HDD píská

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD píská

Příspěvek od Mr Lucas »

Jak tu bylo již zmíněno - odborný servis.

Jinak nic ve zlém, ale jak vidíš, tak za blbost (v tomto případě za nedůsledné zálohování), se platí :(
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: HDD píská

Příspěvek od Blizzard »

za blbost? Ale že HHD odejde po měsících je OK? :shock:
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD píská

Příspěvek od Mr Lucas »

Bohužel ano. Blbost je, že nezálohuješ. Jakejkoli HDD může ze dne na den zdechnout. Ale jak se říká, chybama se člověk učí.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: HDD píská

Příspěvek od Blizzard »

Já bych zálohovat, ale třeba po 2 letech používání, ne po 3 měsících
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD píská

Příspěvek od Mr Lucas »

Tak to je špatná úvaha. Důležitá data se mají zálohovat okamžitě, ne čekat dva roky, takhle to pak dopadá :(

Osobně mám více disků, všechny data 2x a např. fotky dokonce 3x.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: HDD píská

Příspěvek od Blizzard »

No jo, ale na co to mám zálohovat? Na další HDD nemám, externí není můj a navíc je starý, takže ten taky brzo odejde a DVD už je out a navíc taky nic levného ... ale celkem mě to zklamalo, jelikož máme doma 2 HDD od Western Digital a všechny už jedou téměř 5 let :(
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: HDD píská

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Já mam vždy 2x takovej diskovej prostor než kolik mám dat. Vše prostě musí bejt zálohováno fyzicky na jiném nosiči. média vzhledem k rychlostem a kapacitám nepřícházej v úvahu tak mam prostě disky co se jednou za čas píchnou na Easatu a provedou se zálohy. Jiná možnost neni. Raid nedoporučuju protože je náchylnej na viry a pády filesystemu stejně jak 1 disk.

Co se zálohování týče, lidé se dělí na 2 tábody.

- Ti co zálohují.
- Ti co budou zálohovat, ala myslej si že jsou v klidu a ještě se jim nic nečekaně nepodělalo.

A dále nemá smysl srovánat dnešní disky dle kvality jaké měla která značka 5 let dozadu to fakt ne.
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: HDD píská

Příspěvek od Blizzard »

Všeci pořád dělají, aby bylo něco nového, ale přitom neumí ani udělat pořádně ty staré věci ...
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: HDD píská

Příspěvek od PKBO »

Bohužel nežijeme v utopickém světě plném ideálů bez chyb, stejně jako se ti může podělat něco na novém autě tak se ti může podělat něco na novém komponentu, věci jsou prostě zničitelný a je úplně jedno co to bude.

Já taky nejsem příkladem dobrého zálohovače, ale mam nakopírovaný alespoň ty nejsrdcovější fotky na třech discích.
Nejsem učetní takže cokoli jiného ztratim mě sice nasere, ale neni to nenahraditelný...
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: HDD píská

Příspěvek od Blizzard »

Jo, hry na Steamu mají savy v PC nebo jsou u nich?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: HDD píská

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Obvykle stejně stupidně jak ty ostatní, tzn v C:\users\.... atd. Některé je dovedou dělat online, a téměř žádné si je nedávaj do svejch složek.
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: HDD píská

Příspěvek od Blizzard »

to je zajímavé, takže savy budu mět pryč, ale achievementy splněné? :D
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: HDD píská

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano i to se může stát (a stává). :)
shelby_nr
Čestný člen
Čestný člen
Registrován: 18. říj 2009
Bydliště: NR

Re: HDD píská

Příspěvek od shelby_nr »

Ako sorry, ale tvoja riadna blbosť (aj vzhľadom na to, že si bol hneď upozornený na zálohovanie) za ktorú si pekne zaplatíš. Ak to myslíš s opravou resp. recovery data vážne a v overenom servise, tak počítaj tak s cca 150-500€, a to záleží na type poškodenia...na tie orientačné ceny čo nájdeš by som sa moc nespoliehal (+ rôzne príplatky...atď)...

To, že Ti 2xWD vydržali skoro 5r. je síce pekné (no myslím, že už aj vtedy bola taká istá situácia ako teraz)...a, že nový Ti vydržal iba pár mesiacov je iba smola, ale nie nečakané najmä v dnešnej dobe kde všetko je spotrebný materiál...
PC: Fractal R3+ Noiseblocker eLoop B12-PS, Noctua S12B FLX@ U.L.N.A + King Mod Premium, Seasonic X-560, G630 (dočasne) + Prolimatech Armageddon, MSI ZH77A-G43, 2x4 Kingston Blu, WD 6400AAKS. Monitor: Dell P2314H
NB: IBM/Lenovo T60 + 9 cell
Blizzard
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. led 2012
Bydliště: Brno

Re: HDD píská

Příspěvek od Blizzard »

S tým servisem nevím, jak to je. Komponenty jsem si vybral já, ale PC mi skládal otcův známý, nějaký Ajťák :D Ale nevím, kde ty komponenty koupil, ale stejně ty data zachraňovat bude on, ne servis.
pbjun
Začátečník
Začátečník
Registrován: 12. srp 2012
Bydliště: Dolní Domaslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD píská

Příspěvek od pbjun »

Tak pokud se disk kousl - rozumej zaselky se loziska at v motoru nebo v hlavach tak jedine servis ktery ma na toto podminky. Jinak samozrejme doma zmrazit na max co umi mrazak + mit pripravene chladici vlozky do autolednicek - taky vymrazit na max co umi mrazak a disk tim obeskladat at ta teplota vydrzi co nejdyl a holt se modlit....
Hlavní PC: Core i7 13700K, Asus TUF Z790-PLUS D4 , 128GB DDR4, RTX 4070 Ti, Gigabyte Aorus 500GB NVME, Samsung 2TB NVME, LCD Dell 34"
Garáž PC: Core i5 11400F, 32GB DDR4, GTX 1070 Ti, 1TB NVME Samsung
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: HDD píská

Příspěvek od Butch »

Kolegovi odeslo SSD v T430u po trech dnech provozu od koupi. Dalsimu odesel SSD v X1 Carbon za 45 tisic asi po mesici provozu. Taky dost Seagate klasickejch disku 500GB 2,5" v NB se sype jeden za druhym...

Tam u tech SSD je to jeste horsi ze uz z toho nejde nic dostat. Takze dulezite veci zalohovat na ext disk a pak jeste nekam. Protoze externi disky taky nejsou zrovna spolehlive misto na zalohovani.
V X pripadech kdy lidi presouvali veskera sva data na exterak a ten se jim podelal, tak je to taky na nic.
Ja mam momentalne treba fotky zhruba na 3-4 mistech, zalezi jak ktere.

Pokud clovek nema kam zalohovat, tak ma proste smulu a je zbytecne tu brecet. Moznosti je mraky, od ruznych Cloudu, Dropboxu, az po ext disky, Blu ray, DVD,...kdo chce tak si proste moznosti najde.
A vymluva nemam kam zalohovat, je trapna. Staci jen chtit.
Naposledy upravil(a) Butch dne sob 30. lis 2013, 11:08, celkem upraveno 2 x.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD píská

Příspěvek od CageJ »

ja uz mam fotky zalohavane na cloude...
AMD RYZEN 5600X, 16GB DDR4 2,8GHz, ASUS TUF B550, ASUS GOLD 650W; Fractal Design, ASUS DUAL RTX 3060 Ti GDDR6X;
AMD RYZEN 5800X3D, NOCTUA NH-D15, ASUS ProArt X570-CREATOR WIFI, SuperFlower 1200W, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1
iPhone 12 Pro 128GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: HDD píská

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo, a ten je 100% bezpečnej... až na to že neni..... já si zálohy raději zařídím sám, nebudu čekat až ňáká 3rd party ukonči svojí službu protože byla nerentabilní a řekne mi "sorry" nebo ještě lépe, bude se hrabat v mejch datech.
CageJ
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 31. bře 2011
Bydliště: Praha, Prešov
Kontaktovat uživatele:

Re: HDD píská

Příspěvek od CageJ »

skydrive..
tak bohuzial, HDD stoja za ***** a DVD tak isto...
AMD RYZEN 5600X, 16GB DDR4 2,8GHz, ASUS TUF B550, ASUS GOLD 650W; Fractal Design, ASUS DUAL RTX 3060 Ti GDDR6X;
AMD RYZEN 5800X3D, NOCTUA NH-D15, ASUS ProArt X570-CREATOR WIFI, SuperFlower 1200W, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1
iPhone 12 Pro 128GB
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“