Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ty hry tam pred tim byly, vesmes je stale mam na jinem disku jako starou zalohu s opravdu prastarou instalaci Win98SE cz (ta je snad z roku 2005), jen jsem pred lety moc neresil tyhle problemy s plynulosti, artefakty, opatchovanim, rozlisenim...atd... Sice tech her je hodne, ale jedna se vesmes o serie, jako Wing comander III-IV-Privateer-Privateer II nebo NFS I-II-III-IV, Heroes I-II-III, Tomb Raider I-II-III-IV...... takze ten celkovy pocet her nabobtna, ale je to vesmes to same. Velka cast je taky pod DOS nebo Glide a OGL, takze to system moc nerozesere. Ja se ted snazim to dostat do nejakyho rekneme "perfektniho" stavu, tedy vsechno opatchovane, full verze a vse pokud mozno bezici bez problemu a to je slozity cil, ktery stoji dost hodin na netu a nalezani ruznych reseni starych problemu, casto stylem pokus-omyl. Mam i urcity pocet srdcovych "core her", ktery musi fungovat bezvadne no matter what, u jinych to klidne obetuju. Jen takovy priklad, s resenim NFS III jsem se sral asi 4hodiny, nez jsem nasel konecny reseni a to nepocitam prolezani netu s ruznymi patchi a radami. Tohle az bude hotovy, tak to oslavim, jelikoz vychytat to k dokonalosti je na mesice prace. Stejne me sere ta Voodoo 5 a nutnost precapovani. To bude fakt opruz s nejistym vysledkem. Ty ruzny vlny v obraze jsou otravny.

XP nechci a ani nepotrebuju. Vzdyt se jedna o voodoo a hry do roku 2000, tedy XP jsou na tom uplne k nicemu.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Tak po vetsim zkoumani jsem zjistil, ze problem musi byt nejak s funkci V-sync a bufferingem pod DX. Paradoxne pod OGL jsem to fixnul, aby to nasledne pod DX skapalo. :roll: Protestoval jsem Drakana (ma developer funkce na sledovani co se s engine deje) na starym Win98 systemu a na "novym". Na tom mym cerstvym systemu se Drakan nesmyslne zalaguje a trha s vyraznymi propady fps, kdy se obraz a hra trha jak kalendar s V-sync off i on. S on je to horsi, a snazi se to udrzet 75fps (75Hz). S off je tam tearing jako prase a ve vysledku to jede podobne hrozne. Na starym systemu to jede s V-sync off vcelku plynule bez tearingu, propady fps tam jsou ale plynulost je vcelku dobra a neni to zadny trhaci kalendar. S V-sync on se to snazi drzet kolem 37fps (refresh je 75Hz) a i s propady fps pod 37fps to neni trhaci kalendar a hra se chova vcelku plynule. Takze neco v systemu mi pravdepodobne zmenilo tohle chovani. Ted jak to fixnout bez reinstalace. Jde to nejak postelovat pres RivaTuner 2.24c (obavam se, 3Dfx to asi nepodporuje) nebo D3DOverrider ? PS: Cicham cicham dalsi reinstalaci systemu. :| Tvl vsadim boty, ze kdybych tam prdnul GF 440 nebo R9700, tak by bylo po problemech, aneb se mi zacina zdat, ze ta Voodoo 5500 je vesmes peknej krumpl a je lepsi tam prdnout GF nebo Radlo a nejakou 3dfx do PCI jen ciste na Glide. :roll:
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Tady nezbejvá než dodat "můžeš zkusit". R300 nemá zlý drivery (akorát se nesmí použít ten úplně poslední, ten má lehce větší CPU overhead). NV bych tam dal GF4TI nebo FXko. Maj hezkej AF a až na ten 16-bit dithering se daj, kombo tohodle s V2 SLI je taková klasika heh. Já se přimlouvám pro FX, jako jediná z nich dovede ovládat i saturaci barev a pokud to nebude Inno3D/Manli tak kvalita 2D VGA rovněž výborná.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

V2 uz zadny nemam, vsech jsem se zbavil. :mrgreen: Muzu tam dat do PCI tak Banshee nebo V3. Nejak na to musim prijit. Ono jak zkousim ty hry na starych Win98 a jak hledam na netu, tak dost tech her ma problemy spis samo se sebou, jelikoz GOG verze casto trpej podobnymi problemy, tedy jedna se o problemy her samotnych. Napriklad Severance: Blade of Darknes trpi s Voodoo5 uplne stejnym stutteringem v urcitych lokacich a pohledech jako GOG verze i na jakymkoliv moderenim HW. Ta hra ma treba v patchi podporu Glide, ale paradoxne na Voodoo5 je pod tim obraz totalne rozbitej, ale jde to na modernim HW pod nGlide, kde to jede vcelku ok. :roll: Tohle je opravdu brutalni alchymisticky masochismus ty stary hry na starym softu se starym HW rozbehavat, aby to vse fungovalo dobre.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

GOG je problém, většina her je tam upravenejch tak aby chodina na moderních systémem, chce to originální instalačky.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ja mam puvodni verze, ja nepouzivam GOG verze na retro PC, jen si overuju na modernim PC ruzny vychytavky, patche a funkcnost. Prave pak treba zjistim, ze chyba je ve hre. Taky z modern patchu a modifikaci se da vyextrahovat neco pro retro.

PS: Na Bazosi nekdo tu Asus Echelon nabizi, pokud by ji nekdo chtel https://pc.bazos.cz/inzerat/117400017/a ... -black.php
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Nakopat....

https://f.aukro.cz/images/sk15866884655 ... 385667b57b

Jak dlouho jsem tuhle desku sháněl (pro pentia s VLB) roky a nic... a tady se někomu válela a nechal to někde ležet aby vytekla baterie sežrala PCB a ještě sebral a vyhodil bios.

Fakt nakopat...

Z jiného soudku - nevěděl jsem že tohle byly reálné fyzické modely. Já si myslel že to byl photoshop a ten chlap to fakt vyrobil...

https://www.youtube.com/watch?v=3WsZbSLdZQw

:P

https://www.youtube.com/watch?v=_3iHV0N ... e=youtu.be
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Jako jo, deska pro S5 s VLB je zajímavá ze sběratelského hlediska, ale reálně - má to nějakou výhodu? Chápu vyzkoušet nějaký exotický VLB HW jak se chová na silnějším CPU než 486 ale jinak nevím :(

Na jaké frekvenci tam to VLB vlastně jede? Nějaký poměr k FSB?
Hladis píše:Tvl vsadim boty, ze kdybych tam prdnul GF 440 nebo R9700, tak by bylo po problemech, aneb se mi zacina zdat, ze ta Voodoo 5500 je vesmes peknej krumpl a je lepsi tam prdnout GF nebo Radlo a nejakou 3dfx do PCI jen ciste na Glide. :roll:
Budu se opakovat, ale nevidím moc důvodu používat jako jedinou a primární kartu voodoo, když hraješ i hry okolo ~2000. Jasně, historicky mělo voodoo převahu, no vlastně neexistovala rychlá a kvalitně zobrazující konkurence, ale to bylo tak do roku 1998, pak už byly srovnatelně výkonné ati a nvidia karty a i ty hry už dávno nebyly glide-only. Takže nějaká "normální" geforcka nebo radeon a k tomu voodoo2 mi přijde jako lepší kombo :)
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Protoze V5 by mela teoreticky obsahnout vsechno od Glide po posledni Dx hry do roku 2000 a nemusim mit nejaky kockopes PC. Snahu mam o univerzalni PC. V2 nemam uz zadnou, takze to je out. Mel jsem dvojici V2 Evil King 12MB ve SLI, ale jsou uz pryc.

PS:Jsem nevedel, ze se budu zase vracet do CZ tak rychle, ted me to zbaveni se hromady voodoo mrzi (zvlaste rezervni V5, jelikoz ta moje primarni potrebuje recap), ale roky to jen lezelo v CZ v krabicich bez uzitku.
DOC_ZENITH píše:Já se přimlouvám pro FX
No nevim, kdyz R300 je naprosty king lepsi ve vsem. FX jsem kdysi mel jen 5600 v sekundarnim kompu a nevidim zadny duvod se k ni vracet, kdyz mam R9700. Jedine snad jako lepsi nahradu 4200Ti a jen abych ji mel, ale stejne bych to asi nepouzil.


PS: Jinak nekdo by si mel tu ASUS klavesnici z Bazose vzit, litovat nebude. Nesezenete uz zadnou lepsi a relativne novou, cernou PS/2 klavesnici v takovy vysoky kvalite s moznosti podsviceni, kterou pripojite i do prastaryho PC a ktera nepotrebuje zadny drivery aby byla plne funkcni i pod starymi OS. DOC ji taky zkousel a libila se mu. :) Uplne nova stala 2200,- az 4200,-.
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od HafanPetr »

Jinak, ještě si vzpomínám že ve Win98 mi hodně pomohl zlepšit výkon neoficiální Service pack:
https://www.instaluj.cz/neoficialni-ser ... dows-98-se
http://www.htasoft.com/u98sesp/
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Ten uz jsme tu resili, ja mam nekolik verzi. Je to osemetna vec kdy to klidne veci rozesere, takze s tim opatrne.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

jj stačí jen USB driver a doinstalovat DirectX podle potřeby (to mě tuhle vypeklo, že nějaká verze, tuším DX7, na non-MMX už nejde nainstalovat, takže v kompu s 6x86L jsem to nenainstaloval, ale nainstalovaná na jiném CPU už pak šla :))
Hladis píše: PS: Jinak nekdo by si mel tu ASUS klavesnici z Bazose vzit, litovat nebude. Nesezenete uz zadnou lepsi a relativne novou, cernou PS/2 klavesnici v takovy vysoky kvalite s moznosti podsviceni, kterou pripojite i do prastaryho PC a ktera nepotrebuje zadny drivery aby byla plne funkcni i pod starymi OS. DOC ji taky zkousel a libila se mu. :) Uplne nova stala 2200,- az 4200,-.
Já mám doma i tak už docela moderní HP klávesnici na PS/2 a stačí mi úplně na všechno, měl jsem ji nedávno i k ryzenu, než jsem hlavní desktop PC rozprodal. Neviděl jsem důvod nahrazovat ji u desktopu USB klávesnicí, když PS/2 je z principu lepší, leč zavržené řešení :(

Kdybych dekstop PC měl, tak o tom snad budu uvažovat, ale takhle svíticí gejming věc nemá k retro PC ten správný look&feel.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

No nekde do verze 2.1a bych ten pack urcite instaloval bez nejakych caviku, ten obsahuje v core files vesmes jen oficialni updaty. Vyssi verze uz predelavaji Win98SE spis na ME a W2000 verzi. Ono to fakt vykonu a plynulosti nekde pomuze, me to vyresilo nejaky problemy, ale zase nekde to problemy muze zpusobit. Jde o to to nejak vychytat a precist si poradne pokyny k instalaci.

Sehnal jsem nejaky PS/2 HP-Dell a podobny kancelarsky klavesnice, ale to jsou strasny krumply. Ikdyz funkcni, vsechno jsem to nahazel do popelnice jako nepouzitelny. Pres stary a osklivy kramy cesta podle me nevede, je potreba novy veci pro nejaky vzhled, komfort a funkcionalitu. "Retro odpad" je tak do nejakyho silenyho kutlochu, jako mel DOC na fotce ( :-D ), nebo jen do sbirky. Vedle moderniho kompu do obyvaku se tohle postavit neda. Myslim, ze i pripadne drahe polovicky by takovy "elektroodpad" spatne tolerovaly. :)
werygood
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 18. dub 2005

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od werygood »

Nějakou starou mechanickou klávesnici bych bral všema deseti, jediný problém, že jsou dost zašlé a často v ne úplně dobrém stavu.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

To je otázka definice drahé polovičky. Já jsem (bude to znít hnusně ale nemyslim to tak) ještě nepotkal někoho koho bych měl rád, takže drahá polovička moc nehorzí. Celkem to chápu ale na druhou stranu, každej má něco, pokud by někod netoleroval tohle eeeh asi by to nešlo.

Ta klávesnice je dobrá, škoda že já nejsem superfanoušek mechanickejch. Bohužel jsem vyrůstal na takovbejch těch klasickejch membránovkách od Chicony a v budoucnmu se tam asi vrátim, už mam druhou mechnicko ua prostě to pro mě něni ono. Jednak je to strašně hlučný (a to nemam klikací switche), druhak to reaguje přiliš easy (klávesy reagujou aniž by je člověk zatlačil až dolu, cca v půlce což je fail a pro mě doslova překlep generátor), atd. Takže já jí nechám.

Pokud někdo chce opravdu klasiku Lexmark furt vyrábí IBM model M v různejch variantách pokud vim, ale je to drahý.

MV - Komp co umí 6x86L umí z 99% i 6x86MX/MII s MMX a větší cache, proč tam nedat ten?
HafanPetr
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2013

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od HafanPetr »

Hladis píše:No nekde do verze 2.1a bych ten pack urcite instaloval bez nejakych caviku, ten obsahuje v core files vesmes jen oficialni updaty. Vyssi verze uz predelavaji Win98SE spin na ME a W2000 verzi.
Já měl právě tu českou verzi 2.1 (možná ještě mám někde na CD), ty další jsem ani nezkoušel páč jednak mi to fungovalo a taky mi připadá, že jsou to jen "pokusy" o předělávky na ME, XP. Každopádně u Win98 bude asi největší bolest najít optimální ovladače pro všechny hry.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Problem u tohohle retro je to, ze kdyz vezmu kupu her, kde nejsem uzkoprofilove zamereny, tedy nestavim stroj ciste na jeden ucel, tak to muze skapat na mnoha elementech. Samotny system, drivery, dalsi programy, HW....... Kazda z tech polozek strasne mava s tim, jak to cely bude stabilni a jak to vse nejak pojede. Vesmes je to doslova alchymie to namixovat tak, aby co nejvic veci jelo nejak bez problemu. Dobre to vim, seru se s tim uz nejaky ten mesic. :)
DOC_ZENITH píše:To je otázka definice drahé polovičky.
Tak u tebe tvoje drahe polovicky, tedy ty PC vsude mozne, protestovat nebudou, ty jsi v pohode. :mrgreen:

Ja docela i uvazoval, ze by ta PS/2 ASUS sla spis na primarni komp, tak dobre se mi s ni hralo. Je hodne dobra a za ty prachy aby nebyla. Ale asi nevyhovuje dnesni definici herni klavesnice, tedy nemoznost zmenit barvu podsviceni, nemoznost maker a premapovani klaves, zadny soft, podsviceni funguje jen se zapojenym USB hubem a pokazdy se musi znovu zapinat a nastavovat.....ale pro retro je to spis vyhoda. Kazdopadne tyhle PS/2 kvalitni klavesnice proste zmizej a k dostani budou bud nejaky stary zmetky z bazaru, nebo novy shity typu Genius. Tohle je snad posledni z tech relativne novych a kvalitnich, jaky se daji nejak sehnat. Posledni uplne fungl novou v CZ, ktera se valela v Mironetu, jsem koupil ja :P a jsem rad, protoze ty ruzny novy nebo stary kancelarsky PS/2 klavesnice jsou hruza a des. viz.
werygood píše:Nějakou starou mechanickou klávesnici bych bral všema deseti, jediný problém, že jsou dost zašlé a často v ne úplně dobrém stavu.
Kdyz shanim ty retro veci, poshanel jsem slusnou hromadku ruznych PS/2 klavesnic. Jsou vsechny v popelnici. Uplne cirym stestim jsem pak pri hledani PS/2 klavesnic vsude mozne narazil prave na zapomenuty ASUS PS/2 v Mironetu.

PS: Recenze https://www.vortez.net/articles_pages/a ... iew,6.html
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

DOC_ZENITH píše: MV - Komp co umí 6x86L umí z 99% i 6x86MX/MII s MMX a větší cache, proč tam nedat ten?
Hele no vlastně jen tak, ta 6x86L tam byla v desce origo, je v krásnym stavu a 75MHz s "PCI lockem" jsem rozjel.
Momentálně MII nemám, ale kdybych chtěl hodím tam 233MMX nebo K6-2 (6x75). Spíš ale desku (to je ta VX co jsem popisoval https://pctforum.tyden.cz/viewtopic.php ... 3#p9404103) s tím CPU prodám a hodím si tam na pokusy tu P5A-B 1.04 pro CPU bez L2.
Myslel jsem, že teď doma bude víc času na tohle, ale prdlajz, mám sice homeoffice, ale v podstatě jsem v práci dýl. Tak tak jsem rád, že jsem se po měsíci dokopal k reinstalaci NASu. Takže debordelizace retroPC není na pořadu dne.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

JJ tohle je historicky nejpopulárnější klávesnice. Já jí ale moc rád nemam, je to prostě moc hlučný.

Jinak dostal jsem se k těm deskám, ten Soltek jsem nerozjel ani s novejma kondíkama ani se sundanou zvukovkou, asi byl jinak odpálenej. Tak jsem aspoň vyměnil všechny ty špatný kondíky na tom Abitu a je hotovo. Jede v poho. Další kondíky věnuji už na jinou činnost (čeká mě recap dvou lampovejch rádií.).

Jo a taky jsem se dostal k tý zrezlý voodoo2. Po troše přemlouvání naběhla a v 3D běží stable, ale obraz je fakt humus. Voodoo2 je známá vyblitym desaturovanym obrazem, ale tahle to má asi ještě 2x horší, nevim jestli je něco urezlýho na výstupních filtrech nebo co ale uuuh. Ostrost je v poho, žándej blur nebo tak, ale kontrast je prostě nulovej. Alternativní závěr je samo sebou ten že Inno3D mělo shit výstupy už i na voodoo heh, vůbec bych se tomu nedivil. No, necham jí, vyčistim jí a bude jako slave karta do SLI setupu.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“