Nečitelný hdd

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
xdrolloff
Nováček
Nováček
Registrován: 15. dub 2013

Nečitelný hdd

Příspěvek od xdrolloff »

Dobrý den,

potřebuji pomoc ohledně hdd, zkoušel jsem všechno možné, bojím se nejhoršího.

Po naformátování disku a po nainstalování W7 a ovladačů jsem restartoval pc. Po restartu se načetl pouze BIOS. Když jsem se podíval dále, základka vůbec nečetla hdd, jako by tam nebyl. HDD jsem zkontroloval a zdálo se, že se točí. Zkoušel jsem flashnout nové biosy, nainstalovat znovu windowsy, ale počítač daný hdd nevidí. Zkusil jsem dát hdd do druhého počítače a tam ho to taky nenajde, v biosu ho to pořád hledá a počítač se ani nezapne. Zkoušel jsem přepínat módy z RAID na IDE atd. ani změna jiných SATA konektorů nepomohlo.

Prosím pomozte

Děkuji
AllowedCry
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: Nečitelný hdd

Příspěvek od AllowedCry »

HDD je nejspíše KO.
Ryzen 9800X3D || Asrock X870 Pro || 64GB @ 6000Mhz cl30 || XFX RX 9070 XT @ UV-OC || M2 VP4300 4TB || HDD RED+ 4TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 32M2N8900 240Hz + Philips 48OLED707.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nečitelný hdd

Příspěvek od Nagant »

Jaký je to harddisk?
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
xdrolloff
Nováček
Nováček
Registrován: 15. dub 2013

Re: Nečitelný hdd

Příspěvek od xdrolloff »

HITACHI 500gb/7200rpm SATA II
Dzin
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 04. bře 2004
Bydliště: Zeměpisná šířka 48.76° Délka 14.03°
Kontaktovat uživatele:

Re: Nečitelný hdd

Příspěvek od Dzin »

Tak na to pust nejakou utlitu od vyrobce ne?
Asus X555L Přes SZ mě kvůli PC nekontaktujte, proto tu je naše fórum;-)
Obrázek ...web o čaji, čajování, motorkách, kaligrafii...
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“