Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Toť dobrej board. Sam jeden mám, resp dva ale ten první je bez A původní KT133. Recap nutností? Pff, vypadá dobře, oba mam bez recapu a tahaj oclý Bartony a jak to jede. Když jí nikdo nevezmete rád si ještě jeden kus pořídim.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

10 sleduje, nikdo neprihazuje... prihodte nekdo :D https://aukro.cz/retro-pc-pentium-120mh ... 6963867825
DOC_ZENITH píše:Proto ti řiakm ty desky zkus, co když FSB166+ daj v poho? Zkus je. To jsi měl udělat ještě než jsi to složil na tý ultra2 abys věděl čeho jsou ty desky fakt schopný.
Pozde, je to uz sestaveny v Ultra2. To je muj primarni setup kvuli USB 2.0 a nechci to porad prehazovat, aby neco nekikslo. Az pokud emulace nepujde, tak se budou menit boardy.

Hmm, 133A by mozna taky bodla kvuli ISA, zadnou nemam, ale tahle nevypada uplne v dobrym stavu.
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od ICEBRETON »

Hladis píše:Sorry to say but SB Live is shit. :D Ta karta je spatne kompatibilni a tak tragicka, ze jsem ji uz v ty dobe proste vyhodil a nikdy vic tu kartu nechchtel a nechci ani videt.
Nemuzu souhlasit. Ja SB Live! 5.1 pouzival s Athlonem 2400+ na svy msi kt3 ultra a ten zvuk se vubec nedal srovnat s tim integrovanym radoby 5.1 shitem. Si pamatuju jak sem paril cs 1.6 s reprakama 5.1 a povazovali me za walltransparent cheatera, jak jsem o vsech vedel kde presne jsou podle zvuku.

Kdyz jsem pak koupil C2D a asus p5q pro, tak jsem ten sb pouzival i tady, protoze mel lepsi proste lepsi 3D zvuk. Ani po tech letech nebyly integrovany zvukovky na deskach lepsi nez tento sb. Jak jsou na tom dnesni zvukovky ve hrach proti tomuto SB nevim.
NTB: ProBook 4740s
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ja ji ale neporovnaval s integrovanyma shitama, ty jsem nikdy nepouzival.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Já dokonce zvažoval, že vezmu SB Live! 5.1 na Ivy Bridge sestavu, ale nakonec jsem se na to vykašlal, už by to nemělo (krom 5.1 které stejně nevedu) žádný benefit. Integrovaný zvuk na KT333 je děs a hrůza, ten Sound Blaster je jak Mercedes vs Žigul.
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

Tak ja teraz do tej Socket A tiez planujem vrazit Live! 5.1, tak dufam ze pobezi aj pod DOSom... A na hlavnej masine stale pouzivam X-Fi, dufam ze este roky pobezi a MS zas nieco nerozmrda s nejakym novym updatom (jak sa im podarilo s 1903, na ktore musel Creative po vyse 3 rokoch updatovat driver).
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Zase klobouk dolu že ty drivery vydal. Já používám x-fi v druhym kompu a je tam dualboot s XP prostě je to klasika, díky tomu že amm tu verzi s tim frotn panelem kde jsou i optiky je dobrá na nahrávání, ale trochu s ní na win10 bojuju, resp s nahrávánim, playback je v poho, jedinej způsob jak nahrávat zvuk je "poslouchat onen výstup" což je ve win10 ekvivalent pro playback přes MS store appku.

Ale jakmile ňákej program nasměruju přímo na ten vstup (třeba OBS) tak to vůbec neregistruje input, až když jej začne používat ňáká MS APP.

Hladis, pokud chceš prodat budeš muset jít s cenou dolu, přeci jen pro sestavy co nejsou AT nebo ATX compatible je zde vždy větší riziko "KO forever" při problému s boardem. Hlavně, vyndej tu Banshee, ta fakt nemá na Pentiu 120 co dělat, potřebuje min 2x tak silenj CPU a prodej to jako late DOS PC jen s tou integrovanou S3, lidi maj S3 pro DOS rádi díky dobrýmu vesa supportu. Tu Banshee prodej separé, třeba mě. :P
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od ICEBRETON »

werygood píše:Já dokonce zvažoval, že vezmu SB Live! 5.1 na Ivy Bridge sestavu, ale nakonec jsem se na to vykašlal, už by to nemělo (krom 5.1 které stejně nevedu) žádný benefit. Integrovaný zvuk na KT333 je děs a hrůza, ten Sound Blaster je jak Mercedes vs Žigul.
Pokud si nechtel zustat na winXP tak ti ttejne nic jinyho nezbylo. Na win 7 a 10 nejsou pro SB live 5.1 drivery.

Jo na ty my stary msi desce s kt333 se to fakt nedalo. Hlavne kdyz byl cpu vyloadovanej na 100% tak bylo lepsi repraky vypnout, to se fakt nedalo to opozdeny chrchlani. Jako, ve filmech to davalo zvuk 5.1 dobrej ale hry fakt ne.

Jak jsou na tom dnes mainstreamovy integrovany chipy se zvukem? Da se to srovnavat se SB?
NTB: ProBook 4740s
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

X-Fi bych moc nedrzel. Mozna pro nejaky sluchatka za par stovek to stale staci, ale ja presel na vyssi level a tam uz to chce jiny zvukovky nez X-fi. Ten rozdil zvukovek na kvalitnich sluchatkach je propastny.
DOC_ZENITH píše:Hladis, pokud chceš prodat budeš muset jít s cenou dolu, přeci jen pro sestavy co nejsou AT nebo ATX compatible je zde vždy větší riziko "KO forever" při problému s boardem. Hlavně, vyndej tu Banshee, ta fakt nemá na Pentiu 120 co dělat, potřebuje min 2x tak silenj CPU a prodej to jako late DOS PC jen s tou integrovanou S3, lidi maj S3 pro DOS rádi díky dobrýmu vesa supportu. Tu Banshee prodej separé, třeba mě. :P
Ta cena je ke stavu a celkovymu prislusenstvi adekvatni pro ebay-aukro. Pokud uz bych to mel prodat, tak at to stoji za to. Ta S3 ma hroznej obraz, Banshee tam je kvuli 2D obrazu a early 3D hram. Jinak tohle jen tak nechcipne, neni to zadny ROHS a je to pomerne kvalitni board. Na tu PCI Banshee nemas. :P
Srandista
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 17. čer 2009
Bydliště: Brno

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Srandista »

ICEBRETON píše:
werygood píše:Já dokonce zvažoval, že vezmu SB Live! 5.1 na Ivy Bridge sestavu, ale nakonec jsem se na to vykašlal, už by to nemělo (krom 5.1 které stejně nevedu) žádný benefit. Integrovaný zvuk na KT333 je děs a hrůza, ten Sound Blaster je jak Mercedes vs Žigul.
Pokud si nechtel zustat na winXP tak ti ttejne nic jinyho nezbylo. Na win 7 a 10 nejsou pro SB live 5.1 drivery.
Nie sú oficiálne, ale komunita Live! podržala.
https://github.com/kxproject/kX-Audio-driver-binaries
MTB: MSI MAG B550 Tomahawk, CPU: AMD Ryzen R5 3600 + Arctic LF III 240, RAM: Corsair 32GB DDR4 3600MHz CL16, GPU: AMD RX 6800 16GB RAM, SSD: Corsair MP600 PRO LPX 1TB + Corsair MP510 1TB, SC: Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Professional, PSU: Corsair RM650x, Case: Fractal Design Define C, Monitor: Dell S2721DGFA
Google Pixel 4a, Nexus 7 (2013) 32GB
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ano mohu potvrdit že fungujou i na win10, jen si člověk musí najít kterej audio výstup ve win je ten reálnej na zvukovce a přepnout na něj a už to hraje, ovšem s nahrávánim se rozluč.

Hladis - tahle PCI banshee je identickou s tou první co jsem kdy ever měl a byla to také první voodoo co jsem ever měl (v dobách když jsem byl ještě dítě a koupil to do kompu fotr) je tak troch nostalgickou záležitostí protože momentálně jí nemam.

Ale obecně zvedá cenu té sestavy a moc lidí jí neocení a ti co vědi co je zač uviděj "eh k pentiu 120?" Na aukru jsou vyladěnejší lepší stavy skoro za polovic a moc se neudávaj, problém pro lidi je s přepravou a s tim že jsme malej trh, na ebayi se věci prodaj ale přeprava no. Je to těžký já jsem krom jednou tady na PCT (zájem byl nulovej) prodej celejch sestav vzdal, lidi většinou sháněj konkrétní kusy HW co se jim hdoěj do toho stavěj oni. Teď zrovna mi na Ebayi ňákej magor z USA koupil Kyro2, jestli mu to v současný situaci dojde fakt nevim.

Ještě co se kvality zvuku týče, já asi vim proč Hladis nerad Live, bdue to kvůli EAX. Live jako první generace EAX má oproti audigi znatelně horší ty efekt, o tom žádná, a pokud člověk udělá tu chybu a omylm použije WDM míota VxD driveru tak je to i zpomalovačka a i kompatibilita letí do kopru. Byla to ostatně narychlo splácaná technologie aby Creative měl něco proti Aureal A3D, který bylo tehdy bezkonkurečně lepší. Ale co se samotné reprodukce zvuku bez EAX týče je v poho a tyhle karty jsou srovnatelný s dnešníma integrovatelnejma. Ano budou mít horší odstup od šumu a pod ale poslouchat se to dá, což se o tehdejších integrovanejch zvukovkách říci fakt nedalo. Pojem integrovaná zvukovka je ale širokej, byla spousta boardů co měla třeba integrovanou Vibru16 nebo ňákou Yamahu a ty byly použitelný. Jeden z mejch dvou retro laptopů má integrovanou ESS Solo proboha a s Rage128m a P3-950 to tehdy fakt bylo dělo.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Samo pokud z toho vyhodim "drahy" AWE64 a 3D Blaster, tak cena bude jinde a stale to bude plnohodnotny PC s grafarnou i zvukarnou. Crystal je SB Pro kompatibilni, ta S3 ma myslim jen 1MB a moznost rozsireni na 2M a jeji obraz je proti ty Banshee horsi. Vim ze Banshee je na to overkill, ale ma super 2D. Teoreticky by se tam dala narvat Voodoo Rush, coz by bylo adekvatnejsi, ale VoodooRush je obecne trochu problemova karta. Svym zpusobem mi je to lito prodat, to PC je se mnou leta a ma i nostalgickou cenu, ale zase zabira to misto a nemam pro to vyuziti.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Alternativa je dát lepší CPU. MMX 200 by se tam nechytlo? 166 a 200 běžely ve spoustě boardů co MMX oficálně vůbec neuměly.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ofiko to zvlada myslim max 120MHz, neofiko jsem nic nezkousel a ani nemam dotycny CPU.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Můžeš to tam zkusit narvat, akorát bacha na 233ku, tu některý starý boardy odpálej protože 3,5x je přemapovanej 1,5x násobič a je tam ňákej konflikt. 120 by nemělo bejt max protože to nevává smysl, to je FSB60 a všechny pentium boardy byly dělaný pro FSB66 někde tam musej bejt jumpery na tohle.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Když už jsme byl iu toho aukra, jsou tam další good boardy.

Krásný late BXko od Abitu:

https://aukro.cz/zakladni-deska-typ-viz ... 6963933977

Tohle je deska co používám v 6K stroji:

https://aukro.cz/zakladni-deska-typ-viz ... 6963934190

A ECS K7S6A klasika, se kterou jsem kdysi dal rekordy s 5500 v 3dmakru heh.

https://aukro.cz/zakladni-deska-typ-viz ... 6963934163
ICEBRETON
Začátečník
Začátečník
Registrován: 23. led 2005
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od ICEBRETON »

Mam tu jeden cyrix M-II PR300. Je to ofiko 3x75mhz tj.225MHz. Provozoval jsem ho na 3.5x66 i pres nizsi fsb byl takto rychlejsi. Kdyby ho nekdo chtel na testy tak ho klidne pustim.
NTB: ProBook 4740s
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

DOC_ZENITH píše:Když už jsme byl iu toho aukra, jsou tam další good boardy.

Krásný late BXko od Abitu:

https://aukro.cz/zakladni-deska-typ-viz ... 6963933977

Tohle je deska co používám v 6K stroji:

https://aukro.cz/zakladni-deska-typ-viz ... 6963934190

A ECS K7S6A klasika, se kterou jsem kdysi dal rekordy s 5500 v 3dmakru heh.

https://aukro.cz/zakladni-deska-typ-viz ... 6963934163
Taky jsem si všiml, ale některé desky z ostatních nabídek tohohle člověka vypadají jako vyloženě KO (vykuchané BIOSy, rozlámané čipy). Tím pádem počítám s tím, že vše co prodává je KO. Vždycky se dá napsat "nemám jak otestovat - bez záruky". U spousty prodejců to může být pravda, ale přijde mi, že někteří takhle záměrně prodávají otestovaný a nefunkční elektroodpad. Třeba budeš mít štěstí.

Já měl zálusk na tohle, ale bez důkazu o funkčnosti jsem to nakonec "nechal" jinému :)
https://aukro.cz/stara-zakladni-deska-s ... 6963811925
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Jo, s mrtvolama se musí počítat, to už je součástí celé věci. Ta deská shláníš alladin V desku? Myslim že mem dvě.
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Za ty prachy pomalu ani člověk nemůže čekat, že to bude fungovat...
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“