Hibernace a SSD
Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567
- GaGy
- Začátečník

- Registrován: 21. čer 2006
- Bydliště: Vsetin
Hibernace a SSD
Ahoj ,mám SSDéčko a Kingston 120Gb ,a už delší dobu mi nejde odstranit hibernace ,zkoušel sem to podle návodu na netu ,ale vždy tam ten oddíl zůstane když se podívu na počítač ,správovat ,správa disku.. Nevíte co s tím ?
9800X3D @ 5425Mhz 95W - Liquid Freezer III │ 32Gb 6000Mhz Cl36 Expo Tweaked │ Nitro+ RX 9070 XT - 280W │ TUF GAMING B850-PLUS WIFI │ XPG CORE REACTOR II VE 750W │ Phanteks Eclipse P400A │ Samsung 990 PRO 2TB + Samsung SSD 990 EVO Plus 2TB │ 32" Dell Alienware AW3225QF - 4K - 240Hz │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Samsung Galaxy S25 - 256Gb
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Samsung Galaxy S25 - 256Gb
- Nagant
- Mírně pokročilý

-
- Registrován: 23. kvě 2007
- Bydliště: Hradec Králové
Re: Hibernace a SSD
Hibernace nevytváří oddíl, ale soubor hiberfil.sys.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
- GaGy
- Začátečník

- Registrován: 21. čer 2006
- Bydliště: Vsetin
Re: Hibernace a SSD
9800X3D @ 5425Mhz 95W - Liquid Freezer III │ 32Gb 6000Mhz Cl36 Expo Tweaked │ Nitro+ RX 9070 XT - 280W │ TUF GAMING B850-PLUS WIFI │ XPG CORE REACTOR II VE 750W │ Phanteks Eclipse P400A │ Samsung 990 PRO 2TB + Samsung SSD 990 EVO Plus 2TB │ 32" Dell Alienware AW3225QF - 4K - 240Hz │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Samsung Galaxy S25 - 256Gb
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Samsung Galaxy S25 - 256Gb
- Nagant
- Mírně pokročilý

-
- Registrován: 23. kvě 2007
- Bydliště: Hradec Králové
Re: Hibernace a SSD
Tak to vidím prvně. 
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
- zombux
- Odborník PCT

- Registrován: 05. čer 2003
- Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny
Re: Hibernace a SSD
tohle není věc OS, standardně Windows opravdu používají soubor hiberfil.sys, typicky v rootu C:. tahle partišna je určená pro více low-level věci - na podporovaných mainboardech zejm. ve spojení s funkcí Intel Rapid Start.
ignorelist: kremrole a dezoláti
- Butch
- Středně pokročilý

- Registrován: 17. črc 2003
- Bydliště: Praha
Re: Hibernace a SSD
Presne jak pise Zombux. Nekdy to byva i na tom napr. 16/24/32 GB msata/ngff SSD spolu s cache.
Nekdy je takto primo rozdeleny jedinny SSD disk co je v NB.
Nekdy je takto primo rozdeleny jedinny SSD disk co je v NB.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximus IV GENE-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
- GaGy
- Začátečník

- Registrován: 21. čer 2006
- Bydliště: Vsetin
Re: Hibernace a SSD
Aha... A jde to teda nějak odstranit ?? Nebo k čemu to tam vlastně je ?? TRošku víc česky ,až tolik se nevyznám. 
9800X3D @ 5425Mhz 95W - Liquid Freezer III │ 32Gb 6000Mhz Cl36 Expo Tweaked │ Nitro+ RX 9070 XT - 280W │ TUF GAMING B850-PLUS WIFI │ XPG CORE REACTOR II VE 750W │ Phanteks Eclipse P400A │ Samsung 990 PRO 2TB + Samsung SSD 990 EVO Plus 2TB │ 32" Dell Alienware AW3225QF - 4K - 240Hz │
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Samsung Galaxy S25 - 256Gb
Lenovo - Legion 5 - RTX 3060 + Ryzen 5600H
Samsung Galaxy S25 - 256Gb
- Butch
- Středně pokročilý

- Registrován: 17. črc 2003
- Bydliště: Praha
Re: Hibernace a SSD
To SSD bylo vytazene z nejakeho NB? Hadam ze flashnutim firmware by se to melo "opravit" ale nikdy jsem to nezkousel. Co nejaky externi nastroj na disky pod dosem? Neco jako Partition Magic kdyz to nejde primo pod windows dat pryc. Treba to pujde sw cestou a nebude treba nejak modifikovat SSD.
Intel i7 3770K@4,2GHz(1,3V)+Coolink Corator DS, Asus Maximus IV GENE-Z, ASUS Geforce GTX 1070 Strix 8GB, 16GB RAM Kingston, Samsung SSD 850 EVO 500GB+250GB, Samsung F3 1TB, WD RED 8TB, Fractal Arc Mini, Benq VW2420H, CM Silent Pro M2-720W, Logitech G502 proteus spectrum, Logitech Z-2300, Xbox ONE S gamepad, Logitech G11, Creative Sound Blaster X-Fi HD USB SBX, Lian-Li BZ-H06
- zombux
- Odborník PCT

- Registrován: 05. čer 2003
- Bydliště: sluníčkář a havloid z pražské lumpenkavárny
Re: Hibernace a SSD
ta Z77 podporuje Rapid Start. mám pocit že zrušení je přes BIOS, pokud to neodstraní tu partišnu tak přes nějaký tool typu Acronis Disk Director (Partition Magic radím nepoužívat), teoreticky by to mohlo jít i rovnou přes Windows, to je fakt.
ignorelist: kremrole a dezoláti