Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Potreboval bych downgradovat firmware na radici P410 - ktery, zda se, nefunguje od jiste verze na nonHP HW. Takze uz s nim nenabootuju a tudiz si ho nemuzu downgradovat sam. :(
Kalba222
Žlutá karta Bazar
Žlutá karta Bazar
Registrován: 12. pro 2008

Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem

Příspěvek od Kalba222 »

co presne mas za typ serveru ?
Chalesnik
Nováček
Nováček
Uživatelský avatar
Registrován: 06. říj 2008

Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem

Příspěvek od Chalesnik »

s cim konkretne mas problem?... ja mam hp proliant microserver
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem

Příspěvek od zombux »

pod maintenance ho předpokládám už nemáš... jinak by ses asi neptal tady :)
ignorelist: kremrole a dezoláti
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Ja nemam zadny konkretni server. Mam NAS postaveny na SOHO komponentech, konkretne tyhle desce :
GIGABYTE GA-B75M-D2V - Intel B75

s FW 3.66 mi P410 normalne nabehla, ale 3TB disky rozeznala jako 0.00GB. We woknech jsem pres HP Smart Update updatoval FW na posledni nabizeni ( 6.40 myslim ), ale po restartu jsem skoncil v nekonecne smycce inicializace ( cca 30s inicializace - reboot - cca 30s incializace - .... ). Podle nejakych sporadickych prispevku na netu jsem vydedukoval, ze od nejakyho FW ma ten radic problem s funkcnosti na nonHP HW.

Takze potrebuju :
a) na HP HW vratit alespon ten castecne funkcni FW

a idealne

b) poradit jak to zprovoznit na HW co mam
nebo
c) poradit jakou desku koupit aby to fungovalo ( uspornou a levnou :) )
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem

Příspěvek od Spring »

Zaskocilo te, ze radice HP SmartArray, Dell Perc potrebuji HDD/SSD s upravenym firmware? Potrebujes takove disky, ktere ten firmware maji. Vyreseno
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Samozrejme ze nepotrebuji - alespon podle vsech zdroju co jsem prolezl. Na zaklade ceho to tvrdis?

Spatna detekce kapacity disku u FW 3.66 byla zpusobena starym FW ( ale disky byly detekovany jinak dobre ).
A reboot u novejsiho FW uz s disky nesouvisel vubec.

----
EDIT
viz tenhle link : http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h ... cachetoken

HP Smart Array Controller Firmware Version 5.06 is the minimum firmware version required to support 3TB or larger HP SAS/SATA hard drives attached to an HP Smart Array P212, P410/P410i, P411, or P812 Controller.

If an HP Smart Array Controller running firmware version 3.66 (or earlier) is attached to 3TB (or larger) drives, the size of these drives will be shown as zero bytes in HP tools such as the Array Configuration Utility, Array Diagnostics Utility, Option ROM Configuration for Arrays, and the server operating system, until the firmware is upgraded.
----
Takze se laskave mirni se svejma agresivnima a chybnejma prispevkama.
Spring
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. zář 2013
Bydliště: Praha - Klánovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem

Příspěvek od Spring »

Kdyz uz jsi tak pekne nasel support HP, tak se jeste podivej jake HDD jsou podporovany, jaky maji firmware a kdo jim ho upravil. Pouzij 3TB 628059-B21, 628063-B21 az potom zacni nekoho soudit a osocovat.
"If it moves, compile it. If it moves too quickly, don't mark it stable. If it stops moving, drop it. It's not like your processor has anything better +to do" ... Gentoo
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Ma tu nekdo HP server? ( proliant apod. ) Problem s radicem

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Videl si ten radic nekdy nazivo? Lidi ho normalne pouzivaji s Barracudama nebo WD Red.
Navic rebootovaci smycka probiha bez ohledu na ne/pripojeni disku - takze pokud ten radic nema telepaticky schopnosti, tak nevi ze chci pouzivat neHP disky...
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“