Hibernace a SSD

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
GaGy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Hibernace a SSD

Příspěvek od GaGy »

Ahoj ,mám SSDéčko a Kingston 120Gb ,a už delší dobu mi nejde odstranit hibernace ,zkoušel sem to podle návodu na netu ,ale vždy tam ten oddíl zůstane když se podívu na počítač ,správovat ,správa disku.. Nevíte co s tím ?
9800X3D @ 5425Mhz 95W - Liquid Freezer III │ 32Gb 6000Mhz Cl36 Expo Tweaked │ Nitro+ RX 9070 XT - 280W │ TUF GAMING B850-PLUS WIFI │ XPG CORE REACTOR II VE 750W │ Phanteks Eclipse P400A │ Samsung 990 PRO 2TB + Samsung SSD 990 EVO Plus 2TB │ 32" Dell Alienware AW3225QF - 4K - 240Hz │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Samsung Galaxy S25 - 256Gb
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hibernace a SSD

Příspěvek od Nagant »

Hibernace nevytváří oddíl, ale soubor hiberfil.sys.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
GaGy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Hibernace a SSD

Příspěvek od GaGy »

9800X3D @ 5425Mhz 95W - Liquid Freezer III │ 32Gb 6000Mhz Cl36 Expo Tweaked │ Nitro+ RX 9070 XT - 280W │ TUF GAMING B850-PLUS WIFI │ XPG CORE REACTOR II VE 750W │ Phanteks Eclipse P400A │ Samsung 990 PRO 2TB + Samsung SSD 990 EVO Plus 2TB │ 32" Dell Alienware AW3225QF - 4K - 240Hz │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Samsung Galaxy S25 - 256Gb
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hibernace a SSD

Příspěvek od Nagant »

Tak to vidím prvně. :shock:
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Hibernace a SSD

Příspěvek od zombux »

tohle není věc OS, standardně Windows opravdu používají soubor hiberfil.sys, typicky v rootu C:. tahle partišna je určená pro více low-level věci - na podporovaných mainboardech zejm. ve spojení s funkcí Intel Rapid Start.
ignorelist: kremrole a dezoláti
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Hibernace a SSD

Příspěvek od Butch »

Presne jak pise Zombux. Nekdy to byva i na tom napr. 16/24/32 GB msata/ngff SSD spolu s cache.
Nekdy je takto primo rozdeleny jedinny SSD disk co je v NB.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
GaGy
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 21. čer 2006
Bydliště: Vsetin

Re: Hibernace a SSD

Příspěvek od GaGy »

Aha... A jde to teda nějak odstranit ?? Nebo k čemu to tam vlastně je ?? TRošku víc česky ,až tolik se nevyznám. :mrgreen:
9800X3D @ 5425Mhz 95W - Liquid Freezer III │ 32Gb 6000Mhz Cl36 Expo Tweaked │ Nitro+ RX 9070 XT - 280W │ TUF GAMING B850-PLUS WIFI │ XPG CORE REACTOR II VE 750W │ Phanteks Eclipse P400A │ Samsung 990 PRO 2TB + Samsung SSD 990 EVO Plus 2TB │ 32" Dell Alienware AW3225QF - 4K - 240Hz │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Samsung Galaxy S25 - 256Gb
Butch
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 17. črc 2003
Bydliště: Praha

Re: Hibernace a SSD

Příspěvek od Butch »

To SSD bylo vytazene z nejakeho NB? Hadam ze flashnutim firmware by se to melo "opravit" ale nikdy jsem to nezkousel. Co nejaky externi nastroj na disky pod dosem? Neco jako Partition Magic kdyz to nejde primo pod windows dat pryc. Treba to pujde sw cestou a nebude treba nejak modifikovat SSD.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximu​s IV GENE​-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
zombux
Odborník PCT
Odborník PCT
Uživatelský avatar
Registrován: 05. čer 2003
Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny

Re: Hibernace a SSD

Příspěvek od zombux »

ta Z77 podporuje Rapid Start. mám pocit že zrušení je přes BIOS, pokud to neodstraní tu partišnu tak přes nějaký tool typu Acronis Disk Director (Partition Magic radím nepoužívat), teoreticky by to mohlo jít i rovnou přes Windows, to je fakt.
ignorelist: kremrole a dezoláti
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“