NVIDIA Turing - Info a spekulace

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Shaquille
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Shaquille »

Co je na to marketingovy bullshit? Presne takhle funguje praxe...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 5700X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od hnizdo »

HEAD píše:Prvni benchmarky 1080TI FE vs 2080TI FE.Puvodni video s benchmarkama bylo stahnuty, takze to mozna neni fake(puvodni video je od youtube hw uctu s 100k odberatelama).Prumerne je 2080TI rychlejsi o 40%.Ale jelikoz je tentokrat 2080Ti FE pretaktovana verze, tak rozdil by mel byt 30% pokud srovname nereferencni 1080TI vs 2080TI(obe oc verze)
https://www.youtube.com/watch?v=dX8WHZoDjxg&t=

Tim padem rtx 2080 by mela byt na urovni 1080TI FE(znova pretaktovana rtx 2080 vs reference 1080TI, takze mozna bude 1080TI nakych 10% rychlejsi pokud srovname pretaktovane verze)
Jestli se jedna o ty turky, tak tam bylo zajimave, ze to slo az nad 55%, takze ten vykon tam je. Nektere hry pujdou podstatne hur, coz neni nic noveho. Verohodnosti ovsem moc nepomaha ten BF V.
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Logitech G502X Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus ROG Swift PG32UCDP, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Logitech G935, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od HEAD »

Eddward píše:HEAD, zase sa snazis zhadzovat tie karty, ale naco je to dobre ?
Ked je to FE vs FE tak je to FE vs FE a bodka.
Je uplne jedno ci je dnes FE akoze "pretaktovana" verzia alebo nie. Su to Nvidia stock parametre. Navyse 90Mhz urcite nebude robit rozdiel 10%.
Vsetky recenzie budu tak ci tak vychadzat z FE verzie a ked sa bude taktovat tak sa bude taktovat vsetko na max.
Ziadna akoze "nepretaktovana" verzia prakticky nebude existovat. Teda mozno budu, tie za 699 a 999. Ostatok bude minimalne na urovni Nvidia FE specs ak nie vyssie.
FE verze je pretaktovana.Referencni takty jsou cca o 100Mhz nizsi.Je to stejny jako u 1080TI.Ta ma boost 1582mhz reference a moje MSI gaming x ma boost 1683Mhz a ma tez cca o 10% vyssi vykon nad referenci.Da se teda predpokladat, ze 2080TI FE ma stejne takty jako vsechny ostatni nereferencni karty jako treba MSI gaming a blower zakladni karty budou pomalejsi.Kdyz ma teda clovek doma nereferencni 1080TI, tak ten rozdil bude mensi vs nereferencni 2080TI(nez je ted mezi FE vs FE).
Obrázek
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od hnizdo »

Heade, ja ti nevim, ale ziju v domneni, ze FE verze byly vzdycky pomalejsi kvuli slabymu chlazeni a ne kvuli stock frekvenci...

Navic mam vazne pochybnosti, ze +100MHz prida 10% jak na turingu, tak na tvoji 1080Ti proti nereferenci na stock f. Ja kdyz pridam +100-150 u svoji 1080 (stabilita dle max boostu), neprida to prakticky vubec nic. Zmerit to v benchi jde, ale v praxi nula. Stejne se to jebne o power limit.
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Logitech G502X Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus ROG Swift PG32UCDP, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Logitech G935, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

HEAD:
Jedina "referencni" karta a "referencni design", ktery nV predvedla, je tahle "jakoby OC" FE, zadnou jinou kartu jako referencni nV nevydala a zadna jina nebyla videt. Zbytek je marketingova hra s cisly. Recenze budou vychazet z FE verzi. Deal with it.
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od HEAD »

Hnizdo:Jo jenze Turing FE je stejna jako nereferencni karty.Ma 2 vetraky a tim padem lepsi chlazeni=vyssi boost nez 1080TI blower FE.
Jinak staci se podivat na recenze MSI 1080TI ve 4k.Je tam cca 10% rozdil proti FE
https://www.guru3d.com/articles_pages/m ... ew,12.html

Hladis:Takze podle tebe budou AIB karty jako MSI gaming jeste rychlejsi nez FE, ktera uz je pretaktovana o 100mhz?Vam porad nedochazi, ze U turingu pouziva Nvida novej chladic a je to pretaktovana edice stejne jako AIB karty.Zakladni AIB karty budou behat na tech zakladnich taktech a OC verze na FE taktech.
del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od del42sa »

ifkopifko píše:
del42sa píše:podle velikosti Volty GV100 a porovnání s Pascalem GP100 a s ohledem na schéma SM můžeme s určitostí říct, že Tensor cores zabírají poměrně velkou část čipu. Možná stejně nebo více jak FP32 + FP64 jednotky dohromady.
https://www.pcgamesn.com/wp-content/upl ... sion-3.jpg
Chápem to správne, že porovnávaš veľkosti na blokovej schéme, ktorá vôbec nemusí mať jednotlivé časti zaznačené v jednotnej mierke? Obávam sa, že s určitosťou z toho nemôžme povedať vôbec nič.

Avšak, počet SMs (a teda aj počet CUDA Cores) stúpol GP100->GV100 o 40%. Počet tranzistorov aj plocha stúpli o ~33%. To by skôr naznačovalo, že nezaberajú až tak veľa, ale stále to ostáva v rovine špekulácie.
del42sa píše:Oproti tomu RT jádro je v každém SM bloku jen jedno a jeho velikost bude zanedbatelná, protože se jedná v podstatě jen o přídavný ASIC, resp. dedikovanou pipeline k FP32 jádrům
No, ktoho vie, ale to už hraničí s "cucaním z prsta"? Prečo by ich potom nedali na čip viac ak by to bolo také zanedbateľné? Resp, prečo by ich nepridali viac do slabších/menších čipov, a prečo sa neobjavili už v minulých generáciách čipov?
no jasně, to bys ani nebyl ty, abys něco takového hned nenapsal :-D Jistě že to je jen blokové schéma a ano jistěže se jedná jen o odhad, protože přesná čísla neznáme a než je Nvidia zveřejní oficiálně tak to bude vždycky jen odhad. Nicméně nikoliv vycucaný z prstu jak tvrdíš ty, ale na základě doposud známých informací. Asi se budeš divit, ale i tyto bloková schémata jsou většinou ilustrována tak, že zhruba naznačují jednotlivé poměry velikostí těch jednotek které obsahují. Vždyť to jedno tensor jádro má "jenom" 4x16 výpočetních jader a je jich tam 8 na jeden SM blok, což je celkem 512 výpočetních jednotek v jednom SM bloku :D Oproti tomu Cuda jader FP32 je v jednom SM bloku 64 + 64 INT + 32 FP64 jednotek. Dohromady 160.
Stejnou věc jsme probírali už kdysi u Kaveri a následný reálný die shot mi dal za pravdu, ale to je fuk, protože ty stejně rejpat nepřestaneš, ostatně máš to už jaksi v povaze. To oba víme :wink:

Proč by jinak Nvidia kreslila do schématu ty Tensor Cores tak velká, když by je mohla nakreslit například jen jako dva pidi malinkaté čtverečky ? hmm ? Proč mají ty jednotlivé části čipu určitou velikost a nejsou například nakreslené v úplně jiném měřítku ? Proč mají FP64 jednotky dvakrát takovou velikost jako FP32 ? Asi jen tak z pro nic za nic :roll:

\\ ještě doplním citací z Anandtechu:
Now there are a bunch of unknowns here, including how flexible these cores are, and how much die space that they take up versus FP32 CUDA cores. But at a high level, this is looking like a relatively rigid core, which would make it very die-space efficient. By lumping together so many ALUs within a single core and without duplicating their control logic or other supporting hardware, the percentage of transistors in a core dedicated to ALUs is higher than on a standard CUDA core. The cost is flexibility, as the hardware to enable flexibility takes up space. So this is a very conscious tradeoff on NVIDIA’s part between flexibility and total throughput.
https://www.anandtech.com/show/11367/nv ... -announced

tak nezapomeň hned běžet na Anandtech a napsat mu tam pod článek že si to všechno cucá z prstu :roll:

Proč Nvidia dala do každého SM bloku jen jedno RT jádro ? Nejspíše proto, že to jedno jádro pro současnou akceleraci RT úplně stačí :twisted:

A proč se neobjevily ty RT jádra už ve starší generaci čipů ? Tak na takhle blbou otázku se opravdu můžeš zeptat jedině ty :-D :-D :-D Víc dodávat netřeba.
Naposledy upravil(a) del42sa dne pon 3. zář 2018, 15:02, celkem upraveno 1 x.
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

MSI MPG GUNGNIR 110R White | CPU AMD Ryzen 7 9700X Granite Ridge | DeepCool AK500 White | GPU Sapphire Pure RX 9070 XT 16GB plus UV | MB MSI MAG X670E GAMING PLUS WIFI | 32GB DDR5 A-DATA XPG LANCER RGB Dual KIT 7200 MHz | system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB | Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III | data HDD WD RED 1TB SATA III | Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Hz 10bit HDR | Soud Blaster Audigy Fx | PSU MSI MAG A850GL 850 W 80 PLUS Gold PCIe 5 II | Win 10-64 bit Pro
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od hnizdo »

HEAD píše:Hnizdo:Jo jenze Turing FE je stejna jako nereferencni karty.Ma 2 vetraky a tim padem lepsi chlazeni=vyssi boost nez 1080TI blower FE.
Jinak staci se podivat na recenze MSI 1080TI ve 4k.Je tam cca 10% rozdil proti FE
https://www.guru3d.com/articles_pages/m ... ew,12.html
No vzdyt - turing FE je +- stejna jako nereference, hlavnim limitem tedy nebude chlazeni, ale power limit. Tim padem bude boostovat podobne jako nereference. Tim padem tam rozdil (2080Ti-2080TiFE) bude podsttane mensi, nez 1080Ti versus 1080FE.
Jako je mi to jedno, jen mi trochu unika tvoje myslenka.
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Logitech G502X Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus ROG Swift PG32UCDP, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Logitech G935, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

HEAD:
"Podle me" si tu tak hrajes karty s Jolandou misto toho, abys laskave pockal na testy. Tvoje "telenovely" jsou uz legendarni. Rekl bych k tomu jen to, ze jses z toho strasne vyplasenej a jak se na vojne rikalo, nejhorsi smrt je z vyplaseni. FE primo od nV je svym zpusobem referak at tam ma napsano co chce za marketingovou omacku a kdo si jak nastavi frekvence dolu nebo nahoru, to je vec kazdyho vyrobce. Recenzovat se bude FE verze jako zaklad a to budou zakladni vysledky v testech, z kterych se bude vychazet. Thats all. Ja myslim, ze Eddward ti to napsal vcelku srozumitelne. Dalsi hnipani v tom nedava smysl.
Krteq
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 22. dub 2005
Bydliště: Brno

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Krteq »

:? však HEAD má v tomhle pravdu. Sama nV uvádí na svých stránkách že referenční verze běží na nižšcíh taktech jak FE verze.

Takže v tomhle případě opravdu není FE to samé jako reference a porovnávat referenční GTX 1080 Ti vůči FE RTX 2080 Ti postrádá logiku.

Obrázek

Pokud tedy AiBs vydají non-OC edice RTX 2080 Ti, jak budete porovnávat?

Další paradní past na BFU zakazníky od nV. Recenzovaná bude výkonnější FE verze, ale prodávat se pak budou i karty s nižším výkonem... Fakt bravo
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Azentar »

Tak stejně je udávaná frekvence dost nepodstatný údaj ne? Protože vše bude o chlazení, pl a pak si karta provede boost dle sebe a ne toho, co bylo řečeno v tabulce.

Nebo se pletu?
hnizdo
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. bře 2007
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od hnizdo »

Krteq píše: Takže v tomhle případě opravdu není FE to samé jako reference a porovnávat referenční GTX 1080 Ti vůči FE RTX 2080 Ti postrádá logiku.
Porovnavat nereference 1080Ti s 2080Ti FE je OK, oboji je OC.
Pri porovnavat 1080Ti FE s 2080Ti FE se musi tenhle rozdil zduraznit, nicmene souhlasim s tim, ze tohle zajima malokoho, (vsichni) edit:vetsina chce porovnani s nereferencemi.
MB: Asrock Z690 Extreme CPU: Core i9-12900K cooler: Be quiet! Dark Rock PRO 4 RAM: 32GB 2x16 DDR4-3600 CL16 Kingston Renegade, VGA: MSI 4090 Suprim Liquid SSD: Samsung 960Pro 1TB + EK-M.2 HS HDD: 3TB Toshiba, 18TB WD DC HC550, 8TB Seagate SMR, 2x12TB HGST DC HC520 - RAID1, Optical: LG BH16NS55 BR-RW , Mouse: Logitech G502X Keyb.: Logitech G15+G13+F710, Case: BQ Dark Base PRO 900 r2 PSU: Seasonic Platinum 860W SS-860XP2, Monitor: Asus ROG Swift PG32UCDP, Repro: Logitech Z-5500, Headset: Logitech G935, OS: Win11/64 Pro

>>>>Fórum pro much VRAM much doge věrozvěsty otevřeno! Vstup ZDARMA<<<<
Azentar
Začátečník
Začátečník
Registrován: 25. led 2012

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Azentar »

Na druhou stranu FE je prostě FE. Je to porovnání nové a staré generace.

To že na papíře má mít ne FE parametr xy a cenu yx je nám úplně k ničemu.

Pro mě je FE základní model, cena většiny partnerů jde nad tento "základní" model a stejně tak většinou takty.

Navíc počítám s tím, že budou i recenze jako Asus 1080 Ti vs Asus 2080 Ti.
Baneshee
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 12. dub 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Baneshee »

Jde o to, že dřív nereference byly vždy vykonnější nebo v nejhorším případě stejně výkonný jak FE verze (který se recenzovaly jako první). Teď to neplatí a levnější nereference, který nejsou označený jako OC a taky se běžně prodávají, mohou být slabší jak FE z recenzí. Né že by těch 90MHz na boostu udělalo tolik, ale z principu je to trochu ojebávka na BFU
Ryzen 7800X3D | Noctua C12P SE14 | 2x32GB Kingston Fury 6000MHz | Sapphire Pulse 9070XT 16GB | ASRock X870 Pro RS | Micron 2TB NVMe & Kingston KC3000 4TB | FD North Black TG | Seasonic GX 750W | Dell G3223Q
ifkopifko
Začátečník
Začátečník
Registrován: 16. říj 2009

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od ifkopifko »

del42sa> Tá citácia z AT nič konkrétne nepíše, len že je to úsporné riešenie čo sa plochy/tranzistorov týka... samo, na úkor flexibility. Buď si to zle pochopil, alebo neviem čo si chcel tou citáciou ukázať.

Ja nepredstieram že viem koľko plochy tie Tensory a RT jadrá zaberajú, ale aspoň nebudem písať, čo môžeme s určitosťou tvrdiť, keď tomu tak nie je. ;) Ostatne, čo ten nárast CC a tranzistorov/plochy u GP100->GV100?
del42sa píše:Stejnou věc jsme probírali už kdysi u Kaveri a následný reálný die shot mi dal za pravdu, ale to je fuk, protože ty stejně rejpat nepřestaneš, ostatně máš to už jaksi v povaze. To oba víme :wink:
Je mi jasné že zas len rýpem, ale nie, reálny dieshot ti za pravdu rozhodne nedal ani vtedy. ;) To je tu každopádne OT.
del42sa píše:Proč by jinak Nvidia kreslila do schématu ty Tensor Cores tak velká, když by je mohla nakreslit například jen jako dva pidi malinkaté čtverečky ? hmm ? Proč mají ty jednotlivé části čipu určitou velikost a nejsou například nakreslené v úplně jiném měřítku ? Proč mají FP64 jednotky dvakrát takovou velikost jako FP32 ? Asi jen tak z pro nic za nic :roll:
A všimol si si, že na tom obrázku z ktorého vychádzaš: Napríklad u GP100 je "DP Unit" (teda FP64 jednotka) rovnako veľká ako hociktoré Cuda jadro (FP32)? Stále ti to sedí?
Naposledy upravil(a) ifkopifko dne pon 3. zář 2018, 15:49, celkem upraveno 1 x.
CPU: R7 7700 COOLER: Endorfy Fera 5 MB: ASUS B650M-E RAM: 2x16GB DDR5 VGA: Asus GTX 1060 3GB OC HDD: Samsung 980 Pro 1TB + Crucial MX500 1TB + WD Red 6TB PSU: Seasonic Focus GM550
CASE: Thermaltake Swing Silver w/o window -trošku modifikovaná (skôr znásilnená) DISPLAY: Asus MX239H
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od HEAD »

Baneshee píše:Jde o to, že dřív nereference byly vždy vykonnější nebo v nejhorším případě stejně výkonný jak FE verze (který se recenzovaly jako první). Teď to neplatí a levnější nereference, který nejsou označený jako OC a taky se běžně prodávají, mohou být slabší jak FE z recenzí. Né že by těch 90MHz na boostu udělalo tolik, ale z principu je to trochu ojebávka na BFU
Ja cekam, ze FE verze budou ted stejne rychly jako lepsi OC edice jako treba MSI gaming trio atd.Bude zalezet jak moc je to chlazeni na FE kvalitni.Dost mi to pripomina EVGA karty...
Sheppix
Začátečník
Začátečník
Registrován: 29. dub 2006
Bydliště: Beroun, Praha

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Sheppix »

del42sa
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 18. lis 2009
Bydliště: Omicron Persei 8

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od del42sa »

ifkopifko píše:bla bla bla
nevím jak GV100, ale rozdíl mezi GP102 a TU102 je 11,8 miliard tranzistorů versus 18,6 miliard , přičemž cuda cores přibylo pouhých 1024. (tj +28,5 %) . Nárust tranzistorů je ale 57%. Kam asi ty tranzistory šly ? :roll:
"The more you buy, the more you save" AI everywhere - Nvidia CEO at Computex 2023 https://www.youtube.com/watch?v=FhlE3m1trM4
Vega Primitive Shader combines the functions of vertex and geometry shader and with the right knowledge you can discard game based primitives at an incredible rate" https://pcper.com/2017/01/amd-vega-gpu- ... tecture/2/

MSI MPG GUNGNIR 110R White | CPU AMD Ryzen 7 9700X Granite Ridge | DeepCool AK500 White | GPU Sapphire Pure RX 9070 XT 16GB plus UV | MB MSI MAG X670E GAMING PLUS WIFI | 32GB DDR5 A-DATA XPG LANCER RGB Dual KIT 7200 MHz | system HDD SSD M.2 Kingston FURY Renegade NVMe 1TB | Seagate Baracuda HDD 1TB SATA III | data HDD WD RED 1TB SATA III | Quad HD VA monitor 27" MSI Optix G27CQ4 Free Sync 165 Hz 10bit HDR | Soud Blaster Audigy Fx | PSU MSI MAG A850GL 850 W 80 PLUS Gold PCIe 5 II | Win 10-64 bit Pro
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od madPav3L »

Také se psalo, že narostla cache na každé Cuda jádro a celková, nevím kolik to sežere, ale něco to bude...
CPU: Ryzen 7 9800X3D MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI RAM: Patriot Viper Venom 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung PM981 M.2 2TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G502 X Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Eddward »

HEAD píše:Zakladni AIB karty budou behat na tech zakladnich taktech a OC verze na FE taktech.
No toto prave nevieme. Takty OC verzii som aspon ja este nevidel. Ty si videl ? Moze to tak byt samozrejme, ale je kludne mozne ze OC verzie budu este nad FE, predovsetkym ked sa bavime o kartach s custom PCB ako je prave GAMING X TRIO...
A tiez plati aj to, co sa tu uz spominalo, ze custom karty budu velmi pravdepodobne mat out of the box boost aj s Nvidie FE taktami vyssi, kvoli lepsim chladicom. O kolko, to tiez nevieme. Moze to byt aj celkom dost pokial bude boost silnejsi pri nizsich teplotach ako je tomu dnes.

Ale v poriadku, ja to beriem. Kedze je vsetko stale v rovine spekulacii kazdy moze mat svoj uhol pohladu a "ohybat" realitu podla toho ako to jemu pasuje :)
Karty su dnes drahe a kazdy pochopitelne chce aby mu ta jeho vydrzala na trone co najdlhsie. Niekedy to vyjde, niekedy nie. Nebude to trvat dlho a pride zmierenie s realitou ;)
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“