NVIDIA Turing - Info a spekulace

Grafické karty s libovolným GPU firmy nVidia (např. Riva, GeForce).

Moderátoři: Walker1134, Wilik

Odpovědět
Eddward
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 16. pro 2009
Bydliště: SVK - Košice

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Eddward »

HEAD píše: Jo testujou.Ty shit kusy oznacej bez A a jdou do non oc verzi a ty lepsi kusy oznacej jako A a jdou do oc verzi.

Ctes vubec ty clanky a nebo neumis anglicky?
https://www.techpowerup.com/247660/nvid ... er-variant
Both are the same physical chip, just separated by binning, and pricing, which means NVIDIA pretests all GPUs and sorts them by properties such as overclocking potential, power efficiency, etc.
kdybys nahodou nevedel co je to binning tak je to testovani kazdeho GPU a jeho trideni podle kvality

v prekladu tam stoji doslovne, ze nvidia testuje kazde GPU a pak je tridi podle OC potencialu, spotreby atd.
Tiez sa tam pise ze zatial vsetky karty ktore videli maju A cip.
Ten bez A bude pravdepodobne len na tych najlacnejsich single fan kartach, aj ked zatial to ani na to nevyzera. Kazda jedna karta v eshopoch ma napisanu verziu A ako cip, vratane zakladnej Asus turbo karty.. aj ked je mozne ze je to chyba.
Intel Core i7 8700K @ 4.8Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI GeForce RTX 2080 GAMING X TRIO 2.1/15.5Ghz
Crucial MX500 2TB | Samsung 970 EVO Plus 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W11 x64 Pro | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p

Phone: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G
Time Spy: 11 610
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Srandista »

Napisane na e-shope mozes mat kludne aj B, otazka je, co dojde cloveku realne ked si tu kartu donesie domov a da dolu chladic.
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design North Mesh, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 8 256GB, Nexus 7 (2013) 32GB
HEAD
Začátečník
Začátečník
Registrován: 27. lis 2005
Bydliště: Usti n/L
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od HEAD »

Srandista píše:Napisane na e-shope mozes mat kludne aj B, otazka je, co dojde cloveku realne ked si tu kartu donesie domov a da dolu chladic.
No jistotu bude clovek mit kdyz si koupi oc edici.


Hladis//Promaz, svoje osobni rozmisky si reste jinde.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

dexterav píše:niežby tie OC verzie išli nakoniec nejak lepšie taktovať ako tie bez oc
pre klud naduši možno ale rozdiel 2GHz vs 2.05GHz je úplne famozny :mrgreen:
U Pascala to bylo vcelku jedno, tam uz byla frekvence nasazena pomerne vysoko a pokud je zaklad a boost uz blizko max OC, tak je to sumak. Ale i tak treba bylo lepsi vzit treba od Gainwardu Phoenix GS nez zakladni, ktery mel snizeny power limit a pokud chces tu kartu OCnout a vydupat z ni max., tak ten powerlimit uz do toho zasahuje.
Ache
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 26. zář 2006
Bydliště: Plzeň

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Ache »

Krteq píše:...Jsem zvědav jak se k DLSS postaví useři kteří neustále pitvají kvalitu AF a AA :)

DOC i havli svůj postoj dali najevo, Ache asi taky nebude nadšen.
Upscaling, DLSS, checkerboard render - všechno je to hnus...
MSAA s TRAA už dávno nikde nejde aktivovat, a obrazová kvalita šla kvůli hrám optimalizovaným na AMD páčkovače do kopru.
Snad ten režim DLSS 2x bude použitelný - z dnešního standardu v podobě TAA (nejlépe kombinovaný z checkerboardem) je mi fakt na blití. Pokud mě AI obraz vyhladí tak, že bude krásně ostrý, bez šumu, prosím... uvidíme. Na DLSS se zaměřím. Nakonec to bude plánováno i v jedné z mých nejoblíbenějších tupých stříleček - Serious Sam :twisted:
AMD Ryzen 7 9800X3D | MSI X670 Tomahawk | 64GB DDR5 6000 cl30 | ASUS RTX 5070Ti prime | 500GB SSD (NVME) + 2x 3,84TB Micron 5300 PRO
Sound Blaster Z + EDIFIER S1000MKII + Beyerdynamic DT 990 | Seasonic X850 | Cooler Master HAF-X Nvidia Edition | MSI Optix MAG274QRF-QD Quantum Dot bestie
Dusan
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 16. črc 2003

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Dusan »

No jistotu bude člověk mít když si na 100% nic nekoupí.
Pc- Intel- AMD
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od madPav3L »

MSI Gaming Trio X RTX 2080 a 2080 Ti první pohled na ty krasavice :-D
https://www.youtube.com/watch?v=zRR5CbBF9yU
CPU: Ryzen 7 9800X3D MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI RAM: Patriot Viper Venom 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung PM981 M.2 2TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G502 X Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od satik »

Ok, jdu hledat třetí napájecí kabel :D
GPU GIGABYTE AORUS GeForce RTX 5090 XTREME WATERFORCE CPU AMD Ryzen 7 9800x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM Kingston Fury 96GB @6000MHz CL30
case Fractal Meshify XL PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD 2+4+4+8TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
Leon_
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. pro 2015

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Leon_ »

riadne mašiny sú to teda :) Gaming X už asi 2 fanová nebude ako minulé roky, nečudo keď človek pozrie na tu hrúbku chladiča :D
.
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od racecar »

Velmi pekny chladic. Aj ten 8+8+6 pin :D
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

To je trochu (Vega)brutalni. Obri chladice a masivni napajeni. Nechci videt testy spotreby. Tady se na uspornost asi moc hrat nebude.
Shaquille
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Shaquille »

Leon_ píše:riadne mašiny sú to teda :) Gaming X už asi 2 fanová nebude ako minulé roky, nečudo keď človek pozrie na tu hrúbku chladiča :D
jestli bude, tak 2 fanova... trifanova je Gaming X TRIO
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 5700X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
skaven321
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. zář 2014

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od skaven321 »

Hladis píše:To je trochu (Vega)brutalni. Obri chladice a masivni napajeni. Nechci videt testy spotreby. Tady se na uspornost asi moc hrat nebude.
ako moja nitro+
btw, ta nitro+ ma take mechanicke Lko - upevnenie, aby sa karta neohla v slote, tj dobre by bolo, keby aj tieto obryne take nieco mali
R7 5800X3D, 32GB DDR4 3200Mhz CL14 G.SKILL FlareX@3600MHz, RX 9070 XT Pulse, GB2770QSU - Red Eagle
racecar
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2014
Bydliště: Bratislava

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od racecar »

Neviem naco. 1080 Ti trio mala ten plech v baleni a nebolo vobec potreba. Karta drzala rovno. Ved ma backplate aj ten pliesok na pcb, doska ma safeslot plech a ked nemas gumenu case tak ti to podrzi rovno.
"Nepochválím-li se sám, nikdo jiný to za mě neudělá."
Zofrenko
Žlutá karta
Žlutá karta
Registrován: 06. črc 2016
Bydliště: Humenné

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Zofrenko »

ja som tam ten plech dal pre pokoj, však to je najmenej. iba ju trocha podpiera a hotovo. Skôr ma zaujima ako sa to rieši plechom ak chce niekto SLI
madPav3L
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 07. pro 2005
Bydliště: Středočeský kraj

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od madPav3L »

@skaven321
Ty MSI mají nějaký podpěrný plech, je to hned na začátku toho videa co jsem linkoval.

@racecar
No bez plechu bych se asi bál...
1080 Ti Trio váží 1,484 Kg a 2080 Ti Trio váží 1,87 Kg
CPU: Ryzen 7 9800X3D MB: ASUS ROG STRIX B650E-E GAMING WIFI RAM: Patriot Viper Venom 2x16GB DDR5 6000MHz CL30 GPU: Palit RTX 4090 GameRock FAN: Noctua NH-D15S SSD: 1x Samsung 960 Pro M.2 512GB, 1x Samsung 960 Pro M.2 1TB, 1x Samsung PM981 M.2 2TB HDD: 3x Seagate Barracuda 7200 3TB Display: Dell AW3423DWF 3440x1440 165 Hz OLED PSU: Seasonic Prime SSR-750PD 750W Mouse: Logitech G502 X Keyboard: Cherry MX-Board 6.0 UPS: CyberPower Professional Tower 1000VA/900W CASE: Fractal Design Meshify 2 XL Audio: Creative Sound Blaster Z + Logitech Z906
Emilio51
Nováček
Nováček
Registrován: 13. dub 2015
Bydliště: Praha

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Emilio51 »

Tak Steve už nad FE edicí vyhrál :D https://www.youtube.com/watch?v=w9FtXZGQzfM
brambora81
Začátečník
Začátečník
Registrován: 28. čer 2015
Bydliště: Pardubice

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od brambora81 »

no podle tech konektoru to bude zrave jak prase :D tak ze ted se vsichni smali amd jak to zere a najednou se karta otaci :D tohle trumfne i vegu :D
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od Hladis »

Tohle ma narozdil od Vegy vykon a ne jen pridanou hodnotu ohrivace nohou.
Emilio51 píše:Tak Steve už nad FE edicí vyhrál :D https://www.youtube.com/watch?v=w9FtXZGQzfM
Hrozna prasarna. On se s tema kartama nikdy moc neparal a sel do toho jak reznik do cunika palici. nV mu to moc neusnadnila a jit na to s horkovzdusnou pistoli je hardcore.
satik
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 03. črc 2015
Bydliště: Jilemnice
Kontaktovat uživatele:

Re: NVIDIA Turing - Info a spekulace

Příspěvek od satik »

Spis si myslim, ze to dorovna Vegu spotrebou, akorat to bude mit dvojnasobny vykon :)
GPU GIGABYTE AORUS GeForce RTX 5090 XTREME WATERFORCE CPU AMD Ryzen 7 9800x3D MB ASUS Crosshair HERO, RAM Kingston Fury 96GB @6000MHz CL30
case Fractal Meshify XL PSU Seasonic Prime TX 1600W, M2 SSD 2+4+4+8TB
monitory Samsung Odyssey G9 Neo + 2x AOC AG271QG periferie Razer Deathadder, Ducky Shine7, Steelseries QcK+, Beyerdynamic MMX 300 VR Valve Index
Odpovědět

Zpět na „NVIDIA grafické karty“