Zdrvím Vás chcem vás poprosiť o nejake rady k mojmu problemu . Kupil som prednedávnom nový disk western digital 3TB green ako obyčajny iba zálohovací disk na fotografie a videa... Disk som pripojil už do zabehaného systemu win7 64 ultimate. Po zapojeni som cez správcu zarízeni vo windovse disk naformatoval na jednu velku 3 TB particiu čo bola asi chyba neviem už akym sposobom presne som to naformatoval nastavenia si nepamtam určite samozrejme NTFS. Po naformtovaní som na neho preniesol asi 1,5 tb dát s inych diskov vačšinou fotografie. Pekne sa to skopirovalo všetko pracovalo ako malo tak som to dalej neriešil . Ale stalo sa asi po týždni , náhly vypadok prudu alebo niečo podobne alebo mi spadol system už si nepamatam proste zrazu počase prace vo win mi ukazalo že disk je nečitatelny uplne cely nebol k nemu pristup.- Tak som windows reštartoval po reštarte mi nabehla hlaška že je treba urobit kontrolu disku scandiskom tak som to povolil dost dlho to scandisk opravoval a uplne na konci po celej kontrole scandisk zastal a nepokračoval dalej . tak som musel zase reštartovat a nabehlo to do windowsku pozriem na disk a zrazu na disku už ukazovalo že neni vobec žiadne volne miesto...že cely disk je plny bolo mi to divne tak som otvoril disk pozeram subory nazvy su tam ok ... ale oto bolo horšie prekvapenie neskor ked so zistil že asi polovička fotogfafii videi velkost oficialne a nazvy ma ale su nečitatelne ako keby poškodene....je ešte nejaka nadej na zahranu tych fotiek? vyzera ot na poškodeny suborovy system alebo niečo podobne?
konfiguracia pc core i7 2700K , 32 GB RAM, doska asus Z77 pro , 2x SSD raid, 1x ssD, 2x 1TB RAID plus dalšie disky zdroj corsair 850 RM
3 TB disk a poškodené subory
Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567
- andra1978
- Nováček

-
- Registrován: 07. led 2014
- Kalba222
- Žlutá karta Bazar

-
- Registrován: 12. pro 2008
Re: 3 TB disk a poškodené subory
Ahoj,
¨
nejprve bych zkusil projet disk hd-tune - http://www.hdtune.com/
já jsem zachraňoval 1TB Seagate pomocí R-Studio, zachránil 90% fotek a 60% videii.
http://www.r-studio.com/
¨
nejprve bych zkusil projet disk hd-tune - http://www.hdtune.com/
já jsem zachraňoval 1TB Seagate pomocí R-Studio, zachránil 90% fotek a 60% videii.
http://www.r-studio.com/
- Spring
- Začátečník

- Registrován: 18. zář 2013
- Bydliště: Praha - Klánovice
- Kontaktovat uživatele:
Re: 3 TB disk a poškodené subory
Nejdrive bys mel uvazit, jestli Ti data stoji za to, abys je svym amaterskym pokusem nenavratne znicil. Predevsim si udelej bitovou kopii a potom teprve muze kontrolovat vlastni stav HDD, FS a nebo se pokouset o recovery treba pres testdisk.
Druhou moznosti je to cele odpalit a nahodit ze zalohy. U zalohovaciho HDD je krasne to, ze porad mas originalni data. Nejdrazsi a zrejme nejlepsi moznosti je nechat to na nejake firme. Kdyz to neni zdemolovane uplne, tak cena nebude tak vysoka.
Druhou moznosti je to cele odpalit a nahodit ze zalohy. U zalohovaciho HDD je krasne to, ze porad mas originalni data. Nejdrazsi a zrejme nejlepsi moznosti je nechat to na nejake firme. Kdyz to neni zdemolovane uplne, tak cena nebude tak vysoka.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo