Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Aha, tak to ani jedna moje Audigy prilozene nema... a tim padem jsem ani netusil, ze tam gameport muze byt. :D Kazdopadne bracket je na zavadu, pokud neni v bedne dostatek volnych pozic vzadu, coz je zrovna muj pripad. Do X58 win98 masiny jsem puvodne audigy dat chtel, ale pak jsem si teprv uvedomil, ze tam neni gameport, tak tam sla Live. A vzhledem k tomu, ze to je mATX stroj, tak vsechny 4 pozice jsou obsazene - X850 XT 2 sloty, LAN 1 slot, zvuk 1 slot.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

I ta levna verze Audigy, co se myslim prodavala v sacku, mela prilozeny Gamerport bracket a CD. To mas nejakou smulu ze ani jedna co mas ho nema. Lidi je asi poztraceli.


BTW: Work in Progress https://abload.de/img/20200216_200637f8j2d.jpg Tech divnych dekoraci si nevsimejte, je to byt po prarodicich a ja ho pouzivam jako retro evil laboratory.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Nechtěls nějaký víc retro kejs? Btw. ty hrníčky top, na dvojté espresso akorát.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Nechtel. Retro skrine mam, pujdou do popelnice, jelikoz to po tolika letech vypada jak popelnice. Jsou hlucny, jelikoz jsou jen na maly vetrecky, maji spatny airflow, cable management, jsou zezloutly, poskrabany.........Tyhle stary case jsou dost nevzhledny a pokud mate nejakou zenskou ruku okolo, tak vam to pravdepodobne vyhodi jako odpad. Muj cil je to zmodernizovat.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Ja do teda v žiadnom prípade nepotrpím na retro skriňách, práve naopak. Ale zrovna hentá diskotéka je mi teda tiež dosť proti srsti...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Starý skříně jsou pro nezasvědcené hnusný, o tom žádná. Už jen ten žloutnoucí plast sám o sobě, ne nadarmo co to šlo jsem začal vše nový kupovat černý, zestárne to mnohem méně.

Nicméně srdce mi to nedovolilo se jich zabivt, takže navezeno zpět.

https://i.imgur.com/YZSJJpv.jpg

Ps: Mě se Hladisův case taky nelíbí ale furt lepší než ty moje casy.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Srandista píše:Ale zrovna hentá diskotéka.....
Zadna LED diskoteka tam neni (ten jeden svitici vetrak jsem vyhodil). Si vyzkousej sehnat novy case vhodny pro retro komp. Vyber je rekneme jen Zalman Z3 Plus Black nebo Zalman Z3 Plus White. Drtiva vetsina nejakych pouzitelnych case nema dnes uz ani USB 2.0 a dostatek slotu pro mechaniky FDD, DVD....(vetsinou uz nemaji zadny).
DOC_ZENITH píše: https://i.imgur.com/YZSJJpv.jpg ....furt lepší než ty moje casy.
No a o tom to je. To vypada jak na skladce elektronickyho odpadu. :mrgreen: Me by zajimalo, proc na to pouzivali tak strasne spatny plasty, pritom tu mam i starsi veci co jsou stale bily.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

Já koupil z bazaru celohliníkovou Lian-Li PC30 (+osazený HW zdarma :) ) a spokojenost. Je to i celkem period-correct, akorát jsem vyměnil ventilátory za noctua a původní filtr (ten se po těch letech rozsypal) za kovový. Zdroj je poměrně neobvykle na boku (takže moderní zdroje si přisávají od bočnice), ale to je daň za kompaktnost. USB si vyvedu do 3.5 pozice.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Podobny case jsem vyhodil jako nepouzitelny. Maly fany s vysokyma otackama (hlucny)
, priserny airflow, blbe chlazeni CPU, zdroj tam prekazi a smazi se ve vlastni stave........ tohle je jeste stribrny a to nepasuje s nicim a to nemluvim o tom jak se to spini. Tahle moda celohlinikovych skrini umrela pomerne rychle.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Je pravda, ze beden s pozicema na 5,25 mechaniky (a nebo dokonce 3,5 mechaniky) novych uz moc neni. Zase ale ja bych se bez toho klidne obesel... beztak tam tenhle balast cpu tak nejak ze zvyku, nez ze bych potreboval diskety, CD, atd. Vesmes si nepamatuju, kdy naposledy jsem pouzil CD mechaniku mimo instalaci OS. :) A predni USB me taky moc nepali, ikdyz je deska a bedna maji, obvykle nechavam nezapojene, protoze nejsou potreba... vsechny data natlacim do retro PC po siti.

Jinak prekopavam ted jeden PC - bude tam PIII-S 1,4 + i440 BX + V2 SLI + AWE32, takova klasika. Tak pak nahodim par fotek. Ale pozor, skrin je hnusna. :P
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No dnes jsem tam strkal diskety, DVD, CD a USB..... vesmes vyuziju vsechno. USB na prenaseni velkyho objemu dat (nemuzu udelat sit pres pul mesta), na CD a DVD mam hodne her a veci, bootovaci diskety.... potrebuju tam mit FDD, DVD-RW, USB 2.0 a mam tam Audigy panel. Me porad sralo otacet case a strkat flasku vzadu do desky.
havli píše:Ale pozor, skrin je hnusna. :P
No je to to spravny retro, tedy zadny moderni dily, ale original z ty doby. Problem je ze to proste vypada hrozne a i funkcnost neni dobra. Kdyz jsem zapnul byvaly retro case, tak vrtulnik byl proti tomu tichost sama. Ted tam rvou uz jen ty maly vetracky na Voodoo, ale ty chci taky vymenit. PS: Neni nad "rajskou hudbu" 5000 ot. na CPU chladici z te doby. K tomu 80, 60, 40tky vetraky v case, na desce a grafarne s poradnou porci neregulovatelnych otacek 3000ot.+. Prerve to i sluchatka.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Hladis píše:Neni nad "rajskou hudbu" 5000 ot. na CPU chladici z te doby. K tomu 80, 60, 40tky vetraky v case, na desce a grafarne s poradnou porci neregulovatelnych otacek 3000ot.+. Prerve to i sluchatka.
Ako toto je peklo. V tomto smere budem musieť niečo spraviť so svojou GF4Ti, pretože tá zubná vŕtačka ma fakt nebaví. Pritom Radeon 9500 z podobnej doby tiež s jedno slotovým chladičom je úplne v kľude. Mám síce také tie kvetinové chladiče od Zalmanu, lenže v mojej microATX skrini je málo miesta, a neviem, či si budem môcť ten chladič dovoliť (s ostatnými prídavnými kartami).

Čo sa inak skriní týka, ja som na obe svoje retro mašiny kúpil nové čierne ne-retro skrine, ktoré ešte ako jedny z posledných mali stále pozície na optické a disketové mechaniky. Nie je to žiadna veľká kvalita, ale tiež to neni žiadna zožltnutá pol tonová vec, čo by ma porezala pokaždé, jak by som na ňu šáhol...
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Chlazeni mam v planu poresit nanejvys efektivne. Pujde tam voda. :twisted: Zaroven tim vyuziju FX 5900 XT, u ktere se nedochoval vetrak a vhodny vzduchovy chladic nemam. Akorat jeste nevim, jestli na PIII-S + FX staci 80mm radiator (krasne by mi pasoval do skrine), nebo musim poridit vetsi a ten tam nejak nabastlit.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ja chtel prave udelat guide kde bych resil i vyber novy skrine. Skrin pro retro PC by mela mit jako zaklad 2x USB 2.0, jeden externí 3,5" a dva externí 5,25". Samo jde to i bez toho, ale beru to jako retro snandard. No a na vyber z nejakych lepsich skrini a za nejakou rozumnou cenu, je tohle :

Zalman Z1 https://www.czc.cz/zalman-z1-cerna/143541/produkt
Zalman Z3 Plus https://www.czc.cz/zalman-z3-plus-bila/140579/produkt (vyhoda v poradnym airflow a 4 vetraky v cene)
Cooler Master Force 500 https://www.czc.cz/cooler-master-force- ... 36/produkt a Cooler Master N300 https://www.czc.cz/cooler-master-n300-c ... 97/produkt (bohuzel zdroj je nahore, vetraky na boku, disky se vyndavaji smerem do skrine)
Zalman R1 https://www.czc.cz/zalman-r1-okno-cerna/160576/produkt (vyhoda, ze stary mechaniky muzou mit vybledlou barvu a jsou schovany za dvirky. nejde tam ale dat control panel ze zvukovky a plasty vypadaji lacine)
Thermaltake V4 https://www.czc.cz/thermaltake-v4-black ... 99/produkt (oskliva skrin)

Dal to nema cenu, bud je to drahy nebo hnusny. Skrine jako Eurocase, Evolveo.... vubec neberu v potaz. To ty kusy popsany vys jsou casto i vybehovy skrine a klidne muzou zmizet z trhu uplne.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Naprosto přeceňujete nutnost airflow. Staré casy měly hroznej design (včetně zdroje nad CPU, ničeho vepředu, žádné perforace ve předu a pod.) jednoduše proto že v té době nebyl důvod pro něco lepšího. Boardy v 90.tách letech pokud měly USB tak jen 2 porty vzadu, friont porty se začaly objevovat až tak 2001 a dále a staly se normou až s příchodem USB 2.0 kdy se to rozhraní začalo ňák tak víc používat. To samé airflow, sorry ale ňáká P3 nebo nedej bože socket 7 s voodoočkem fakt nepotřebuje airflow, to co tahá ven zdroj bohatě stačí protože celá sestava tankuje tak 60W. Airflow se začal řešit až s P4 a vyšší K7 ke i to je v pohodě pokud tam zároveň s tim nesedí topivá GPU typu FX5800/5900 nebo Radeon 9800XT, atd. Toto byla na svou dobu topivá GPU ale když si to člověk vezme na čísla z dnešního pohledu je to nic a uchadit to v case je také naprosto easy.

Ňáká vodní chlazení a pod jsou naprostá hovadina, hovadina co při failu může způsobit smrt komponent. Jediný co bych měnil jsou jednaznačně nedostatečná řešení, typu chladiče s pidivětráky na nforce chipsetech, nebo stock chladiče na Radeonech 9xxxx a pod. Ve své době jsem na ně bastlit CPU chladiče s dost mi to pomiohlo i v OC. A stejně tak jak tehdy, když bude problém prostě se něco zbastlí.

Edit:

Když už se bavíme o airflow, uplynuly dekády a airflow u současnejch ATX je stále shit. Dodnes jsem nezkousnul že se zdroje začaly dávat dolu aby sály prach ze země a nijak nepodporovaly airflow v case, jako WTF. Většina casů pak nemá žádnej odtah ve spodní části a vše jde nahoru přes CPU, a v case nám trůní GPU co produkuje klidně 300+W tepla a ono GPU nemá žádnej výfuk ven. Ten svůj vzduch tlačí zpět do bedny, 50% nahoru kdy si jej nasaje CPU chladič a 50% dolu kde si jej nasazej zase GPU címž se těžce snižuje účinnost celého chlazení. Proč sakra nemáme 3 nebo klidně 4 slotové radiály s 2-3 slot širokym výfukem rovnou ven?
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

Já chtěl právě napsat, že pro CPU s TDP 16W fakt nepotřebuju ve skříni průvan. Vepředu 2x80 mm Noctua zregulovaná na minimum a odtah zajišťuje přetlakem perforace vzadu a semipasivní zdroj, který běží na minimální otáčky. Vzduch je přinejlepším vlažný. Grafika se chladí pasivně a na CPU mám masivní chladič s měděným jádrem ze socketu A a zase Noctuu zapojenou přes molex a dvě zpomalující redukce :) Nejhlučnější tam byl ten 2.5 disk, než jsem přešel na SD kartu.

Nedávno jsem testoval Ti4200 a byl to brutál. Chladič s větrákem jsem z té karty okamžitě sundal a teď to čeká na přebastlení na pasiv.

Na co by se ale nemělo zapomínat je kompatibilita skříní se starším formátem desek. Mám takový pocit, že Baby AT do nových skříní bez úpravy nedáte.

DOC: U nových PC bych se zdrojem dole takové problémy neměl - PC mám vždy na stole, takže to prach nenasává. Určitě je lepší tahat horký vzduch přes ventilátor, než grilovat zdroj. Nějaké slušné řešení chlazení grafiky s výfukem přes sloty bych ale bral určitě. Škoda, že radiální řešení není nějak více rozpracováno. Mně celkem vadí takové ty skříně typu "cedník", kdy to má perforaci ze všech stran - tam se ani nějaké řízené proudění vzduchu nedá zařídit. Grafika topí uprostřed a do toho funí zepředu ventilátory, přičemž jakýkoliv přetlak hned unikne nejbližším otvorem. Vzadu zase větrají další ventilátory, které spíš zase nasávají pouze z nejbližšího okolí i z venku další perforací. Jedině v noteboocích se řeší airflow alespoň trochu inteligentně.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

havli píše:Chlazeni mam v planu poresit nanejvys efektivne. Pujde tam voda. :twisted: Zaroven tim vyuziju FX 5900 XT, u ktere se nedochoval vetrak a vhodny vzduchovy chladic nemam. Akorat jeste nevim, jestli na PIII-S + FX staci 80mm radiator (krasne by mi pasoval do skrine), nebo musim poridit vetsi a ten tam nejak nabastlit.
Ber novej AC silencer dokud jsou https://shop.bostar.cz/default.asp?cls= ... &stiid=132
Taky jsem předloni kupoval na X800XT PE, origo větrák byl zadřenej, sice jsem ho promazal ale i tak bída, nahodil jsem novej silencer a je klid.
https://imgur.com/JXkEC4h

Teda ano na dnešní poměry trošku vrčí větráček, ale je to o parník jinde. Vůbec ten shop je retrofriendly, ještě zůstaly i nějaký CPU chladiče, na CPU jsem dal dobovej modře svíticí hetpipe chladič ale naplocho. https://imgur.com/NxFDFym
Takže retrokomp docela potichu.

Jako jo voda cajk, taky je mi líto, že jsem nakonec prodal všechnu vodu od zalmana, co se mnou vydržela od PentiaD až po i5, ale je to hrozně nepraktický a když se člověk furt v kompu vrtá, nebo je to takovej ten retroPC co zapnu jednou za kvartál a pak někam přestěhuju, tak je to spíš na obtíž.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Parada, diky za tip. Na 5900XT tam maj posledni, tak jsem ho hned vzal. A pro jistotu i par kousku na FX 5800/5900U, kdyby se mi nahodou zachtelo nekde pouzit ty NV30/35 Quadra - stock chladice od nich jsou sice v dobrem stavu, ale priserne hlucne byly vzdycky.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Tak super, to jsem si neuvědomil, že quadro bude mít stejné PCB. Evidentně někdo ten zdroj chladičů taky objevil, ještě dva roky zpět tam těch kusů bylo víc a měli i Ati silencera. Šel jsem si ho tehdy vyzvednout osobně a i ten shop samotnej byla taková exkurze do let 2000 ~ 2005 :D
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC_ZENITH píše:Naprosto přeceňujete nutnost airflow. Dodnes jsem nezkousnul že se zdroje začaly dávat dolu.
Bych hodne nesouhlasil, ale to je na moc dlouho to tu resit.


DOCova MSI KT3 Ultra ARU https://abload.de/img/20200222_164213wtk8o.jpg Je v tom V4500 a Audigy 2. Chci vyzkouset, zda ta Audigy 2 pobere DOS podporu pres modifikaci DOS driveru z Audigy, ale uz z popisu postupu to bude docela opruz vubec rozchodit. Chci to vyzkouset, abych vybral kterou Augigy necham v PC.

Jinak https://abload.de/img/20200222_191509cqkzn.jpg Bohuzel jaksi nemam poradny CPU, jeden nakraplej, druhej mrtvej, jen ten nejstarsi nejak funguje. Zatim jedu na nakraplym Thoroughbredu, holt to obcas hodi modrou smrt. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“