Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567
- johny67
- Začátečník

-
- Registrován: 15. led 2006
- Bydliště: Slavkov U Brna
Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
Zdravím,
udělal jsem kompletní formát disku, nainstaloval WIN 7 Profesional se všemi aktualizacemi + doinstaloval zbývající drivery ze stránek výrobce.
Vše fungovalo jak mělo až do chvíle než jsem zjistil že není v "tento počítač" mechanika ale jen pevný disk.
Jedná se o notebook DELL LATITUDE E6410
A teď to nejlepší - V biosu je normálně přihlášená, pomocí té samé DVD mechaniky jsem nainstaloval Win 7, takže si myslím že je to stopro systémová chyba - ale kde?
Našel jsem na netu návody zbývající se tím stejným problémem ve win Xp a win vista, ale to nepomohlo.
A poslední úplně nejlepší věc, kterou jsem zjistil: Když vložím do mechaniky DVD s bootovatelným WIN 7 tak se po spuštění systému mechanika bez problémů ukáže - jede to ale jen s win 7 - s jiným dvd, cd nee.
Nevíte čím by to mohlo být? díky za rady
udělal jsem kompletní formát disku, nainstaloval WIN 7 Profesional se všemi aktualizacemi + doinstaloval zbývající drivery ze stránek výrobce.
Vše fungovalo jak mělo až do chvíle než jsem zjistil že není v "tento počítač" mechanika ale jen pevný disk.
Jedná se o notebook DELL LATITUDE E6410
A teď to nejlepší - V biosu je normálně přihlášená, pomocí té samé DVD mechaniky jsem nainstaloval Win 7, takže si myslím že je to stopro systémová chyba - ale kde?
Našel jsem na netu návody zbývající se tím stejným problémem ve win Xp a win vista, ale to nepomohlo.
A poslední úplně nejlepší věc, kterou jsem zjistil: Když vložím do mechaniky DVD s bootovatelným WIN 7 tak se po spuštění systému mechanika bez problémů ukáže - jede to ale jen s win 7 - s jiným dvd, cd nee.
Nevíte čím by to mohlo být? díky za rady
ZÁKLADNÍ DESKA: ASUS P7P55D PRO, PROCESOR:Intel Core i5-750 BOX, GRAFICKÁ KARTA: Saphire Ati radeon 5850, RAM: Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz, DISK1: Samsung SpinPoint F3 3.5" 500GB, DISK2: Samsung EcoGreen F2 3.5" 1TB, Chladič disku(2x): Acutake Dark Disc 2 Pasive HDD Cooling, Chladič procesoru: Cooler Master Hyper 212 Plus, Zdroj: Seasonic S12II-500 500W Bronze, Bedna: Cooler Master Sileo 500
- kotas
- Středně pokročilý

- Registrován: 29. led 2006
Re: Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
A jak máš nastavené v BIOSu HDD a tu mechaniku? Máš to na IDE nebo na AHCI - to může bát taky ten problém..Třeba je to mechanika IDE a když máš AHCI tak to dělá +- to co popisuješ, že v OS ji nevidíš apod.
GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 7 2700 (8C/16T), 32GB RAM DDR4 (@2933 CL14-14-14-34), Sapphire Pulse RX 5700 XT 8GB/256 bit GDDR6, SSDs CRUCIAL MX500, LCD 32" IIYAMA IPS 2560x1440, HP OMEN 1100 mechanical keyboard, Logitech G402 mouse, Windows 11PRO
- johny67
- Začátečník

-
- Registrován: 15. led 2006
- Bydliště: Slavkov U Brna
Re: Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
V biosu:
System Configuration > SATA Operation
a tam jsou čtyři možnosti:
DISABLED
ATA
AHCI
RAID ON (tato je zatrhlá)
Při zatrhnutí jiné mi to napíše, že budu muset přeinstalovat systém. Jsem správně? Jaká možnost by měla být zatrhlá?
Díky za rady
// edit
zkoušel jsem možnost ATA i AHCI a při startu se zobrazí modrá smrt
Mám tedy nechat zatrhnou možnosti ATA a udělat reinstal systému?
System Configuration > SATA Operation
a tam jsou čtyři možnosti:
DISABLED
ATA
AHCI
RAID ON (tato je zatrhlá)
Při zatrhnutí jiné mi to napíše, že budu muset přeinstalovat systém. Jsem správně? Jaká možnost by měla být zatrhlá?
Díky za rady
// edit
zkoušel jsem možnost ATA i AHCI a při startu se zobrazí modrá smrt
Mám tedy nechat zatrhnou možnosti ATA a udělat reinstal systému?
Naposledy upravil(a) johny67 dne ned 6. led 2013, 15:37, celkem upraveno 1 x.
ZÁKLADNÍ DESKA: ASUS P7P55D PRO, PROCESOR:Intel Core i5-750 BOX, GRAFICKÁ KARTA: Saphire Ati radeon 5850, RAM: Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz, DISK1: Samsung SpinPoint F3 3.5" 500GB, DISK2: Samsung EcoGreen F2 3.5" 1TB, Chladič disku(2x): Acutake Dark Disc 2 Pasive HDD Cooling, Chladič procesoru: Cooler Master Hyper 212 Plus, Zdroj: Seasonic S12II-500 500W Bronze, Bedna: Cooler Master Sileo 500
- kotas
- Středně pokročilý

- Registrován: 29. led 2006
Re: Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
RAID tam bejt nemá, dej pak ve tvém případě IDE, nebo AHCI - pokud teda máš HDD i tu mechaniku jako S-ATA, jestli ne tak IDE (ATA) a když nevíš, tak to nech na IDE (ATA)..(ve výsledku to je stejně jedno a výkon navíc není ve tvém případě nic)
Jo když změníš nastavení jako je IDE nebo AHCI, tak se vždy musí nahodit systém "načisto", ono to v sedmičkách funguje, když ale nemáš nastavené na ten RAID, ale divím se, že ti to vůbec takhle fungovalo
//EDIT ten NB má předpokládám jen jeden HDD, že?
Jo když změníš nastavení jako je IDE nebo AHCI, tak se vždy musí nahodit systém "načisto", ono to v sedmičkách funguje, když ale nemáš nastavené na ten RAID, ale divím se, že ti to vůbec takhle fungovalo
//EDIT ten NB má předpokládám jen jeden HDD, že?
GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 7 2700 (8C/16T), 32GB RAM DDR4 (@2933 CL14-14-14-34), Sapphire Pulse RX 5700 XT 8GB/256 bit GDDR6, SSDs CRUCIAL MX500, LCD 32" IIYAMA IPS 2560x1440, HP OMEN 1100 mechanical keyboard, Logitech G402 mouse, Windows 11PRO
- johny67
- Začátečník

-
- Registrován: 15. led 2006
- Bydliště: Slavkov U Brna
Re: Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
Už přeinstalováno a zatím vše funguje. Díky moc 
ZÁKLADNÍ DESKA: ASUS P7P55D PRO, PROCESOR:Intel Core i5-750 BOX, GRAFICKÁ KARTA: Saphire Ati radeon 5850, RAM: Kingston HyperX 4GB (kit 2x 2GB) 1600MHz, DISK1: Samsung SpinPoint F3 3.5" 500GB, DISK2: Samsung EcoGreen F2 3.5" 1TB, Chladič disku(2x): Acutake Dark Disc 2 Pasive HDD Cooling, Chladič procesoru: Cooler Master Hyper 212 Plus, Zdroj: Seasonic S12II-500 500W Bronze, Bedna: Cooler Master Sileo 500
- kotas
- Středně pokročilý

- Registrován: 29. led 2006
Re: Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
Nemáš začjohny67 píše:Už přeinstalováno a zatím vše funguje. Díky moc
GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 7 2700 (8C/16T), 32GB RAM DDR4 (@2933 CL14-14-14-34), Sapphire Pulse RX 5700 XT 8GB/256 bit GDDR6, SSDs CRUCIAL MX500, LCD 32" IIYAMA IPS 2560x1440, HP OMEN 1100 mechanical keyboard, Logitech G402 mouse, Windows 11PRO
- komancero
- Mírně pokročilý

- Registrován: 26. úno 2008
- Bydliště: Holešov
Re: Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
kdyz neni videt mechanika v os ani z usb ani ze sata a jinak vse funguje ,musi se vymazat polozka z registru
7700k (4,7/4,5 1,296v),noctua nh-d15,asus IX hero,gskill tridentz 3,6 cl16,gigabyte 1080 aorus 2050/12000,samsung 850evo 500gb,toshiba p300 2tb,evga sup. p2 750w,be quiet! pro900,logitech g510s,g500s,logitech z906,hyperx cloud II,msi optix
i5 4690k (4,5ghz 1,165v),noctua nh-d14,asus z97-pro,seasonic platinum 660w,fractal r4,g.skill 2x4gb,intel 530 480gb,3xhdd (9tb),sony bdrw
(ulozenka:i7 3770k (4,6ghz 1,240v),noctua nh-d14,sapphire hd 7950 1050/6300,asus-p8z77-v pro,seasonic platinum 860w,g.skill 1866mhz (2x8gb),cm stacker 830,samsung 840 pro 256gb,plantronics gamecom 777)
i5 4690k (4,5ghz 1,165v),noctua nh-d14,asus z97-pro,seasonic platinum 660w,fractal r4,g.skill 2x4gb,intel 530 480gb,3xhdd (9tb),sony bdrw
(ulozenka:i7 3770k (4,6ghz 1,240v),noctua nh-d14,sapphire hd 7950 1050/6300,asus-p8z77-v pro,seasonic platinum 860w,g.skill 1866mhz (2x8gb),cm stacker 830,samsung 840 pro 256gb,plantronics gamecom 777)
- kotas
- Středně pokročilý

- Registrován: 29. led 2006
Re: Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
..uz psal ze PROBLEM SOLVED s mou pomocikomancero píše:kdyz neni videt mechanika v os ani z usb ani ze sata a jinak vse funguje ,musi se vymazat polozka z registru
GIGABYTE B450M DS3H, AMD Ryzen 7 2700 (8C/16T), 32GB RAM DDR4 (@2933 CL14-14-14-34), Sapphire Pulse RX 5700 XT 8GB/256 bit GDDR6, SSDs CRUCIAL MX500, LCD 32" IIYAMA IPS 2560x1440, HP OMEN 1100 mechanical keyboard, Logitech G402 mouse, Windows 11PRO
- komancero
- Mírně pokročilý

- Registrován: 26. úno 2008
- Bydliště: Holešov
Re: Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
jj to sem psal jen pro toho kdo by zde hledal priste radu a tohle mu nepomohlo, musi se vymazat polozka z registru,lze to najit na strankach microsoftu a funguje to
7700k (4,7/4,5 1,296v),noctua nh-d15,asus IX hero,gskill tridentz 3,6 cl16,gigabyte 1080 aorus 2050/12000,samsung 850evo 500gb,toshiba p300 2tb,evga sup. p2 750w,be quiet! pro900,logitech g510s,g500s,logitech z906,hyperx cloud II,msi optix
i5 4690k (4,5ghz 1,165v),noctua nh-d14,asus z97-pro,seasonic platinum 660w,fractal r4,g.skill 2x4gb,intel 530 480gb,3xhdd (9tb),sony bdrw
(ulozenka:i7 3770k (4,6ghz 1,240v),noctua nh-d14,sapphire hd 7950 1050/6300,asus-p8z77-v pro,seasonic platinum 860w,g.skill 1866mhz (2x8gb),cm stacker 830,samsung 840 pro 256gb,plantronics gamecom 777)
i5 4690k (4,5ghz 1,165v),noctua nh-d14,asus z97-pro,seasonic platinum 660w,fractal r4,g.skill 2x4gb,intel 530 480gb,3xhdd (9tb),sony bdrw
(ulozenka:i7 3770k (4,6ghz 1,240v),noctua nh-d14,sapphire hd 7950 1050/6300,asus-p8z77-v pro,seasonic platinum 860w,g.skill 1866mhz (2x8gb),cm stacker 830,samsung 840 pro 256gb,plantronics gamecom 777)
- macammk
- Nováček

-
- Registrován: 12. úno 2014
Re: Nezobrazuje se DVD mechanika ve WIN 7
Taky jsem se k tomu nachomejtl. Nediskutuju o tom co tam má být, ale pokud máte RAID a nevidíte DVD mechaniku ve W7, tak existuje docela jednoduché řešení. Nainstalovat ovladače.
ftp://ftp.dell.com/Pages/Drivers/latitu ... tml#Serial ATA
Intel Rapid Storage Technology, v.9.6.0.1014, A05
Intel Rapid Storage Technology - Management Console and Driver
Otestováno úspěšně na 10ks
ftp://ftp.dell.com/Pages/Drivers/latitu ... tml#Serial ATA
Intel Rapid Storage Technology, v.9.6.0.1014, A05
Intel Rapid Storage Technology - Management Console and Driver
Otestováno úspěšně na 10ks