Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Na CF kartu se vykašli, obvykle jsou dost slow, odejdou protože se tam budou přepisovat pořád ty samé sektory. Resp pro DOS OK, ale jinak je lepší sehnat IDE SSD nebo pokud to má aspoň BXko tak sata na IDe převodník. Já jsem sehnal 32GB IDE SSD a jedou jak víno.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od MV »

Srandista píše: Plus samozrejme slubovana ESS Solo-1.

Obrázek

Len tak pre info DOCu, ta ESS zvukovka perfektne funguje v DOSe na tej mojej Frankenstein doske s VIA chipsetom (4CoreDual-SATA2). Prekvapivo sa mi ju naopak nepodarilo rozbehat s 98, zato v XP funguje out of the box hend po instalacii.

Mam na ceste este jednu grafiku, ktora doplni kolekciu, a potom si dam na nejaku dobu asi s tymto retro srotom pokoj (aspon taky je plan). :lol:
No já jsem teď pořídil Yamahu 744 od prodejce z Allegra co taky má fungovat v DOSu i Win98 OK (nedávno o tom měl phil video), nakonec mám teda tři kusy (respektive 4, jeden nefunguje :-D ). Uvidím, kam je dám, ono by to dopadlo asi taky tak, že mi pak postačí jeden komp (P4 s 865PE deskou) na všechno - od DOSu, přes Win98 po early XP hry.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo, na i865 tohle možný je a doslova si o to řiká, sám mam na 865 dva systémy.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od Srandista »

MV píše:No já jsem teď pořídil Yamahu 744 od prodejce z Allegra co taky má fungovat v DOSu i Win98 OK.
Existuje nejaka henta Yamaha, ktora ma wavetable connector?
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od MV »

Tahle ho právě bohužel nemá. Což mně osobně nevadí, ale tobě by pak ten wavetable modul byl k ničemu :(
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od del42sa »

"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

Case NZXT H230 Silent, CPU AMD Cezanne, Ryzen 7 5700G + SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024, GPU Sapphire Radeon RX 7600 8GB, MB Gigabyte Aorus B550-PRO V2, 16GB DDR4 4400Mhz CL18 Patriot Viper 4 Blackout, system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB, Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III , data HDD WD RED 1TB SATA III, Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Hz 10bit HDR, Win 10-64 bit Pro, zdroj Cooler Master V550 Semi-Modular 550W 80 PLUS GOLD
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

MV píše:Tahle ho právě bohužel nemá. Což mně osobně nevadí, ale tobě by pak ten wavetable modul byl k ničemu :(
Jak to vlastně zní? Má to ňákej benefit a jak je to s kompatibilitou DOS her pod win98 u takovýhle PCI zvukovky? Já jsem nikdy externí wavetable neměl, vždy jsem přehrával přes zvukovku only. Ideálně ISA s OPL3 čipem. U PCI jen emulovaně co SB-live a ESS-solo1 dala. Teď mám na cestě ještě Aureal vorex2, kterej má dobrou šanci zprovoznit DOS zvuk i na moderních boardech, nepotřebuje ISA DMA volání, tak uvidíme.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od Srandista »

MV píše:Tahle ho právě bohužel nemá. Což mně osobně nevadí, ale tobě by pak ten wavetable modul byl k ničemu :(
Ako furt bych to vedel pripojit na tento CHiLL and Phil Adapter, co sa furt da zohnat na nete, ale zasa cpat dalsie prachy do takejto srancicky, co budem pouzivat fakt obcasne sa mi zrovna nechce.
DOC_ZENITH píše:Jak to vlastně zní? Má to ňákej benefit a jak je to s kompatibilitou DOS her pod win98 u takovýhle PCI zvukovky? Já jsem nikdy externí wavetable neměl, vždy jsem přehrával přes zvukovku only. Ideálně ISA s OPL3 čipem. U PCI jen emulovaně co SB-live a ESS-solo1 dala. Teď mám na cestě ještě Aureal vorex2, kterej má dobrou šanci zprovoznit DOS zvuk i na moderních boardech, nepotřebuje ISA DMA volání, tak uvidíme.
No znie to hodne dobre. Ja som to zatial teda neskusal priamo v retro kompe, len na modernej masine pri pripojeni cez USB ako MIDI device, pri prehravani MIDI hudby cez Falcosoft Soundfont Midi Player. Pripadne v DOSBoxe, ktory dokaze tiez hentu kartu zozrat ako MIDI device, a potom uz len v DOS hrach nastavis hudbu na General MIDI, port 330.

Rozdiel zrovna na Aureal Vortex 2 si mozes vypocut napr. tu:
Day of the Tentacle (DOS, 1993) "Intro" vs. Aureal Vortex 2 (SB emulation)
Day of the Tentacle (DOS, 1993) "Intro" vs. DreamBlaster X2 + GUD 1.0
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

https://www.youtube.com/watch?v=kpSdhXJLNjI

Docela ok, většina oněch midi a pod dopadla v doomu naprosto out oproti SB+OPL3 na který to bylo psaný. Ač někteří říkali že je to "better" tak mně to vždycky tahalo za uši, nebyl to prostě originál, ale tohle docela jde. Takže asi dobrej deal, uvidim jestli si to taky nepořídim. Na ISA karty to nepotřebuju a PCI... no uvidíme až přijde ten aureal, live neni tak zlá a hlavně na tak fast mašině hraju už spíš late DOS hry co počítaj s SB16 a je tam více klasickýho audia a ne tolik syntézy. Na early DOS hry mam mašiny s native ISA.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od Srandista »

No ako ja som tiez pocul rozne porovnania, kopec ludi odprisaha na Roland, ale zrovna ja u toho Doomu musim povedat, ze Dreamblaster mi vyhovuje najviac.

https://www.youtube.com/watch?v=gXSJVDMWOgw

Inak na X2 sa ocakava este dalsi, asi 50 MB velky soundbank "Polaris", tak som zvedavy, co to bude zac, a ako to posunie hudbu v tych hrach.

A btw, zrovna na ISA kartach mas daleko castejsi vyskyt wavetable connectoru ;)
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo ale tam to dávat nebudu, všechny ISA zvukovky co mam maj original Yamaha OPL 3 syntetizér, tzn hraje to na nich tak jak to má a jak to bylo navržený. Tahle udělávka se hodí na ty co to nemaj a jen to (často velice mizerně) emulujou. Občas to může hrát lépe než original OPL3 díky větší pamětí a více samplům, ale občas to zase hraje jinak a hudba je pak "out". Třeba ten doom doom je dobrej příklad.

Original:

https://www.youtube.com/watch?v=jFDKg7GHCnk

Gravis, kterej ve svý době vychvalovali... no, na můj vkus teda dost tfuj:

https://www.youtube.com/watch?v=f1V9m5_j1mg

A pak třeba rolland kterej má bejt top, ale je to trochu jiný, tak co je lepší original nebo rolland... atd.

https://www.youtube.com/watch?v=tykAn_7aRP4

Pointa je v tom, že ty midi Rollandy byly na čem se tehdy ta hudba dělala, a ve svý době to bylo top, ale cílem byly OPL3 zvukovky že..... resp OPL2 u Adlibu, 3 až od SB PRO.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od Srandista »

No ten GUS znie fakt otrasne, ako keby niekto cez reprak prehodil tri handry...

Ja musim povedat, ze sice som s tymyto hrami vyrastal, ale neni to tak, ze bych si pamatal kazdu notu ich hudby, takze mi ta hudba, pokial je rozumne "enhanced" a nema noty uplne evidentne off nevadi. Takze v tom Doomovi mi to znie s Dreamblasterom dobre. Zistol som ale napr., ze v Spellcrosse hudba co je v uvodnom menu ma nejaku blbu notu a celu dobu akokeby v tej skladbe "chrcalo". V inych skladbach z tej hry je to ale vsetko v pohode, a ta MIDI hudba znie fakt lepsie ako s klasickym syntetizerom, akoby "plnsie", a je tam pocut nastroje ktore som pretym na svojich shity zvukovkach nepocul.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To vidíš to já zas na to mam pamatováka jako řemen. :P Vyrůstal jsem se zvukovkou Audio excell 16 byla to ňáká random korea emulující SB16 PRO, ale v tomto ohledu emulující velice dobře a hlavně nesla original OPL3 čip, takže hudba seděla na 100%. A pak když to slyšim jen trošku jinak tak mi to hned trkne. Moje největší zklamání posledních let byla jinak opěvovaná SB AWE64 gold.

https://www.youtube.com/watch?v=SlCQApL4g38

WTF! Přitom AWE32 ještě nesla OPL3 a hrála parádně, tak AWE64 šla zase do šuplete no. Sice AW64 má programovatelnej midi a velkou paměť ale OPL3 original bude vždy original, nehledě na to že když chceš tu paměť na AWE64 naplnit midi fontama, tak je to RAM, tzn při každym bootu musíš znova a trvá to strašně dlouho než se to naprogramuje.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od Srandista »

Ja tiez neviem, co vsetci vidia na AWE64... Zobrali AWE32, vyhodili z nej OPL3, wavetable connector, standardne RAMky na soundfonty nahradili za ich propretiarne a dali to na trh. Jedine velke plus co vidim, ze AWE64 uz nie je dlha ako tyzden pred vyplatou :roll:

Ja mat tu moznost vybrat si medzi nimi, tak zoberiem AWE32 ktory kolvek den v tyzdni...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Zapomněl jsi na IDE controller, ten taky vyhodili. :P Já jsem ho u některejch 486 používal jako sekundární IDE controller.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od Hladis »

Hudba z AWE64 se me taky nelibi. Mam ho v P75tce, pretaktovany na 100MHz, spolu s 3Dfx Banshee v jednom z kompiku. Gravis se mi taky zvukove nikdy nelibil. Jinak muj primarni "pretreny" Ensoniq na Sound blaster 128 CT4700 bohuzel moc ukazek na YouTube nema, nasel jsem https://www.youtube.com/watch?v=-Zz-OFYTQLE https://www.youtube.com/watch?v=qqQ3bJdRiQI

//
Aaaa tady jsem nasel srovnavaci video https://www.youtube.com/watch?v=YXFYWJ7dbz0 reference je Roland Sound Canvas SC-55mkII, Sound Blaster 128 CT4700 je ten Ensoniq AudioPCI 8MB.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od Srandista »

Lol, niektore tie zvukovky su fakt uplne smiesne :lol: Neskutocne, ake byvali volakedy brutalne rozdieli v tom, co vyslo zo zvukovky. Jeden priklad za vsetky je ten Ensoniq SoundScape Elite FM, na tom som sa normalne smial :mrgreen:

Predpokladam, ze moja ESS ES1938 Solo-1 bude zniet uplne rovnako ako ten ESS ES1869 AudioDrive, kedze obe vyuzivaju ESFM syntezu, ale budem to musiet niekedy vyskusat a porovnat. Plus samozrejme vyskusat ten Dreamblaster aj na realnom zeleze, aj ked z principu by mal hrat rovnako ako aj na modernej masine pripojeny cez USB s hrou v DOSBox-e (pripadne v nejakom source porte, ale tam som to zatial este neskusal fakt vobec).
Naposledy upravil(a) Srandista dne čtv 30. srp 2018, 16:49, celkem upraveno 1 x.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od MV »

DOC_ZENITH píše:
MV píše:Tahle ho právě bohužel nemá. Což mně osobně nevadí, ale tobě by pak ten wavetable modul byl k ničemu :(
Jak to vlastně zní? Má to ňákej benefit a jak je to s kompatibilitou DOS her pod win98 u takovýhle PCI zvukovky? Já jsem nikdy externí wavetable neměl, vždy jsem přehrával přes zvukovku only. Ideálně ISA s OPL3 čipem. U PCI jen emulovaně co SB-live a ESS-solo1 dala. Teď mám na cestě ještě Aureal vorex2, kterej má dobrou šanci zprovoznit DOS zvuk i na moderních boardech, nepotřebuje ISA DMA volání, tak uvidíme.
To nevím, já wavetable nikdy neměl a kdysi, když tyhle zvukovky byly in, tak stejně na plastovejch bedýnkách od geniusu bych to nepoznal. Ale na obyčejnou ESS1868 mám dobrý vzpomínky, fungovalo mi tam vše.

Tu yamahu musím ještě pročíst https://www.vogons.org/viewtopic.php?f=46&t=48133 vypadá to, že v pure DOSu by mi mohla na 865 desce běžet bez TSR jen přes D-DMA. Na kartě jsou sice plošky pro připájení SB-Link konektoru, ale základní deska to asi mít nebude vůbec.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
maltra
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 11. říj 2010
Bydliště: Západná Stredozem

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od maltra »

Ked uz ste nacali ten zvuk, ako je na tom tato zvukovka? Na krabici je rok 2003, kupil som si to kedysi do retro pececka ktore som ale este nezacal stavat (a asi ani nezacnem).

Obrázek Obrázek Obrázek
PC: R9 5900X | 32 GB DDR4 | X570 Aorus Master | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 2TB | Phanteks Enthoo Pro M Glass | AX860 | Alienware AW3423DWF
Retro PC: PIII 650E Slot 1 | GA-6BXE Rev 1.9 | 128MB DDR | V4 4500 32MB AGP | SB 32 PnP CT3670 | SpinPoint 80GB>32GB[
Coming soon: R7 7800X3D | 64 GB DDR5 CL30 | X870??? | ASUS RTX 4070 Ti TUF | WD_BLACK SN850X 1TB (OS) & 2TB (Games) | Phanteks Enthoo Pro M Glass | RM1000e | Alienware AW3423DWF
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd.

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Je dobrá, je to plnohodnotnej live, tzn s dobrym chipsetem pod win98 funkční i SB16 DOS emulace. Jde použít od DOSu po win10. A ten front panel s digitálními výstupy se zas může dost hodit na nahrávání.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“