pracovní ntb

Vše ohledně rad s nákupem a srovnání notebooků a netbooků.

Moderátor: Don

Odpovědět
urban.novak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2009

pracovní ntb

Příspěvek od urban.novak »

Zdravím,

vybírám nový pracovní ntb. Vybírám si mezi herními stroji s pokud možno co nejrychlejším procesorem a alespoň průměrnou grafikou, to celé za rozumnou cenu, cca 30kkč. Zaujal mi Asus TUF Gaming F15 s i7 12700H a Nvidii 4060. Vybral jsem si správně, nebo je možné v této kategorii nalézt i výkonnější stroje? Kapacita RAM a disku není pro mně důležitá, stejně to budu hned po koupi upgradovat.

Asus nabízí i model s Ryzenem 7 6800H - TUF Gaming A15 - ovšem podle recenze na https://www.ultrabookreview.com/56362-a ... 15-review/ je o 10%-15% pomalejší.

Perspektivně bych chtěl rozšířit RAM na 64GB, máte to někdo vyzkoušené u tohoto CPU? Asus na webu uvádí max. RAM pouze 32GB. V datasheetu od Intelu jsem našel, že by 32GB moduly s organizací 2048M x 8 měly být podporovány.

Nabídka AMD mně poněkud zklamala. Mobilní Ryzeny furt zaostávaj za konkurencí, sice ne nijak výrazně, ale na výsledcích benchmarků je to znát. Nabídka stroju s grafikama od AMD (Radeon RX 6600M/6700M) je bídná, na Alze mají pouze pár modelů se Ryzenem 5800H. Jediné co mi zaujalo je ASUS ROG Strix G17 s 12ti jádrem AMD Ryzen 9 7845HX. 41 kkč už je ale poněkud mimo mojí cenovou kategorii. Až budu potřebovat více výkonu, koupím si buď desktop nebo výkon někde v cloudu.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: pracovní ntb

Příspěvek od python.p »

Mrkni na Lenovo Legion, jsou o fous líp zpracované a fous decentnější. Navíc u některých měli 3roky záruky a NBD. To se může hodit.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Delidy a návrhy PC na míru najdete na zde!
urban.novak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2009

Re: pracovní ntb

Příspěvek od urban.novak »

Nabídka Lenova mne nějak neoslovila. Pro to, abych dostal konfiguraci s požadovanými parametry, tedy plnotučné 6ti jádro s NVidii 4060 bych si musel připlatit - Lenovo LOQ 15IRH8 Storm Grey za 36kkč, Lenovo Legion Slim 5 16IRH8 za 42 kkč. Sice bych dostal novější procesor 13700H, ovšem rozdíl v rychlosti oproti 12700H je minimální, kolem 5%.

NBD je snad dneska standardem u všech ntb, ne? Asus taky něco takového nabízí, i když jenom na 2 roky.
Shaquille
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Registrován: 16. bře 2004
Bydliště: Praha

Re: pracovní ntb

Příspěvek od Shaquille »

Ne, standard neni a Asus ji u F15 nenabizi...
Spoiler
Define 7 XL * 13700KF * 2x16GB A-Die * 1TB 990 PRO + 1TB 970 EVO * 1000W PSH * RTX 3080 ti * voda * MPG321QRF-QD
DAN Cases A4-SFX V4.1 * 3600X * 2x8GB LP * 2x M2 + SATA SSD * 750W PSU * RTX 3060 ti
NAS 3x8TB RAID 5 + 2x4TB RAID 1 * OLED65C12 * HW-Q950A
urban.novak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2009

Re: pracovní ntb

Příspěvek od urban.novak »

Shaquille píše: pon 19. čer 2023, 09:32 Ne, standard neni a Asus ji u F15 nenabizi...
Takže chceš řict, že prodejce lže, když v eshopu u notebooku uvádí, že na notebook se vztahuje
Dvouletá prémiová záruka ASUS Pick-up and Return pro IČO i soukromé osoby ZDARMA.
???

Asus k tomu na webu uvádí, že
Výrobce ASUS poskytuje rozšířenou záruku 2 roky Pickup and Return, která platí pro domácnosti i pro firemní zákazníky při nákupu na IČ. (platí pro modelové řady notebook a AiO, 3 roky u PC). Tato služba platí pro notebooky, mobilní telefony, tablety, LCD monitory, All-in-One počítače a desktopy od společnosti ASUS zakoupené v České Republice a na Slovensku.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: pracovní ntb

Příspěvek od Atapi »

Pickup and Return a NBD servis je ale něco jiného... Většinou se NBD dává u business třídy, levné gaming varianty to moc nemají.
Obrázek
zsdx
Začátečník
Začátečník
Registrován: 10. srp 2017
Bydliště: na Pankraci

Re: pracovní ntb

Příspěvek od zsdx »

"Premiova zaruka Asus" znamena jen to, ze to nikam nemusis nosit, ale ze si pro to poslou kuryra, ktery do toho centralniho vychodoevropskeho servisu odveze a do 30 dni priveze zpet.
NBD je Next Business Day a to hodne napovida.
urban.novak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2009

Re: pracovní ntb

Příspěvek od urban.novak »

NBD v podání Asusu se nazývá ASUS Premium Care, zákazník si ho může dokoupit, pro herní notebooky je to za 1790Kč, včetně servisu v zahraničí.

Informace k servisnímu balíčku ASUS Premium Care
Servis na místě
• Tento servisní balíček zahrnuje servis vašeho produktu na místě.
• Pokud se problém nepodaří vyřešit na dálku, bude zajištěna místní technická podpora pro váš produkt autorizovaným technikem ASUS, který se k vám dostane většinou do konce následujícího pracovního dne. Doby reakce se mohou lišit v závislosti na geografické poloze, dostupnosti náhradních dílů a místního servisu.

V zásadě mi vyhovuje, že si nemusím připlácet za službu, které bych na 99,9% nevyužil. Vystřídal jsem ntb. různých značek (Acer, Dell, Msi) a zatím jsem nic reklamovat nemusel.
Atapi
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. dub 2007
Bydliště: Jihlava

Re: pracovní ntb

Příspěvek od Atapi »

ASUS Premium Care je celej ten program příplatkovejch služeb, ale to je jedno. NBD je hlavně pro kancl vybavení a pro lidi co si nemůžou dovolit u pracovního stroje čekat na případnou opravu třeba i dva tři týdny. Pokud ti to nevadí nebo se zaobstaráš sám např. starším strojem, tak ti to je jedno žejo... To že jsi zatím nemusel reklamovat vůbec nic je spíš náhoda. :)
Obrázek
killerek
Začátečník
Začátečník
Registrován: 09. pro 2003
Bydliště: Praha

Re: pracovní ntb

Příspěvek od killerek »

Kdyz si vemu kolik notebooku v jendom korporatu mesicne koncilo z ruznych duvodu v reklamaci/oprave, tak pracovni stroj bez NBD bych opravdu nekoupil.
urban.novak
Začátečník
Začátečník
Uživatelský avatar
Registrován: 04. kvě 2009

Re: pracovní ntb

Příspěvek od urban.novak »

Tak jako jasně, náklady na HW jsou marginální položkou, např. ve srovnání se mzdovými náklady.

Mně osobně NBD moc užitečná není. V zásadě mě mohou potkat 2 typu závad, buď vodejde něco v kompu a disk zůstane v pořádku. Tak to ho pak vytáhnu a připojím do jiného kompu, doinstaluju co potřebuju a za necelou hoďku můžu pokračovat. No a když vodejde disk, tak mi NBD nijak nepomůže, protože disk mám vlastní a proto se na něj NBD nevztahuje.
python.p
Pokročilý
Pokročilý
Uživatelský avatar
Registrován: 08. úno 2010
Kontaktovat uživatele:

Re: pracovní ntb

Příspěvek od python.p »

Osobně bych slevnil z výkonu a šel po NBD záruce, ale to už jsem psal a kousky s cenou kolem 30k Kč tu NBD záruku mají. :)

Ale pokud to máš takhle, tak pak je to úplně v klidu. ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Delidy a návrhy PC na míru najdete na zde!
Odpovědět

Zpět na „Rady s výběrem a porovnání“