Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake + refresh 14nm - info
- Blue Storm
- Odborník PCT

- Registrován: 28. srp 2006
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Přesně tak. Asus, Gigabyte, MSI, všichni to mají by default a všude to musím při testech CPU zakazovat, protože by to akorát nepěkně ovlivnilo výsledky.
PC: AMD Ryzen 7 9700X | Asus Prime B650-Plus WiFi | GTX 980 Ti | Kingston Fury 64 GB 5600MHz | Samsung 990 Evo Plus 1 TB | ADATA XPG GAMMIX S11 Pro 1 TB | Samsung 870 Evo 2 TB | Corsair RM550 | Fractal Design Define R5 | Dell U2515H
NTB: Apple MacBook Air M1 | Phone: Apple iPhone 15 Pro
NTB: Apple MacBook Air M1 | Phone: Apple iPhone 15 Pro
- Shaquille
- Středně pokročilý

-
- Registrován: 16. bře 2004
- Bydliště: Praha
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Intel Core i3-8100 a Intel Core i3-8350K budou podporovat Z270 chipset?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 5700X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 5700X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
- nothing_
- Začátečník

- Registrován: 06. lis 2014
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Urcite nie, preco by to robili ? Aby nasrali ludi, co pojdu kupovat 8700k ( ktory ma zatial potvrdene, ze pojdu len na Z3xx ) ? Ked lock tak pre vsetky kafickaShaquille píše:Intel Core i3-8100 a Intel Core i3-8350K budou podporovat Z270 chipset?
COOLING: EKWB | CPU: i7 10700k | MB: ASUS ROG STRIX Z490E | CASE: Fractal 7 ( 7x Noctua NF-F12 Chromax ) | GPU: EVGA RTX 3080 XC3 ULTRA 10GB | RAM: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB | SSD: Samsung 970 PRO NVMe M.2 512GB @ EKWB M.2 Heatsink + Samsung 850 EVO 500GB + Crucial MX500 2 TB | PSU: Corsair RM1000x | AUDIO: Creative Sound Blaster Z + Audioengine A2+ | LCD: Dell AW3423DW | KEYBOARD: ASUS ROG Strix Flare II Animate | MOUSE: Logitech G502 X Plus Wireless RGB | OS: Win 11 PRO 64-bit | PHONE: Xiaomi Mi 10 PRO 256GB + iPhone 15 Pro Max 256 GB
- Mr_Trollfan
- Červená karta

-
- Registrován: 28. lis 2016
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Je smutne ze toto sme tu mohli mat uz davno, keby intel nezacal spat koli amd.
- Zofrenko
- Žlutá karta

-
- Registrován: 06. črc 2016
- Bydliště: Humenné
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
ak niekto nahodou planuje upgrade tak
https://www.alza.sk/intel-core-i7-7700k-d4624245.htm
asi treba čo najskor lebo to pôjde hned, za tuto cenu
https://www.alza.sk/intel-core-i7-7700k-d4624245.htm
asi treba čo najskor lebo to pôjde hned, za tuto cenu
- werygood
- Začátečník

- Registrován: 18. dub 2005
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
alza.cz má taky, za 7999,-. Zatím (v CZ) prodali 56 kusů, zas tak extra rychle nemizí.zofredeSVK píše:ak niekto nahodou planuje upgrade tak
https://www.alza.sk/intel-core-i7-7700k-d4624245.htm
asi treba čo najskor lebo to pôjde hned, za tuto cenu
- racecar
- Středně pokročilý

- Registrován: 04. kvě 2014
- Bydliště: Bratislava
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Ak niekto planuje upgrade tak bazar bude lepsia volba.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
- Shaquille
- Středně pokročilý

-
- Registrován: 16. bře 2004
- Bydliště: Praha
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Co ma spolecneho i7 s i3? Koho by nasrali, co to placas. Tyhle CPU maji v popisu pozadavek na chipset 200, nerozdil od vsech jinch Coffee co maji 300...nothing_ píše:Urcite nie, preco by to robili ? Aby nasrali ludi, co pojdu kupovat 8700k ( ktory ma zatial potvrdene, ze pojdu len na Z3xx ) ? Ked lock tak pre vsetky kafickaShaquille píše:Intel Core i3-8100 a Intel Core i3-8350K budou podporovat Z270 chipset?
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 5700X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 5700X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
- havli
- Mírně pokročilý

- Registrován: 15. zář 2009
- Bydliště: Hradec Králové
- Kontaktovat uživatele:
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Kompatibilita se stavajicima deskama je samozrejme pozitivni, ale bude v tom dost bordel, kdyz cast Cofee Lake pujde na Z270 a ostatni ne.
Ryzen 7 7700 ; Asus B650E-F Gaming Wifi ; 64 GB DDR5 6000 ; Inno3D RTX 4070 Super ; Samsung 990 Pro 4 TB, MX500 4 TB ; Corsair RM850i ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
- werygood
- Začátečník

- Registrován: 18. dub 2005
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Kde to čtete? Já všude vidím, že žádné CL nepůjde s Z270. A proč by to Intel dělal?
- Atapi
- Začátečník

- Registrován: 04. dub 2007
- Bydliště: Jihlava
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
V nedávným odkazu co sem dával leon jsou i3 8100 a i3 8350K napsaný s 200 chipsetem... na druhou stranu tam je zas i3 8300 s 300 chipsetem, takže jako... vyber si, je v tom bordel, řek bych že čtyřjádra by mohli podporovat dvoustovku, ale kdo ví žejo, to by tam byla i ta 8300...
- nothing_
- Začátečník

- Registrován: 06. lis 2014
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Aha alza a jej zlavy poznamezofredeSVK píše:ak niekto nahodou planuje upgrade tak
https://www.alza.sk/intel-core-i7-7700k-d4624245.htm
asi treba čo najskor lebo to pôjde hned, za tuto cenu
https://www.gigastore.sk/intel+27365/in ... -chladice/
COOLING: EKWB | CPU: i7 10700k | MB: ASUS ROG STRIX Z490E | CASE: Fractal 7 ( 7x Noctua NF-F12 Chromax ) | GPU: EVGA RTX 3080 XC3 ULTRA 10GB | RAM: G.SKILL 16 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Trident Z RGB | SSD: Samsung 970 PRO NVMe M.2 512GB @ EKWB M.2 Heatsink + Samsung 850 EVO 500GB + Crucial MX500 2 TB | PSU: Corsair RM1000x | AUDIO: Creative Sound Blaster Z + Audioengine A2+ | LCD: Dell AW3423DW | KEYBOARD: ASUS ROG Strix Flare II Animate | MOUSE: Logitech G502 X Plus Wireless RGB | OS: Win 11 PRO 64-bit | PHONE: Xiaomi Mi 10 PRO 256GB + iPhone 15 Pro Max 256 GB
- Atapi
- Začátečník

- Registrován: 04. dub 2007
- Bydliště: Jihlava
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Tak u nás je nejlevnější v zaběhnutým obchodě za 8800 a v obchodech co maj párset hodnocení na heuréce je za 8300
ne že by se to teď vyplatilo i za 8k že když víme co za chvíli příjde
, mohli to dát tak za 6, to by byl aspoň masakr cen
tohle je furt jen alzáček čůrá*ek...
- S1av0
- Nováček

- Registrován: 10. črc 2017
- Bydliště: Európa
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Alza ma "super" zlavy
napríklad mindfactory.de maju i7 7700K po cely rok za 296e a na ostatnych strankach tiež pod 300 e a alza teraz robí black friday a len za 305e
niekedy je lepšie objednávať zo zahraničia alebo malých obchodoch
Ryzen power...
- Srandista
- Začátečník

- Registrován: 17. čer 2009
- Bydliště: Brno
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Myslis ten link z wccftech, co je stranka znama ako absolutne nedoveryhodna zumpa internetu, ktora postne hocijaky rumor ako zarucenu informaciu?Atapi píše:V nedávným odkazu co sem dával leon jsou i3 8100 a i3 8350K napsaný s 200 chipsetem... na druhou stranu tam je zas i3 8300 s 300 chipsetem, takže jako... vyber si, je v tom bordel, řek bych že čtyřjádra by mohli podporovat dvoustovku, ale kdo ví žejo, to by tam byla i ta 8300...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design North Mesh, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 8 256GB, Nexus 7 (2013) 32GB
Google Pixel 8 256GB, Nexus 7 (2013) 32GB
- S1av0
- Nováček

- Registrován: 10. črc 2017
- Bydliště: Európa
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Takže keď ľudia ušetria na kupe novej i3 budu si musieť kupovať dosky s 300 chipsetom? Nebolo by výhodnejšie ťahať tie štvorjadra na 200 chipsete?
Ryzen power...
- Atapi
- Začátečník

- Registrován: 04. dub 2007
- Bydliště: Jihlava
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Srandista píše: Myslis ten link z wccftech, co je stranka znama ako absolutne nedoveryhodna zumpa internetu, ktora postne hocijaky rumor ako zarucenu informaciu?

- CageJ
- Moderátor

- Registrován: 31. bře 2011
- Bydliště: Praha, Prešov
- Kontaktovat uživatele:
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
na tento obchod pozor!!! SEDIVKA s 24mes zarukou max!!aj ked mas narok na 36 mesiacov, jebu na tonothing_ píše:Aha alza a jej zlavy poznamezofredeSVK píše:ak niekto nahodou planuje upgrade tak
https://www.alza.sk/intel-core-i7-7700k-d4624245.htm
asi treba čo najskor lebo to pôjde hned, za tuto cenu
https://www.gigastore.sk/intel+27365/in ... -chladice/
AMD RYZEN 5600X, 16GB DDR4 2,8GHz, ASUS TUF B550, ASUS GOLD 650W; Fractal Design, ASUS DUAL RTX 3060 Ti GDDR6X;
AMD RYZEN 5800X3D, NOCTUA NH-D15, ASUS ProArt X570-CREATOR WIFI, SuperFlower 1200W, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
AMD RYZEN 5800X3D, NOCTUA NH-D15, ASUS ProArt X570-CREATOR WIFI, SuperFlower 1200W, 32GB CL14 G.SKILL 3200, FRACTAL DESIGN XL R4, ASUS STRIX RTX 3080 OC; APPLE MacBook AIR M1 iPhone 12 Pro 128GB
- Eddward
- Moderátor

- Registrován: 16. pro 2009
- Bydliště: SVK - Košice
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Zda sa ze ceny mozu byt velmi priaznive do konca roka ked sa nic vazne nestane.
Euro dnes voci dolaru prvykrat prelomilo hranicu 1,20, kde bolo naposledy v roku 2014 a prakticky nam znegovalo DPH.
Dnes uz stoji napriklad 6700K cca 339 € s DPH, a MSRP ma zrovna tiez 339 USD (co je ale bez DPH)
Skoda ze mineri kazia graficky trh, inak by aj grafiky stali velmi slusny peniaz.
Euro dnes voci dolaru prvykrat prelomilo hranicu 1,20, kde bolo naposledy v roku 2014 a prakticky nam znegovalo DPH.
Dnes uz stoji napriklad 6700K cca 339 € s DPH, a MSRP ma zrovna tiez 339 USD (co je ale bez DPH)
Skoda ze mineri kazia graficky trh, inak by aj grafiky stali velmi slusny peniaz.
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
- Shaquille
- Středně pokročilý

-
- Registrován: 16. bře 2004
- Bydliště: Praha
Re: Intel Skylake/ Kaby Lake/ Coffee Lake 14nm -info, spekul
Eddwarde radeji nespekuluj...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 5700X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 5700X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
