Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od huld4` »

Zdravim,

Koupil sem kolegovi z prace k Pc tento disk.Kdyz jsem cely PC sestavil a nainstaloval win7 tak dela disk sileny bordel.Pri kliknuti na jakoukoliv ikonku ve WIN strasne zarachoti.Vim, ze jsem o tom kdysi cetl.Neni to parkovanim hlav nebo necim podobnym co musim vypnout ?

Predem moc diky za radu...
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od Mr Lucas »

Tipnu si na kombinaci více vibrujícího disku a nekvalitní case.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od huld4` »

ja si nejdriv myslel, ze to dela DVD rom pac ty delaji nekdy sileny a podivny zvuky..ale ze by disk az tak silene nahlas? To snad by bylo na reklamaci...kazdopadne zkusim ho i nepridelany do bedny..abych teda vyloucil spojijost vybraci + spatna case...

Myslis teda ze to s parkovanim hlav nema nic spolecnyho?

bednu mam tuhle...zadnej zazrak, ale az takovej randal by to snad delat nemelo...

http://www.czc.cz/coolermaster-k280-cer ... 99/produkt
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od PKBO »

Ahoj, mě tohle jeden dělá taky, ale po 5 letech neustálého provozu, radši ho nepoužívám jelikož by mě z toho praskla hlava, jinak je rychlej a chyby nedělá..

Já bych to zkusil reklamovat, jestli to nemáš daleko, ale je možný že tě odmítnou.
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od huld4` »

no slozil jsem to az vcera v 11 vecer...takze sem nemel moc cas zkouset..zitra jak bude cas se stim pokusim jeste neco udelat..kdyz ne tak reklamace..jako byt to muj disk a nereklamovalio by me ho tak si koupim novej..to se fakt neda poslouchat..
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
Jds1cz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 20. lis 2012
Bydliště: Kladensko

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od Jds1cz »

Ahoj mam ten samej Hdd a vzhledem k tomu že ho mám přidělanej na gumách tak mi nevybruje ale ,už když jem ho před časem koupil tak mi překvapila jedna věc a to že si ten hdd jednou za čas jakoby hrábne a to bez zjevné příčiny.A je jedno zda je zapojen jako vedlejší nebo systemový.Je to muj první uplně nový hdd a takto velký.Před ním sem kupoval vždy starší a menši hdd a ty to nedělaly.Tolik můj postřeh.Zdar a sílu.
Něco jako počítač doma mám!!!!. :)1,2,3,4,5....
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od PKBO »

Jo zapoměl jsem dodat, jestli jsi jej koupil někdy teď tak máš 14 dní na vrácení bez udání důvodu, takže tu reklamaci řešit nejspíš nemusíš vůbec a rovnou vezmi jinej...
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od huld4` »

Jds1cz píše:Ahoj mam ten samej Hdd a vzhledem k tomu že ho mám přidělanej na gumách tak mi nevybruje ale ,už když jem ho před časem koupil tak mi překvapila jedna věc a to že si ten hdd jednou za čas jakoby hrábne a to bez zjevné příčiny.A je jedno zda je zapojen jako vedlejší nebo systemový.Je to muj první uplně nový hdd a takto velký.Před ním sem kupoval vždy starší a menši hdd a ty to nedělaly.Tolik můj postřeh.Zdar a sílu.
to o cem mluvis ty je prave to parkovani hlav si myslim....takze to asi nebude ten muj problem...

neni tady nekdo trosku znalejsi kdo by me poradil? Ma vubec teda smysl nastavovat APM nebo davat novej FW pri problemech co mam ja?
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od zombux »

u těchle disků hlavně APM ani nastavovat nelze, dneska už je to u většiny modelů obou výrobců zakázáno.
ignorelist: kremrole a dezoláti
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od huld4` »

takze myslite, ze vratit a vzit nejakej jinej?
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od Mr Lucas »

Pokud to dotyčnému vadí, tak vrátit do 14 dnů nebo RMA.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od havli »

zombux píše:u těchle disků hlavně APM ani nastavovat nelze, dneska už je to u většiny modelů obou výrobců zakázáno.
Ja jsem parkovani uspesne zakazal.
Nevim jestli to jde ve win, ale linux s tim problem nema.
hdparm -B254 /dev/sda
Ryzen 7 7700 ; Asus B650E-F Gaming Wifi ; 64 GB DDR5 6000 ; Inno3D RTX 4070 Super ; Samsung 990 Pro 4 TB, MX500 4 TB ; Corsair RM850i ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od zombux »

psal jsem u většiny, ne u všech. u některých modelů to dneska ještě jde.
ignorelist: kremrole a dezoláti
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od havli »

Ja to pochopil tak, ze u 7200.14 to nejde. Coz nastesti neni pravda (aspon u 3TB verze). Po nakupu disku jsem pocital pocet parkovani a zivosnost mi vychazela kolem trech roku. To neni nic moc. Na druhou stranu ty disky vetsinou vydrzi o dost vic load/unload cyklu nez je oficialni pocet... Presto ale nevidim zadnej rozumnej duvod, proc by desktop HDD mely parkovat hlavy. Vyrobci dneska cpou kurvitka uplne do vseho. :evil:

Na WD snad porad plati wdidle3, nebo to uz zatrhli?
Ryzen 7 7700 ; Asus B650E-F Gaming Wifi ; 64 GB DDR5 6000 ; Inno3D RTX 4070 Super ; Samsung 990 Pro 4 TB, MX500 4 TB ; Corsair RM850i ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od Mr Lucas »

To už parkujou i 7200ot. disky? Ať jdou ty výrobci někam :evil:
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od zombux »

havli píše:Na WD snad porad plati wdidle3, nebo to uz zatrhli?
jak u kterého modelu, je to divočina. před rokem jsem kupoval 2TB Greeny u kterých to šlo, letos u 2TB greenů už smolík, nejde. obojí byly/jsou WD20EZRX.
ignorelist: kremrole a dezoláti
vladan500
Nováček
Nováček
Registrován: 09. led 2013
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od vladan500 »

Off: Koupil jsem si ten samý, akorát 2TB. Chtěl jsem ho použít jako systémový, ale po nainstalovaný systému byl i v idle hlučný - ne vibrace, ale prostě "škrábání" po plotnách - starý to začal dělat po 6 letech. Vrátil jsem ho do 14 dnů (napůl RMA) a řekli mi, že je zcela v pořádku, čekám na peníze....
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od huld4` »

tak jen pro zajimavost....problem vyresen...nebylo to diskem, ale stalo se to tak, ze vlatne absolutne nevim cim to je...

mam zapojeny PC a ostatni veci v nejake prepetove zasuvce(svuj PC)....ten co jsem skladal jsem dal hned vedle nej a akorat nutne kabely potrebne pro instalaci win prepojil do postaveneho PC(zdrojovy, monitor atd...)...Kdyz jsem zapl postaveny PC tak jsem slysel lupani pri klikani na ikonky a tak jsem si automaticky domyslel, ze to je diskem..jelikoz byly dva PC hned vedle sebe tak jsem nepostrehl, ze i kdyz jsem delal na novem postavenem PC a muj byl odpojeny ze zesuvky tak praskalo v mem starem odpojenem PC...kdyz jsem pripojil novy PC to jine zasuvky samostatne tak vse slapalo jak hodinky...pro me je to zahada..pro nekoho to asi bude jasny:)...nejspis neco s elektrikou nebo co ja vim..
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
PKBO
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2010
Bydliště: Praha

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od PKBO »

Jak k tomu mohlo dojít netušim, ale jestli ti lupe ve vypnutym PC tak bych byl opatrnej na zdroj.
huld4`
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. kvě 2008
Bydliště: Brno

Re: Seagate Barracuda 7200.14, 1TB hlucnost

Příspěvek od huld4` »

vy vypnutem a odpojeny zdrojovy kabel od zdroje...
Asus TUF Gaming B550-PLUS, AMD Ryzen 5 5600, Kingston Fury 16GB Kit DDR4 3200Mhz CL16, MSI GeForce GTX 1660 SUPER, Seasonic Focus GX 750 Gold, Asus Xonar DX/XD, Fractal Design DEFINE R4 Black Pearl
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“