Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Rady při výběru PC sestav i jejich větších částí a odstraňování problémů s nimi.

Moderátoři: Walker1134, PKBO

Odpovědět
Mesijáš
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Mesijáš »

ahoj,
kupuji si novy pocitac po dlouhe dobe, dle sestav tady na foru jsem sestavil toto. tak sem davam odkaz kdyby nekdo mel pripominky

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 9M010YB801

chci OC, ale jen decentní, nechci moc zatezovat cpu a desku vysokym OC, takze asi tak do 4.5Ghz, na to doufam staci pro dlouhodoby provoz mnou vybrana deska a chladic..
jen takovy detail, mam pokoj v hornim patre s stresnimi okny kde je v lete velmi vedro, treba i 30°C, nebude to vadit pro OC?


jeste me zajima jedna vec.. nemam zadnou dvd nebo cd mechaniku do sata a kupovat ji ani nechci kvuli jednomu pouziti..

WIN7 budu instalovat pres usb, ale jak je to s ovladaci na desku? ty se sice daji stahnout na strankach msi, ale nevim co vsechno mam stahnout a nainstalovat..
a pujde mi vubec sitova karta bez nainstalovanych ovladacu pro chipset? abych si je vubec mohl stahnout :lol:

zde http://www.msi.com/product/mb/Z77A-G45. ... =Win7%2064 odkaz na web s drivery pro desku kterou chci
dekuji
Unreal
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 07. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Unreal »

Tak ještě bych se vrátil... Myslíte že jako herní sestava do 15 k max. bude toto dobrý ? :) http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... MX011KKY01
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Suke001 »

Mesijáš : K desce máš cd s ovladači, zbytek stahneš z netu. Sestava ok.

Unreal : A-data né, ber klasiku Kingstony http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 1Y50AL11N3. Já bych vzal jenom jeden 4 gb modul nebo rovnou 2x4 gb.
Zdroj CX taky né. Ber tento seasonic http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1 .
Cpu klidně http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0984YJ1IE3.
Deska je špatná, vzal bych aspoň http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1, pokud teda neplánuješ taktovat.
Gpu se momentálně víc vyplatí http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0BV93V1JZM.
HDD bych volil nějaký 500gb WD black.

Tak bych to viděl já, do limitu se ti to nevleze, ale radši bych se někde uskromnil a koupil kvalitnější komponenty a třeba i3-2120 k tomu. :)
Mesijáš
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Mesijáš »

Suke001 píše:Mesijáš : K desce máš cd s ovladači, zbytek stahneš z netu. Sestava ok.
Dekuju za odpoved, ale jak jsem psal, nechci si kupovat dvd/cd mechaniku jen kvuli nainstalovani ovladacu, jinak ji opravdu nevyuziji. Takze otazka zni, zda mi vubec pojede ihned po instalaci systemu integrovana sitovka bez instalace ovladacu k desce, abych si ty ovladace mohl z netu stahnout a ktere? :oops:
veteran13
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 19. úno 2010
Bydliště: Vsetín/Brno

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od veteran13 »

mesijáš: Moc driverů pro chod nepotřebuješ.. net ti pojede určitě, jediné co instaluju jsou ovladače na zvukovku, protože mi jinak blbne, ale 7 si stáhnou sami co budou potřebovat, takže mechaniku klidně vypusť
Sestava pěkná, akorát v základovkách se nevyznám. Zdroj klidně 520W

Unreal: Jestli nepotřebuješ 4 jádra, tak klidně vem i3 2120 a připlať na grafice třeba GTX 560
Má milá rozmilá neplakej! Život už není jinakej.
Dnes buďme ještě veselí, na naši bílé posteli.
Zejtra, co zejtra? Kdožpak ví, zejtra si lehnem do rakví.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Suke001 »

Mesijáš píše:
Suke001 píše:Mesijáš : K desce máš cd s ovladači, zbytek stahneš z netu. Sestava ok.
Dekuju za odpoved, ale jak jsem psal, nechci si kupovat dvd/cd mechaniku jen kvuli nainstalovani ovladacu, jinak ji opravdu nevyuziji. Takze otazka zni, zda mi vubec pojede ihned po instalaci systemu integrovana sitovka bez instalace ovladacu k desce, abych si ty ovladace mohl z netu stahnout a ktere? :oops:
Sorry, už mě to večer nemyslí :-D

http://cz.msi.com/product/mb/Z77A-G45.h ... =Win7%2064
určitě chipset+ethernet+audio driver.. :)
Unreal
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 07. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Unreal »

Hele tak nemohl bys to celkově sestavit ? Moc se v tom nevyznám , ale i tak oboum děkuji .. :) , ale přez 15 k fakt nemůžu jet jedině horší bednu a pak ještě teda to core i3..
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Suke001 »

Unreal
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 07. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Unreal »

Hihi pěkně si se vešel , ale nedá mi to nemohl bych tu skřín nahradit touhle ? http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001AF5
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Mesijáš píše:ahoj,
kupuji si novy pocitac po dlouhe dobe, dle sestav tady na foru jsem sestavil toto. tak sem davam odkaz kdyby nekdo mel pripominky

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 9M010YB801
Bednu bych vzal http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 90UR1NYR7S nebo kvuli chlazeni http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0UR1NY11UL
Zdroj by stacila i 520W verze.
Unreal píše:Hihi pěkně si se vešel , ale nedá mi to nemohl bych tu skřín nahradit touhle ? http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 0000001AF5
NE.
Je moznost tam narvat i3 a vzit lepsi zdroj S12II a grafarnu GTX560.
Suke001
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 02. říj 2009
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Suke001 »

Nedopočuju, je to hrozný papír. Vem nějakou Coolermaster 800-1000,-Kč :)
jakubom
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. čer 2010

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od jakubom »

Pokud chceš šetřit na case tak jedině bazar CM, osobně mám CM dominator za 600Kč stav je úplně super :)
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od mlrs »

Jako tu redstar skrin vzit samozrejme jde - ale pouze v pripade, ze kupujes pc za cca 6-7K a musi se setrit vsude...u takto drahe sestavy nema papirova skrin opodstatneni...
Ryzen 7 5700X + Wraith Prism RGB, Sapphire Pulse Radeon 9070 16GB, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 3,5TB SSD, Seasonic Focus GX 650, Montech Air 903 Max, Dell U3023E
PC2: Mac mini M2 Pro + Xbox Series X&S + ThinkPad T14 Gen 5 AMD
Unreal
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 07. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Unreal »

Bazar CM? Co to, kde to :D , jinak děkuji.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Unreal píše:Bazar CM? Co to, kde to :D , jinak děkuji.
Mysli tim koupit nejakou skrin Cooler Master z bazaru a tim usetrit.
Unreal
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 07. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Unreal »

Ok.. a jinak ta sestava je ok ?
Mesijáš
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Mesijáš »

Nemam radsi pockat na 3570K misto 2500K? Jen me zarazi ty vysoke teploty pri OC, to snad radsi 2500k ne?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Hladis »

Mesijáš píše:Nemam radsi pockat na 3570K misto 2500K? Jen me zarazi ty vysoke teploty pri OC, to snad radsi 2500k ne?
Ne.
Unreal píše:Ok.. a jinak ta sestava je ok ?
Stale jsi tu zadnou sestavu nedal. Mas dve moznosti jak to postavit:
Hladis píše:
Je moznost tam narvat i3 a vzit lepsi zdroj S12II a grafarnu GTX560.
Roman5
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 09. říj 2011

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Roman5 »

stary P4 3.2 dosluheje a je cas omladit 8-)
na web, hry, praci, foto apod...
disky mam, jak IDE tak SATA...
zdroj 600w seasonic mam...

zatim vyber asi toto:
http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... YE011K4S01

nevim si rady ze zakladni deskou, SSD, DVD, pameti 4GB, zvukova karta integrovana je poslouchatelna? (doted Prodigy-audiotrak)

bonus mozna monitor, 22-24, v tom uplne plavu :sad:

dekuji za rady
Mesijáš
Nováček
Nováček
Registrován: 23. dub 2012

Re: Sestavy od 12.000,- do 20.000,-

Příspěvek od Mesijáš »

Hladis píše:
Mesijáš píše:Nemam radsi pockat na 3570K misto 2500K? Jen me zarazi ty vysoke teploty pri OC, to snad radsi 2500k ne?
Ne.
Ne co? necekat, nebo nebrat 2500k? :lol:
Odpovědět

Zpět na „Počítačové sestavy“