Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Moderátoři: Walker1134, PKBO
- stodolniKING
- Nováček

-
- Registrován: 24. úno 2012
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
čau, řeším teď sestavičku pro přítelkyni, samo do ní nehci moc investovat, tak maximálně 8000-10 000. Mám nabídku na FX-8150 a desku Gigabyte 990FX za 6000 Kč bez záruky, mám do toho jít nebo zkusit štěstí jinde. Toho AMD se trochu bojím, ona má grafiku Radeon HD 4850, takže tu bych nechal, jen koupil RAM, CPU a desku. Hraje většinou jen Sim3 a podobné voloviny.
- Hladis
- Moderátor

- Registrován: 24. čer 2004
- Bydliště: Varnsdorf - Athens
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Naprosto spatne je to sestavene.JamesScott píše:Ahoj,
Co rikate na tuhle sestavu: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... PW011DOI01 ?
Sestava by mela slouzit pro domaci pouzivani a kancelarskou praci. Mel jsem to sestavit ve strednim proudu, pro pripadny upgrade.
Predstava byla 20 000 Kč i s tiskarnou, ale trosku sem to presvih
Skrin tuto http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0UR1NY19FX pouzitelna je i tato http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0UR1NY1J8A
Desky minimalne http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC14MY http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC14MT http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC14PX a s Z68 http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... n%5B%5D=42 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC1CQ3
Zdroj http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0V41NLWXU
Pameti http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y51SR192P
Monitor je hodne drahy http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 23B1QU15I2 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... X23B1QUUZM
Grafarna je lepsi i ta nejlevnejsi http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BX59F1HM7 nez ta integrovana.
Na CPU muzes usetrit. 2500K je na kancelar overkill. Zalezi co vlastne presne budes delat. Jinak ti klidne bude stacit http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 09853314GK
No bez zaruky je to docela risk ,ikdyz cena je pekna. Ta sestava je vcelku nova ,tak procpak bez zaruky ?stodolniKING píše:čau, řeším teď sestavičku pro přítelkyni, samo do ní nehci moc investovat, tak maximálně 8000-10 000. Mám nabídku na FX-8150 a desku Gigabyte 990FX za 6000 Kč bez záruky, mám do toho jít nebo zkusit štěstí jinde. Toho AMD se trochu bojím, ona má grafiku Radeon HD 4850, takže tu bych nechal, jen koupil RAM, CPU a desku. Hraje většinou jen Sim3 a podobné voloviny.
- shelby_nr
- Čestný člen

-
- Registrován: 18. říj 2009
- Bydliště: NR
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
No kedže to bude pre přítelkyni tak osobne by som hento nekúpil - na to čo bude pc využívané je zbytočne výkonné a vyššia spotreba. Osobne by som zobral radšej i3 a podľa mňa by tam stačila i igp (čiže tú HD4850 by som predal).stodolniKING píše:čau, řeším teď sestavičku pro přítelkyni, samo do ní nehci moc investovat, tak maximálně 8000-10 000. Mám nabídku na FX-8150 a desku Gigabyte 990FX za 6000 Kč bez záruky, mám do toho jít nebo zkusit štěstí jinde. Toho AMD se trochu bojím, ona má grafiku Radeon HD 4850, takže tu bych nechal, jen koupil RAM, CPU a desku. Hraje většinou jen Sim3 a podobné voloviny.
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
- Dithius
- Pokročilý

- Registrován: 01. úno 2007
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 820111WD01stodolniKING píše:čau, řeším teď sestavičku pro přítelkyni, samo do ní nehci moc investovat, tak maximálně 8000-10 000. Mám nabídku na FX-8150 a desku Gigabyte 990FX za 6000 Kč bez záruky, mám do toho jít nebo zkusit štěstí jinde. Toho AMD se trochu bojím, ona má grafiku Radeon HD 4850, takže tu bych nechal, jen koupil RAM, CPU a desku. Hraje většinou jen Sim3 a podobné voloviny.
přetaktovaná 4850satka kdybys našel lepší chladič a přetaktoval ji tak určo vykonov bude nad novou 7770
CPU: AMD Ryzen 9 9950X, IF 2066 MHz; MB: ASROCK B650E TAICHI Lite; RAM: Kingstone Fury Beast 2x64GB 5600MT/s @6000MT/s; GK: AMD Radeon RX 6950 XT; SSD#1: Kingstone KC3000 2048 GB; SSD#2: Seagate Firecuda 530R 2000GB; PSU: Corsair RM1000; Case: Phanteks Enthoo PRO 2; Rad: Alphacool NexXxoS HPE-45 Full Copper 420mm; Block: EKWTB Quantum Velocity (Fully black Nickel base); Pump: EK-DDC + Alphacool Rise Flat; OS: Custom Fedora 43 (installed ground UP from cmd nonGUI).
- stodolniKING
- Nováček

-
- Registrován: 24. úno 2012
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Jenže já můžu ten AMD stroj mít hodně levně, kolem 5000 Kč se vším, má tam teď Core 2 E8500 ale to už nestačí, Core i3 by bylo drahé, ale fakt nevímshelby_nr píše:No kedže to bude pre přítelkyni tak osobne by som hento nekúpil - na to čo bude pc využívané je zbytočne výkonné a vyššia spotreba. Osobne by som zobral radšej i3 a podľa mňa by tam stačila i igp (čiže tú HD4850 by som predal).stodolniKING píše:čau, řeším teď sestavičku pro přítelkyni, samo do ní nehci moc investovat, tak maximálně 8000-10 000. Mám nabídku na FX-8150 a desku Gigabyte 990FX za 6000 Kč bez záruky, mám do toho jít nebo zkusit štěstí jinde. Toho AMD se trochu bojím, ona má grafiku Radeon HD 4850, takže tu bych nechal, jen koupil RAM, CPU a desku. Hraje většinou jen Sim3 a podobné voloviny.
- kolouch
- Začátečník

-
- Registrován: 06. srp 2004
- Bydliště: Ostrava
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Zdravím, už dlouho jsem se nevěnoval komponentům PC, i když jsem ještě před 5ti lety aktivně PC skládal. Nemám už na to čas, ani zájem to nějak řešit, proto bych potřeboval poradit následující.
Aktuálně řeším PC sestavu pro práci. Primárně Photoshop CS5.5, Illustrator a hromada fotek v RAWu (Lightroom).
Netuším co je teď "nejvýkonnější", ale zřejmě preferuji intel, min 8Gb RAM, nevím zda je lepší mít 2x disk, jeden na systém, druhý na data, grafiku schopnou umět OpenGL fungující s Photoshopem, DVD apod asi nepotřebuju. Case bych rád nehlučný, stejně tak jako cpu chladič + zdroj. Byl by někdo ochoten mi poradit? Předem děkuji.
Aktuálně řeším PC sestavu pro práci. Primárně Photoshop CS5.5, Illustrator a hromada fotek v RAWu (Lightroom).
Netuším co je teď "nejvýkonnější", ale zřejmě preferuji intel, min 8Gb RAM, nevím zda je lepší mít 2x disk, jeden na systém, druhý na data, grafiku schopnou umět OpenGL fungující s Photoshopem, DVD apod asi nepotřebuju. Case bych rád nehlučný, stejně tak jako cpu chladič + zdroj. Byl by někdo ochoten mi poradit? Předem děkuji.
- Hladis
- Moderátor

- Registrován: 24. čer 2004
- Bydliště: Varnsdorf - Athens
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
financni limit ? hry zadne ?
- kolouch
- Začátečník

-
- Registrován: 06. srp 2004
- Bydliště: Ostrava
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
No kdybych se náhodou vlezl do 15.000 tak by to bylo super
Strop je 20.000. Hry hrát nepotřebuji, pokud tím ušetřím na grafice.
- Hladis
- Moderátor

- Registrován: 24. čer 2004
- Bydliště: Varnsdorf - Athens
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Zdroj http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... O0V41NKQRP 1530,-
Deska http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC14PX 2685,-
Procesor http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YJ12YG 7080,-
Chladic http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0CE0AM188U 675,-
Pamet http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y51SR1HIW vem 2x na 16GB 1050,- (2x 2100,-)
Bedna http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0UR1NY182N 1910,-
Grafarna http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BX50G19CZ 1475,-
HDD http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1TZ1YT12VN 3175,-
Deska http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YC14PX 2685,-
Procesor http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YJ12YG 7080,-
Chladic http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0CE0AM188U 675,-
Pamet http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y51SR1HIW vem 2x na 16GB 1050,- (2x 2100,-)
Bedna http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0UR1NY182N 1910,-
Grafarna http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BX50G19CZ 1475,-
HDD http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1TZ1YT12VN 3175,-
- kolouch
- Začátečník

-
- Registrován: 06. srp 2004
- Bydliště: Ostrava
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Díky moc, jen ještě dotaz, není lepší mít 2x HDD jeden na systém, druhý na data?
- JendaH
- Začátečník

-
- Registrován: 05. led 2007
- Bydliště: Tábor, Plzen
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
V tom případě je lepší, a do budoucna praktičtější, investice do SSD disku na systém a nějakého klasického HDD na data.kolouch píše:Díky moc, jen ještě dotaz, není lepší mít 2x HDD jeden na systém, druhý na data?
CPU: Intel I5 2500k Cooler: EKL Alpenföhn Brocken , MB: Asus P8P67 Deluxe B3, Case: Gigabyte 3D Aurora 570 Silver, RAM: 8GB Corsair Vengeance DDR3-1600, VGA: HD3870 512MB Powercolor , HDD: 128GB Crucial m4 SSD + 2000GB Samsung EcoGreen F4 , POWER SUPPLY:Fortron Blue Storm II 500W
- zumpar1234
-
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
kolouch píše:Díky moc, jen ještě dotaz, není lepší mít 2x HDD jeden na systém, druhý na data?
No ja to takto mám
- Suke001
- Středně pokročilý

- Registrován: 02. říj 2009
- Bydliště: Uherské Hradiště
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
No vyplatí se ti to pouze pokud koupíš SSD na systém a HDD na data. Přece jeden velký disk tě vyjde o dost levněj než 2 menší.kolouch píše:Díky moc, jen ještě dotaz, není lepší mít 2x HDD jeden na systém, druhý na data?
- duffes24
- Nováček

-
- Registrován: 11. bře 2012
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Ahoj lidi,
sestavil jsem si takovou makouvou sestavu. Mohli byste se mi prosím na to kouknout a případně poradit co jo a co ne? Disk mám vlastní 500GB, SATA 2,

Děkuji
sestavil jsem si takovou makouvou sestavu. Mohli byste se mi prosím na to kouknout a případně poradit co jo a co ne? Disk mám vlastní 500GB, SATA 2,

Děkuji
- Hladis
- Moderátor

- Registrován: 24. čer 2004
- Bydliště: Varnsdorf - Athens
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
No mas to komplet totalne spatne. Case z papiru, Zdroj nebezpecny, pamet spatne........ jaky mas presne limit ?
- Suke001
- Středně pokročilý

- Registrován: 02. říj 2009
- Bydliště: Uherské Hradiště
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Osobně bych vzal paměti Kingstony klasické.
Základní desku http://zakladni-desky.heureka.cz/asus-p8p67-m/
Zdroj rozhodně ne Eurocase, ber http://interlink.tsbohemia.cz/seasonic- ... 90025.html
Skřín radši nějakou Coolemaster 3xx.
Základní desku http://zakladni-desky.heureka.cz/asus-p8p67-m/
Zdroj rozhodně ne Eurocase, ber http://interlink.tsbohemia.cz/seasonic- ... 90025.html
Skřín radši nějakou Coolemaster 3xx.
- duffes24
- Nováček

-
- Registrován: 11. bře 2012
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
snažím se vejít do 15k. Právě jsem si řikal, že na CASE vůbec nezáleží. tam jsem chtěl ušetřit...a co tenhle zdroj? Mělo by 550W na tuhle sestavu v pohodě stačit ne?
Paměti bych rád aby měli 1600 MHZ.
http://www.alza.cz/evolve-pulse-550w-cerny-d189489.htm
Paměti bych rád aby měli 1600 MHZ.
http://www.alza.cz/evolve-pulse-550w-cerny-d189489.htm
Naposledy upravil(a) duffes24 dne ned 11. bře 2012, 13:29, celkem upraveno 1 x.
- Suke001
- Středně pokročilý

- Registrován: 02. říj 2009
- Bydliště: Uherské Hradiště
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Ten evolve je hřebíček do rakve pro tvůj počítač.
- duffes24
- Nováček

-
- Registrován: 11. bře 2012
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
já měl v tomto PC zdroj za cca 1600, pak se jednou při převozu rozbil. Tak jsem pořídil nejlevnější eurocase za 400 a drží už 2 roky...
Sice je hlučnější ale za tu cenu.
Sice je hlučnější ale za tu cenu.
- Suke001
- Středně pokročilý

- Registrován: 02. říj 2009
- Bydliště: Uherské Hradiště
- Kontaktovat uživatele:
Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-
Nejde o to ze je malo vykonny, ale je nebezpecny jak uz psal hladis.
Do sestavy s i5 a 6870 proste neznackovy zdroj nepatri
Do sestavy s i5 a 6870 proste neznackovy zdroj nepatri