Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

Je potřeba brát cenu, za kterou se to nakonec prodá. U té desky, co jsem uvedl, vyhodit 1000+ za nefunkční věc, to by nepotěšilo. Abych byl ochotný jít výše a riskovat nefunkčnost, to by musel být kus HW, o který bych extra stál.
DOC_ZENITH píše:Jo, s mrtvolama se musí počítat, to už je součástí celé věci. Ta deská shláníš alladin V desku? Myslim že mem dvě.
Ta M5ALA měla South Bridge M1543 verze B1 (podpora UDMA66), tím byla pro mě zajímavá. Aladdin V mám už jednu desku - GA-5AX rev. 4.1, ta má ale starší revize/verze čipů. Ještě existuje rev. 5.2, která je může mít, ale ta se nedá prakticky sehnat. Kdybys něco takového měl (+AGP a ideálně ATX formát), klidně ti ulehčím :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Sorry, pro zjištění revize chipsetu to prohledávat nebudu, stejně si myslim že to bude starší, té novější jsem se vyhejbal protože má známou nekompatibilitu s 180nm refreshem K62+/3+ a UDMA pokud je aspoň 33 beru u retro kompů za naprosto nepodstatnou věc, protože ani u oclýho tualaltinu na BXku s SSD neni sekvenční prostupnost diskového rozhraní bottleneckem.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC_ZENITH píše:Když už jsme byl u toho aukra, jsou tam další good boardy.
Taky jsem videl, hlavne to BXko, ale tohle je velky risk. At mi nerika, ze to nemuze testnout. Tohle je vetsinou vymluva jak prodat i srot.

Jinak tady je manual k tomu Pentiu, jestli tam neco vyctes zda to schrousta i MMX
https://abload.de/img/20200315_123156dukof.jpg
https://abload.de/img/20200315_123208dlka5.jpg
https://abload.de/img/20200315_1232234qj8f.jpg
https://abload.de/img/20200315_1232414kkyt.jpg
https://abload.de/img/20200315_123251ndjjo.jpg
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

No, nepotěšim tě, oficiálně samo sebou nepodporuje vůbec nic, deska je z doby kdy Pentium 120 bylo maximum a ještě upozorňujou že pro 100 s FSB66 musí bejt dost rychlá cache (většina jich to dá tak jako tak ale upozorňujou). Když už o cache, tohle neni socket 7 že? Socket 7 měl synchroní pipelined burst cache, tohle je sram bokem stylu 486, tohle je socket 5 že? No, tím vyloučíme jakoukoliv funkčnost AMD nebo Cyrixů, v socketu 5 běžej jen pentia, paradoxně mi tam ale naběhlo a fungovalo i MMX ale jen s vypnutou L2 v biosu.

Switche 7 a 8 ovládaj FSB, switch 6 ovládá násobič mezi 1,5x a 2x. Bohužel jen tak,standardně jsou násobič switche 3 ne jen jeden, takže zde moc nenastavíme. Nicméně, 166tka MMXko by pravděpodobně naběhla, a pokud ne, dal bych aspoň tu 120 na 133.

Dobrá zpráva je že pokud nekecaj, tak ta Crystal zvukovka nese real OPL 3 čip, tzn v old DOS hrách by měla hrát lépe jak ta AWE64.
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Jen takove mensi povzdechnuti. Uz druhym dnem jsem badal, proc mi chodi tak tragicky GTA VC na PIII-S 1,4 + FX 5900 (stuttering jak svine). Laboroval jsem s ovladaci chipsetu. Udelal jsem komplet reinstall... dokonce na mnohem rychlejsi disk (a jeste pripojeny na ATA66 radic namisto standardniho). Protoze se mi zdalo, ze GTA pomerne casto leze na HDD pri jezdeni po meste. No a protoze nic nepomohlo, nakonec jsem si matne vzpomnel, ze pres zachytavaci kartu byl obraz plynuly a na monitoru neni.

Nakonec jsem odhalil chybu v LCD (HP LP2065), ktery si automaticky nastavil prilis vysoky refresh (75 - 85 Hz, podle rozliseni) a delal frameskipping. Po nastaveni na 60 Hz najednou vsechno krasne plynule. :roll: Necekal bych, ze si to samo nastavi rezim, ktery nedokaze korektne zobrazit. Co uz, clovek se porad uci, skoda, ze jsem na to neprisel driv.
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To víš no, ale ještě se máš co učit, ještě jsi se nenaučil že CRT je jediná správná cesta! Obecně, tyhle 5:4 LCD typicky dávaj 75hz, ale cokoliv nad bejvá podezřelý.

Btw ten BX Abit mi o minutu utekl, doufám že to vyhrál aspoň někdo z nás tady, fail. ty zbylý 2 mam defakto za nic tak uvidíme jestli mrtvoly nebo ne.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

DOC_ZENITH píše:No, nepotěšim tě, oficiálně samo sebou nepodporuje vůbec nic, deska je z doby kdy Pentium 120 bylo maximum a ještě upozorňujou že pro 100 s FSB66 musí bejt dost rychlá cache (většina jich to dá tak jako tak ale upozorňujou). Když už o cache, tohle neni socket 7 že? Socket 7 měl synchroní pipelined burst cache, tohle je sram bokem stylu 486, tohle je socket 5 že? No, tím vyloučíme jakoukoliv funkčnost AMD nebo Cyrixů, v socketu 5 běžej jen pentia, paradoxně mi tam ale naběhlo a fungovalo i MMX ale jen s vypnutou L2 v biosu.

Switche 7 a 8 ovládaj FSB, switch 6 ovládá násobič mezi 1,5x a 2x. Bohužel jen tak,standardně jsou násobič switche 3 ne jen jeden, takže zde moc nenastavíme. Nicméně, 166tka MMXko by pravděpodobně naběhla, a pokud ne, dal bych aspoň tu 120 na 133.

Dobrá zpráva je že pokud nekecaj, tak ta Crystal zvukovka nese real OPL 3 čip, tzn v old DOS hrách by měla hrát lépe jak ta AWE64.
Jj navíc nestandardní form factor, prostě jak jsi psal, vyhodit z toho soundblastera, banshee a prodat za trojku. Na aukru obecně neletí věci za kup teď, takže risknout od korunky nebo dát na ebay. V ČR za to 5000 nikdo nedá, zvlášť dneska s blížící se další krizí.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

DOC_ZENITH píše:Toť dobrej board. Sam jeden mám, resp dva ale ten první je bez A původní KT133. Recap nutností? Pff, vypadá dobře, oba mam bez recapu a tahaj oclý Bartony a jak to jede. Když jí nikdo nevezmete rád si ještě jeden kus pořídim.
Navíc prodejce je v pohodě, párkrát jsem od něj bral. A je to docela slušnej sběratel :shock:
elcrys píše:
Já měl zálusk na tohle, ale bez důkazu o funkčnosti jsem to nakonec "nechal" jinému :)
https://aukro.cz/stara-zakladni-deska-s ... 6963811925
Hele asi nakonec dobře, sice to má starší revizi northbridge (E), takže by dala K6-II/III+ pokud bys takové CPU měl, pokud ne tak s dodaným CPU cachuje jen 128MB RAM, takže nicmoc, kdybych chtěl dualboot s windows.
Navíc Biostar tak nevím, jak moc dobře to funguje. Jedinou výhodu vidím v tom, že je to fullatx, takže pro někoho, kdo nemá starý komponenty, dobrá cesta do začátku. Ale ne za litr neotestované.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nah, já beru na socket 7 64MB jako dostačující, ty CPU nedávaj slušně ani hry z 99 (UT, Q3 a pod), nové win tam nabootujou ale krom MP3 si tam toho moc použitelně nepustíš, tzn proč je tam vůbec instalovat, ideál je tam dát win98 a starý hry do 98, tam stačí i 64MB, natož 128. Trochu vyjímkou je K6-3 ta už to jakžtakž rozjede ale stejně jí páruju s V1, maximálně V2/banshee ale u těch je člověk dost CPU limited. To vidim na mý socket 7 sestavě kde K6-3 na 500Mhz konečně přestala limitovat Voodoo1 a UTčko se tam dá hrát v 512x384 medium detail plynule. Taková dobová ghetto machine. :P
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC_ZENITH píše:No, nepotěšim tě, oficiálně samo sebou nepodporuje vůbec nic, deska je z doby kdy Pentium 120 bylo maximum
Sem ti to rikal. :) To PC ale bylo ve svy dobe totalni delo a stalo desitky tisic. Lidi meli jeste 486, nebo 586. Ta zvukovka byla dobra, ale roky jsem ji nezkousel, co tam je AWE64. Nainstalovana je, jen je zakazana ve Win.
DOC_ZENITH píše: že CRT je jediná správná cesta
Ja bych treba CRT zpet nechtel, s tim AOC jsem spokojeny :)
DOC_ZENITH píše: vyhrál aspoň někdo z nás tady
Ja neprihazoval.

Jinak muj projekt se odpichl z mista. Kompletni reinstalace, na Voodoo novy vetraky, DOS hry nejak uz funguji, ikdyz je to nekdy divocina. Nejde mi asi jen Alladin se zvuky a Win taky hlasi chybu ochrany Win, pokud resetuju PC do DOS modu a dam exit zpet do Win = reset a Win v 16 barvach.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Hele nepočítej s tim že ta emuilace bude 100%. Pokud ti fungujou late DOS hry typu Doom, Duke, Blood, NetworkQ rally 96, KKND vše zvuk i hudba tak je to OK, staré hry před SB16 jsou loterie na ty je ten stroj obecně moc novej.

Alladin je peklo, hejtuje stroje s více jak 16MB RAM a k tomu obvykle chce EMM a ještě dost volný konvenční paměti, to je hra kde jsem bojoval i na 486 aby fungovala korektně eh, je to hrozně napsaná věc.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No nej kompatibilitu pro DOS jsem mel s tim prevlecenym Ensoniq-Sound Blaster. Ted treba Dungeon Master II rozjedu jen kdyz nabootuju do DOS a ne Win a tam zase nejdou ostatni DOS hry. Restartovat do DOSu z Win jde, ale nesmim se vracet do Win a tam zase Dungeon Master II nefunguje..... Takze nektery hry muzu hrat ve Win, nektery v DOS. Jinak i stary hry jako Duna a Duna II, Kyrandie, Lands of Lore... fungujou. Ve Wolfovi to blbne. Ta Creative emulace ma vyhodu, ze emuluje SB 16, kdy jiny jen SB-PRO nebo Ensoniq (Vortex jsem nikdy nemel, takze ten nevim), ale zase je min kompatibilni. Takze na vahu se da dat to, ze Audigy je pomerne pokrocila zvukovka do PCI s ne stopro emulaci SB 16. Ensonig-Soundblaster 128 je v DOSu vyborne kompatibilni, ale jen s ensoniq a SB PRO a ve Win hrach vse taha pres CPU.

PS: Jaky na to vliv muze mit to, ze mam Win98SE CZ a ne EN a drivery nenechavam prepisovat cesky soubory ve Win. To by roli snad hrat nemelo.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To s jazykama vliv na funkčnost nemá, max ňáký chybový hlášky budou v jinym jazyjku, jinak nic. To co popisuješ se zdá že ti to funguje, víc z té audigi na téhle desce asi nedostaneš.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Jeste dotaz pro ty, kteri na retro maji SSD. Zkouseli jste pridavat TRIM od R. Loew a delat 4k alignment ?
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

4K alinement určitě udělej. Tím nic neskazíš (pokud jsi klonoval tim acronisem 2011 tak už by měl ihmo bejt), TRIM jsem nikdy neřešil, myslel jsem si že na IDE je to nepožné už z principu. Win98 ale na disk narozdíl od novejch OS bezdůvodně nezapisujou ani neprováděj nic diskovýhio na pozadí, takže disk s nima nijak nedegraduje.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Neklonoval, jedna se o cistou instalaci. A i ty co jsem klonoval to nehodilo do 4K, proste se to naklonovalo jak to bylo. Premyslim cim bych to pod Win98 udelal. Pri napojeni na moderni komp to s EaseUS neslo.

K tomu TRIMu:
REQUIREMENTS:
Bootable DOS OS for full control, or put in AUTOEXEC.BAT to run at Startup.
SSD or other Drive that supports TRIM Command.
Hard Disk Controller BIOS that reports Control Ports via INT 13 AH=48
USB or Firewire Connected Drives are NOT supported.
Only FAT32 Filesystem supported for selective TRIM.
Nic o tom ze to musi byt SATA.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Na TRIM jsem se fakt nikdy nedíval, u zarovnání zálěží kdo vytvořil partition, pokud jsi jí vytvořil na modernim PC a tak je zarovnaná. Pokud ne nejjendoduší cesta je ten disk prostě připojit jinam a project to Paragon alinement toolem.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

TRIM mi jede přes IDE na noťasu (D430, ale mám tam W7), spíš to závisí na kombinaci konkrétního disku, řadiče a v mym případě taky ještě na redukci (IDE ->mSATA).
Ale u nějakého jen občas používaného retrostroje s Win98 bych to asi neřešil, jak píše DOC
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

MV píše:...Hele asi nakonec dobře, sice to má starší revizi northbridge (E), takže by dala K6-II/III+ pokud bys takové CPU měl, pokud ne tak s dodaným CPU cachuje jen 128MB RAM, takže nicmoc, kdybych chtěl dualboot s windows.
Navíc Biostar tak nevím, jak moc dobře to funguje. Jedinou výhodu vidím v tom, že je to fullatx, takže pro někoho, kdo nemá starý komponenty, dobrá cesta do začátku. Ale ne za litr neotestované.
Podle mě ta nekompatibilita byla specificky problém implementace nových revizí čipsetu na Asusu P5A(-B), Gigabyte tím údajně netrpěl: https://www.vogons.org/viewtopic.php?t=57201

K6tek mám vícero, ale testoval bych samozřejmě vždy s K6-3+ a 512 MB RAM :) Vždycky se dá z přebytků vytvořit RAMdisk a hlavně pamětí mám hromadu. ALi čipset by měl mít taky kromě nezabugovaného UDMA lepší paměťovou propustnost oproti VIA - někdy to zkusím otestovat.
Hladis píše:Jeste dotaz pro ty, kteri na retro maji SSD. Zkouseli jste pridavat TRIM od R. Loew a delat 4k alignment ?
Na zarovnání dbám vždycky. Aktuálně formátuju disk předem v Linuxu, který zvládá i velké fat32 disky, ten se mi o zarovnání postará. Dřív jsem pod Windows dělal zarovnání ručně (především USB flashky) přes utilitu diskpar.exe.

Na TRIM kašlu, to bych spíš ten disk občas vytáhl a udělal TRIM na moderním PC. U nového PC mám součástí case externí HDD bay, pro retro PC bych dal disk permanentně do SATA šuplíku připojeného přes redukci z IDE (kdybych tam teda měl klasický disk), takže taková operace by byla záležitostí chvilky.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Jo o tom modu asusu jsem už četl, ale nejsem si jistý, že je to všespásné řešení. Není to u ostatních výrobců "vyřešeno" tím, že nepoužívali rev. G? :-D
Já Gčko viděl jen na asusu, kterého mj. mám a asi si ho nechám pro klasické K6-2. Pro pluska nechám radši MVP3, problém s UDMA jsem tam neměl a zase má trochu míň divoký AGPčko než Ali.

Ostatně tady jsem zkoušel i cachovací limit, kdybych si to sem nenapsal, asi už bych zapomněl a dělal to znova :mrgreen: https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... 9#p9472769
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“