Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Libovolný výrobce, technologie, informace, rady, výběr, ovladače.

Moderátoři: morke, Walker1134, PKBO, Hladis

Odpovědět
mr.qeg
Začátečník
Začátečník
Registrován: 05. srp 2007
Bydliště: Dresden

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od mr.qeg »

Ten heatspeader mi připadá, že je stejný, jak měly první Prescotty. To je asi top Northwood frekvence?
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Je to nejvyssi Nortwood (SL793) jaky byl vydan s HT. Staci se podivat na ebay za kolik tam jsou https://www.ebay.com/itm/Intel-Pentium- ... SwoPJdtlMx . Za 250,- je to jackpot. Nevim zda se dotycny nespletl pri nasazeni ceny, nebo nevedel co ma, ale to mi je uz jedno. :)
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

V Pekle mrzne Hladis má solidní P4ku! :P

Tak a zejtra přijde řada na board protože 845tka tohle bude brzdit. :P
havli
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 15. zář 2009
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od havli »

Pekne P4C800-E Deluxe nebo nejakyho i875 Abita. :twisted:
Ryzen 9 5900X ; Asus Prime X570-P ; 32 GB DDR4 3733 ; Inno3D RTX 4070 Super ; FireCuda 530 2 TB, MX500 4 TB ; Dell G3223Q
Retro PC: Core i3-3250, Quadro 5000, 4 GB DDR3, X-Fi, WinXP + 7 x64; Pentium 4 3.06 @ 3.33 GHz, Voodoo5 5500 AGP, 512MB DDR, Audigy, Win98SE; VIA C3 1000, 512MB DDR, ESS Solo-1 + DreamBlaster X2 GS, Win98SE & DOS
Retro PC: Celeron 220, Voodoo4 4500 PCI, 512MB DDR2, Win98SE; 2× Pentium Pro 233/256, Voodoo Graphics, 1024MB EDO, AWE32 28MB (CT3980), Win98SE & DOS
Retro NTB: IBM ThinkPad 600, ThinkPad T20; Toshiba Satellite Pro 430CDT, 460CDT, Portege 3010CT
HW museum.cz - muzeum grafických karet a procesorů
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Jste mi pohadku u Athlonu XP rozbili :( Uvidim sam jak se veci maji, treba mi lzete a jen hanite AMD :twisted: . Jinak po nejakym konkretnim boardu-chipsetu bych se mel divat ? Prosim ne neco ze sveta nedosazitelnych snu.
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Ono vesměs jakákoliv 865/875 bude stačit, to už vstupujeme do doby kdy se výkon jednotlivejch boardů u Intelu přestával lišit a tenhle CPU už moc velkou OC rezervu mít nebude.

Jediný čím se 875 a 865 lišej je že 875 má spešl side-sběrnici pro intel LAN čipy aby nemusely pracovat přes PCI, ala integrovaná Intel Glan se připojuje přímo do Northbridge v plné rychlosti a bez brždění jinejch PCI devices. Cool věc ale pro herní výkon nepodstatné. A dále 875 má ňáké "optimalizace" pro lepší latence do RAM, ale Asus třeba je zapnul i u 865, ve finále to bylo jen SW omezení.´

Btw právě jsem si přinesl Asus P4P800SE domu, má toho dost má najeto skoro 20 let v kuse, byla v kancl kompu co se donedávna používal. Mosfety pod AGP jeté že pod nima zhnědlo PCB, kondíky u CPU nafouklé, a až na odpálenou integrovanou LAN jede. Byl v ní NW 2,66 a Radeon 9550 s už 10+ let mrtvym fanem.... stejně se neuvařil.
elcrys
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 29. srp 2006

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od elcrys »

Hladis píše:Je to nejvyssi Nortwood (SL793) jaky byl vydan s HT. Staci se podivat na ebay za kolik tam jsou https://www.ebay.com/itm/Intel-Pentium- ... SwoPJdtlMx . Za 250,- je to jackpot. Nevim zda se dotycny nespletl pri nasazeni ceny, nebo nevedel co ma, ale to mi je uz jedno. :)
To ten Číňan spíš trochu přepískl, za těch $99 tam má 0 prodejů. Ale stejně bych čekal, že bude na eBay větší výběr - těch 3.4 GHz kousků se asi už moc nevyrábělo.

Gallatin šel naposled za cca 3000 Kč, to by se ještě se skřípěním zubů dalo akceptovat, jakožto best:
https://www.ebay.com/itm/Rare-Pentium-4 ... SwcnpgBtFg

No ale samozřejmě se nedá konkurovat tomu, když člověk každý den projede pár set (či tisíc) aukcí - to se potom dají vydolovat poklady.
MV
Začátečník
Začátečník
Registrován: 03. čer 2003
Bydliště: Neratovice

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od MV »

Jo ta P4 je docela fajn, takovej top northwood, když provozuješ s478 tak proč ne, v podstatě top model, když nepočítáš předražený EE.
Nakonec PET u i865 zapnuli asi všichni, dokonce i moje ECS na to má jumpery (!) na desce, měřil jsem to, rozdíl jsem nenaměřil, ale nevím s jakým CPU to už bylo, zda s cedar millem, co tam je teď nebo s něčím jiným. Zkusím proměřit někdy znovu, ale myslím, že mi po zapnutí RAMky nebraly tak dobré latence jako bez PET (mám tam hyperx co jdou docela dobře taktovat)

Na aukru fic VA503A, to zas poleze do nesmyslů. Úplně mi vypadlo, že byl ještě jeden model po VA503+. Koukám dobré je, že nemá SIMM ale jeden DIMM navíc, 1x PCI navíc, ale zase jen 1x ISA a zbytečnej AMR/CNR slot. A místo jumper hellu to má dip switche. Ale to zas bude za litr, tak na to prdím.
mogbuk: i5 9300H | 16GB DDR4-2666 Samsung | GeForce RTX 2060 | NVMe WD SN720 512GB SSD + SATA Crucial M550 512GB SSD | 1080p 144Hz IPS screen | HP LP2475w | Ultraportable: Toshiba Portégé R100 Centrino | Pentium-M ULV 1.0 | 1280MB DDR | 1.8" MicroIDE -> ZIF IDE -> mSATA SSD Samsung PM830 32GB | Trident Cyber XP4 32MB | 12.1" XGA | 1.09kg/1.4kg | Dell Latitude E6220, Core i5-2520M, 8GB DDR3, Samsung PM830 128GB SATA3.0 SSD, backlit kbd, 12.5" WXGA | NAS: Asrock N3150DC-ITX | 4GB DDR3L-1600 Crucial | Mach Extreme 8GB SLC USB3.0 | 2x 2TB WD Green WD20EZRX @ RAID1 | TerraTec Dual DVB-T PCI-e | OpenMediaVault | Lian Li PC-Q28B Mini-ITX Cube | 65W DC adapter
wolf00
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od wolf00 »

Kdyz by nekdo tady chtel desku pro socket 754 s agp,tak me napiste sz,je i s cpu a pameti,vali se mi tu k nicemu,tak radsi kdyz nekomu udela aspon malou radost
mb Hp 8265 B350 Sunflower a--6 8570 apu, 16 gb ram,128gb system,1tb data
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Spíš napiš jaká je to konkrétní deska a CPU.
wolf00
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od wolf00 »

Cpu ted nevim pod chladicem jsem nebyl,nechci neco domrvit, deska ma cervenou barvu pcb odhadem msi,az budu doma tak ji vyfotim
mb Hp 8265 B350 Sunflower a--6 8570 apu, 16 gb ram,128gb system,1tb data
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

Stary MSI desky sbiram, pokud by byla funkcni, tak bych mozna mel zajem.
wolf00
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od wolf00 »

Me tu stejne zabira misto byla zadarmo,spis potrebuji vyndat dat. Disk z hp 8000 mam tam 2tb disk co by se mi hodil jinde
mb Hp 8265 B350 Sunflower a--6 8570 apu, 16 gb ram,128gb system,1tb data
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

To vyfot treba mobilem, ale aby tam slo neco videt a postni.
wolf00
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od wolf00 »

V sobotu nebo v nedeli ji vyfotim jak bude cas,byl puvodne v ec case rady ml,s nejakou jejich variaci 300w zdroje,z tho jsem ji vyndal a dal ji do antistatickyho sacku
mb Hp 8265 B350 Sunflower a--6 8570 apu, 16 gb ram,128gb system,1tb data
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

Btw Zida 440ZX, ala můj neoblíbenější AT board pro PIII. Dobrej chipset, poporuje Coppermina by default a dá se hejbat s FSB (112/124/133), to je ten co používam v jednom z kompů a už mam vícero kusů jako backup, takže jen ukazuji kdyby někdo chtěl dobrej AT board pro PIII toto je ono.

https://aukro.cz/zakladni-deska-zida-zx ... 6982559003

A další Leadtek 5900XT, snad aspoň jednu shrábnu.

https://aukro.cz/nvidia-geforce-fx5900x ... 6982349063
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

K tem BX deskam od QDI a A-Trendu se neda poradne nic sehnat. Ke QDI BrillianX 1S P6I440BX jsem sehnal manual, Biosy nedohledatelny. U A-Trend ATC-6220 neni k sehnani ani manual. :| Vypada to dle nalezenych informaci blede s podporou vetsich disku.
wolf00
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. pro 2003
Bydliště: kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od wolf00 »

ahoj omlouvam ta deska socket 754 neni microstar ale asuska

http://www.ascendtech.us/asus-k8v-mx-s- ... k8vmx.aspx
mb Hp 8265 B350 Sunflower a--6 8570 apu, 16 gb ram,128gb system,1tb data
DOC_ZENITH
Středně pokročilý
Středně pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. kvě 2010
Bydliště: Praha

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od DOC_ZENITH »

UUh a ještě s VIA, tak to ne.


Hladis:

Fail no, ono v nejhoršim můžeš začít s experimentálníma flashama biosů z jinejch boardů heh, ono, pokud to nemá extra integrované komponenty ala ňáký řadiče, či biosem ovladatelnej clockgen a pod tak BXka jsou návrhem skoro identický, je zde velká šance na úspěch.

Já jsem takhle oživil ten svůj SLOT2 GX board od MSI. Naběhnul mi s biosem z jiného GX co mam doma, supermicra se SLOT1, errory o řadičích a pod (jsou to WS desky tzn maj síťovky, SCSCI a pod.), ale povedlo se mi bootnout, pak jsem za chodu prohodil čipy a udělat hotflash přes uniflash. To samé ty experimenty u socketu A jak jsem rozjel ten Transcend s biosem ze Solteka a zlepšilo to funkčnost AGP. Zkus prostě bios z jiné stejně osazený BX desky s podporou 32+GB disků. Kdyžtak ho flashneš zpět v jinym boardu.

Edit: Teď koukám zpět a tve on je tam letovanej, tak to fail no. Levnému koni na zuby nekoukej prostě to flashni a doufej, stejně ten board neni žádná hitparáda.
Hladis
Moderátor
Moderátor
Uživatelský avatar
Registrován: 24. čer 2004
Bydliště: Varnsdorf - Athens

Re: Retro thread: 3Dfx Voodoo, Rage, Riva atd...

Příspěvek od Hladis »

wolf00:
Tohle je spis kandidat na srotiste.

DOC:
Uvidim, pokud budou funkcni, tak s tim neco jen vyzkousim a poslu zpet na Aukro. Stejne mam v planu sebrat nejaky provereny BX od tebe.
Odpovědět

Zpět na „Grafické karty“