Vlastním pevný disk : wd10ezex , a dneska z ničeho nic HDD začal vykazovat známky poruchy. Po pár minutách se počítač většinou "freezne", a při restartu to píše něco ve smyslu "3rd Master disk not working, choose proper booting device", nebo něco v tom smyslu
Failing HDD ?
Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567
- DaZiKKS
- Nováček

-
- Registrován: 25. říj 2012
Failing HDD ?
Zdravím !
Vlastním pevný disk : wd10ezex , a dneska z ničeho nic HDD začal vykazovat známky poruchy. Po pár minutách se počítač většinou "freezne", a při restartu to píše něco ve smyslu "3rd Master disk not working, choose proper booting device", nebo něco v tom smyslu
Zatím jsem pustil chkdsk na oba oddíly ( C: , D: ) a D: nic nehlásilo, a C: jsem nestihnul přečíst
Mimochodem žádné klikání, škrábání od HDD neslyším. Co vše mám spustit, abych zjistil co se děje ?
Vlastním pevný disk : wd10ezex , a dneska z ničeho nic HDD začal vykazovat známky poruchy. Po pár minutách se počítač většinou "freezne", a při restartu to píše něco ve smyslu "3rd Master disk not working, choose proper booting device", nebo něco v tom smyslu
- Jds1cz
- Začátečník

- Registrován: 20. lis 2012
- Bydliště: Kladensko
Re: Failing HDD ?
Hlavně klid!.Co kabely jak drží?.Jako první zkontroluj kabely.
Něco jako počítač doma mám!!!!. :)1,2,3,4,5....
- PKBO
- Moderátor

- Registrován: 04. bře 2010
- Bydliště: Praha
Re: Failing HDD ?
pak si stáhni HD tune a podívej se do výpisu ze smartu
- DaZiKKS
- Nováček

-
- Registrován: 25. říj 2012
Re: Failing HDD ?
Nevím jestli je "výpis ze smartu" kolonka health, ale pokud ano, všechno mám jako OK. A ohledně těch kabelů.... zatím jsem línej otevírat skřín, ale rozhodně to zkontroluju v tohmhle tejdnu 
- primax
- Začátečník

- Registrován: 10. lis 2011
Re: Failing HDD ?
uřčitě použij HDTune, ale verzi HDTune Pro, která má omezenou platnost
HP ProBook 455 G6
- DaZiKKS
- Nováček

-
- Registrován: 25. říj 2012
Re: Failing HDD ?
Používám HD Tune pro... a všechno hlásí OK.
HD Tune Pro: WDC WD10EZEX-00ZF5A0 Health
ID Current Worst ThresholdData Status
(01) Raw Read Error Rate 200 200 51 0 ok
(03) Spin Up Time 176 174 21 2191 ok
(04) Start/Stop Count 100 100 0 417 ok
(05) Reallocated Sector Count 200 200 140 0 ok
(07) Seek Error Rate 200 200 0 0 ok
(09) Power On Hours Count 98 98 0 1544 ok
(0A) Spin Retry Count 100 100 0 0 ok
(0B) Calibration Retry Count 100 100 0 0 ok
(0C) Power Cycle Count 100 100 0 254 ok
(C0) Unsafe Shutdown Count 200 200 0 51 ok
(C1) Load Cycle Count 200 200 0 365 ok
(C2) Temperature 115 91 0 28 ok
(C4) Reallocated Event Count 200 200 0 0 ok
(C5) Current Pending Sector 200 200 0 0 ok
(C6) Offline Uncorrectable 200 200 0 0 ok
(C7) Interface CRC Error Count 200 200 0 0 ok
(C8) Write Error Rate 200 200 0 0 ok
Health Status : ok
Ale už zase počítač po pár minutách používání se freezne, žádná aplikace nejde načíst, a po vypnutí počítače na monitoru začnou "pobíhat bílý čáry" a začne problikovat logo monitoru.
HD Tune Pro: WDC WD10EZEX-00ZF5A0 Health
ID Current Worst ThresholdData Status
(01) Raw Read Error Rate 200 200 51 0 ok
(03) Spin Up Time 176 174 21 2191 ok
(04) Start/Stop Count 100 100 0 417 ok
(05) Reallocated Sector Count 200 200 140 0 ok
(07) Seek Error Rate 200 200 0 0 ok
(09) Power On Hours Count 98 98 0 1544 ok
(0A) Spin Retry Count 100 100 0 0 ok
(0B) Calibration Retry Count 100 100 0 0 ok
(0C) Power Cycle Count 100 100 0 254 ok
(C0) Unsafe Shutdown Count 200 200 0 51 ok
(C1) Load Cycle Count 200 200 0 365 ok
(C2) Temperature 115 91 0 28 ok
(C4) Reallocated Event Count 200 200 0 0 ok
(C5) Current Pending Sector 200 200 0 0 ok
(C6) Offline Uncorrectable 200 200 0 0 ok
(C7) Interface CRC Error Count 200 200 0 0 ok
(C8) Write Error Rate 200 200 0 0 ok
Health Status : ok
Ale už zase počítač po pár minutách používání se freezne, žádná aplikace nejde načíst, a po vypnutí počítače na monitoru začnou "pobíhat bílý čáry" a začne problikovat logo monitoru.
- PKBO
- Moderátor

- Registrován: 04. bře 2010
- Bydliště: Praha
Re: Failing HDD ?
Ten monitor bliká když je PC vypnutej, nebo když to restartuješ, moc jsem to nepochopil.
Jestli když je vypnutej tak je to spíš haluz monitoru a nepramení z toho nic.
Co je to za sestavu ? A jakej systém ?
Nejdřív to projeď antivirem, stáhni si HW Info a podívej se na teploty CPU a GPU, když to bude ok tak tak si stáhni memtest (www.memtest.org) a zkontroluj paměti (nech to běžet klidně hodinu)
Když to nebude ani pamětma tak zkus jinou grafickou kartu, eventuálně integrovanou a když ani to nepomůže tak bych udělal reinstal win.
Pokud ani pak to nebude dobrý tak nový zdroj
Pak už může být v háji akorád deska nebo ten disk no - takže zkusit jinej.
Jestli když je vypnutej tak je to spíš haluz monitoru a nepramení z toho nic.
Co je to za sestavu ? A jakej systém ?
Nejdřív to projeď antivirem, stáhni si HW Info a podívej se na teploty CPU a GPU, když to bude ok tak tak si stáhni memtest (www.memtest.org) a zkontroluj paměti (nech to běžet klidně hodinu)
Když to nebude ani pamětma tak zkus jinou grafickou kartu, eventuálně integrovanou a když ani to nepomůže tak bych udělal reinstal win.
Pokud ani pak to nebude dobrý tak nový zdroj
Pak už může být v háji akorád deska nebo ten disk no - takže zkusit jinej.
- DaZiKKS
- Nováček

-
- Registrován: 25. říj 2012
Re: Failing HDD ?
Když se mi počítač "zmrazí", vypnu ho dlouhým podržením tlačítkem na zap/vyp. Když se vypne, na monitoru začnou naskakovat ty "haluze" 
Sestava je :
X4 965
550 Ti
WD10EZEX
ASUS M5A78L LE
Teploty OK, ale u Memtestu je problém... nemám po ruce USB, funguje to i přez VM ?
Sestava je :
X4 965
550 Ti
WD10EZEX
ASUS M5A78L LE
Teploty OK, ale u Memtestu je problém... nemám po ruce USB, funguje to i přez VM ?
- PKBO
- Moderátor

- Registrován: 04. bře 2010
- Bydliště: Praha
Re: Failing HDD ?
To netušim, zkus najít nějakej test, jestli ti to vytuhává pravidelně tak by to snad mohl najít i nějakej míň sofistikovanej software...