hdd nějaká naděje?

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

mužete mi to nějak vysvětlit? jak může mít zrovna tenhle zdroj negativní učinek
Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

doobře tak sem se trochu informoval a prohlížel fora no a na moji sestavu by prá stačilo nějakych 400W tak sem si říkal že bych vzal Seasonic SSP-450RT 450W no a k tomu asi HDD baracude
AllowedCry
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 21. kvě 2011
Bydliště: Praha

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od AllowedCry »

Stačila by i 300W s rezervou :)
Ryzen 9800X3D || Asrock X870 Pro || 64GB @ 6000Mhz cl30 || XFX RX 9070 XT @ UV-OC || M2 VP4300 4TB || HDD RED+ 4TB || Fractal R5 + Corsair HX850 || [4K] Philips 32M2N8900 240Hz + Philips 48OLED707.
Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

no kdybych přecházel na i5-3570K tak abych měl rezervu podle mě
iHonza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2014
Bydliště: Přerov

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od iHonza »

Tak zas takový žroutem to není (i5 3570k) :-D . Seasonic mám a koupil bych znovu, u barracudy to samé (ticho, netopí, rychlost dostatečná...). Chybu asi ani s jedním neuděláš.
PC, MacBook, iPhone... netřeba pitvat
Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

jen dotaz proč je lepší zdroj 400W 80Plus Gold než 550W to by ta 550ka musela mit mizernou účinnost
iHonza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2014
Bydliště: Přerov

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od iHonza »

Jak jsi na to přišel, že je lepší? A k účinnosti: ono víc jak 80% se shání dost blbě. :) .
PC, MacBook, iPhone... netřeba pitvat
Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

no spíš takhle co je špatně na mojí 550 evolve?
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od CZECHYa »

Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

aha takže je možné teda že zdroj mi to cele pokurvil
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od CZECHYa »

No dáváš k celkem slabému zdroji celkem silnou sestavu. Už bych zdroj neměnil, ale až budeš upgradovat, tak vyměň i zdroj. Ten disk byl spíš špatnej a postupně se to zhoršovalo...
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

tak ok asi po neděly si odědnám ten HDD no popřípadě až tak za 15 dní nevím kolik dostanu peněz za moje výsledky ve škole :) no a pak bych teda vzal ten seasonic 450W jak se psal pokud nejsou proti tomu námitky

no a ještě jsem se chtěl zeptat jestly by třeba k něčemu byl update Biosu
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od CZECHYa »

Pokud nemáš jiné problémy s počítačem, tak BIOS neupdatuj.

Kterej Seasonic? Tenhle?

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od CZECHYa »

http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1

Radši tenhle Seasonic, případně OCZ ZS 550W.
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

tak rozhodnu to pak podle financí a budu se rozhodovat mezi tím za 2000 a za 1600 jak si posílal
Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

hele dnes sem totálně očistil PC vše sem vydělal vyfoukal, poutíral atd PC je čísté jako prdýlka novorozence a HDD nevyluzuje nějak moc zvuků no myslím HDD ale celý systém je zpomalený možná že ještě skusím reinstal systému třeba to pomůže nebo je někdo proti??
iHonza
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 26. led 2014
Bydliště: Přerov

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od iHonza »

Reinstalem nic moc nepokazíš, ale ani nepočítej s tím, že pomůže.
PC, MacBook, iPhone... netřeba pitvat
CZECHYa
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 14. úno 2012
Bydliště: Třebíč

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od CZECHYa »

Ne to nepomůže, ten disk je v posledním tažení...

Neopravíš hardware závadu přeinstalováním systému...
Core i5 8600K, MSI 5700XT Gaming, Asus Strix Z370-G, 2x8GB Corsair DD4 3200, Noctua NH-D15S, NZXT H400, Schiit Magni 2U + Schiit Modi 2U + Beyerdynamics DT 880 Pro (600ohm), LG LG 27GL850 + AOC 27G2U
Ghor77
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. črc 2013

Re: hdd nějaká naděje?

Příspěvek od Ghor77 »

no vše načítá pomalu tak sou dvě možnosti 1. za*ebaný systém 2. HDD už rychlejší nebude
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“