chci se poradit, jak vyřešit domácí úložiště dat. Jistě, nebyl by problém koupit NAS a tu píchnout do LAN. To se mi ale zatím nechce, rád bych si s tím víc pohrál.
Co je třeba - domácí úložiště dat, cca. 2 TB, ochrana proti ztrátě dat, možnost sdílení přes SMB, nastavení ACL pokud možno MS, žádné cloudy a podobné nesmysly nejsou třeba, rychlost čtení/zápisu alespoň 10/10 MB/s.
Co je dispozici - 2× WD RE3 2TB, router TP-Link WDR3600, stále zapnutý ZOTAC CI320 s eSATA a 2× USB 3.0
Asi řeším nesmysl, ale když vidím ceny NAS, tak si říkám, že dávat 5k do toho, že chci SMB je trochu úlet.
Díky za nějaké nápady, já zatím asi preferuju nákup dvou boxů na disky a připojení k tomu miniPC s nastavením replikace obsahu prvního na druhý.
Nebo nějaký PC s FreeNAS.
Asi hloupost a radši koupit něco jako DS215j že?

