Windows7 - RAID 1

Pevné disky a SSD, optické a výměnné mechaniky, řadiče IDE, SCSI, SATA a jejich nastavení.

Moderátoři: morke, Igoreso, Loki5567

Odpovědět
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Windows7 - RAID 1

Příspěvek od Jonka »

Ahoj, potřebuji pro známého PC s Windows 7 na RAID 1 - zrcadlo.

Jak poznám, která deska/řadič má nebo nemá podporu RAID :o ?????

U této mi prodejce tvrdí, že má podporu RAID 1, ale ve specifikaci to třeba vůbec nevidím:

GA-H61M-DS2 DVI (rev. 1.0)
http://www.gigabyte.com/products/produc ... 03&dl=1#ov

Pár serverů jsem už v RAID 1 nainstaloval, ale je něco, na co si dát pozor u klasického PC s Windows 7 na RAID 1 ?

Díky.
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows7 - RAID 1

Příspěvek od Nagant »

Poznáš podle specifikace na webu, nabo z manuálu k MB.
Uvedený MB má, podle manuálu, u SATA jen módy IDE a AHCI, nikoli RAID.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
Mr Lucas
Čestný člen
Čestný člen
Uživatelský avatar
Registrován: 25. říj 2011
Bydliště: Somewhere on the Earth
Kontaktovat uživatele:

Re: Windows7 - RAID 1

Příspěvek od Mr Lucas »

Přesně tak, čipset H61 nepodporuje RAID http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1155

RAID podporují u socketu 1155 čipsety Q67, H67, P67, Z68, u socketu 1150 pak čipsety Q87, H87, Z87.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Windows7 - RAID 1

Příspěvek od Jonka »

Moc děkuji, chlapci, málem jsem už koupil špatnou desku :-D
Jonka
Začátečník
Začátečník
Registrován: 06. říj 2009

Re: Windows7 - RAID 1

Příspěvek od Jonka »

Můžu se ještě zeptat:

Dá se v sestavě, jehož deska nemá RAID, dořešit dokoupením tohoto řadiče

http://interlink.tsbohemia.cz/axago-pce ... 67349.html

????

Nebo je lepší mít už od základu desku s podporou RAID viz výše ?
Nagant
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 23. kvě 2007
Bydliště: Hradec Králové

Re: Windows7 - RAID 1

Příspěvek od Nagant »

Lepší je to mít přímo na desce.
ASUS Prime X370-A, AMD Ryzen 5 2600, 2x8GB DDR4 Ballistix Sport LT 3000 White, SSD NVME Transcend MTE220S 256GB, WD20EARX-00PAS, WD20EFRX-68EUZ, ST4000DM004-2CV104, LG BH08LS20, Pioneer DVR-112, GeForce N210, IEEE1394b PCI-E, Seasonic S12II-430; Windows 10 Pro 64bit; MS Office 2019; Vodafone GigaCube 5G (TCL LinkHub HH500V) se sim T-Mobile 100GB
N_o_c_l_a_f
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 22. lis 2005

Re: Windows7 - RAID 1

Příspěvek od N_o_c_l_a_f »

Lepsi je samozrejme dedikovany radic. Ale lepsi nez ta karta za 400 je fakt radic desky.
Odpovědět

Zpět na „Disky, mechaniky a řadiče“