Forza Horizon 3

Problémy, zážitky, rady či pořádání LAN party

Moderátor: Baneshee

Odpovědět
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Sobo »

Slysel jsem (recenze na MS store), ze posledni update nejak zmrsil performance. Muze to nekdo potvrdit / vyvratit na aktualni verzi hry? Tedka je to se slevou za 39 dolacu, coz mi prijde uz jako moc pekna cena za to vsechno.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Paul »

No já to hraju kdy můžu a 99% času to jede na 60fps bez stutteringu, dokonale smooth, s "high" presetem co obsahuje 4*MSAA. Ve měste to dropne do padesátek, ale tam jsem minimum času.

Co mě ale štve je padání, za nějakejch 12 hodin hraní to zatím třikrát spadlo do win, bez chybový hlášky. Naštěstí se to furt autosejvuje, takže to není nějakej zásadní problém. Si aspoň vždycky skočím na hajzl :mrgreen:
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Sobo »

Good, jak je tam reseny streaming? Je nutne to mit na SSD, nebo si s tim v pohode poradi i HDD? Idealne bych open world hry chtel mit na SSD, ale momentalne nas svem 480GB Intelu nejak nenachazim misto. :oops:
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Paul »

Sobo píše:Good, jak je tam reseny streaming? Je nutne to mit na SSD, nebo si s tim v pohode poradi i HDD? Idealne bych open world hry chtel mit na SSD, ale momentalne nas svem 480GB Intelu nejak nenachazim misto. :oops:
Nevim, mam to na SSD a problem neni. A vešlo se mi to tam ikdyž mam jen 120 :p
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od dexterav »

Paul píše:No já to hraju kdy můžu a 99% času to jede na 60fps bez stutteringu, dokonale smooth, s "high" presetem co obsahuje 4*MSAA. Ve měste to dropne do padesátek, ale tam jsem minimum času.

Co mě ale štve je padání, za nějakejch 12 hodin hraní to zatím třikrát spadlo do win, bez chybový hlášky. Naštěstí se to furt autosejvuje, takže to není nějakej zásadní problém. Si aspoň vždycky skočím na hajzl :mrgreen:
jop padá to jak jesenné lístie :(
predtým to nerobilo
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od blaho »

hm..., mne to zatial este nespadlo

Inak FORZA by mala ist coskoro lepsie :

Microsoft pripravuje herný mód pre Windows 10
http://www.sector.sk/novinka/128126/mic ... ows-10.htm
dexterav
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. pro 2003
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od dexterav »

to už pridá fps :D
toto všetko dokážu už dneska všelijaké game tweak softy a výsledok je 0-0.0 :D
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X24GB 7,2GHz CL32 GSkill, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s + A50s + T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Sobo »

Tak vypada to na celkem luxusni hru a po dlouhe dobe konecne auta, co stoji za to hrat. Ale uz dva crashe za necele 4 hodiny hrani... :evil:
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Paul »

jo ty crashe jsou vopruz. Vždycky se na pár vteřin sekne zvuk a hello windows.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Paul »

Udělali jste někdo tu bucket challenge s audi quattro jak je potřeba dojet do města za necelý tři minuty?

Nějak mi to nejde :oops:
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
dzefo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od dzefo »

to tam s toho kanona? ak ano ani ja to nemozem spravit :(
Intel core i9 13900KS Corsair iCUE H150i RGB ELITE Pamet:Kingston FURY 64 GB KIT DDR5 6 400 MHz CL32 Renegade MB:ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO VGA:ASUS TUF Gaming RTX 4090 OC Edition Hdd:Samsung 990 Pro + 2x Seagate SSHD 4TB 8GB SSD Zdroj CORSAIR RM1000 Monitor:Dell Alienware AW3821DW+Htc Vive Keyboard+mouse:Corsair K100 + iCUE NEXUS Logitech G502 Hero:Logitech G29 Driving Force Win 11 x64 Pro
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Paul »

dzefo píše:to tam s toho kanona? ak ano ani ja to nemozem spravit :(
jj z kaňonu. Je to fakt hardcore jak svině :-D

Mimochodem, jak to hrajete ?
Já hraju všechny assisty off, damage simulation, driving line off, obtížnost driveatarů na "above average". Zkoušel jsem i ten další stupeň "highly skilled" a občas jsem vyhrál, ale občas mi to přišlo až moc hard.
A hrajete to někdo na volantu ? Jsem našel ideální nastavení (vše default, sensitivity 20, což dělá 900 stupňů) tak se to s tím hraje supr, ale smyky mi teda jsou líp zvládat s gamepadem :)
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
Sobo
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 28. črc 2007
Bydliště: Bolatice

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Sobo »

Klavesnice rulezzz. :mrgreen: Z assistu mam zaple ABS, kontrolu trakce (zadokolky jinak delaji trochu problemy, hlavne pri vyssim vykonu), driving line jenom pro brzdeni (vubec neznam trate a nechci kazdy zavod X krat opakovat, nez bych se to po pameti naucil). Obtiznost na above average a nedela mi problem vyhravat. Ono to vlastne i tak bylo docela dost jednoduche, ale tedka jsem zacal jezdit nejake ty nocni street racing, a to uz mi prijde o dost tezsi, tam uz se musim snazit. :)

Jinak me dost prekvapila aukce, kde lidi casto davaj brutalni auta za zlomek ceny v normalnim obchode. Treba jsem koupil Lamborghini Aventador LP-750 SV za asi 80k + vsechny upgrady, pricemz v shopu stoji 480k a upgrady dalsi stovky tisic - neskutecny rozdil.

BTW: zkousel nekdo zavodit online? Najde mi to nejake lobby, ale kdyz dam pripojit, tak se to posere a v error logu pise neco o chybe DNS, coz je nesmysl, protoze mi internet vcetne prekladu funguje bez problemu... Zatim jenom vydelavam prachy a ziskavam auta, ale pozdeji to asi budu muset zacit resit.
So, Lone Star, now you see that the Evil will always triumph, because Good is dumb! - Lord Dark Helmet @ Spaceballs
blaho
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 31. pro 2011
Bydliště: Nyíregyháza

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od blaho »

Sobo píše:
BTW: zkousel nekdo zavodit online? Najde mi to nejake lobby, ale kdyz dam pripojit, tak se to posere a v error logu pise neco o chybe DNS, coz je nesmysl, protoze mi internet vcetne prekladu funguje bez problemu... Zatim jenom vydelavam prachy a ziskavam auta, ale pozdeji to asi budu muset zacit resit.
tak online zavody mi išli bez problemov ,ako myslim technických
malo kedy som vyhral :oops:

* len ma tam často sralo, jak amici u toho kecali a žrali čipsy a chrumkali do mikrofonu
jak fat prasnice :roll:
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Paul »

Sobo píše:Klavesnice rulezzz. :mrgreen: Z assistu mam zaple ABS, kontrolu trakce (zadokolky jinak delaji trochu problemy, hlavne pri vyssim vykonu), driving line jenom pro brzdeni (vubec neznam trate a nechci kazdy zavod X krat opakovat, nez bych se to po pameti naucil). Obtiznost na above average a nedela mi problem vyhravat. Ono to vlastne i tak bylo docela dost jednoduche, ale tedka jsem zacal jezdit nejake ty nocni street racing, a to uz mi prijde o dost tezsi, tam uz se musim snazit. :)
Kup si aspoň ten blbej controller :mrgreen:
Hrát v roce 2016 nářez jako je FH3 na klávesnici..to se prostě nedělá :twisted:

Ale teda na volantu absolutně nevim jak driftovat..v teorii by to mělo bejt snažší než na controlleru, ale kdykoliv se o to pokusím tak jdu do hodin.

Multiplayer jsem ještě vůbec nezkoušel.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
dzefo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od dzefo »

ja hram na volante tiez a neviem si vynachvalit a aky mate pohlad ? ja samozrejme s kokpitu
Intel core i9 13900KS Corsair iCUE H150i RGB ELITE Pamet:Kingston FURY 64 GB KIT DDR5 6 400 MHz CL32 Renegade MB:ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO VGA:ASUS TUF Gaming RTX 4090 OC Edition Hdd:Samsung 990 Pro + 2x Seagate SSHD 4TB 8GB SSD Zdroj CORSAIR RM1000 Monitor:Dell Alienware AW3821DW+Htc Vive Keyboard+mouse:Corsair K100 + iCUE NEXUS Logitech G502 Hero:Logitech G29 Driving Force Win 11 x64 Pro
Paul
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. srp 2004
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od Paul »

dzefo píše:ja hram na volante tiez a neviem si vynachvalit a aky mate pohlad ? ja samozrejme s kokpitu
Taky kokpit.
Jaký máš volant a jaké nastavení, v driverech a ve hře? Zajímají mě jak máš ty deadzones, wheel sensitivity, damper apod.
Ryzen 5800X3D, Gigabyte Aorus X470 Gaming, 2*8GB FlareX@3200, nVidia RTX 3080Ti, 500GB SSD Evo 970, 2TB Crucial MX500, 120GB M4 SSD, 2 * Samsung F1 1TB SATAII, A4-Tech A7, Panasonic ST50 55" Plasma, NEC 24WMGX3 24", Win10 64bit Home, Steam Deck

If you have been voting for politicians who promise to give you goodies at someone else's expense, then you have no right to complain when they take your money and give it to someone else, including themselves.
dzefo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od dzefo »

ja to mam standartne ako bolo mam logitech g29
Intel core i9 13900KS Corsair iCUE H150i RGB ELITE Pamet:Kingston FURY 64 GB KIT DDR5 6 400 MHz CL32 Renegade MB:ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO VGA:ASUS TUF Gaming RTX 4090 OC Edition Hdd:Samsung 990 Pro + 2x Seagate SSHD 4TB 8GB SSD Zdroj CORSAIR RM1000 Monitor:Dell Alienware AW3821DW+Htc Vive Keyboard+mouse:Corsair K100 + iCUE NEXUS Logitech G502 Hero:Logitech G29 Driving Force Win 11 x64 Pro
J X P
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2004

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od J X P »

Paul píše:Udělali jste někdo tu bucket challenge s audi quattro jak je potřeba dojet do města za necelý tři minuty?

Nějak mi to nejde :oops:

Tak jsem to vcera zkousel zajet a opravdu je to celkem narocny zavod. Splneni mi unikalo o par vterin. Jenze, toto je typ zavodu, ktery byl take v The Crew (Frakcni zavody s auty do terenu), tedy ze se nesmis drzet planova trasy. po dalsich X pokusech jsem to zajel za cca 2:24:XXX, celkovy porady nekde kolem 2800. mista. Asi bych to jeste dokazal stahnout, ale uz se mi nechtelo.

http://steamcommunity.com/id/Crab_/scre ... 8015675353

Dokonce jsem uvazoval, ze zapnu Rewind, protoze tu hraje roli i nahodne odskoky na kopeckach a pak taky jsem se obcas netrefil mezi stromy. S Rewindem by se tyto chyby daly eliminovat.

Btw. nastaveni na ultra pro GTX 1070 neni pro stabilnich 60 FPS, mozna ma vliv CPU ... nevim, ale pri nastaveni na ultra to opravdu pada hodne casto. Kdyz jsem nastavil Advanced grafiku na High, zvednul Anizo filtrovani na 16x, yapnul FXAA a zrcatka dal na ultra, tak uz se 60 FPS drzi i ve meste a ani jednou mi to nespadlo. Doufam, ze toto jeste odladi, protoze nevidim duvod, proc by to melo kvuli Ultra profilu padat.

P.S. Jezdim take na padu, nastaveni obtoznosti mam nejake to druhe az treti nejvyssi (hra mi tvrdila, ze moc snadno vyhravam :D). Pomocniky mam vypnuty az na ABS a obcas laboruju s nastavenim rizeni Normal/Simulace, protoze na Normal se daji uridit a udriftovat i ty zadokolky.

Volant jsem zkousel, ale byl se o 2-3 urovne horsi a rizeni bylo pro mne spis utrpenim, nez zabavou :D. Jeste to nevzdavam, musim poladit nastaveni, ale aktualne se mi s tim laborovat moc nechce. Dalsi vec je, ze neni uplne dobre vyresena podpora zakladny T300 s jinym nez zakladnim volantem. Konkretne Ferrari GTE volant ma jine rozlozeni ovladacich tlacitek, jenze na to nejak ve hre zapomeli, takze s PS3/PC volantem je bud ovladani totalne nelogicky, nebo nejde nastavit vice funkci na jedno tlacitko, jako je u orig profilu. MS proste nadefinoval pro alternativni volanty jen profil pro TX zakladnu, ktera je pro XBOX. Taky doufam, ze to jeste poladi, ale nevim, nevim.
Naposledy upravil(a) J X P dne pon 2. led 2017, 13:56, celkem upraveno 1 x.
---
dzefo
Začátečník
Začátečník
Registrován: 08. zář 2006
Kontaktovat uživatele:

Re: Forza Horizon 3

Příspěvek od dzefo »

ja hram na ultra a nikdy mi to nespadlo
Intel core i9 13900KS Corsair iCUE H150i RGB ELITE Pamet:Kingston FURY 64 GB KIT DDR5 6 400 MHz CL32 Renegade MB:ASUS ROG MAXIMUS Z790 HERO VGA:ASUS TUF Gaming RTX 4090 OC Edition Hdd:Samsung 990 Pro + 2x Seagate SSHD 4TB 8GB SSD Zdroj CORSAIR RM1000 Monitor:Dell Alienware AW3821DW+Htc Vive Keyboard+mouse:Corsair K100 + iCUE NEXUS Logitech G502 Hero:Logitech G29 Driving Force Win 11 x64 Pro
Odpovědět

Zpět na „Hry a zábava“