AMD Polaris - Info, spekulace

Grafické karty s libovolným GPU firmy AMD/ATI (např. Rage, Radeon).

Moderátoři: morke, Walker1134, Wilik

Odpovědět

Co bude Polaris?

Kulervoucí nová architektura, trhající rudou hvězdu nad Kremlem.
61
31%
Meh Fiji na steroidech s pár zlepšováky s adekvátním výkonem.
70
35%
Naprosto nezajímavý výkonostní průměr a nuda.
9
5%
Bude to Fail a nVidia to vydrtí jak ledoborec arkticky led.
15
8%
Od AMD bych si nekoupil ani plakát nahý Ruby.
11
6%
Je mi to úplně jedno, chleba se tím nezlevní.
33
17%
 
Celkem hlasů: 199
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od DOC_ZENITH »

970 OC se na 980 nedostane, jedna z věcí co se jí tehdy tak vyčítala. Pokud se tenhle výkon potvrdí tak celkem nezajímavá karta, upgradovat na to asi nikdo moc nebude, snad ta cena bude odpovídat. Vyšší stráty s rostoucim rozlišenim než u Hawaii jsou taky logické, už jen dle nízkého počtu rops.
scR47
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2011

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od scR47 »

https://www.youtube.com/watch?v=eUiaJXLoKnE

// 8xMSAA, co to je za blázna?
- Quiet PC -
CPU: Intel Core i5 3570 - RAM: 2x4GB Patriot DDR3 1866MHz CL9 Viper 3 - MB: Asus P8Z68V - GPU: Zotac GTX 1060 6GB - PSU: Seasonic S12II-520 - COOLER: Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX - CASE: Zalman Z3 Plus
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od HEAD »

Ten vykon stoji za hovno.Pockam na oficialni recenze a jestli se to potvrdi, tak zitra kupuju 1070.
Btw ten vykon na videu to je fakt hruuuza.Doufam ze je to fake nebo spatne ovladace.To je fakt jako stock GTX970 na 1200mhz
scR47
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2011

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od scR47 »

Witcher 3 1080P http://v.youku.com/v_show/id_XMTYyNDQwMzAxMg==.html
Witcher 3 1440P http://v.youku.com/v_show/id_XMTYyNDQwOTcwNA==.html
Assassins Creed : Syndicate http://v.youku.com/v_show/id_XMTYyNDQxMjQ3Mg==.html

Tady je ještě něco z Číny, ale prej to je bez 16.6.2 driverů.
- Quiet PC -
CPU: Intel Core i5 3570 - RAM: 2x4GB Patriot DDR3 1866MHz CL9 Viper 3 - MB: Asus P8Z68V - GPU: Zotac GTX 1060 6GB - PSU: Seasonic S12II-520 - COOLER: Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX - CASE: Zalman Z3 Plus
spajdr
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 14. bře 2004
Bydliště: Ostrava Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od spajdr »

scR47 píše:Witcher 3 1080P http://v.youku.com/v_show/id_XMTYyNDQwMzAxMg==.html
Witcher 3 1440P http://v.youku.com/v_show/id_XMTYyNDQwOTcwNA==.html
Assassins Creed : Syndicate http://v.youku.com/v_show/id_XMTYyNDQxMjQ3Mg==.html

Tady je ještě něco z Číny, ale prej to je bez 16.6.2 driverů.
Zajimave je to polovicni vytizeni CPU s RX 480.
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od blaho »

HEAD píše:Ten vykon stoji za hovno.Pockam na oficialni recenze a jestli se to potvrdi, tak zitra kupuju 1070.
Btw ten vykon na videu to je fakt hruuuza.Doufam ze je to fake nebo spatne ovladace.To je fakt jako stock GTX970 na 1200mhz
ale , ale , kto by to povedal :D
len mas tu 1070 dobre preťuknutu ?
aby tu zase neboli nejake prejavy zvlaštnych memory javov atd. :-D

* v kazdom pripade som ozaj zvedavy co z toho nakoniec bude,
lebo hype bolo neuverileľne :roll:
* ale menit za Polarku slusnu GTX970/a predavat ju pod cenu/ ,
to som uz čumel davnejsie, co ty ludia robia :roll:

tocit sa vykonom stale na tej urovni, šťastný to ludia, ak im to staci do buducna
Naposledy upravil(a) blaho dne úte 28. čer 2016, 22:53, celkem upraveno 1 x.
Krteq
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od Krteq »

blaho píše:lebo hype bolo neuverileľne
WTF? Jaký hype?
VeCkO
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. říj 2008
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od VeCkO »

HEAD píše:Ten vykon stoji za hovno.Pockam na oficialni recenze a jestli se to potvrdi, tak zitra kupuju 1070.
Btw ten vykon na videu to je fakt hruuuza.Doufam ze je to fake nebo spatne ovladace.To je fakt jako stock GTX970 na 1200mhz

Cože? Ty vezmeš tu vykleštěnou kartu? Já myslel, že ořezávátka nebereš :roll: :mrgreen:
Ryzen 7 9800X3D -|- ASUS ROG Strix B650E-F Gaming WIFI -|- RX 9070XT Pulse -|- ADATA XPG 48GB CL30
5120x1440 UltraWide Samsung G9


>>>>INSTAGRAM<<<<
>>>>CBR1000RR / GoPro / POV / YOUTUBE<<<<
zumpar1234

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od zumpar1234 »

Krteq píše:
blaho píše:lebo hype bolo neuverileľne
WTF? Jaký hype?

Ten 117 strankovy tu napriklad!
scR47
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2011

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od scR47 »

Však ho nechte, ať si vezme GTX 1070 Fermi Edition. :wink:
- Quiet PC -
CPU: Intel Core i5 3570 - RAM: 2x4GB Patriot DDR3 1866MHz CL9 Viper 3 - MB: Asus P8Z68V - GPU: Zotac GTX 1060 6GB - PSU: Seasonic S12II-520 - COOLER: Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX - CASE: Zalman Z3 Plus
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od blaho »

Krteq píše:
blaho píše:lebo hype bolo neuverileľne
WTF? Jaký hype?
dobre rano čestny člen
Krteq
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od Krteq »

zumpar1234 píše:Ten 117 strankovy tu napriklad!
To je standardní výsledek vlákna zapleveleného rantem od fanoušků konkurence :roll:

Nevšiml jsem si že by AMD nějak hypovalo. Už od počátku tvrdili, že Polaris má přinést výkon vyžadující min. spec. VR pro masy a že karty příjdou v polovině roku.
Naposledy upravil(a) Krteq dne úte 28. čer 2016, 22:58, celkem upraveno 1 x.
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

:( tady na PCT hype nebyl, co to melete
PS5 Pro, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od morke »

Heade, snad jsi nevěřil, že RX480 bude konkurovat GTX1070. Opravdu ten hype některé zbavil rozumu.
A hlavně, nikde není nic oficiálního, tak nelze dělat závěry.
Myslím, že RX480 bude fajna karta na FHD za dostupnou cenu. A o to AMD šlo.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od HEAD »

Teoreticky by ta karta mela mit vykon 390x, ale AMD to asi zabilo 32rops.Ja jsem cekal vykon 390x/GTX980 na defaultu s tim, ze pujde skvele taktovat, protoze ma silene nizkou frekvenci.

Btw 390x-2816SP na 1050Mhz
rx480-2304SP na 1266Mhz
Rozdil v poctu SP 22%
Rozdil ve frekvenci 20%

390x-512Bit a propustnost 384GB/s zadna delta color komprese
rx480-256bit a propustnost 256GB/s + 2 generace delata color comprese coz by melo davat cca stejnou propustnost.

rx480-Vyrazne lepsi architektura + tesselace + ten primitive akcelerator :mrgreen:

Pokud bude rx 480x pomalejsi jak 390x, tak jen diky ROPS.AMD to proste posralo s 32rops.
Naposledy upravil(a) HEAD dne úte 28. čer 2016, 23:42, celkem upraveno 4 x.
morke
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 09. srp 2009
Bydliště: Háj ve Slezsku

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od morke »

Chtěl bych přetaktovat svou GTX980 na GTX1070 :).

Neblázněte, už jen necelých 16 hodin a bude vše jasné.
PC: I5-11600K, Gigabyte Z590 UD AC,
PNY RTX 3070, Corsair 16 GB DDR4, Seasonic Prime GX 750, SSD Samsung 850 EVO 500 GB/Samsumg 980 Pro 500 GB/980 1TB, Noctua NH-D15, Fractal Design Torrent
Zvuk: Foobar2000 → KS → Topping D10s → Chord C-line → Primare i22 → Chord Clearway → Monitor Audio Silver 2
scR47
Nováček
Nováček
Registrován: 12. zář 2011

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od scR47 »

http://videocardz.com/61524/amd-radeon- ... ors-part-8
Ten power limit, to je jak R9 Nano ne? :lol: Jinak ten WattMan vypadá dobře.
- Quiet PC -
CPU: Intel Core i5 3570 - RAM: 2x4GB Patriot DDR3 1866MHz CL9 Viper 3 - MB: Asus P8Z68V - GPU: Zotac GTX 1060 6GB - PSU: Seasonic S12II-520 - COOLER: Scythe SCMGD-1000 Mugen MAX - CASE: Zalman Z3 Plus
ArgCZ
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2010

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od ArgCZ »

všimli jste si že mu v tom videu ta karta běžela furt podtaktovaná? Vůbec nedržela 1266MHz ale padala i pod 1200

teplota jádra mu atakovala furt 80C a v tom čínskym videu jel ventilátor 3300 rpm ... to není teda moc dobrý
PS5 Pro, LG OLED65BX, Samsung HW-Q700A + SWA-9500S = 5.1.4 Dolby Atmos, DTS:X
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od HEAD »

https://www.amazon.fr/Sapphire-21260-00 ... 639&sr=1-1
270euro vcetne dane.Tzn 7300kc u nas.Uvidime na kolik to nacenej nasi zlodeji :roll:
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: AMD Polaris - Info, spekulace

Příspěvek od Hladis »

Krteq píše:WTF? Jaký hype?
Na netu byl hypetrain slusny (zvlaste diky jistym webum a "leakum") a i tady to bylo jak na sinusoide od euforie po sebevrazedny nalady.
Krteq píše:To je standardní výsledek vlákna zapleveleného rantem od fanoušků konkurence :roll
At se divam jak se divam, tak tech zelenych ultrafans tu bylo naprosty promile. Lidi zde s nejvetsim poctem postu jsou neutrálni, AMDckari, ci o tu kartu měli/maji zajem.
ArgCZ píše::( tady na PCT hype nebyl
Jinde byl a i tady se nekteri svezli. Ostatne ty sam jsi postoval obrazek hypevlacku s otázkou, kdo na nej naskoci a nekteri naskocili.
HEAD píše:Ten vykon stoji za hovno......
Každý ma nárok na názor, ale doufam, ze pak nebude tech frustrovanych postu xx. Staci napsat jednou a kup si pak co chces.
HEAD píše:na kolik to nacenej nasi zlodeji
Otevri si vlastní obchod a ukaz, jak nebyt "zlodej". Klidne to lidem rozdej zadarmo.


Ty poslední hodiny si tu neroztrhejte obcanky, to uz tu chvili do zítra vydržíte, doufam bez dalšího trollingu a vyhozenych postu na smetaku. Stacili ti poslední trolove, který jsme tu museli s Morkem "vytrollit" zpet.
Odpovědět

Zpět na „AMD/ATI grafické karty“