Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

michal.l píše:Díky Hladis, nakonec to udělám takto http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?eid=104145 a časem koupim kvalitnější zdroj a grafiku....Ještě jednou díky... :)
Kosik je prazdny.
djmaikl píše:
Hladis píše:Grafarna je slaba na hrani ve FullHD a to sestijadro ti moc nepomuze. Pokud tam je nejaky zdroj znacky srot a musel bys dokupovat novy ,tak bych to asi nebral.
zdroj je tenhle http://zdroje.heureka.cz/gigabyte-ge-p450p-c2/
No pasivni PFC ehm...neni to uplny srot ,ale super taky ne. Schvalne kolik bys mohl dat na uplne novou sestavu ? Uplne spatna nabidka to neni ,ale radsi at se jeste nekdo vyjadri.
michal.l
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 12. čer 2007
Bydliště: Břeclav

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od michal.l »

Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

djmaikl
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Kuřim

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od djmaikl »

Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

djmaikl píše:prosím o schválení http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... XX010THU01
S notebookem nepomuzu zda je dobry, neni to muj obor.
Usetril bych na skrini http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 90UR1NYZ3F a vzal lepsi desku http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC14PX
Mas tam pastu ale nevidim chladic na CPU ? Nejaky chladicuz na 1155 mas ?
djmaikl
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Kuřim

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od djmaikl »

nemam... doporučíš mně co nejlevnější? :) hrotim to dolů kde to jde :)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Klasika http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0CE0AM188U jinak pasta je uz pribalena takze nemusis kupovat zvlast.
djmaikl
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Kuřim

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od djmaikl »

OK. Jinak chtěl jsem se zeptat jestli se vyplatí připlatit za tu radeonku 6950 nebo stačí ta GTX560, když jsem se díval na testy, tak to výkonově je skoro stejné :-)
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

djmaikl píše:OK. Jinak chtěl jsem se zeptat jestli se vyplatí připlatit za tu radeonku 6950 nebo stačí ta GTX560, když jsem se díval na testy, tak to výkonově je skoro stejné :-)
Jedine kdybys vzal HD6950 s 2GB pameti s moznosti preflashovani na HD6970 a udelal to. Pak se vykonostne pohnes vys. Zalezi zda ten rozdil cca 1 tisice ti za to stoji.
kavkoun78
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. led 2011
Bydliště: u Liberce

Re: Sestavy do 20.000,-

Příspěvek od kavkoun78 »

Asi bych to tak nechal. HD950 je o trochu výkonnější i v 1GB verzi, ale samotná GTX560Ti nelimituje snad žádnou hru.
djmaikl
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Kuřim

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od djmaikl »

ok ok. díky a chtěl jsem se ještě zeptat,sehnal jsem si skříň: http://www.alza.cz/thermaltake-armor-plus-mx-d95147.htm mělo by se tam vše vlézt, ne? :)
Michael24
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. led 2009
Bydliště: Rakovník/Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Michael24 »

Samozřejmě, vleze se tam všechno, no za tu cenu se dají sehnat výrazně lepší skříně..
PC: CPU: Intel Core i5 2500K @4.4 GHz + Coolink Corator DS Gk: MSI Radeon R9 280X Gaming RAM: Kingston 8GB 1600MHz CL9 SSD: Crucial MX300 1TB MB: Asus P8P67 Pro OS: Windows 10 Home x64
djmaikl
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. zář 2009
Bydliště: Kuřim

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od djmaikl »

Neboj já to nekupoval, za tuhle cenu :D jinak chtěl jsem se zeptat jak je na tom tahle deska? http://www.czc.cz/msi-p67a-c45-b3-intel ... 53/produkt bude na ni 8GB RAM,GTX 560 Ti, i5 2500K bude to vš vphodě fungovat?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Bude. Je to takova startovni deska s P67.
DarkShadow
Nováček
Nováček
Registrován: 07. bře 2009

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od DarkShadow »

Zdravím všechny, plánuji kupovat nové PC, moje cena je tak do 20.000,- a po přečtení pár příspěvků jsem si sestavil následující PC. Chtěl bych poprosit místní odborníky o kontrolu zda je sestava vyvážená, jestli se například jednotlivé komponenty navzájem neomezují. Použití převážně na hraní her.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... B80114PX01

Všem díky za názory a připomínky
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Postaveny je to dobre. Jen tu grafarnu bych zmenil na http://www.czc.cz/asus-eah6950-dcii-2di ... n24a7t1057 ,ale cenove uz by to slo nahoru. Kazdopadne je tam moznost odemceni na HD6970 a slusny OCpotencial. Pokud odemykat nechces a priplatek je uz nad tve moznosti ,tak to nechej.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Riku »

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 2P010YB801

Jentak pro jistotu... Nějaký připomínky před koupí?
Upgradovat na 2500k nebo Ivy Bridge určitě nebudu, nejdřív tak příští rok na Haswell a to bude určitě potřeba i nová deska, takže deska mi stačí tato.

Zdroj... S12II620W je jen o 200,- dražší než 520W takže 520W je hloupost. Aspoň bude rezerva do budoucna.

A nebo přemýšlím nad Corsair TX650V2.. má delší záruku a jednu 12V 53A větev, seasonic má 2x24A.

Očekávám že grafika půjde bez problémů přetaktovat aspoň nad 900mhz, takže dražší OC edice je asi zbytečná.
PS5 Pro | LG OLED CX55
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Seasonic nema 2x24A ale jednou 48A na +12V. Ten Corasair pokud chce 5 let zaruku jinak jsou ty zdroje stejny. Pokud nebude upgradovat na vyssi rady CPU ,tak proc ne, ta deska ma USB3.0 i SATA 6G. Jinak IvyBridge do H61 myslim nepujde.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Riku »

Hladis píše:Seasonic nema 2x24A ale jednou 48A na +12V. Ten Corasair pokud chce 5 let zaruku jinak jsou ty zdroje stejny. Pokud nebude upgradovat na vyssi rady CPU ,tak proc ne, ta deska ma USB3.0 i SATA 6G. Jinak IvyBridge do H61 myslim nepujde.
Já právě všude čtu že má +12V na 2x24A :?
Ivy Bridge právě taky neplánuju, až ten Haswell.
PS5 Pro | LG OLED CX55
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Riku píše:
Hladis píše:Seasonic nema 2x24A ale jednou 48A na +12V. Ten Corasair pokud chce 5 let zaruku jinak jsou ty zdroje stejny. Pokud nebude upgradovat na vyssi rady CPU ,tak proc ne, ta deska ma USB3.0 i SATA 6G. Jinak IvyBridge do H61 myslim nepujde.
Já právě všude čtu že má +12V na 2x24A :?
Ivy Bridge právě taky neplánuju, až ten Haswell.
Na Alfe to maji treba spravne :) Seasonik nema rozdeleny vetve na dve. Nekde jsou spatny popisky i na samotnych zdrojich.
Haswell bude uz chtit novy socket 1150.
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“