebujes. Treba pokud bys volil AMD tak pretaktovat sice jde ,ale zvysis si spotrebu, ten BD procik se rad spali ,potrebujes dobry chlazeni a i tak to vykonostne bude mit problem tu i3 porazit.
Mirek E. píše:Takhle by to šlo taky?

MSI P67A​-C45 ​(B3​)
Intel Core i5​-2500K
Kingsto​n HyperX Blu 4GB ​(2x2GB​) DDR3 1333
MSI N560GTX​-Ti Twin Frozr II​/OC 1GB
Samsung SpinPo​int F3 ​- 500GB
Seasoni​c S12II​-520 520W
Zalman Z9 Plus

Co vy na to?

Sice to celkem vychází na 20 158,- Kč + nějaký dobrý chladič na procesor, ale pokusil bych se zákazníka "překecat", aby šel do tohoto, jelikož za ne až tak obrovský příplatek by měl (nejspíš) mnohem lepší a výkonnější počítač.
No to je povedena sestava. Na procik ale pro OC potrebujes dokoupit chladic traba Gelid za 7 stovek a tu grafarnu bych volil spis jinou znacku a ne nejaky brutalni OC model.
Naposledy upravil(a) Hladis dne úte 15. lis 2011, 16:18, celkem upraveno 1 x.
Mirek E.
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. úno 2008
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Mirek E. »

S tím chladič počítám.

No a u té grafiky, ono v podstatě nic levnějšího není, tato má alespoň dobrý chladič.
B650M-HDV | 7600X + Elite 360 | Trident Z5 32GB 6000/30 | 9070XT Swift | SN850 1TB + KC3000 2TB | Focus GX 650W | Prime AP201 | UltraGear 32" QHD 165Hz | Nari, Basilisk V3 35K, Gigantus V2 XXL
PS5 1TB | MP600 PRO LPX 2TB
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Opet zopakuju..."Nejsme tak bohati abychom kupovali levne veci". Ta cena se nekde projevuje. Jinak bral bych o stovku drazsi ASUS nebo Gigabyte. Klidne vem tu MSI s hrou zadara ,ale je tam vetsi % poruchovosti a hlucnosti.
Palenka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 18. led 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Palenka »

hladis jenom tak OT ale jsem zvedavej a blbej :) :D
co zname taktovat pres BCLK?? o kolik to zvedne vykon ?
Hernando
Nováček
Nováček
Registrován: 15. lis 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hernando »

Ahoj, chtěl bych se zeptat na váš názor na následující sestavu:

ASUS P8Z68-V LX stepping B3
Cooler Master Centurion 534 LKKNA
Gelid Solution Tranquillo rev.2
Intel Core i5-2500K BOX
Kingston HyperX Blu 8GB (kit 2x 4GB) 1333MHz
Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM SP1
Samsung SH-222AB černá, OEM
Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 160GB ST3160316AS
Seasonic Energy Knight SS500ET-Bronze 500W OEM

Primárně ji vybírám pro střih videa v Adobe Premiere ve formátu AVCHD, ale čistě na amatérské úrovni. Grafickou kartu plánuju výhledově, chtěl bych nějakou s Cuda, ale zatím by mi měla stačit integrovaná. Disk mám ještě jeden doma, tenhle kupuji hlavně na systém. Jinak budu počítač využívat na běžnou práci, prohlížení filmů v HD, úprava fotek, ale žádné náročné hry a aplikace.Cenově kolem 15 000,- Kč plus mínus.
Díky
primax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od primax »

Sestavil jsem pc sestavu a rad bych si od Vás nechal poradit v pár maličkostech. Například skřín a zdroj a box na chlazení CPU a monitor lépe s IPS.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 7S010WLG01
HP ProBook 455 G6
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Hernando píše:Ahoj, chtěl bych se zeptat na váš názor na následující sestavu:

ASUS P8Z68-V LX stepping B3
Cooler Master Centurion 534 LKKNA
Gelid Solution Tranquillo rev.2
Intel Core i5-2500K BOX
Kingston HyperX Blu 8GB (kit 2x 4GB) 1333MHz
Microsoft Windows 7 Home Premium CZ 64bit OEM SP1
Samsung SH-222AB černá, OEM
Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 160GB ST3160316AS
Seasonic Energy Knight SS500ET-Bronze 500W OEM

Primárně ji vybírám pro střih videa v Adobe Premiere ve formátu AVCHD, ale čistě na amatérské úrovni. Grafickou kartu plánuju výhledově, chtěl bych nějakou s Cuda, ale zatím by mi měla stačit integrovaná. Disk mám ještě jeden doma, tenhle kupuji hlavně na systém. Jinak budu počítač využívat na běžnou práci, prohlížení filmů v HD, úprava fotek, ale žádné náročné hry a aplikace.Cenově kolem 15 000,- Kč plus mínus.
Díky
Desku bych vzal lepsi http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=92559 pro vyssi OC nebo http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=94079 pro lehci OC
Zdroj jiny http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=49154
Gtrafarnu urcite vem nejakou s CUDA s minimem 96 cuda jader.
primax píše:Sestavil jsem pc sestavu a rad bych si od Vás nechal poradit v pár maličkostech. Například skřín a zdroj a box na chlazení CPU a monitor lépe s IPS.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 7S010WLG01
Deska staci verze bez PRO
Procik bych vzal i5-2500K pokud jsou finance.
Skrin je dobra.
Pameti ?
Grafarna bude jaka ?
Zdroj se da i verze bez M tz. modularnich kabelu a usetrit.
Disk http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... H1TZ1TURM1
primax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od primax »

Grafarna bude jaka ?

Desku jsem vybral záměrně s chipsetem intel Z68,která pracuje bez grafické karty. Na grafickou kartu zkrátka a dobře nemám. Později přidám samostatnou grafikou kartu.
HP ProBook 455 G6
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

No k cemu tedy to PC bude urceno ?
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od shelby_nr »

Hernando: ako napísal Hladis +
- hrozná skrinka, min. NZXT Source 210 Elite
- ak ten HDD má byť na OS tak to radšej za skoro tú cenu SSD - konkrétne Crucial M4 64GB

primax:
- doska je zbytočne drahá...stačí Asrock Z68 Pro3-M
- zdroj stačí SS S12II 520W...pokiaľ neplánuješ napr. GTX 570
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
primax
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 10. lis 2011

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od primax »

Asrock Z68 Pro3-M

Deska vypadá skvěle, ale zdá se mi, že když dotyčný vezme ATI Radeon HD 6870 a vsune ji do x16 slotu nezasune ji celou diky těsné blízkosti chipsetu.
HP ProBook 455 G6
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“