KOUWELL SATA a Win 7 bez reinstalu

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
kubisz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

KOUWELL SATA a Win 7 bez reinstalu

Příspěvek od kubisz »

Dobry den,
zkuste me prosim posoupnout spravnym smerem ;-). Na desce odesel interni radic, tak se koupil obyc SATAI radic (Kouwell, KW-571S). Nicmene po HW instalaci Win nenabehnou. Tak OK, bude to asi chyba, ze predtim byly disky v ATA modu. Nicmene figl s upravou registru na toto vubec nezabira a PC se cyklicky restartuje. Da se nejak vecpat driver do stavajici instance Win 7? Nebo nejaky jiny figl, jak PC rozchodit bez reinstalu? Diky za tipy.
Kuba
UberDiablo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2010
Bydliště: Východní čechy

Re: KOUWELL SATA a Win 7 bez reinstalu

Příspěvek od UberDiablo »

chyba bude v tom, ze puvodni ovladac saty neni kompatibilni s novym radicem/jeho ovladacem, ktery v tech win navic ani neni.

kouwell 571s mam taky (btw je to sata 2) a bohuzel ten neni kompatibilni s windowsackymi universalnimi drivery. nejlepsi by bylo asi sehnat radic, ktery bude mit stejny cip, co jsi predtim mel na desce, nebo neco, co by nabehlo s temi universalnimi (na to pravdepodobne budes muset prepsat jeden soubor, nema priponu, jsou v nem ulozene informace o hw, souborem z instalace windows... na nazev si ale nevzpomenu)

takze jedine, co me napada jako mozne reseni, ze by mohlo fungovat, je oprava windows pomoci instalacniho pripadne repair disku s tim, ze mu v prubehu das sezrat ovladac z usb.

tak jako tak, hromada prace a vysledek nejisty, doporucuju reinstall.

pripadne me napada jeste jedno reseni, pokud bys mel po ruce PC s podobnym hw, predevsim stejnym/kompatibilnim sata radicem, tak nabehnout do widli v tom kompu, kouwell dat do toho kompu (ale disk zapojit do desky), nainstalovat ovladac zarizeni, pak restart, pak odebrat ve spravci hw onboard radice, rekne si to o restart, pred nabehnutim pc komp vypnes, namontujes zpet do puvodniho pc, zapojis na kouwell a zkusis nechat nabehnout. je to alchymie, good luck.
775 reborn.. X48 & C2D E5200 (THX 2 Frost), zatím pouze @4,9GHz na vzduchu i vodě
kubisz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUWELL SATA a Win 7 bez reinstalu

Příspěvek od kubisz »

jojo, s tim instalem na podobnym kompu me taky napadlo, ale neni kde brat...pokud davam opravit win, tak se k disku dostanu pomoci procpani ovladace do systemu, ale to funguje jen pro tu opravu, ale uz to nezustane ve windows...podobny radic asi moc nesezenu, pac to byl nejaky origo z desky...neda se nejak nacpat do win ovladac bez toho, aby win musely nastartovat?
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOUWELL SATA a Win 7 bez reinstalu

Příspěvek od Nagant »

Píšeš o úpravě registrů, takže Režim nouze Windows 7 jede?
Pokud ano, nešly by z něj nainstalovat ovladače na ten KW (Sil3112)?

Jiné řešení je specializovaný SW - např. Acronis True Image s Plus Packem (zde popis pro v. 2011):
"Jednoduchý postup obnovy na odlišný hardware:
1. Na počítač nainstalujte Acronis True Image Home a doplněk Plus Pack.
2. Spusťte Acronis True Image Home a vytvořte Acronis zaváděcí médium (CD, DVD, USB disk), s doplňkem Plus Pack.
3. Vytvořte kompletní zálohu počítače a uložte ji například na síťové úložiště, externí disk, DVD, Blu-ray
4. Nastartujte nový počítač pomocí Acronis zaváděcího média.
5. Vyberte možnost obnovit zálohu a zvolte variantu použit Acronis Universal Restore.
6. Acronis provede výměnu potřebných ovladačů . Dokončíte obnovu.
7. Počítač naběhne do operačního systému a můžete začít pracovat."
(zdroj: e-mail Acronis)

Ze současného disku by sis musel udělat přes bootovací disk Acronis TI zálohu na externí disk apod., z toho pak obnovoval na původní disk přes Universal Restore.
Případně, pokud by tam šel ovladač přímo vnutit do stávající instalace.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
kubisz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUWELL SATA a Win 7 bez reinstalu

Příspěvek od kubisz »

Acronis odzkousim. Editace registru byla delana pres "vzdalene registry", nedostanu se ani do nouzaku :-(.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: KOUWELL SATA a Win 7 bez reinstalu

Příspěvek od Nagant »

Zkus. Já jsem tak přenášel celý OS s aplikacemi (Windows XP Pro) z Athlonu XP na Intel P Dual Core - a celkem to prošlo.
Ale už si to moc nepamatuju, v jaké fázi to chtělo ovladače.
Původní PC mi sice ještě jel pro vytvoření zálohy, ale to není tak podstatné.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: KOUWELL SATA a Win 7 bez reinstalu

Příspěvek od zombux »

za těch 7 dní už jsi to mohl mít přeinstalováno minimálně 20x :oops:
ignorelist: kremrole a dezoláti
kubisz
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 06. led 2007
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: KOUWELL SATA a Win 7 bez reinstalu

Příspěvek od kubisz »

jojo, to sem moh, ale klasicky je na disku SW, ktery uz nema instalacky, jede na hardlock a uz ho neprodavaji a je bez podpory...co uz...
UberDiablo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 24. srp 2010
Bydliště: Východní čechy

Re: KOUWELL SATA a Win 7 bez reinstalu

Příspěvek od UberDiablo »

tak jedine vmware a prevest ten system na virtualni. tak to delam s takovejma softama
a pak uz to pustis kdekoliv.
775 reborn.. X48 & C2D E5200 (THX 2 Frost), zatím pouze @4,9GHz na vzduchu i vodě
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“