Asus Strix GTX 1070 O8G Gaming: Pascal ve velkém testu
GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Moderátoři: Walker1134, Wilik
- webwalker
- Začátečník

- Registrován: 03. úno 2010
- Bydliště: Buranov vedle Prahy
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
GPUreport.cz
- del42sa
- Pokročilý

- Registrován: 18. lis 2009
- Bydliště: Omicron Persei 8
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
webwalker píše:Tady je něco, co by vás mohlo zajímat![]()
Asus Strix GTX 1070 O8G Gaming: Pascal ve velkém testu
pěkný test, ještě bys mohl změřit Pixel Fillrate , protože to vypadá, že karta neumí využít deklarovaných 64ROP´s, ale jen 48. http://www.pcgameshardware.de/Nvidia-Ge ... 1196360/2/
stejný problém se ukazuje mimocodem u GTX1060, která oficiálně uvádí 48ROP´s , ale pixel Fillrate odpovídá jen 32ROP´s
ještě komentář k Async compute a "aféře" s Time spy. Výsledek je "no comment " 2h:16m:23s
Nikdo to nechce komentovat"
https://youtu.be/xtely2GDxhU?t=7919
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/
MSI MPG GUNGNIR 110R White | CPU AMD Ryzen 7 9700X Granite Ridge | DeepCool AK500 White | GPU Sapphire Pure RX 9070 XT 16GB plus UV | MB MSI MAG X670E GAMING PLUS WIFI | 32GB DDR5 A-DATA XPG LANCER RGB Dual KIT 7200 MHz | system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB | Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III | data HDD WD RED 1TB SATA III | Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Hz 10bit HDR | Soud Blaster Audigy Fx | PSU MSI MAG A850GL 850 W 80 PLUS Gold PCIe 5 II | Win 10-64 bit Pro
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/
MSI MPG GUNGNIR 110R White | CPU AMD Ryzen 7 9700X Granite Ridge | DeepCool AK500 White | GPU Sapphire Pure RX 9070 XT 16GB plus UV | MB MSI MAG X670E GAMING PLUS WIFI | 32GB DDR5 A-DATA XPG LANCER RGB Dual KIT 7200 MHz | system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB | Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III | data HDD WD RED 1TB SATA III | Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Hz 10bit HDR | Soud Blaster Audigy Fx | PSU MSI MAG A850GL 850 W 80 PLUS Gold PCIe 5 II | Win 10-64 bit Pro
- webwalker
- Začátečník

- Registrován: 03. úno 2010
- Bydliště: Buranov vedle Prahy
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
@del42sa: Pixel fill rate? Však to tam také je 
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
GPUreport.cz
- del42sa
- Pokročilý

- Registrován: 18. lis 2009
- Bydliště: Omicron Persei 8
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
yep, máš recht, nějak jsem to přehlídnul.webwalker píše:@del42sa: Pixel fill rate? Však to tam také je
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/
MSI MPG GUNGNIR 110R White | CPU AMD Ryzen 7 9700X Granite Ridge | DeepCool AK500 White | GPU Sapphire Pure RX 9070 XT 16GB plus UV | MB MSI MAG X670E GAMING PLUS WIFI | 32GB DDR5 A-DATA XPG LANCER RGB Dual KIT 7200 MHz | system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB | Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III | data HDD WD RED 1TB SATA III | Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Hz 10bit HDR | Soud Blaster Audigy Fx | PSU MSI MAG A850GL 850 W 80 PLUS Gold PCIe 5 II | Win 10-64 bit Pro
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/
MSI MPG GUNGNIR 110R White | CPU AMD Ryzen 7 9700X Granite Ridge | DeepCool AK500 White | GPU Sapphire Pure RX 9070 XT 16GB plus UV | MB MSI MAG X670E GAMING PLUS WIFI | 32GB DDR5 A-DATA XPG LANCER RGB Dual KIT 7200 MHz | system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB | Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III | data HDD WD RED 1TB SATA III | Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Hz 10bit HDR | Soud Blaster Audigy Fx | PSU MSI MAG A850GL 850 W 80 PLUS Gold PCIe 5 II | Win 10-64 bit Pro
- flanker
- Moderátor

- Registrován: 13. pro 2005
- Bydliště: Brno
- Kontaktovat uživatele:
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Dobrá recenze, počtu si dnes při cestě domů 
ROG Power PC1:AMD Ryzen 7 5700X, Crosshair VII Hero, ROG Ryuo II 360, 512GB NVMe+500GB Samsung SSD, 2x 16GB GSkill TridentZ Neo RGB 3600 MHz, Dual RTX 2060,CM V750, Lian Li O11 Dynamic XL. PC2:AMD FX-8370, Silentium Fera, Asus 970 Pro Gaming/Aura, 240GB SSD HyperX 3K, R9-270X OC, 2x 4GB GSkill RipjawsX 2400 MHz, Corsair AX750, Bitfenix Pandora
- DoctorD
- Začátečník

-
- Registrován: 28. kvě 2004
- Bydliště: Praha
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Super recenze, nejlepší co jsem u nás četl!webwalker píše:Tady je něco, co by vás mohlo zajímat![]()
Asus Strix GTX 1070 O8G Gaming: Pascal ve velkém testu
- kesi
- Začátečník

- Registrován: 24. říj 2007
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Pěkná recenze, jedna z mála, kde vychází 1070 hůře, jak 980Ti.webwalker píše:Tady je něco, co by vás mohlo zajímat![]()
Asus Strix GTX 1070 O8G Gaming: Pascal ve velkém testu
http://www.hardwareunboxed.com/update-n ... benchmarks
https://www.techpowerup.com/reviews/NVI ... 70/24.html
http://www.pcgamer.com/geforce-gtx-1070 ... ce-preview
...
Na YouTube jsou taky zajímá videa, ty se mi bohužel nepodaří přes můj zkriplený mobil vložit, kdo bude chtít, najde si je.
1080 64 ROP 19 000Kč
1070 48 ROP 13 000Kč
1069 32 ROP 7 500Kč
S tím nemám problém, nějak to ořezat/zkriplit museli.
- HEAD
- Začátečník

-
- Registrován: 27. lis 2005
- Bydliště: Usti n/L
- Kontaktovat uživatele:
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Protoze tam testoval nereferencni 980TI na 1420Mhz.Po oc jsou GTX1070 a 980TI stejne vykone.
- kesi
- Začátečník

- Registrován: 24. říj 2007
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Jasně, to chápu, však to tam taky dále uvádím.
- HEAD
- Začátečník

-
- Registrován: 27. lis 2005
- Bydliště: Usti n/L
- Kontaktovat uživatele:
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
btw zajimalo by me jestli existuje nakej duvod proc se na alze prodavaj jen Gigabyte GTX1070 a MSI a pritom gainward, kterej je absolutne po vsech smerech lepsi nez obe tyhle karty a jeste levnejsi se neprodava vubec? 
Pripadne ASUS za 16k, kterej je tez po vsech smerech horsi nez palit/ganward.
Pripadne ASUS za 16k, kterej je tez po vsech smerech horsi nez palit/ganward.
- Mr Lucas
- Čestný člen

- Registrován: 25. říj 2011
- Bydliště: Somewhere on the Earth
- Kontaktovat uživatele:
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Protože jsou to léta zažitý značky.
... Don't give the noise a chance ...
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
ULN PC: MB: Asus P8P67 B3 CPU:Core i5 2500K / 4,5GHz@1,3V - passive cooled by Phanteks PH-TC14PERAM: Kingston HyperX Genesis Grey 8GB 1600MHz GPU: Sapphire HD 6850 775/4000MHz@0,975V cooled by Accelero S1 + 2x Noiseblocker PL1 (380-700rpm) SSD,HDD: Crucial M4 64GB + WD Green WD20EARS in Silentmaxx HDD Silencer PSU: Enermax PRO82+ 385W cooled by Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) CASE: Cooler Master Cosmos II - Silent mod with two exhaust fans - rear Noctua NF-A14 ULN (400-700rpm), top Noctua NF-S12-800 (390-700rpm) + 2,5-5cm soundproofing material Gumex Type 500, Type 503, Type 505 AUDIO: Onkyo Wavio SE-200PCI -> Yamaha RX V559 -> Eagle Cable Silverline -> Yamaha NS 777, NS 444, NS 333 + Velodyne EQ-Max 12 LCD: 27" Asus VE278Q + 50" Philips 50PFL5008K/12 with Ambilight
- Waleron
- Začátečník

-
- Registrován: 17. led 2012
- Bydliště: Králíky (UO)
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Škoda, že MSI nepoužilo chladič z R9 390
ASUS nechápu, proč tam maj 2 heatpipe bez kontaktu s jádrem. Teploty by to určitě zlepšilo, nebo určitě by větrák netočil průměrně 1600 ...
Gigabyte G1 mě zklamal, že tam narval jen 3 heatpipe
Gainward Phoenix/GS/GLH se liší v max. TDP ? To samé platí i u Palit GameRock/PE a JetStream/Super JetStream ?
Gigabyte G1 mě zklamal, že tam narval jen 3 heatpipe
Gainward Phoenix/GS/GLH se liší v max. TDP ? To samé platí i u Palit GameRock/PE a JetStream/Super JetStream ?
- webwalker
- Začátečník

- Registrován: 03. úno 2010
- Bydliště: Buranov vedle Prahy
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
@DoctorD: Děkuji
@kesi: Rozdíl mezi GTX 980 Ti a GTX 1070 je 1-3%, to se hází za hlavu, je to prostě plichta.
Stručně popsáno:
GTX 1070 = GTX 980 Ti + nové technologie, to vše ve spotřebě GTX 980
@kesi: Rozdíl mezi GTX 980 Ti a GTX 1070 je 1-3%, to se hází za hlavu, je to prostě plichta.
Stručně popsáno:
GTX 1070 = GTX 980 Ti + nové technologie, to vše ve spotřebě GTX 980
Chtěl bych se stát profesionálním pískačem. Už teď jsem v tom sice hvězda, ale chtěl bych se ještě zdokonalit a začít se tím živit.
GPUreport.cz
GPUreport.cz
- mstK
- Začátečník

-
- Registrován: 13. črc 2016
- Bydliště: Slaný
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Tak jsem si taky trosku hral s afterburnerem a taktovanim Zotac AMP! Extreme.
Core Voltage +40
Core Clock +70
Memory Clock + 645
http://imgur.com/a/c44VG
Core Voltage +40
Core Clock +70
Memory Clock + 645
http://imgur.com/a/c44VG
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
- HEAD
- Začátečník

-
- Registrován: 27. lis 2005
- Bydliště: Usti n/L
- Kontaktovat uživatele:
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Witcher3 1060oc vs 1070 oc vs 1080oc.Rozdil je temer stejnej u vsech karet.
1080 je o 25-30% rychlejsi nez 1070 coz je obrovsky cislo
1070 je o 35% rychlejsi nez 1060
https://youtu.be/YOGxAVfBXb8?t=300
3x GPC tu kartu zabijej.
1080 je o 25-30% rychlejsi nez 1070 coz je obrovsky cislo
1070 je o 35% rychlejsi nez 1060
https://youtu.be/YOGxAVfBXb8?t=300
3x GPC tu kartu zabijej.
- midlan
- Začátečník

- Registrován: 30. črc 2010
- Bydliště: Hlavní město piva
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Můžeš napsat výsledné frekvence? Myslím na kolik reálně boostí. Někdo tu i psal tuším, že lepšího OC dosáhl bez zvyšování napětí, to jsi zkoušel? Zastavují se ventilátory v idle? DíkymstK píše:Tak jsem si taky trosku hral s afterburnerem a taktovanim Zotac AMP! Extreme.
Core Voltage +40
Core Clock +70
Memory Clock + 645
http://imgur.com/a/c44VG
1: 6700K OC • 32 GB DDR4 OC • STRIX Z270G • GTX1080 FTW OC & THERMAL MOD • 950 PRO 256GB • 1TB M550 • Platinum 520 Fanless • Obsidian 350D MOD • NH-U12S • 4xNF-A14 PWM • 2xNF-S12A PWM • 4K UHD 40" MVA • K7XX Red Edition • aktiv 08 • KB-460 MOD • MS-3²
2: G3258 OC • 16 GB DDR3 OC • GA-H81M-HD3 • 840 PRO 128GB• Platinum 400 Fanless • NH-U12S
NTB: 6500U • 16 GB DDR3 • Probook 440 G3 • MX200 250GB M.2 • CZ backlit kbd • MX Anywhere 2
2: G3258 OC • 16 GB DDR3 OC • GA-H81M-HD3 • 840 PRO 128GB• Platinum 400 Fanless • NH-U12S
NTB: 6500U • 16 GB DDR3 • Probook 440 G3 • MX200 250GB M.2 • CZ backlit kbd • MX Anywhere 2
- scootie007
- Začátečník

-
- Registrován: 04. říj 2013
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Vsimni si ze par krat mu boostuju vsetky karty na 2101mhz sucasneHEAD píše:Witcher3 1060oc vs 1070 oc vs 1080oc.Rozdil je temer stejnej u vsech karet.
1080 je o 25-30% rychlejsi nez 1070 coz je obrovsky cislo
1070 je o 35% rychlejsi nez 1060
https://youtu.be/YOGxAVfBXb8?t=300
3x GPC tu kartu zabijej.
I7 13700kf, Asus tuf z790, 2x16gb-6000mhz, Palit gamerock 5080, Evga g5 850w, ASUS ROG Swift PG279Q
- mstK
- Začátečník

-
- Registrován: 13. črc 2016
- Bydliště: Slaný
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Napeti jsem zvysoval proto, ze jsem puvodne zacinal na vyssich taktech, kde uz to bez toho nechtelo fungovat. Firestrike mi projel treba i s 9,7ghz pameti ale misty uz problikaval obraz + i nejaky artefakt, tak jsem zacal snizovat takty az jsem se dopracoval k tomu, co jsem psal. Zkusil jsem schvalne projet firestrike s deafaultnim napetim a proslo to taky, ale neprislo mi to uplne stabilni(to bych musel dukladneji otestovat), taky tam misty problikl obraz. Takze napeti to zvednout trosku chce, mozna by stacilo trochu min nez jsem mel.midlan píše:Můžeš napsat výsledné frekvence? Myslím na kolik reálně boostí. Někdo tu i psal tuším, že lepšího OC dosáhl bez zvyšování napětí, to jsi zkoušel? Zastavují se ventilátory v idle? DíkymstK píše:Tak jsem si taky trosku hral s afterburnerem a taktovanim Zotac AMP! Extreme.
Core Voltage +40
Core Clock +70
Memory Clock + 645
http://imgur.com/a/c44VG
Boost se mi v obou pripadech drzel na 2050MHz, pameti byly 9500MHz
Osobne budu kartu stejne zatim provozovat na defaultnim nastaveni. Vykon je pro me momentalne dostacujici.
EDIT : Jo ventilatory se zapinaji az od 60°C
AMD RYZEN 7 5800X3D / Be quiet! DARK ROCK PRO 4 / ASUS ROG CROSSHAIR VI HERO / 4x8GB G.SKILL TridentZ Neo 3600MHz CL16 / Sapphire PULSE Radeon RX 7800 XT 16G / ADATA XPG GAMMIX S11 Pro M.2-1TB / OCZ ARC 100-120GB / Transcend SSD370S-256GB / Corsair RM650 / Corsair 460X RGB
- Renegate
- Začátečník

-
- Registrován: 07. čer 2014
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
chalani upnite niekto original bios gainward gs, vyskusam flashnut
tu je celkom zaujimava diskusia aj navod
http://www.overclock.net/t/1601329/gtx- ... who-has-it
tu je celkom zaujimava diskusia aj navod
http://www.overclock.net/t/1601329/gtx- ... who-has-it
- scootie007
- Začátečník

-
- Registrován: 04. říj 2013
Re: GeForce GTX 1070 - info, recenze, zkušenosti
Treba pockat na Mr Dark z overclock.net. Hned ako bude mozne menit nastavenia v biose u pascalov tak on ti na pockanie upravy bios podla tvojich poziadaviek. Mne tak spravil na 970 dal som si nastavit 1531/8200 +50%tdp, vypnut boost a 1,256v na pevno vsetko. Ja tiez cakam a potom si dam iba zvysit tdp na mojej 1070
http://www.overclock.net/t/1573308/nvid ... on-request
http://www.overclock.net/t/1573308/nvid ... on-request
I7 13700kf, Asus tuf z790, 2x16gb-6000mhz, Palit gamerock 5080, Evga g5 850w, ASUS ROG Swift PG279Q