Legacy Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Cokoli se týká koupě nové grafiky, upgradu starší či porovnání různých typů.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO

Zamčeno
durod
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 01. úno 2005

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od durod »

yep, HD7870 zacina mit smysl
i5 2500K, 16GB RAM, HD7750
Blahoš
Nováček
Nováček
Registrován: 22. led 2012

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Blahoš »

Zdravím,
hodlám postavit nové herní PC, procesor jako core i5 2500K - počkám si na ivy bridge.
Rozlišení monitoru: 1920:1080
Bohužel mám velký problém s výběrem grafické karty, mám několik adeptů :D

Za 560ti:
http://www.czc.cz/msi-n560gtx-ti-twin-f ... 86/produkt
http://www.czc.cz/msi-n560gtx-ti-hawk-1 ... 86/produkt

Za HD7850:
http://www.czc.cz/sapphire-hd-7850-2gb- ... 34/produkt
http://www.czc.cz/msi-r7850-twin-frozr- ... GTX+560+Ti

Můj požadavek: v nečinnosti žádný hluk, v činnosti mi to nevadí.
Mohl bych vás požádat o radu? Klidně i jinou grafickou kartu... MSI mě zaujala díky jejímu poměru cena/výkon. U HD7850 s mi líbí do budoucna 2 GB a to je asi všechno :D... Rozhodně mi připadá cena HD7850 vysoká a šel bych do ní, pouze pokuď by se to vyplatilo, nevím jakej má výkon ta MSI R7850 Twin Frozr 2GD5/OC...
Nebo vyplatí se čekat na novou 660?

Děkuji vám za rady
fue
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2004
Bydliště: daleky sever

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od fue »

za kolko sa teraz da najrozumenjsie kupit 7870 resp gtx 570 v CZ obchodoch? na svk je to celkom drahe stale
nejaky desktop
ASUS Z87-PLUS :: Intel Core i5-4670K :: SCYTHE Mugen 4 :: MSI GTX 1080 Armor OC :: CRUCIAL 16GB (Kit 2x 8GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9 :: LiteOn IHAS124-19 :: Coirsair RM750X :: Samsung 960 EVO NVMe M.2 SSD 500GB :: Fractal Design DEFINE R4 :: Dell U2412M
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Stratos »

bud HD7850 nebo HD7870, prece jenom GTX560Ti je uz za zenitem a budoucnost ovladacu je u teto karty dosti nejista :) HD78xx pouziva novou architekturu a stejnou architekturu bude pouzivat i nova rada HD8xxx tj s pohledu ovladacu mnohem perspektivnejsi grafika, nehlede na podporu novejsich technologii a lepsi spotrebu a OC
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Hladis »

Blahoš píše:Zdravím,
hodlám postavit nové herní PC, procesor jako core i5 2500K - počkám si na ivy bridge.
Rozlišení monitoru: 1920:1080
Bohužel mám velký problém s výběrem grafické karty, mám několik adeptů :D
Děkuji vám za rady
Z tech co sis navrhnul tak 7850 od MSI.
Stratos píše: prece jenom GTX560Ti je uz za zenitem a budoucnost ovladacu je u teto karty dosti nejista :)
To je samozrejme nesmysl. Ovladace se dale optimalizuji a optimalizovat pro rady 5xx budou.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Stratos »

no nevim nvidia se nikdy moc nevenovala svym starsim architekturam co se tyce z pohledu driveru, po roce uz defakto vykon s ovladacemi nestoupa tak jako zprvu. u AMD i 3 roky stara grafika jde stale s vykonem nahoru, coz krasne ukazuje historie kdyz byla v den uvedeni AMD grafika stejne vykonna jako konkurencni model, po 2 letech uz byla klidna 10-15% nad... Vsak se jaksi ne nadarmo o ATI/AMD grafikach rika ze casem zraji jako vino :)

Jinak s GTX560Ti jsou v posledni dobe nejaky problemy co se tyce driveru stezuje si na to uz celkem dost lidi jak na CZC v diskuzich tak i zde na foru takze teto problematicke rade bych se radsi vyhnul uz jenom z tohoto duvodu.
fue
Začátečník
Začátečník
Registrován: 01. pro 2004
Bydliště: daleky sever

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od fue »

zdar, k mojej zostave odporucate amd 7950/ 7970// gtx 670/ 680 ?
nejaky desktop
ASUS Z87-PLUS :: Intel Core i5-4670K :: SCYTHE Mugen 4 :: MSI GTX 1080 Armor OC :: CRUCIAL 16GB (Kit 2x 8GB) Ballistix Sport 1600MHz CL9 :: LiteOn IHAS124-19 :: Coirsair RM750X :: Samsung 960 EVO NVMe M.2 SSD 500GB :: Fractal Design DEFINE R4 :: Dell U2412M
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Buďto 7950 (ňáko unereferenci s 3 roky zárukou) a přetaktovat. Nebo GTX670 doporučuji nereferenční Gigabyte, a rovněž ňáké to OC.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Hladis »

Stratos píše:no nevim nvidia se nikdy moc nevenovala svym starsim architekturam co se tyce z pohledu driveru, po roce uz defakto vykon s ovladacemi nestoupa tak jako zprvu.
Jeste chvilku Stratosi a ten navrh na NNN mas jisty.
Riku
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 01. zář 2005

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Riku »

Stratos je placenej od AMD za to že jim dělá reklamu? :lol:
PS5 | LG OLED CX55
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od DOC_ZENITH »

JJ Stratos je total demagog. Naopak NV se starejm architekturám věnuje. Jediná kauza byla za dob FX, kdy Nvidia záměrně v novejch driverech přiškrcovala Geforce 4TI aby FX vypadaly lépe, jednalo se ale pouze o 3Dmarky, pro hry bylo vždy lepší mít poslední driver.

Naopak. ATI nemá žádnej support pro staré karty. Nefunguje zhola nic. Na NV se dá rozchodit i rivu TNT ve win 7-32 s použitím 72.30 longhorn betadriveru. Dále pak stále podporujou NV40 a novější plně. Plně tím myslím VDDM 3.0 pro windows 8, atd. ATI? Na Radeonech X1950 se nedá koukat na některé streamy protože jádro driveru se neaktualizoval od příchodu R600 a jsou tam problémy s kompatibilitou flashe, atd. Nefunguje OGL 2.0!!! Teď se chystaj zahodit celou R600+ VLIV5 rodinu, ala stejně jak R5xx dopadnou VLIV 4/5 architektury. Podpora jen na oko ještě pár let, ale v praxi žádná vylepšení či fixy problémů.

Jo Stratos....
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Waleron »

Mám AMD Phenom II X4 970 BE 3,5 Ghz, momentálně mám Nvidia GTX 460 1Gb. Uvažuju o koupi nové GPU, ale nevím si rady, abych nekoupil kartu, kterou bude brzdit CPU.

Dík za rady
Naposledy upravil(a) Waleron dne ned 8. črc 2012, 15:29, celkem upraveno 1 x.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Stratos »

jako maximum bych videl HD7850
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od mlrs »

Waleron: no podle me to smysl moc nema - pomuzes si jen trochu a to za ty penize nestoji - gtx 460 je fajn karta, pokud menit, tak i s prechodem na IB...
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X + ThinkPad T14 Gen 5 AMD
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Hladis »

Waleron píše:Mám AMD Phenom II X4 970 BE 3,5 Ghz, momentálně mám Nvidia GTX 460 1Gb. Uvažuju o koupi nové GPU, ale nevím si rady, abych nekoupil kartu, která bude brzdit CPU.

Dík za rady
CPU ti karta brzdit nebude. Spis naopak CPU bude brzdit kartu. Tak jak to mas ted je to vyvazeny. Pokud chces upgrade ,tak muzes vzit HD7850 ,ale pretoc to CPU k 4GHz a urcite ho co nejdrive vymen za nejaky IB,SB procik.
Waleron
Začátečník
Začátečník
Registrován: 17. led 2012
Bydliště: Králíky (UO)

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Waleron »

Hladis píše:
Waleron píše:Mám AMD Phenom II X4 970 BE 3,5 Ghz, momentálně mám Nvidia GTX 460 1Gb. Uvažuju o koupi nové GPU, ale nevím si rady, abych nekoupil kartu, která bude brzdit CPU.

Dík za rady
CPU ti karta brzdit nebude. Spis naopak CPU bude brzdit kartu. Tak jak to mas ted je to vyvazeny. Pokud chces upgrade ,tak muzes vzit HD7850 ,ale pretoc to CPU k 4GHz a urcite ho co nejdrive vymen za nejaky IB,SB procik.

Teď jsem si uvědomil chybu, myslel jsem to jak jsi zde vysvětlil, tzn. aby CPU nebrzdilo GPU.
Před půlrokem jsem to skládal s ohledem na cenu, takže na upgrade se mi zase nechce vyhodit balík. Jde mi o to, vyždímat z toho co to ještě půjde, na co nejdéle s minimálním upgradem. :) Guild Wars 2 zatím šlape, ale je zatím špatná optimalizace v mass pvp.
mlrs
Začátečník
Začátečník
Registrován: 11. kvě 2006
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od mlrs »

Jako ja na tvem miste spis ozelim nejaky detail v nastaveni, nez investovat X tisic korun do reseni, ktere v nekterych cpu limited hrach nic moc neprinese...ale jestli mas touhu koupit neco noveho (ja tohle mivam :lol: ) tak se volba podridi tomu :-D
Ryzen 5 5600 + Wraith Prism RGB, RTX 3070 EAGLE 8G, ASUS PRIME X470-PRO, Patriot Viper 4 32GB DDR4 3000Mhz, 2,25TB SSD, 1TB HDD, Seasonic Focus GX 650, Xigmatek Asgard, Dell U3023E
PC2: Intel NUC 11 Performance Lite, Core i5-1135G7, Iris Xe, 32GB RAM DDR4 3200MHz, 1TB Samsung 970 EVO PLUS + Xbox Series X + ThinkPad T14 Gen 5 AMD
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Hladis »

Waleron píše:Guild Wars 2 zatím šlape, ale je zatím špatná optimalizace v mass pvp.
Aha takze ty hrajes MMO. No tak to neni spatna optimalizace hry ,ale ten CPU to tezce v mass pvp proste nezvlada. Padaji ti fps dolu a zacne to byt spatne hratelne. Schvalne sleduj v MSI Afterburneru vytizeni GPU v takovych situacich. U MMO totiz na GPU vetsinou moc nezalezi. Tam zalezi predevsim na silnym CPU a to jeste poradne taktlym. To by ti v teto situaci vymena GPU moc nepomohla.
Stratos
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 05. zář 2003
Bydliště: Hvožďany
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od Stratos »

Waleron
Umí tvoje deska Buldozery? ze bys tam hodil naky 4-6jádro a hodil to vysoko nad 4Ghz (ze by to nakonec tak draho vyjit nemuselo a vyresilo by to tvuj problem se starsim, pomalejsim CPU)? pokud teda nemas penize na upgrade na Intel...
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: Jakou grafickou kartu do 7.000 vč. DPH?

Příspěvek od ArgCZ »

Ne proboha žádnej 2-3 modulovej(4-6jader) Bulldozer se na upgrade za vysokotaktovanej Phenom II ohledně her nehodí, to by byl na tom samém nebo možná i pohoršil.
PS5, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
Zamčeno

Zpět na „Rady s nákupem a porovnání“